Jump to content


Photo
- - - - -

FEST 09


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
40 replies to this topic

#16 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 24 February 2009 - 11:57

Brate shta si ti ochekivao od filma?
Doshli ljudi da se zabave, ozbiljno film nisu ni posmatrali i to shto su trazili to su i dobili. Zato je ovo carski film i neshto najbolje shto je ova zemlja napravila u poslednjih 20 godina!!!!

kako neko može da se zabavi uz ovo? :ph34r: ti ljudi što od početka namerno snimaju treš film bojim se da samo skrivaju svoj netalenat

#17 blejach

blejach
  • Banned
  • 475 posts

Posted 24 February 2009 - 12:05

kako neko može da se zabavi uz ovo? :ph34r: ti ljudi što od početka namerno snimaju treš film bojim se da samo skrivaju svoj netalenat


Tako lepo shto je zabavan :)
Zezanje, sprdanja bre najjacha scena je kada je zatvorenik u skoku pucao na zombije. Plakali smo od smeha.
Gledacu ga ponovo, shteta omashio sam besplatnu projekciju na FDU, ali bice u bioskopima, barem se nadam.
U potpunosti ih podrzavam jer su konachno neshto napravili, bolje i od Turneje i S.O.S.-a zajedno!!!

#18 Ivancica

Ivancica
  • Members
  • 35 posts

Posted 24 February 2009 - 13:21

meni se "Elitne jedinice" bas dopao, realistican film, odlican...

gledala jos "The Reader", "Burn after reading" i "Revolucionarni put"...

gledao neko "Cetiri noci sa Anom"?

#19 blejach

blejach
  • Banned
  • 475 posts

Posted 24 February 2009 - 13:56

gledao neko "Cetiri noci sa Anom"?


Gledao sam ja i moram da priznam da mi je ovo prvi susret sa Skolimovskim i to kakav.
Nekako tuzan film, ne mora nuzno da znachi da je depresivan.
Traje nekih 100 minuta, dosta spor, nema nekih velikih deshavanja, tera te na razmishljanje.

Edited by blejach, 24 February 2009 - 14:00.


#20 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 24 February 2009 - 17:47

Gledao sam ja i moram da priznam da mi je ovo prvi susret sa Skolimovskim i to kakav.
Nekako tuzan film, ne mora nuzno da znachi da je depresivan.
Traje nekih 100 minuta, dosta spor, nema nekih velikih deshavanja, tera te na razmishljanje.



što sed tiče "zone mrtvih" u potpunosti se slažem sa tobom...odlična zabava...zar stvarno očekuje bilo šta drugo od zombi akcionog horora? :ph34r:
šta,inovacije?ulaženje dublje u problem zombija?izgrađene likove?mislim,ljudi,daj ne zajebavajte...film je odlična ložičana...
što se tiče "četiri noći sa anom",tu stvarno ne mogu da se složim...problem sa filmom nije što je spor nego što je dosadan i predvidljiv...odlično počinje,ali sve odatle ide nizbrdo...ja sam očekivao neki mnogo zajeban obrt na kraju (baš zbog šake na početku,jer tu kao da je postavio tezu "nije sve onako kako izgleda) ali ništa se nije desilo...film jeste odlično montiran,narativ je jasan,ali jednostavno ništa se nije desilo...ovo što se tiče razmišljanja,to je u reduj,ali ako se prvi put susrećeš sa takvom temom,što kod mene nije slučaj,tako da...

