Jump to content


Photo
- - - - -

Studiranje u Austriji - Wiener Neustadt


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
No replies to this topic

#1 Virginia Woolf

Virginia Woolf
  • Members
  • 296 posts

Posted 20 February 2009 - 17:36

Intro:
Zavrsila sam engleski jezik i knjizevnost na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu (stari program anti-bolonjski) sa zeljom da nastavim master negde u inostranstvu, ali sam resila da sacekam malo dok ne dobijem drugo drzavljanstvo jer je tako mnogo lakse i jeftinije.

Trenutno radim u Bratislavi u potpuno drugacijem sektoru i buduci da je plata dobra, mogu da ustedim lepu sumu za nastavak studija.

U medjuvremenu sam pocela da razmisljam da bi bilo mnogo lukrativnije da u CVu imam neku business diplomu, jer su opcije mnogo bolje nego sada. Cula sam za Internetional Business Consultacy program na engleskom jeziku u gradicu 40ak km juzno od Beca - Wiener Neustadt. Osnovne studije traju 3 godine.
Da li ima neko ko je studirao u Wiener Neustadtu, ili Becu ili bar, zavrsio ovaj program da ima bilo kakav savet/iskustvo da podeli javno sa nama?

Drugarica je zavrsila isti program u Manchestru i cini mi se da ima prilicno dobar izbor pozicija.

Posto je moja dilema prilicno konfuzna, da sumiram:

1. Kakvi su uslovi studiranja, studentski zivot, troskovi studiranja u Austriji, ili jos bolje Wiener Neustadtu?

2. Da li mislite da je bolje da covek nastavi master studije iz engleskog (do sada sam imala odlicne rezultate i najradije bih ostala u akademiji, ali ako se to ne desi, biti samo profesor engleskog jezika i nije tako uzbudljivo) ili da u svoj educational background ubaci i International Business (marketing&sales)?

3. Kad vec pocinjem ovu temu, da li mislite da je kasno pocinjati novi faks (iako trogodisnji) sa 25 i kusur godina? (Mada, ja sam veliki avanturista i mislim da nikad nije kasno :ph34r: )