Jump to content


Photo
- - - - -

Prijemni ispit na Filoloskom!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 gimnazijalka

gimnazijalka
  • Members
  • 127 posts

Posted 01 March 2009 - 15:56

Moze li mi neko pojasniti sta se polaze na prijemnom ako zelim da mi prvi jezik bude engleski, a drugi italijanski? Cula sam da se polaze taj jezik, koji odaberes da ti bude prvi, i srpski jezik... Takodje, zanima me ako neko zna kako izgleda otprilike test i iz cega se sastoji? gledala sam nesto na stranici fakulteta, ali opet iskustva ljudi su nesto sasvim drugacije! p.s. nisam maturantkinja, samo gledam malo dalje, u buducnost :ph34r: pozdrav i hvala!

#2 who_farted

who_farted
  • Members
  • 412 posts

Posted 01 March 2009 - 16:35

forum.fil.bg.ac.yu

tu imash gomilu gomilu informacija :ph34r:

inace polaze se engleski (ima pismeni i usmeni deo) koji nosi 40 poena, i srpski (samo gramatika) koji nosi 20 poena.
iz skole se gleda opsti uspeh, koji nosi 20 poena, i ocene iz jezika od vaznosti koje takodje nose 20 poena. ako si u shkoli uchila dva strana jezika, gleda se onaj jezik iz kog si imala bolje ocene

inace pozdravljam tvoj izbor, i srecno :)

#3 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 01 March 2009 - 16:38

Ja sam polagala pre nekoliko godina prijemni za anglistiku, ali mislim da je koncepcija ispita ostala ista (promenila se bas za moju generaciju). Imas test iz srpskog, test iz engleskog koji obuhvata gramatiku i vokabular, reading comprehension i listening comprehension, a ubij me, ne secam se da li je bio i writing. I ako sve to prodjes, za jedno nedelju dana izlazis na usmeni iz engleskog. To je to u kratkim crtama, a ako te jos nesto zanima, tu sam.

#4 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 01 March 2009 - 18:50

Samo da dodam nešto u vezi sa italijanskim, odnosno drugim jezikom.

Prijemni (za anglistiku) je dovoljan za upis, a drugi jezik, u ovom slučaju italijanski, biraš nezavisno od prijemnog.

#5 gimnazijalka

gimnazijalka
  • Members
  • 127 posts

Posted 01 March 2009 - 20:33

hvala vam ljudi na informacijama! kako prolazi vreme, i evo, gledam ove nase maturante, ubi me trema :ph34r: valjda ce sve biti ok, kad bude bilo :)

#6 mz87

mz87
  • Members
  • 1 posts

Posted 11 June 2009 - 12:55

drugi jezik biras na upisu, cak mozes kasnije da ga promenis, tako da ne moras uopste da razmisljas o tome. Sto se tice prijemnog, za srpski ti treba samo zuta gramatika i zbirka testova koju imas da kupis u skriptarnici faxa, a za engleski ti definitivno treba priprema.
Pozz i srecno, sta god da odlucis upisati :ph34r:

#7 gimnazijalka

gimnazijalka
  • Members
  • 127 posts

Posted 06 March 2010 - 02:07

drugi jezik biras na upisu, cak mozes kasnije da ga promenis, tako da ne moras uopste da razmisljas o tome. Sto se tice prijemnog, za srpski ti treba samo zuta gramatika i zbirka testova koju imas da kupis u skriptarnici faxa, a za engleski ti definitivno treba priprema.
Pozz i srecno, sta god da odlucis upisati :ph34r:


hvala najlepse! pozdrav

#8 aurica

aurica
  • Members
  • 1 posts

Posted 23 November 2011 - 19:24

Caos ljudi.. Potrebne su mi neke informacije o prijemnom.. Sta obuhvata usmeni deo, sto se tice engleskog jezika?Je l' tezak prijemni? Znate li mozda gde mogu da nadjem proslogodisnje testove? Hvala unapred :)

#9 NinChe

NinChe
  • Members
  • 1 posts

Posted 11 March 2012 - 13:51

Da li neko ima neke informacije u vezi ruskog jezika? :D značilo bi mi. Pozz!