Jump to content


Photo
- - - - -

Wrestler (2008)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 15 January 2009 - 21:11

iliti - kako coek koji je snimio [odlicni] pi sad izbacuje nesto sto ce vam se mozda svideti, pod uslovom da ga vidite ko dokumentarac
a) koji se odnosi na paralelu randy 'the ram' <-> mickey 'the dog', real-life /samo mu jos povodac fali, recimo 'mesto klinca s kojim igra nintendo ILI
b) vas radi kecer-tematika, pa pride nadjete nesto za sebe; po mogucstvu, ne lomljenje iranske zastave (jednu od smesnijih reakcija na film), nego taktiziranje u toku meca, npr.

u protivnom, i slumdog milionare je filmcina za ovo
(dramski segment: 0, u globalu 3/10)
Spoiler! --Click here to view--


#2 Sumo22

Sumo22
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 16 January 2009 - 02:50

odlican film
preporuka

#3 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 16 January 2009 - 03:15

Spoiler! --Click here to view--


#4 Sumo22

Sumo22
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 16 January 2009 - 03:23

Spoiler! --Click here to view--


#5 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 16 January 2009 - 06:40

MaRkOMaNe,ali ja nisam video kao melodramu sa čijim glavnim likom treba da se saosećamo...on je jadniji od svih troje zajedno u rekvijumu,on je ono,totalno dno,bez ičega ispod...dokumentarizam je ovde mnogo bolje upotrebljen nego kod van santa...mislim,pratiš život čoveka kome je jedino što fejk sport u kome je on propala zvezda...meni je film stvarno odličan,a i rurk je sjajan,verovatno što i nije morao baš mnogo da glumi,s ozbizorom na svoju situaciju...

#6 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 16 January 2009 - 15:59

rurk je sjajan,verovatno što i nije morao baš mnogo da glumi,s ozbizorom na svoju situaciju...

jasno je meni da njega vise nikad biti nece ko sto ga je bilo, u angel heartu; a i da su alternative gore od plastificiranog mikija
..ali nema tu velikog comebacka, nit ce ga ikada biti.. /doduse, nije da mu je faca/gluma totalno bezizrazajna-eto, dobro se snalazi, s 'biti jadan'
Spoiler! --Click here to view--

Tagline: Love. Pain. Glory.

ko za njega, pisano.. samo jos da se odjavi, konacno /il vec, "ubedi" i mene, necim sto sledi..

#7 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 17 January 2009 - 08:31

jasno je meni da njega vise nikad biti nece ko sto ga je bilo, u angel heartu; a i da su alternative gore od plastificiranog mikija
..ali nema tu velikog comebacka, nit ce ga ikada biti.. /doduse, nije da mu je faca/gluma totalno bezizrazajna-eto, dobro se snalazi, s 'biti jadan'

Spoiler! --Click here to view--

ko za njega, pisano.. samo jos da se odjavi, konacno /il vec, "ubedi" i mene, necim sto sledi..



pa da,ja nisam rekao da je ovo comeback na velika vrata sa najboljom ulogom decenije...on je baš dobar zato što je glavni lik do kraja jadan...ali stvar je što je aronofski i pravio ovo da bude jadno,a ne priča o autsajderu-heroju...
Spoiler! --Click here to view--
a fontana,nije toliko loša,koliko je hermetična...(nisu iste stvari,jer on ju je pravio hermetičnu sa namerom,a ne greškom)

Edited by zecov, 17 January 2009 - 08:32.


#8 oblak

oblak
  • Members
  • 1,328 posts

Posted 28 January 2009 - 01:01

Meni je film odlican. Vrlo jednostavan i vrlo jasan a opet ostavlja snazan utisak. Miki je razvalio ulogu i dobice oskara garant mada mu sevaju muda za to.
Sve u svemu , sjajan film.

#9 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 28 January 2009 - 06:21

nisam gledao i verovatno necu gledati film o kecerima nego bas mi je drago zbog rurka, zasluzio ovakav comeback

#10 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 20 February 2009 - 22:50

odlican film, pored silne ljigavstine u obliku milionera i ostarelog bred pita, konacno osvezenje medju novitetima.

#11 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 22 February 2009 - 02:53

ovako je roki trebalo da izgleda .....al nije ..................pravi film,............sve preporuke :ph34r:

#12 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 04 March 2009 - 11:18

Nisam znao gde da postujem a glupo mi bilo da otvaram još jedan topik o Arnofskom(možda da se ovaj preimenuje u Darren Aronofsky) pa se odlučih za ovde.

Posted Image

:ph34r: :)

ovaj film postaje sve bolji sa svakim novim gledanjem...

