Jump to content


Photo
- - - - -

VIZE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
154 replies to this topic

#121 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 09 May 2009 - 20:28

usao jutros u sengen na CDG aerodromu sa srpskim pasosem bez bilo kakve vize :ph34r:

beat that! :)

#122 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 09 May 2009 - 20:49

usao jutros u sengen na CDG aerodromu sa srpskim pasosem bez bilo kakve vize :ph34r:

beat that! :)


Ha usla 2 puta - jednom u Bechu drugi put u Milanu - iako sam dobrano iznervirala karabinjere :D

#123 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 13 May 2009 - 15:32

E, ovo je dobro pitanje, i mene interesuje u principu, jer sam 100% sigurna da sam pre nekoliko godina čula da je ljudima trebala engleska tranzitna viza čak i ako bi ostali samo na "ničijoj zemlji" na aerodromu.

E sad, da li se to u međuvremenu promenilo?
I da li sa engleskom tranzitnom može da se izađe s aerodroma u grad ili ne?


Mi smo na spisku zemalja kojima treba viza za tranzit preko UK. Izuzetak su pasoshi koji imaju vazhecu Australijsku, Kanadsku, New Zealand i USA vizu.
Za sve druge destinacije treba tranzit.
Mislim da je izlazak s aerodroma moguc, prijatelj koji je putovao preko Londona za Tokio je pominjao da su imali slobodno popodne i ishlli do grada.

#124 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 13 May 2009 - 23:02

Izuzetak su pasoshi koji imaju vazhecu Australijsku, Kanadsku, New Zealand i USA vizu.


I putuje sa od/ka tim destinacijama.

#125 Poly Jean

Poly Jean
  • Members
  • 9 posts

Posted 17 May 2009 - 15:02

Zna li neko koliko se striktno drze onog pravila da pasos mora da vazi najmanje 6 meseci nakon povratka sa putovanja prilikom dobijanja bugarske tranzitne vize ? (imam ,,plavi,, pasos...sa putovanja se vracam 7 jula...dakle ,,kratka,, sam nekih 7 dana)

#126 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 18 May 2009 - 22:26

Nazoveš ambasadu i pitaš. Ako se sramiš, neka nazove mama.

#127 mercy seat

mercy seat
  • Members
  • 17 posts

Posted 23 May 2009 - 15:45

Da li je problem tj da li je moguća opcija da apliciram za Portugalsku vizu ali da sletim u Španiju pa odande da otputujem u Portugal? (pod uslovom da to ne nosi sa sobom posledicu deportovanja ili tak' nešto)
U opštem slučaju, za koju zemlju je manje traumatično tražiti vizu?

#128 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 24 May 2009 - 20:24

Da li je problem tj da li je moguća opcija da apliciram za Portugalsku vizu ali da sletim u Španiju pa odande da otputujem u Portugal? (pod uslovom da to ne nosi sa sobom posledicu deportovanja ili tak' nešto)
U opštem slučaju, za koju zemlju je manje traumatično tražiti vizu?



Možeš da sletiš u Talinnu pa da odeš vozom u Portugal. Bez posledica.

Ne znam.

#129 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 24 May 2009 - 21:04

Da li je problem tj da li je moguća opcija da apliciram za Portugalsku vizu ali da sletim u Španiju pa odande da otputujem u Portugal? (pod uslovom da to ne nosi sa sobom posledicu deportovanja ili tak' nešto)
U opštem slučaju, za koju zemlju je manje traumatično tražiti vizu?


Shengen je shengen, bitno je da ti je prva odrednica zemlja u chojoj si ambasadi uzela vizu - u ovom sluchaju Portugal, a da li cesh do nje da putujesh preko Spanije, Francuske il' neke trece zemlje nije bitno.

#130 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 25 May 2009 - 07:56

Ako vec prvo udje u Spaniju, sto bi uopste morao/la da ide u Portugal?
U pasosu bi bio pecat samo iz Spanije, a u Portugal bi iz Spanije usao/la bez i da primeti.

#131 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 25 May 2009 - 10:47

Ja sam prvi put pre 3 godine u Holandiju dosao kao turista , sa NL sengen vizom. Posto sam isao kolima preko Austrije i Nemacke u pasos mi je bio udaren samo pecat na granici Madjarske i Austrije. Ali , fazon je u tome da po zakonu moras da odes u policiju te zemlje za koju si dobio vizu i da se prijavis da si dosao. Onda dobijes neku nalepnicu u pasos.
E sad....ti i ne moras da odes kod njih , nego da se malo provedes i vratis kuci. Ali kad sledeci put budes trazio vizu za tu zemlju i predas pasos , a oni vide da nemas nalepnicu od proslog puta....nema sanse da dobijes vizu ponovo.

Edited by Amsterdamer, 25 May 2009 - 10:48.


#132 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 25 May 2009 - 10:49

To vec ima smisla.
A sta ako dobijes vizu i uopste je ne iskoristis?

Edited by kayser, 25 May 2009 - 10:50.


#133 Sgt.Pepper

Sgt.Pepper
  • Members
  • 197 posts

Posted 25 May 2009 - 11:10

Ja sam prvi put pre 3 godine u Holandiju dosao kao turista , sa NL sengen vizom. Posto sam isao kolima preko Austrije i Nemacke u pasos mi je bio udaren samo pecat na granici Madjarske i Austrije. Ali , fazon je u tome da po zakonu moras da odes u policiju te zemlje za koju si dobio vizu i da se prijavis da si dosao. Onda dobijes neku nalepnicu u pasos.
E sad....ti i ne moras da odes kod njih , nego da se malo provedes i vratis kuci. Ali kad sledeci put budes trazio vizu za tu zemlju i predas pasos , a oni vide da nemas nalepnicu od proslog puta....nema sanse da dobijes vizu ponovo.


To je važilio pre 3 godine, sad više ne. Za Holandiju (a pretpostavljam da je tako i sa ostalim Schengen zemljama) ne treba nikakvo prijavljivanje ako ostaješ manje od 3 meseca.

#134 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 25 May 2009 - 13:00

A sta ako dobijes vizu i uopste je ne iskoristis?


Nishta, ali ako otputujesh pa onda posle nekog vremena trazhish vizu u toj istoj ambasadi, mogu da cimaju ako nemash pechat njihove zemlje. Mada mislim da se to retko deshava u poslednje vreme i uvek mozhesh da kazhesh da si putovao autobusom, kolima, vozom i onda ni ne mozhesh da imash pechat krajnjeg odredishta, samo ulaska u shengen.

Edit: ja sam sa Francuskom vizom ishla u Bech. Skoro sam ponovo vadila njihovu vizu i nisu gledali pechate niti pitali ishta.

Edited by Liv, 25 May 2009 - 13:02.


#135 antiimperijalista

antiimperijalista
  • Members
  • 120 posts

Posted 25 May 2009 - 15:14

ama ljudi, koga mrzi da čeka sledeću godinu, može da se prođe u EU i preko njiva, bez ikakavih viza :ph34r: