Jump to content


Photo
- - - - -

"Krivda za Uroša"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
588 replies to this topic

#526 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 08 October 2009 - 19:47

Jel gledaste sad fajt na rukometu ?

#527 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 09 October 2009 - 07:53

Gledao ja. Bolesno.
Svako po 2-3 godine robije, i doživotna zabrana bavljenja sportom. Hvala, dovidjenja, sledeći slučaj molim!

#528 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 09 October 2009 - 07:57

a ko je igrao i ko se tukao... ?

#529 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 09 October 2009 - 09:21

Pretnje sudiji zbog presude Mišiću?

Jedan advokat pretio je sudiji Velimiru Lazoviću, koji je osudio navijača Crvene zvezde Uroša Mišića zbog pokušaja ubistva žandarma, piše "Blic".

Sudiji Lazoviću jedan beogradski advokat je zapretio da "pazi kako sudi, jer neće biti reizabran". Izvor blizak istrazi potvrdio je ono u čemu su se u javnosti do sada iznosile samo sumnje - da je bilo ozbiljnih pritisaka na sudiju koji je Mišića, u kasnije poništenom prvostepenom postupku, osudio na 10 godina zatvora zbog pokušaja ubistva žandarma Nebojše Trajkovića.

"Sudiji Lazoviću je rečeno da neće biti reizabran ako Mišića strogo osudi. Sudija se obratio nadležnima koji su rekli da će mu pružiti svu zaštitu. Tu pretnju nije uputio neko od huligana, već jedan beogradski advokat. Sudija Lazović je i ranije bio izložen upozorenjima i pretnjama,
pa sada sve ispituju policija i tužilaštvo", rekao je izvor "Blica".

Slobodan Homen, državni sekretar Ministarstva pravde, odgovorio je potvrdno na pitanje da li se ispituju pretnje upućene sudiji Lazoviću, ali nije hteo da iznese više detalja

b92.net

Edited by BlackDog, 09 October 2009 - 09:23.


#530 paraglider

paraglider
  • Members
  • 228 posts

Posted 09 October 2009 - 10:16

svuda ima sukoba navijaca..francuska,engleska, italija, .... ali nigde nisu okarakterisani kao neprijatelj drzave broj 1.... tamo ne moze svako da kupi fakultet, tamo nema koruopcije kao ovde... tamo ljudi ne lece frustracije tako sto pljuju po navijacima...ljudi tamo rade i nemaju vremena da bleje po netu i dzabalebare jer ih hrane i izdrzavaju mama i tata....

Dzabalebarosi koje hrane i izdrzavaju mame i tate nisu drustveno opasni ako dangube blejeci po netu.
Time nista ne lome, nekoga ne povredjuju, niti cine stetu.

Ali, zato su dabalebarosi koji su kod mame i tate na apanazi a kurce se po gradu - itekako opasni po drustvo.
Opasni su zato sto prave stetu, lome, prebijaju, ubijaju.
Zato drustvo prema njima treba da preduzme sve raspolozive mere.

#531 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 13 October 2009 - 22:04

Proslo mi kroz usi interesantno pitanje voditelja J.Cosica Djilasu veceras dok je radio intervju s njim. Dakle dok su nasem gradskom ocu bila puna usta Tadica, ovaj ga pita zasto je posle pobede nad Rumunima direktno na stadioni pio sampanjac pred kamerama, iako je zabranjeno u krugu od ..00 m od stadiona..
Bilo tuc muc, a onda pade rec da je moguca kazna do 60 dana zatvora. Najveca provala na to je Djilas - ma bice novcana..

#532 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 14 October 2009 - 09:27

Proslo mi kroz usi interesantno pitanje voditelja J.Cosica Djilasu veceras dok je radio intervju s njim. Dakle dok su nasem gradskom ocu bila puna usta Tadica, ovaj ga pita zasto je posle pobede nad Rumunima direktno na stadioni pio sampanjac pred kamerama, iako je zabranjeno u krugu od ..00 m od stadiona..
Bilo tuc muc, a onda pade rec da je moguca kazna do 60 dana zatvora. Najveca provala na to je Djilas - ma bice novcana..

