Jump to content


Photo
- - - - -

Mizoginija na B92


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 zvonchica

zvonchica
  • Members
  • 32 posts

Posted 05 April 2009 - 17:03

U sekciji "Život" na sajtu B92 objavljen je tekst izvesnog Nebojše Savića pod naslovom "Od mlade do supruge". Gospodin Savić u tom tekstu promoviše svoju hrišćansku viziju skladnog braka, koja, između ostalog, podrazumeva da žena sluša svog muža i njegove potrebe stavlja iznad svojih. B92 je bio tako ljubazan i da postavi link ka sajtu gospodina Savića, na kome imamo svašta da naučimo, kao na primer:

" Globalno, u svetskim okvirima, i u nasoj zemlji, brak je u krizi. Sve je veci broj razvoda ili porodica sa jednim roditeljem. Nasilje u porodici je u porastu, pad nataliteta, homoseksualizam, pad unutrasnjih moralnih vrednosti… sve su to iskusenja sa kojima se danasnja porodica susrece. Dodatnu konfuziju unosi i nedostatak pravih informacija sta porodica u stvari jeste, kako treba da funkcionise i koja je njena uloga.

Kako se odrzati? Kako pobediti?

Smatramo da porodica moze biti zdrava i jaka, jedino ako zadrzi svoj hriscanski model i indentitet, i gde ce svako jasno razumeti svoje uloge i odgovornosti."

B92 je, vodeći se onom starom izrekom da je žena stub kuće, prvo krenuo da ženama objasni njihovu ulogu i odgovornost. Pa dokle se stigne, doći će na red i objašnjavanje koliko je "homoseksualizam" opasan i kako mu stati u kraj. Ako Bog da. :ph34r:

#2 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 05 April 2009 - 17:11

na sajtu B92 mogu se naći različita mišljenja. stav nebojše savića nije stav b92.

neobjavljivanje tekstova sa čijim autorima se ne slažemo neće učiniti da takvi tekstovi i mišljenja nestanu.

#3 zvonchica

zvonchica
  • Members
  • 32 posts

Posted 05 April 2009 - 17:19

Ko odlučuje koji tekst će biti na naslovnoj strani sekcije "Život"?

Zašto B92 objavljuje tekstove sa kojima se ne slaže? Da li B92 ima uređivačku politiku?

Hoće li tekstovi Slobodana Antonića uskoro početi da se viđaju na naslovnim stranama sajta B92?

#4 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 05 April 2009 - 18:40

Za početak neka gostuje na Utisku nedelje, posle ćemo videti...

#5 zvonchica

zvonchica
  • Members
  • 32 posts

Posted 05 April 2009 - 18:52

Za početak neka gostuje na Utisku nedelje, posle ćemo videti...

E, podsetio me tvoj nick... u Avganistanu su ovih dana zakonom naredili stavljanje muzevljevih potreba iznad svojih, morali su jer zenama izgleda ne vredi pricati :ph34r:

New law requires Afghan women to have sex with husbands every 4 nights

#6 Mali Medved

Mali Medved
  • Members
  • 913 posts

Posted 06 April 2009 - 01:03

E, podsetio me tvoj nick... u Avganistanu su ovih dana zakonom naredili stavljanje muzevljevih potreba iznad svojih, morali su jer zenama izgleda ne vredi pricati :ph34r:


Daleko je Afganistan...
Ovo shto si citirala u prvom postu, je l iz teksta na B92?
Ili iz nekog drugog teksta, sa njegovog sajta?

#7 zvonchica

zvonchica
  • Members
  • 32 posts

Posted 06 April 2009 - 02:16

Nije, to je sa njegovog sajta. U tekstu na B92 pise ovo:

"Za prihvatanje je potrebna zrelost, a možda i mala doza žrtvovanja i velika doza hrabrosti. Žrtvujem se, dobrovoljno i iz ljubavi. Prihvatam svoga muža onakav kakav jeste i stavljam njegove potrebe iznad svojih. Kako vam ovo zvuči? Grozno? Uplašeni ste? Nisam li malo pre napisao da je za ovo potrebna hrabrost?

Nažalost, danas nije popularno pokazivati bezuslovnu ljubav i prihvatanje, čak ni u takvom bliskom odnosu kao što je brak. Često, ono što je mužu potrebno jeste poslednja stvar o kojoj žena želi da razgovara. Naposletku, moderna kultura promoviše ovakve ideje: A šta je sa mojim potrebama? Sta je sa mojim pravima? Kako ja da budem srećna? Međutim, uzimajući u obzir alarmantno povećanje broja razvoda, rekao bih da ovakvo naše pogrešno razmišljanje nema dobar ishod. Mnoge žene su usvojile laži iz sveta koje kažu da treba na prvo mesto da stave sebe, plašeći se da će ih, ako to ne urade, muževi iskoristiti. I to je prva rezerva koju žene pokazuju kada govorimo o bezuslovnom prihvatanju. Ali da li nas to čini srećnim i ispunjenim, kada sebe stavimo na prvo mesto?"

http://www.b92.net/z...p?nav_id=353450

#8 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 06 April 2009 - 03:25

Zvontšice, bre, idi istresi gnjev svoj pravednički na sina Nebojšu tako što ćeš da napišeš kontra-tekst iz ženskog samosvesnog ugla i raspališ ga po muškošovinističkim cevanicama.