U suštini postoje 2 grupe ljudi, oni koji su oduševljeni Pi-jem i samo Pi-jem(ostalo su izneverena očekivanja) i oni drugi koji su oduševljeni Pi-jem ali misle da su The Fountain i Wrestler takođe dobri filmovi. Wrestler-a još nisam odgledao ali postoji velika verovatnoća da ću se svrstati u drugu grupu jer sam jednom nogom već u njoj hehe:

The Fountain (2006)
Posted Image

Ova tri filma su totalno različita i, ako izuzmemo ime režisera, nemaju ništa zajedničko, ni stilski, ni tematski. Ali, sva tri vredi videti. "Fontanu" je, inače, grehota gledati bez dobre kopije i velikog TV-a.

Čak me ni osrednji ekran(TV) premda je kopija bila dobra nije sprečio da poverujem da je The Fountain odličan film. Među (pra)starim negativnim kritikama koje sam uspeo da nađem, samo je ova otišla dalje od ne sviđa mi se:

Taj film je obicna razglednica, sustinski pogresan pristup... ne moze film o Ljubavi i Smrti da se isprica specijalnim efektima, sugestivnom muzikom i efektnom montazom a sa potpuno bledim akterima, sa kojima gledalac ne oseca bilo kakvu empatiju. Hju Dzekmen je u filmu konfuzan a Rejcel Vajs lepa, ali to je nedovoljno za ambicije reditelja.

Meni se čini da je potpuno logično da nešto što je ovim zverima što su okupirale treći kamen neshvatljivo(ljubav, smrt) proba da se ispriča i kroz sugestivnu muziku i sliku što naravno ne umanjuje značaj dramske dimenziju filma perfektno izražene kroz alegoriju iz romana koji piše Izi (Rejčel). Što se tiče bledih aktera, možda nekoga fizički iritiraju Džekmen i Rejčel pošto me živo interesuje u kojim to scenama je bledilo došlo do izražaja. Naravno ne očekujem Takešijevu repliku ali možda se neko sa sličnim stavovima nađe isprovociran hehe.

Edit:
Vidim preskočio sam Requiem for a Dream (2000), pretpostavljam da se tu još uvek nije prodao i da je navodni pad usledio sa The Fountain. :D

Edited by joakimvitriol, 04 March 2009 - 11:31.


#13 M.M.

M.M.
  • Members
  • 140 posts

Posted 04 March 2009 - 22:02

Wrestler mi je odlican film, bio cak i u nasem uzasnom i jedinom bioskopu u Nisu. Slazem se sa svime sto je izneo Zecov o ovom filmu.
Neko rece da nece gledati film o kecerima - pa nije u tome poenta. Ni ja to ne volim, ali je ovde toliko toga drugoga. Umesto ovog "sporta" se moglo naci mnogo sta drugo, a film bi i dalje bio odlican.
Verovatno cu biti jedina kojoj se Pi nije dopao, ali sam morala da napisem.
Fountain mi je bio bolji.

#14 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 04 March 2009 - 22:09

Verovatno cu biti jedina kojoj se Pi nije dopao, ali sam morala da napisem.

Razbi mi koncepciju o dve grupe ljudi, ispade da postoji i treća hehe.

Edit: Wrestler (2008)

Odličan film, žestok napad realnosti. Ne znam mnogo o američkom rvanju ali gledajući neki dokumentarac (ne sećam se više gde, možda na Diskaveriju) u tim nižim "ligama" su se dešavale upravo takve stvari sa površinskim krvoliptanjima. Industrija zabave u svom pravom neopeglanom izdanju sa sve kojekakvim steroidima i ostalom hemijom i kretenskom političkom propagandom (Ajatolah, četvrti deo igrice koja se odvija u Iraku a u kojoj možeš da biraš između američkog marinca(Rambo) i britanskog obaveštajca(Bond) which is pretty cool). I što je najgore čitav sistem upravo i može da opstane jedino kroz bizarnu kontrolu (preko dehumanizovane entertainment industrije) potencijalno socijalno opasnih nižih slojeva na čelu sa lumpen-proleterijatom koji praktično nema šta da izgubi (finalni ekstatični skok u srčani udar). Ironija Rendi the Removog života je u tome što je on žrtva sistema u kome je istinski uživao.
I da, 80-te su bile kul sa Guns-ima a onda je došao Cobain i sve upropastio a dukserica (nepravi poklon-sledi svoje instinkte) je bila shiny baš kao i Rendijeve helanke u poslednjoj borbi hehe.

Edited by joakimvitriol, 05 March 2009 - 07:53.


#15 saritam

saritam
  • Members
  • 186 posts

Posted 19 March 2009 - 23:01

Meni je film odličan. Miki Rurk odličan, Marisa Tomei odlična, jedan od onih filmova za koje mi je drago što sam ih odgledala.