Nisam gledao, ali sam čuo da je i Tadić na TV-u bio, da su ga pitali za to, ada je on odgovorio "Ako treba platiću kaznu".

#533 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 14 October 2009 - 10:15

Uhapšen jedan od vođa „delija“

Spoiler! --Click here to view--


#534 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 14 October 2009 - 10:28

Bilo tuc muc, a onda pade rec da je moguca kazna do 60 dana zatvora. Najveca provala na to je Djilas - ma bice novcana..

nije da sad kao nesto branim tadica, logicno je da ce biti novcana, kazna zatvora je najstroza za taj prekrsaj, a to sto je tadic uradio realno jeste sitnica, koja se nikako ne moze izjednaciti sa nalivanjem alkoholom pored stadiona i sl...ajd da je sad tamo pijan vristao, skakao, ugrozavao javni red i slicno pa da ide u zatvor, ovako je smesno uopste to i pominjati

Edited by serb_pagan, 14 October 2009 - 10:29.


#535 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 14 October 2009 - 10:31

U pravu si, ali se daje loš primer i povod da neko kaže "ako mogu oni, mogu i ja"...

Nego šta ćemo sa ovim uhapšenim "Delijom" i članom skupštine FKCZ... treba i za njega pokrenuti "abolicionu" akciju, čovek je samo imao pištolj...

#536 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 14 October 2009 - 10:34

U pravu si, ali se daje loš primer i povod da neko kaže "ako mogu oni, mogu i ja"...

Nego šta ćemo sa ovim uhapšenim "Delijom" i članom skupštine FKCZ... treba i za njega pokrenuti "abolicionu" akciju, čovek je samo imao pištolj...

Imao pištolj, a nije ga upotrebio. Definitivno "Pravda za Dražena" :ph34r:

#537 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 14 October 2009 - 10:38

To je navatavanje, daj sta das, tipicno za nasu policiju. Ali, podrzavam.

#538 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 14 October 2009 - 10:52

U pravu si, ali se daje loš primer i povod da neko kaže "ako mogu oni, mogu i ja"...

ja mislim potpuno suprotno, ukoliko tadic bude kaznjen (a bice) za ovaj prekrsaj, to ce biti mali simbolican gest da smo ipak svi pred zakonom jednaki (iako nismo, ali ce jednog dana, nadam se biti i toga), sto moze samo da ojaca pravnu drzavu..doduse, ovaj prekrsaj je mizerija za ono sto je radio velja ilic (premlacivao ljude pred kamerama, napadao policajce i sl.), koji ni za sta nije kaznjavan, ali ne sumnjam da ce tadic ispasti smeker i na kraju to predstaviti kao svoj plus

Edited by serb_pagan, 14 October 2009 - 10:54.


#539 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 15 October 2009 - 16:17

ja mislim potpuno suprotno, ukoliko tadic bude kaznjen (a bice) za ovaj prekrsaj, to ce biti mali simbolican gest da smo ipak svi pred zakonom jednaki (iako nismo, ali ce jednog dana, nadam se biti i toga), sto moze samo da ojaca pravnu drzavu..doduse, ovaj prekrsaj je mizerija za ono sto je radio velja ilic (premlacivao ljude pred kamerama, napadao policajce i sl.), koji ni za sta nije kaznjavan, ali ne sumnjam da ce tadic ispasti smeker i na kraju to predstaviti kao svoj plus

Ključna reč je pred zakonom. Upravo zakon, najviši, predviđa imunitet narodnih poslanika za takve tipove prekršaja i zbog takvih prekršaja iz kojih nisu proistekle nikakve štetne posledice. Upravo je nepozivanje na ustavnu kategoriju imuniteta povlađivanje populizmu gore i od zdravice za pobedu reprezentacije + jeftina demagogija.

Kao što je demagogija onoga koji je uopšte pokrenuo to pitanje. Q: Kako isti ne zatraži da vozač predsednika izgubi dozvolu zbog prolaska na crveno? A: Pa zato što je takva procedura i izuzetak predviđen zakonom. Pa i ovo je!

#540 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 16 October 2009 - 08:27

A Tole ?

Jel i on pod imunitetom ?

On je cak organizator krsenja zakona...