Jump to content


Photo
- - - - -

Fringe


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

#1 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 11 February 2009 - 13:08

Morao sam da otvorim topic jer ne vidim da iko od vas gleda ovu seriju.

Fringe is a science fiction television series co-created by J. J. Abrams, Alex Kurtzman and Roberto Orci. The series follows an FBI Fringe Division team based in Boston, Massachusetts. The team uses unorthodox "fringe" science and FBI investigative techniques to investigate "the Pattern", a series of unexplained, often ghastly occurrences which are occurring all over the world. The show has been described as a cross between The X-Files, Altered States, The Twilight Zone and Dark Angel.

Ako volite ovakve stvari, preporucujem seriju - ako ni zbog cega drugog onda zbog Johna Noblea (poznatiji kao Denethor is LOTR-a) jer covek ovde briljira. Pogledajte, necete se pokajati :ph34r:

Edited by Jaruzelski, 11 February 2009 - 13:12.


#2 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 11 February 2009 - 15:06

Bas ovih dana razmisljam da svucem prvih 14 ep. poslusacu savet :ph34r:

#3 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 11 February 2009 - 17:31

Obecava. Meni je ova prva sci-fi/mistery serija koja je privukla pazhnju posle X-files, jbt, koliko je to godina... 50? Gledao nekoliko delova, oko 4-5, i snimam na PVR-u ali nemam ih sve, mozhda okupno 6. Prvi deo koji sam gledao (koji je po redu ne znam, ali mislim da je od prva tri) me potsetio na gledanje X-files-ova, dobra stara vremena. Mislim kad razbojnici prelaze kroz zid a jedan ostane onako na pola puta u zidu i ovi ga ostave, pa kad se MegaVillan teleportuje iz zatvora na neku jebenu livadu nocu, shta da kazhem, entertaining.


+++
ne ochekivati kvalitet X-files-a, karakteri nisu ni blizu toliko jaki a i dubina cele "ideje" je plice :ph34r:, plus evil-corporation prichica koja se uvek pojavljuje je pomalo nezanimljiva.

Edited by nonick, 11 February 2009 - 18:07.


#4 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 11 February 2009 - 18:44

pochela da skidam. ne radi Search na Warezu tako da sam osudjena na prespore torente.

#5 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 11 February 2009 - 19:15

Ma nisu torrenti toliko spori...
Sto se tice serije, meni je u prvim dvjema-trima epizodama izgledala losije nego x-files.
Valjda sam zadrzao ono misljenje kada sam ga gledao kada sam bio daleko mladji, pa nisam vidio sve te propuste u seriji i koliko je serija u biti lose koncipirana.
Sada kada usporedo gledam x-files (koji ide navecer na tv-u) i fringe (evo bas skidam 14 epizodu), imam osobno misljenje (s kojim se slaze i moj frend) - Fringe je ozbiljnija i kvalitetnija verzija x-files.
Dobro, je da je to sada zacinjeno i boljim komp. efektima, ali cijeli koncept mi je nekako bolji, pa cak i sama gluma.
Jedino je pitanje koliko ce to potrajati. Sve te serije pocnu s dobrom idejom, a onda se kasnije razvodne, osim, mozda, tamo one 24.

#6 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 11 February 2009 - 20:03

Bas mi je drago da Vas ima, ajde kad budete up-to-date da pricamo podrobnije o seriji.

Mogu samo da kazem da je jucerasnja epizoda preterano dobra. Inace ako Vam se ne svidi u pocetku dajte joj vremena as it will grow on you.

Ja ovu seriju najvise iscekujem - mnogo je iznad ovih standardnih, osim recimo Losta.

#7 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 11 February 2009 - 21:09

Sada kada usporedo gledam x-files (koji ide navecer na tv-u) i fringe (evo bas skidam 14 epizodu), imam osobno misljenje (s kojim se slaze i moj frend) - Fringe je ozbiljnija i kvalitetnija verzija x-files.
Dobro, je da je to sada zacinjeno i boljim komp. efektima, ali cijeli koncept mi je nekako bolji, pa cak i sama gluma.