Lepo to elektronski hitni uredništvu "Lajfa BiNajtiTu" i zaišti da ti objave ko reakciju na ovu, vaistinu, kršinu od teksta.

Edited by CTPAX, 06 April 2009 - 03:25.


#9 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 06 April 2009 - 09:28

svaki put kad neko uputi kritiku na račun b92 kuće očekujem da se ti javiš. josš nijednom me nisi izneverio.
kako ti ne dosadi choveche? ajd budi malo selektivan i, u krajnjoj liniji, objektivan. svakako nije svaka kritika b92 na mestu, al daleko od toga da kuća ne zabrlja from time to time.
text je stvarno grozan i sramota je što se nalazi na sajtu b92.

i shta to znachi da text nije stav kuće? pa valjda kuća bira kakve će tekstove da objavljuje. ovo je očito pročitao neko od muških urednika i rekao "wow! this guy knows his business"

jeste, baš bi bilo super kad bi se žena tako ponašala. smerna, krotka, uvek spremna da se daje bez reciprociteta, uvek zapeta ko puška, jer možda će ustrebati da mu piri u ladnu čorbu.

#10 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 06 April 2009 - 09:35

svaki put kad neko uputi kritiku na račun b92 kuće očekujem da se ti javiš. josš nijednom me nisi izneverio.
kako ti ne dosadi choveche? ajd budi malo selektivan i, u krajnjoj liniji, objektivan. svakako nije svaka kritika b92 na mestu, al daleko od toga da kuća ne zabrlja from time to time.
text je stvarno grozan i sramota je što se nalazi na sajtu b92.


Aj' sad još jednom pročitaj šta sam napisao. Jesam negde rekao da nije grozan i sramota i da kritika nije na mestu? Štaviše, rekao sam da je krš i da je muškosovinistički.

Biće da ti samu moju pojavu uzimaš kao "odbranu".

#11 ilke_etf

ilke_etf
  • Members
  • 942 posts

Posted 06 April 2009 - 10:14

Zvoncice, ako moze pojasnjenje, gde je ovde mizoginija? Zasto je homoseksualizam boldovan? Teske reci

#12 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 06 April 2009 - 11:09

Zvoncice, ako moze pojasnjenje, gde je ovde mizoginija? Zasto je homoseksualizam boldovan? Teske reci

Zato sto se misli na homosekasualnost, a podmece se neki -izam? Tekst jeste krs i dno, taman za "Gloriju".

#13 zvonchica

zvonchica
  • Members
  • 32 posts

Posted 06 April 2009 - 14:22

Zvoncice, ako moze pojasnjenje, gde je ovde mizoginija? Zasto je homoseksualizam boldovan? Teske reci


Mizoginija je u clanku objavljenom na B92, gde se promovise uloga zene kao verne sluskinje svoga muza koja treba da bude dobra supruga tako sto nece voditi racuna o svojoj sreci i potrebama vec ce na prvo mesto stavljati njegove.

Homofobija je na sajtu gospodina Savica, ka kome je na sajtu B92 postavljen link, i ogleda se u svrstavanju nepostojece pojave zvane homoseksualizam medju cinioce koji doprinose krizi braka i porodice, zajedno sa nasiljem u porodici i padom unutrasnjih moralnih vrednosti (sta god pod time autor podrazumevao).

#14 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 06 April 2009 - 17:54

Aj' sad još jednom pročitaj šta sam napisao. Jesam negde rekao da nije grozan i sramota i da kritika nije na mestu? Štaviše, rekao sam da je krš i da je muškosovinistički.

ja to nisam tako skontala. sori, spavala sam samo sat i po vremena nocas pa mi je koncentracija bila na nuli.

Biće da ti samu moju pojavu uzimaš kao "odbranu".

neka, doci ce neka druga krivina :ph34r:

#15 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 06 April 2009 - 18:47

Nema dileme da je tekst tesko smece :ph34r:, da nema opravdanja za objavu, osim pretenzije da se krene ka cistom zutilu i glupostima i da je sasvim nepotreban sajtu B92, osim ako se ne misli uvrstiti pod rubriku "Biseri". Btw, ako netko od odgovornih ovo cita, micite to smece sa sajta. Sramota je - bukvalno.

Edited by Ziza, 06 April 2009 - 18:48.