Jump to content


Photo
- - - - -

Futurama Reloaded


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
84 replies to this topic

#16 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 18 February 2009 - 11:45

jebote, ovi iz Firefoxa su skroz ludi :ph34r:

kad ukucash u adress bar about:robots, izbaci ti
Attached File  1.jpg   35.79KB   46 downloads

a kad kliknesh na dugme try again
Attached File  2.jpg   37.48KB   38 downloads

:)

a kad kliknesh josh jednom, nestane dugme :D


...and they have a plan...
hahaha

#17 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 18 February 2009 - 12:15

Uljezi koji ne znaju da identifikuju sve te robotske reference, nek dignu dva prsta... nemoj da opet radi Wikipedia! :ph34r:

(Ja nisam znao samo šta im je "Gort, klaatu barada nikto!". For shame...)

BTW Duna, probaj isto sa about:mozilla. :)

Edited by The Ugliest Weenie, 18 February 2009 - 12:28.


#18 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 18 February 2009 - 12:31

:ph34r:
prepoznah sve osim tog gort klaatu blabla. nisam gledala originalni film.

#19 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 18 February 2009 - 12:48

Kif: "Sir, remember your course-correction?"

Zap Brannigan: "No."

K: "Well, it's proven somewhat more... suicidal than we'd initially hoped."

ZB: "Kif, old friend, I don't know what disgusts me more: your cowardice or your stupidity. We'll simply set a new course, for that empty region over there near that blackish, holish thing."

:ph34r:

Iz one Titanik epizode, jedne od najboljih ever IMHO.

Edited by The Ugliest Weenie, 18 February 2009 - 12:49.


#20 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 18 February 2009 - 12:53

Z: "The alien mothership is in orbit here." (Points on map) "If we can hit that bullseye, the rest of the dominoes will fall like a house of cards. Checkmate!"
K: (sigh)
Z: "Now, like all great plans, my strategy is so simple an idiot could've devised it. On my command, all ships will line up and fly directly into the alien death canons, clogging them with wreckage."

#21 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 18 February 2009 - 13:02

Jel skida neko ove dugometražne? Ima ih nekoliko, od 2007- bender's big game, pa još nekoliko. Taj sam odgledao, ali sad skidam još ova tri, pa da vidim kakvi su...

#22 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 18 February 2009 - 13:07

pogledala sam 3 dosad, a valjda ima 4 (?). juche sam bash zavrshila Into the wild green younder. nasmejala sam se samo jednom.
ni ostali nisu nishta bolji.
jedino onaj u proshlosti, ne znam koji je to po redu. shto kaze Inco, barem lepo vidish shta se sve deshavalo dok je Fry bio zaledjen.

#23 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 18 February 2009 - 13:30

U čemu je ovde poenta? OK ta Mars-Venus stvar, ali zar je Omicron Persei referenca na nešto van Futurame?


Inco, oklen ti da je Omicron 7 i 9 kompjuterska referenca? :ph34r:


Nije kompjuterska referenca - lepo rekoh, kompjuteraske i science based reference (uostalom ni ono sa izmenom rezultata usled merenja nema veze sa kompjuterima), a Mars-Venus stvar je odlicna referenca zbog toga sto oni zive na Omicron Persei 8 pa translatovano na zemlju 7 i 9 ispadaju Venera i Mars.

Jel skida neko ove dugometražne? Ima ih nekoliko, od 2007- bender's big game, pa još nekoliko. Taj sam odgledao, ali sad skidam još ova tri, pa da vidim kakvi su...


Odgledao ih sve, i dolazim do zakljucka da Futurama jednostavno nije forma koja se moze razvuci na sat i kusur. U prva 3 filma (`Bender's Big Score`, `The Beast with a Billion Backs` i `Bender's Game`) dodatno vreme su pokusavali da popune sirim plotline-om ili paralelnim nevezanim pricama sto nije nikako odgovaralo stilu same Futurame, u ovom poslednjem (`Into the Wild Green Yonder`) su to shvatili pa je sam plotline prilicno linearan i prost ali da bi se to razvuklo na dugometraznu formu tempo je usporen do bola pa ni to nije dalo dobar rezultat. Ako nista drugo, ovaj poslednji je bar `standardna` Futurama (sa witty referencama itd.) i bio bi odlican da je zadrzao formu epizode (actually, Comedy Central ce od istog napraviti 2 epizode, dok je od prethodnih filmova pravio po 3-4) sto navodi na zakljucak da se spremaju da naprave novi serijal. Doduse, za sad su to sve nezvanicne informacije, al' Comedy Central je prilicno platio za Futuramu pa nekako ne verujem da nece pokusati da izmuzu bar jos jedan serijal iz franchize... Ako izadje novi serijal, prva epizoda ce verovatno biti najstrasnije pljuvanje po Foksu u istoriji Futurame :)

#24 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 18 February 2009 - 15:15

Ako izadje novi serijal, prva epizoda ce verovatno biti najstrasnije pljuvanje po Foksu u istoriji Futurame :ph34r:


Pa u uvodnoj sekvenci Bender's Big Score su ih dovoljno eksplicitno prikazali :)

Ja sam odgledao tri od četiri filma i u celini sam zadovoljan. Stoji ovo što kažete da F. jednostavno nije za te duže forme, a i udavili su sa milion raspleta Fry-Leelah odnosa... ali generalno, ja ne očekujem mnogo od Futurame, witty one-liners su dosta, a njih uvek bude po nekoliko.

Skinuću i Bender's Game kad se setim, nije mi došao na red ranije...

#25 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 18 February 2009 - 15:49

Pa cenim da ce to biti (u slightly prepravljenoj formi) uvodna spica i prve serije novog hipotetickog serijala (morace da menjaju posto je CC vec izbacio epizodu koja tako pocinje a bazirana na Bender's Big Score) ali ce sigurno iskoristiti jos mnogo paljbe po Foksu sad kad ne moraju da udaraju `ispod radara`... Inace, jedno od elegantnijih zavlacenja Foksu se zbilo jos u prvom serijalu, epizoda Mars University, kad super-inteligentni majmun sjebe svoju kapicu pa postane `average intelligent monkey` i izjavi da ce upisati biznis skolu. Na odjavnoj spici ide: `Guenter went to business school and became The FOX Network's latest CEO` :ph34r:

Edited by incognito, 18 February 2009 - 15:50.


#26 jovs

jovs
  • Members
  • 7 posts

Posted 27 March 2009 - 21:11

citat iz 'I dated a robot'

Fry: You're cute
Lucy Liu-Bot: You're cute
Fry: You
Lucy Liu-Bot: You
Fry: You
Lucy Liu-Bot: You
Fry: You
Professor Farnsworth: Oh dear, she is stuck in an infinite loop and he is an idiot


#27 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 27 March 2009 - 22:32

citat iz 'I dated a robot'


Dobar :ph34r:

Dr. Zee vs. mravojedi, dedukcija u poteri za ubicom:
- Alright, anteater #1. Who are you protecting? Is it anteater #2? Don't stick your tongue out at me! I need a name!
- (growl)
- What? How do you spell that?
- (u pozadini Lila ubija Hermesa - what are you hacking off? Is it my torso? It is! My precious torso!)
- Hermes, quiet! I'm deducing things.

#28 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 27 March 2009 - 22:45

Čudo kako nismo ranije pomenuli IMHO najbolji Futurama citat. Kad Bendera izbace iz theme parka na Mesecu, on odlazi i onako nadrndano im dobacuje:

"Fine! I'm gonna go build my own theme park, then! With blackjack! And hookers! In fact, forget the theme park. And the blackjack."


:ph34r:

Edited by The Ugliest Weenie, 27 March 2009 - 22:46.


#29 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 28 March 2009 - 05:59

Čudo kako nismo ranije pomenuli IMHO najbolji Futurama citat. Kad Bendera izbace iz theme parka na Mesecu, on odlazi i onako nadrndano im dobacuje:

"Fine! I'm gonna go build my own theme park, then! With blackjack! And hookers! In fact, forget the theme park. And the blackjack."


:)

:D
ima josh par mesta gde se na kraju sve svede na hookers :D
bash juche odgledala Bend Her. Bender aka Coilette from Robonia :D
zakon epizoda :ph34r:

#30 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 28 March 2009 - 11:36

ima josh par mesta gde se na kraju sve svede na hookers :ph34r:


- Hey! Bender the Offender doesn't need you! Bender the Offender doesn't need anybody!
- What about us, Mr. The Offender?
- Well, obviously I need floozies. Let's roll.