Warning! Ako bash nishta necete da saznate dok ne pogledate onda preskok. Inache nema teshkih spoilera.


you must be kidding! Ozbiljnija i kvalitetnija? Pa i ne pretenduje da bude ozbiljnija, ne bi onda imali ludog/vickastog istrazhivacha medju tri glavnih uloga. Za kvalitet pa tek da vidimo, ali da postane klasik sa melankolichnom sharmon u kojem su glavni junaci svojim pustolovinama gledaoce pretvarali u ovisnike, hm... pa jebajga, Xf ima pedesetak epizoda koju mozhesh pogledati, odvojeno od serijala, i vishe uzhivati nego tri dugometrazhna filma u bioskopu.
Shto se koncepta tiche (nekakav "patterns") josh nisam shvatio, nisam imao prilike da sastavim te episode. Nego mi Massive-Dynamics deluje nekako limitiran i pomalo dosadan kao deo koncepta (I hope there is more than that), u par episoda shto sam gledao, uvek su se vracali njima. Gluma meni nije bolja ali je OK, jedino mi protagonistkinja deluje ponekad konfuzno, ne znash shta ce da uradi, no face expressions. U nekim scenama (na primer - kick-ass scenama) to je dobro jer daje neki futuristichki ugao.


Svidja mi se da samo bad guys imaju ultra-moderna oruzhlja i niko to i ne objashnjava zashto (barem ja nisam gledao tu epizodu). Jednostavno to je tako i taj aspekt daje drugachiju deminziju, kao neki paralelan svet.

#8 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 11 February 2009 - 22:06

Warning! Ako bash nishta necete da saznate dok ne pogledate onda preskok. Inache nema teshkih spoilera.


you must be kidding! Ozbiljnija i kvalitetnija? Pa i ne pretenduje da bude ozbiljnija, ne bi onda imali ludog/vickastog istrazhivacha medju tri glavnih uloga. Za kvalitet pa tek da vidimo, ali da postane klasik sa melankolichnom sharmon u kojem su glavni junaci svojim pustolovinama gledaoce pretvarali u ovisnike, hm... pa jebajga, Xf ima pedesetak epizoda koju mozhesh pogledati, odvojeno od serijala, i vishe uzhivati nego tri dugometrazhna filma u bioskopu.
Shto se koncepta tiche (nekakav "patterns") josh nisam shvatio, nisam imao prilike da sastavim te episode. Nego mi Massive-Dynamics deluje nekako limitiran i pomalo dosadan kao deo koncepta (I hope there is more than that), u par episoda shto sam gledao, uvek su se vracali njima. Gluma meni nije bolja ali je OK, jedino mi protagonistkinja deluje ponekad konfuzno, ne znash shta ce da uradi, no face expressions. U nekim scenama (na primer - kick-ass scenama) to je dobro jer daje neki futuristichki ugao.


Svidja mi se da samo bad guys imaju ultra-moderna oruzhlja i niko to i ne objashnjava zashto (barem ja nisam gledao tu epizodu). Jednostavno to je tako i taj aspekt daje drugachiju deminziju, kao neki paralelan svet.


To je tvoje misljenje, na koje imas pravo i ne vidim svrhu da nameces svoje misljenje drugim osobama i govoris 'you must be kidding'. Izgleda da ima veze ona stara - jednom Balkanac, uvijek Balkanac - NHF.
Sto se mene tice x-files mi je nekako prevazidjen (u danasnje vrijeme). Kada sam bio u 20tim godinama, da se razumijemo - bio mi je OK, ali sada kada ga gledam, a ide svaku noc... Gluma mi je u razini onih djecijih filmova iz bivse SFRJ, a radnja tokom vremena postane dosadna i izlizana, kao i zadnji film koji su snimili.
Oboje imaju slican koncept. Jedino sto u x-files mozes vec na pocetku pretpostaviti o cemu se radi i kako ce se odvijati, dok je Fringe koncipiran u sistemu - previse slucajnost, da bi bilo slucajno, a tu i ulazi taj MD za kojeg jos nije jasno na cemu radi i na cijoj je strani. Uglavnom, nema potrebe da ja sada namecem tebi tvoje misljenje i ti meni svoje. Napisali smo oboje 2 odgovora, a ostali neka iznose svoja misljenja. Jer, kako se kaze. O ukusima i bojama se ne raspravlja.

P.S. Sto se tice oruzja, mislim da si ti preskocio glavnu poantu serije, a ona je navedena u ovom topicu, a i negdje u pocetnim epizodama...

Edited by Thanatos, 11 February 2009 - 22:09.


