Jump to content


Photo
- - - - -

The People vs. George Lucas


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 21 February 2009 - 14:02

Youtube Video ->Original Video

ovo jedva chekam da vidim. nadam se da ce se spomenuti svaki Lukasov fuck up!
bash sam se namuchila dok nisam nashla na netu epizode IV-VI koje nisu remasterovane. jeste, snimci su dosta loshi i ne znam zasto nije, ako je vec hteo da radi reizdanje, makar sredio vizuelno te tri epizode, samo u tom smislu da je bolji snimak.
po meni, najgori fuck up star wars trilogije (novu trilogiju ne rachunam) je kad zamene Anakinovu facu sa facom onog netalentovanog Hejdena Kristensena. kakav uzas.
samo zbog toga sam neuspeshno babrala po netu u potrazi za... (Inco mi je na kraju pomogo, as usual:))

so... spit on...

#2 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 21 February 2009 - 14:18

Ma taj covek izgleda ima talenta da napravi nesto odlicno, i onda provede rest of his days to destroy every single bit of that greatness. Isto se desilo i u gejming industriji sa njegovom kompanijom `LucasArts`. Poceli su odlicno, prve Indijana avanture su, questionably, i dan danas jedne od najboljih avantura ikada napravljene, pored njegove druge francize - The Secret of Monkey Island (koja bi, da je ekranizovana, verovatno obrisala patos piratima s kariba), i dozivljavajuci svoj kresendo sa doubtly najboljom avanturom ever - Grim Fandango. Cak su i prve Star Wars igrice bile prilicno pristojne i fin refreshment...

A onda je sve krenulo po qrcu, LucasArts em pocinje da izdaje licence za pravljenje igrica na njihovim bazama, em, sto je najgore, pocinje da upropastava ono sto ih je uopste ucinilo poznatim - svoje najranije i najcenjenije igrice. Prvo to rade sa The Secret of Monkey Island (Escape from Monkey Island), koja je zapravo stari `manki` sa boljom grafikom i pricom koja staje u 5 minuta igranja starog mankija. Onda unistavaju i Indijanu praveci istu jeftinim Tomb Rider klonom... O Star Wars francizi i da ne govorim (ukljucujuci i onu smejuriju koja je simulacija voznje)...

Ono sto se dogodilo filmskoj industriji, kad je rec o Dzordzu, dogodilo se i u gejming industriji... Srecom pa Grim Fandango-a nisu stigli da upropaste... But who knows, znajuci Dzordza...

#3 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 21 February 2009 - 15:57

Posted Image

Iako se slažem da je čovek totally batshit fucking loco, mislim da fanboys en general previše teško pljuju po splačini koja nam je servirana u vidu tri prequela. Problem je u tome što je porede sa nekim apstrahovanim idealom iz sedamdesetih-osamdesetih, i umesto splačine vide Blasfemiju. Očekuju da dožive SW onako kako su ih doživeli kad su imali 20 godina manje, i onda su besni kad se to ne desi. Žal za mladost leads to frustration...

Posted Image

Ja nikad nisam Star Wars video kao neki vanvremenski spektakl. I kao klincu bila mi je supercoolawesome cela ta zajebancija sa lightsabers & stuff, a i danas je. To nije dovoljno da me učini slepim pred činjenicom da je A New Hope jednostavno cheesy, Empire Strikes Back 75% prazan, a Return of the Cheddar pre-teatralan.

Posted Image

Sve zamerke koje se iznose protiv prequels mogu da se iznesu i protiv original trilogy. Jeste, prequels sve što je bedno dižu na viši nivo, i da, Jar-Jar Binks su evoksi na kvadrat, ali nije jedno crno a drugo belo. Magija je nestala zato što su nekadašnja starry-eyed children postala tired old farts, čast izuzecima, a ne zato što je GL odjednom gone totally batshit fucking loco.

Posted Image

#4 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 21 February 2009 - 16:18

To reinstate my point, I present: more funny stuff

Posted Image
...
Posted Image
...
Posted Image
...
Posted Image
...
Posted Image

#5 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 21 February 2009 - 16:21

To reinstate it further: even more funny stuff!

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#6 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 21 February 2009 - 16:23

I za kraj spamovanja, malo na temu Trantora... ovaj, Korusanta:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

(Svi lego stripovi su sa irregularwebcomic.net, prva dva gore su sa penny-arcade.com, a one dve škrabotine su Maddox.)