Jump to content


Photo
- - - - -

Odbojka


  • Please log in to reply
4657 replies to this topic

#4081 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 27 August 2017 - 10:17

Kakav otpor Estonaca, strašan meč  0:)

 

Spoiler

Edited by Oi!, 27 August 2017 - 10:17.

  • 0

#4082 lulumba

lulumba
  • Members
  • 1,302 posts

Posted 27 August 2017 - 20:37

Estonce smo jedva dobili i u četvrtfinalu prošlog EP. Isto je bilo 3-2. Nekako nam ne leže izgleda, a ipak mislim da ćemo protiv Finske imati lakši posao. Svakako je odlična stvar što smo izvukli pobedu.

Što se tiče ostatka prvenstva Nemačka je dobila Italiu 3-2 i time verovatno obezbedila prvo mesto u grupi B. Rusi sa po 3-0 dobili i Bugarsku i Sloveniju, pa će ove dve ekipe međusobno igrati za drugo mesto u grupi koja se ukršta sa našom. Po mom mišljenju to će biti Slovenija koja nam je u tom slučaju potencijalni protivnik u četvrtfinalu (pod uslovom da mi dobijemo Finsku, a Slovenija prođe osminu finala protiv trećeplasirane ekipe iz naše grupe - Finska). Slovence smo dobili (3-2, 3-0) u test utakmicama pred EP i definitivno smo favoriti, ali ne preveliki jer je u pitanju vrlo ozbiljna ekipa koju sa klupe vodi naš Slobodan Kovač.

U projektovanom polufinalu se naša putanja ukršta sa parom Nemačka(B1) - Francuska(D2). Francuzi su u prvoj utakmici izgubili 3-2 od Belgije (od kojih smo i mi izgubili ove godine u SL) u utakmici u kojoj Ngapet nije igrao zbog povrede leđa.  Da je bilo malo sreće i da je Turska danas pobedila Belgiju (a imali su i meč lopte u četvrtom setu) verovatno bi naš deo kostura izbegla i Francuska koja će verovatno rutinski pobediti i Holandiju i Tursku. 

Inače se meni ne dopada ovaj sistem u odbojci sa pauzom u osmini finala za prvoplasirane iz grupe. To može biti mač sa dve oštrice, nije da se bilo ko tu umori nakon 3 utakmice u 6 dana u grupnoj fazi pa da su im potrebna 3 dana pauze. Pravedniji mi je sistem koji se radi na rukometnim prvenstvima gde recimo prolaze dalje po 3 iz grupe, pa se prave 2 grupe sa po 6 ekipa iz kojih po 4 najbolje idu u četvrtfinale itd. 


  • 1

#4083 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 27 August 2017 - 22:39

Ivukose se Francuzi. Holandija imala dve vezane mec lopte u cetvrtom setu, a onda i trecu posle. Peti set su Francuzi rutunski uzeli.
  • 0

#4084 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 28 August 2017 - 17:31

Vodimo protiv Finske 2-0. Onako baš prelagano.

 

Čini mi se da su ova dva seta dovoljna za prvo mesto u grupi.

 

 

edit: http://www.cev.lu/Co...iew.aspx?ID=840


Edited by bounty hunter, 28 August 2017 - 17:32.

  • 0

#4085 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 28 August 2017 - 22:52

Bugarska/Finska u cetvrtfinalu.
  • 0

#4086 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 29 August 2017 - 07:16

Razbili nas Bugari ko bugarsku skupštinu :blush:

Odlično kaže selektor Kovač - ''smeta me, kad sam ja veći Slovenac od igrača na terenu''. Juče smo se pogubili totalno. Krenulo je fino, ali onda mrak.


  • 0

#4087 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 29 August 2017 - 08:20

Tsvetan Sokolov rulz  :blush:


  • 0

#4088 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 29 August 2017 - 08:23

Kakav otpor Estonaca, strašan meč  0:)

 

Spoiler

Lepa slika pravi navijaci. Retko se vidja u drugim sportovima, skoro da su potpuno simpaticni, Eesti, ko bi rek`o. Kultura civilizovanog navijanja.


  • 0

#4089 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 29 August 2017 - 08:25

Razbili nas Bugari ko bugarsku skupštinu :blush:

Odlično kaže selektor Kovač - ''smeta me, kad sam ja veći Slovenac od igrača na terenu''. Juče smo se pogubili totalno. Krenulo je fino, ali onda mrak.

...aha to Slovenija, kazes, ja vec pomislih kad smo odigrali mec nakon Finske. Dobro Slovenci nemaju taj temperament, Blgari junacite su tvrd orah.


  • 0

#4090 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 29 August 2017 - 08:38

Bugarska/Finska u cetvrtfinalu.