#21 blejach

blejach
  • Banned
  • 475 posts

Posted 24 February 2009 - 18:22

Shta znam. Pazi drzi u neizvesnosti konstantno, shta se desilo te chetiri noci sa njom.
Dobro dosadan ti je to vec stvar lichnog ukusa i tu ne ulazim. Pa nije ni trebao da bude neka drama sa primesama horora, vec zivotna drama.
Nisi ochekivao da ce se susresti sa njim licem u lice ili onaj kraj?
Svako ima svoja ochekivanja, a ja nishta o njemu nisam znao tako da mi je bash legao :ph34r:

#22 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 24 February 2009 - 18:42

Shta znam. Pazi drzi u neizvesnosti konstantno, shta se desilo te chetiri noci sa njom.
Dobro dosadan ti je to vec stvar lichnog ukusa i tu ne ulazim. Pa nije ni trebao da bude neka drama sa primesama horora, vec zivotna drama.
Nisi ochekivao da ce se susresti sa njim licem u lice ili onaj kraj?
Svako ima svoja ochekivanja, a ja nishta o njemu nisam znao tako da mi je bash legao :ph34r:



ne,desilo se upravo ono što sam očekivao...to je problem,što je očigledno pravljen tako da drži u neizvesnoti,a provali se do 30. minuta...tj,prilično si siguran šta će se desiti,ali se i dalje nadaš da će biti nekog obrta,ali on se ne desi i onda razočaranje bude još jače...ja razumem da je bila realistična priča,ali ako praviš igrani film,onda jebi ga,realizam sam po sebi nije dovoljan (primer:gomora)...zbog toga je bio dosadan,to sa sporošću nema nikakve veze (i neću sad da povlačim onaj klasičan bullshit line:"ja baš mnogo volim spore dilmove,ali ovo je...")

gledao "drugu ženu"?valja nešto?

#23 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 24 February 2009 - 20:56

što sed tiče "zone mrtvih" u potpunosti se slažem sa tobom...odlična zabava...zar stvarno očekuje bilo šta drugo od zombi akcionog horora? :ph34r:
šta,inovacije?ulaženje dublje u problem zombija?izgrađene likove?mislim,ljudi,daj ne zajebavajte...film je odlična ložičana...

ja ocekujem da makar pokusa da napravi strasljivu atmosferu ili ako vec ide na komediju nek to jasno kaze. ovako, mozemo samo da se smejemo njegovom jadu, ili da od dosade aplaudiramo kad god bi koji zombi nestao sa lica zemlje, sto sam i radio, a sto opet ne menja cinjenicu da je ovo tragicno los film.

#24 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 24 February 2009 - 21:08

Gledala danas Frost/Nixon, dopao mi se. Cini mi se da je neko bas ovde na forumu napisao da ga treba gledati sa debelim predznanjem o Votergejtu. Ma jok, dovoljne su stvari iz opste kulture, akcenat filma je na intelektualnom sukobu Frosta i Niksona. Dopada mi se sto deluje potpuno verodostojno, nekako sam ocekivala da ce Holivud napraviti najgoreg negativca od Niksona a prikazati Frosta kao heroja. Ali...ne. Sve u svemu, 8.5/10

#25 blejach

blejach
  • Banned
  • 475 posts

Posted 25 February 2009 - 09:10

ne,desilo se upravo ono što sam očekivao...to je problem,što je očigledno pravljen tako da drži u neizvesnoti,a provali se do 30. minuta...tj,prilično si siguran šta će se desiti,ali se i dalje nadaš da će biti nekog obrta,ali on se ne desi i onda razočaranje bude još jače...ja razumem da je bila realistična priča,ali ako praviš igrani film,onda jebi ga,realizam sam po sebi nije dovoljan (primer:gomora)...zbog toga je bio dosadan,to sa sporošću nema nikakve veze (i neću sad da povlačim onaj klasičan bullshit line:"ja baš mnogo volim spore dilmove,ali ovo je...")

gledao "drugu ženu"?valja nešto?


eh sad i ti ni gomora ti ne valja?
znachio izbegavaj takve filmove :ph34r:

Ne, planirao sam ali sam se odluchio za Drugog choveka :)
Inache drugar gledao "Grad 24", kaze depresiva teshka, sjebao se chovek posle projekcije..