#9 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 12 February 2009 - 00:20

kind of off

To je tvoje misljenje, na koje imas pravo i ne vidim svrhu da nameces svoje misljenje drugim osobama i govoris 'you must be kidding'. Izgleda da ima veze ona stara - jednom Balkanac, uvijek Balkanac - NHF.


Namecem svoju ideju sa "must be kidding"? Izgleda previshe emotivno reaugujesh, jbg, ovo je internet forum. Za ono "Balkanac" i ne znam shta da ti kazhem, it doesn't even make sense u ovom kontekstu. Jel si hteo da me uvredish?


Uglavnom, nema potrebe da ja sada namecem tebi tvoje misljenje i ti meni svoje. Napisali smo oboje 2 odgovora, a ostali neka iznose svoja misljenja. Jer, kako se kaze. O ukusima i bojama se ne raspravlja.


Pa to sam i uradio, izneo svoje mishljenje, koje je u mnogome suprotan sa tvojim a to sa nametanjem misljenja i ne razumem. Mi ovde raspravljamo o jednom serijskom filmu. Svako ce da ima neko svoje vidjenje, i istapkace je na tastaturi, to ti je rasprava iliti forum 101.


P.S. Sto se tice oruzja, mislim da si ti preskocio glavnu poantu serije, a ona je navedena u ovom topicu, a i negdje u pocetnim epizodama...


ajd reci.

#10 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 12 February 2009 - 12:04

Ја сам одгледала прве 2 епизоде кад је тек почела да се приказује. Биле су ми ОК, а серију сам оставила за неки период кад будем имала слободног времена да смлатим све одједном. Епизоде редовно скидам и наду гајим. :ph34r:

#11 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 12 February 2009 - 12:27

Džabe gajiš. Batali dok nije kasno! :ph34r:

Treš je serija, samo je upakovana u malo bolji celofan. Sve epizode su bile loše do prosečne, likovi su mi poluzanimljivi, pa sve na kraju ispadne dosadno. Gledam bezveze, ne znam ni sam što. Pametnije bi mi bilo da obrnem 24 još jednom, redom

#12 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 February 2009 - 17:11

Džabe gajiš. Batali dok nije kasno! :ph34r:

Treš je serija, samo je upakovana u malo bolji celofan. Sve epizode su bile loše do prosečne, likovi su mi poluzanimljivi, pa sve na kraju ispadne dosadno. Gledam bezveze, ne znam ni sam što. Pametnije bi mi bilo da obrnem 24 još jednom, redom

slazem se
meni je serija ultra losha.
kakav crni X files. bre, X files je za trijes tri koplja ispred ovog pokushaja tamo neke paranormalne serije gde su krenuli pa ne znaju tachno shta bi, sa loshim dijalozima, recikliranim zapletima, o klisheima da ne pricham, a tek kasting...
glavna glumica treba da se shuta u dupe shto je dobila ovu ulogu nasuprot svakom prirodnom zakonu. em je ochajna glumica, em ima tako prosechnu i nezanimljivu facu da mi se povraca samo i kad pomislim da cu je morati zvakati 45 minuta.

spram ovog je i PSI faktor mamina mama.

#13 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 13 February 2009 - 17:37

posle kraceg pregleda na imdb-u vidim da je prva epizoda koju sam gledao je ustvari 10-ta (razbojnici kroz zid, teleportacija itd.)! Fuck, ja mislio da je medju prva tri. Shto je i pomalo dobro (a i loshe) jer ljudi koji nemaju nishta bolje da rade nego da pishu reviews na netu kazhu da je ta 10-ta jedna od boljih epizoda, kao neka okretnica koja obecava bolje episode i mozhda bolju drugu sesonu. Loshe jer izgleda ima vishe delova ispod tog nivoa. Sad skupljam epiozode...

#14 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 February 2009 - 20:43

ma serija pretenduje da ima i nauchni karakter s tim shto ni za jedan od fenomena nije dato ama bash nikakvo objashnjenje, ili barem pokushaj objashnjenja. jebo to.

#15 majama

majama
  • Members
  • 396 posts

Posted 18 February 2009 - 13:17

Fringe je serija koju odgledaš sa pola mozga, i momentalno zaboraviš da postoji.
Samo zbog toga što sam na odmoru, učinila sam napor da pogledam na tv.com kada ide sledeća epizoda, kad ono nema sledeće epizode.

Ne mogu da se udubljujem u ovo.