 

Bugari znači


  • 0

#4091 uvrnuto

uvrnuto
  • Members
  • 1,005 posts

Posted 29 August 2017 - 12:04

Svaka cast, nisam ocekivao ovakvo otvaranje.
 
Nisam pazljivo ispratio. Pored Ivovica, ko nam jos nedostaje? I zbog cega Nikola daje prednost Luburicu naspram Atanasijevica?



Bata je imao nekih sitnih povreda, prošle godine je odsustvovao sa SL, što je Lubura fenomenalno iskoristio. Takođe je odlično odigrao protiv Poljaka. Ne razumem se baš preterano u odbojku, ali sa Luburom u igri igra se drugačija odbojka. Za razliku od Bate, Luburić ne traži toliko lopti, samim tim tehničar više gleda i na druge opcije u napadu. Takođe, zavisi i od forme. Bata je imao lošu završnicu sezone, ako se ne varam, sa lošim procentom prolaza, pogotovo u LŠ, dok je Lubura, iako je igrao u Japanu, formu podizao kako se završavala sezona, pa je praktično sam osvojio kup za svoju ekipu na samom kraju sezone. Onda, ne treba zanemariti ni to što se u Japanu igra drugačiji sistem takmičenja. Liga se igrao kao SL, gde se za jedan vikend sastane nekoliko ekipa u jednom gradu i odigra se par utakmica za tih 2, 3 dana, a kup se igra kao npr. sad EP, traje oko 2 nedelje u jednom gradu, gde se igra prvo po grupama, pa onda sledi eliminaciona faza. Tako da njemu možda više odgovara reprezentativni način igranja, što nije zanemarljivo. Al` eto, juče je Bata odigrao skoro celu. Uglavnom, dobro je dok imamo više kvalitetnih opcija.

Srećno nam!:)
  • 2

#4092 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 29 August 2017 - 13:22

Bata je imao nekih sitnih povreda, prošle godine je odsustvovao sa SL, što je Lubura fenomenalno iskoristio. Takođe je odlično odigrao protiv Poljaka. Ne razumem se baš preterano u odbojku, ali sa Luburom u igri igra se drugačija odbojka. Za razliku od Bate, Luburić ne traži toliko lopti, samim tim tehničar više gleda i na druge opcije u napadu. Takođe, zavisi i od forme. Bata je imao lošu završnicu sezone, ako se ne varam, sa lošim procentom prolaza, pogotovo u LŠ, dok je Lubura, iako je igrao u Japanu, formu podizao kako se završavala sezona, pa je praktično sam osvojio kup za svoju ekipu na samom kraju sezone. Onda, ne treba zanemariti ni to što se u Japanu igra drugačiji sistem takmičenja. Liga se igrao kao SL, gde se za jedan vikend sastane nekoliko ekipa u jednom gradu i odigra se par utakmica za tih 2, 3 dana, a kup se igra kao npr. sad EP, traje oko 2 nedelje u jednom gradu, gde se igra prvo po grupama, pa onda sledi eliminaciona faza. Tako da njemu možda više odgovara reprezentativni način igranja, što nije zanemarljivo. Al` eto, juče je Bata odigrao skoro celu. Uglavnom, dobro je dok imamo više kvalitetnih opcija.

Srećno nam! :)

hah...ne razumes se u odbojku a pratis situaciju u Japanu, svaka cast.

 

Ja pratim od devedesetih al pojma nemam ni kako se igra u Italiji, znam samo za Lube Maceratu i da je tu igrao Ivan Miljkovic...kao i gro nasih odbojkasa, msm u drugim klubovima po Italiji. Cuo sam da sad idu cak u Iran...da igraju.


  • 0

#4093 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 29 August 2017 - 13:27

Da, zaista odlicno poznavanje. Verujem da neke stvari koje si pomenuo ne zna 95% foruma.

 

Ja definitivno slabijem pratim poslednjih par godina, ali svetska, evropska i OI ispratim.

 

Nijedna ekipa nesto nije odusevila do sada, mozda se Rusi i mi malo izdvajamo.

 

Bice nezgodno u 1/4 finalu, tesko da Finci mogu pobediti Bugarsku.


  • 0

#4094 lulumba

lulumba
  • Members
  • 1,302 posts

Posted 29 August 2017 - 14:05

Ja bih rekao da se Rusija ipak izdvojila i da su pokazali najviše. Odlično serviraju i ono što sam gledao (doduše protiv Španije) igraju baš dobro u polju i po meni su glavni favoriti za zlato. 

U četvrtfinalu definitivno se izdvaja par Rusija - Poljska/Slovenija. 


  • 0

#4095 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 29 August 2017 - 14:14

Rusi i na papiru imaju najjaci sastav.

 

Je l Bugare ne vodi Radostin Stojcev? Znam da je pre bilo nekih peripetija, da je bio na klupi i odlazio.


  • 0