#26 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 25 February 2009 - 09:44

A jel' bio neko na projekciji "Milka" :ph34r:

#27 blejach

blejach
  • Banned
  • 475 posts

Posted 25 February 2009 - 10:08

A jel' bio neko na projekciji "Milka" :ph34r:


bolje da nije jer su gejevi smarali jedno 20 minuta!
zbog njih je kasnio film!!!

A inache to se gledalo na rachunaru josh pre nekih 2 meseca. Interesantna film, dosta solidno odradjen, ali su gejevi prikazini svi do jednog kao seka perse i najveci femi likovi.

#28 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 25 February 2009 - 10:23

bolje da nije jer su gejevi smarali jedno 20 minuta!
zbog njih je kasnio film!!!

A inache to se gledalo na rachunaru josh pre nekih 2 meseca. Interesantna film, dosta solidno odradjen, ali su gejevi prikazini svi do jednog kao seka perse i najveci femi likovi.



pa takvo je milkovo okruženje stvarno bilo...da je bilo više butch-eva ne bi mu trebalo hiljadu izbora da konačno pobedi...inače,nisu gejevi krivi zbog kašnjenje,do kašnjenja i cimanja ne bi došlo da sava centar nije zabranio već ranije zakazanu konfernciju za štampu,ovo je bio odgovor (i to skroz prikladan) na to...a jebi ga,to što smo morali da sačekamo 20 minuta,ne vidim da je neki mnoooogo veliki problem :ph34r:
što se tiče samog filma,on je skroz pristojan,meni je i od penovog nastupa,i oskara koji je dobio,mnooogo važnije to što se gas sant "vratio" i opet počeo da pravi filmove i prestao da se igra drkanja iz dosade,čime se bavio poslednjih deset godina...


Posted Image

italijanski "nixon"...odličan i zabavan film zbog načina na koji je konstruisan,napisan,snimljin zbog fenomenalne glume.film ne zahteva poznvanje teme niti loženje na politiku da bi držao pažnju...ali je još bolji je ako vam je politika,tj italijanska politika uža specijalnost...
odnos prama kidnapovanju mora i krivica koju andreoti oseća je stvarno fenomenalno predstavljen

8/10

Edited by zecov, 25 February 2009 - 20:00.


#29 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 26 February 2009 - 16:03

milk

dirljiva priča lepo ispričana, nemam zamerki. svi već znate sve o ovom filmu

serbis

problem ovog filma je što nema radnju a bogami ni likove. ne mogu da zamislim šta se dešavalo u glavi tog selektora kada je odlučio da bi ovaj film neko trebalo da pogleda... moguće je da je alkohol odlučio umesto njega

the flower bridge

portret jedne krnje moldavske seoske porodice, prilično spor i u nedostatku anegdota, ali predivno snimljen; reditelj bi trebalo da se ogrebe za neki extra keš od nacionalne geografije ako već nije

#30 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 26 February 2009 - 21:54

Posted Image

odlično i suptilno konstuisan film...primer sporog filma koji ni na trenutak nije dosadan...

9/10

Posted Image

prva scena-sjajna,onda se u narednih sat vremena razvija kao standardni triler sa očekivan ishodom,sve do pucačine u muzeju koja 'ebe kevu (jedna od najboljih koje sam video u poslednjih par godina) i skroz okreće film...ostatak je sjajan,pogotovu kraj koji je neočekivan i prilično ciničan...film je gotovo suptilno komunistički u nekim trenucima,ili bar hevi anti-kapitalistički...

8/10


Druga žena

blejač,dobro si izbarao...postoji samo jedan film na ovom festu koji je gori,a to je "čuvari noći"...ovo pokušava da bude nešto između ženskog filma i psiho trilera,ali taaaako jako maši da to nije normalno...ne mogu da verujem da dok su bili u montaži nisu pomislili "jebo te,pa mene je sramota da ovo završim"... :ph34r:

2/10 (jer čuvari noći je neprikosnoveni šampion)

Edited by zecov, 26 February 2009 - 21:56.