Jump to content


Photo

BEOGRAD - mesto pod Suncem ili mesto u K*rcu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#1 RAGE AGAINST THE REZZIM

RAGE AGAINST THE REZZIM
  • Members
  • 147 posts

Posted 02 June 2001 - 10:51

Ilustracija br.1 "Transparentan odlazak zime" :
Petak je, dan koji najavljuje vikend "po izboru"; uredno ste svoje poslovne brige spakovali u fioku radnog stola, a zatim ste i samu 'kancelariju' zakljucali, za svaki slucaj.
Zadovoljni ste sto ce biti benzina za povratak kuci - van glavne gradske struje,popularne 'zile ku*cevice', koja se, u najboljem slucaju, odlikuje 'preranom ejakulacijom'- valjda je zato: Beo grad.
Jos ste zadovoljniji, sto ste na parking skromnih dimenzija, pred zgradom, stigli 'medju prvima'.
I energija i zivci nisu izasli iz bonusa - to obecava...
Razbacujete se energijom i ulazu prilazite sa odlucnoscu Aleksandra Velikog, izvlacite mac "Bane Sekulic" i 'presecate' mrezu el. Cvora brave ulaznih vrata.
Zakoracujete u MRAK (u 16 casova) - ukljucuje se BLACK LIGHT!
Tehnika Japancima - a Narodu Pedale!
Deveti sprat je zapravo Prvi, ali odozgo.("ko te j*be - kad ne znas da letis":wink:
Vec na trecem (spratu) ste izasli iz bonusa - pocinje izivljavanje...

Ilustracija br.2 "Transparentan dolazak leta":
Subota je, dan posle. Ustajete, sa vidnim nestrpljenjem utrcavate u toalet,kako bi ispraznili m.mehur i d.crevo, a zatim simbolickim povlacenjem rucice vodokotlica poslali svoje fekalije u kolektivne centre.
Zvuk 'uskrecovanog' suma vode odzvanja tisinom jutra.
Nervozno otvarate ventile, rika slonova, kroz otvor od 3/4 cola, se gubi u daljini.
Bol u potiljku, kao strela, zabada se tri prsta ispod pupka...

Kako bih mogao da nap*savam javno one koji to rade krisom, zamolio bih upucene i one druge da na ovaj post okace adrese (naravno na Webu):
Skupstine grada i njenih sluzbi
Komunalnih sluzbi
Opstinskih vlasti
Javnih preduzeca...

#2 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 02 June 2001 - 10:58

Jako interesantno. Kada citam mislim o tome kako smo zato sto volimo nas grad ali i zato sto smo deset godina u izolaciji spremni da stvari idealizujemo. U tom svojevrsnom zavaravanju ili mozda nesvesnoj potrebi da se izbegne suocavanje sa istinom zaboravljamo sta znaci normalan zivot sa svim stvarima koje to podrazumevaju.

#3 Downtown BG

Downtown BG
  • Members
  • 28 posts

Posted 06 June 2001 - 15:42

Jednostavno ... http://www.beograd.org.yu

Samo mi i dalje nije jasno jel vi to imate problem sa Beogradom ili sa sobom.

Ovaj grad smo svi mi napravili takvim kakav je.

Osmeh na lice i udri po udarnim rupama pa kome pre dosadi.
Ako ništa, bar nije dosadno.

Pozdrav, Goran

#4 RAGE AGAINST THE REZZIM

RAGE AGAINST THE REZZIM
  • Members
  • 147 posts

Posted 06 June 2001 - 19:48

Gorane, skoro da bih se slozio s' tobom - sto se tice udaranja... pa i osmeha. Al' ne mogu da podrzim tvoju mudrost: "... jel vi to imate problem sa Beogradom ili sa sobom."
Da li mi govorimo o istom gradu?

Tvoj Beograd je, kako vidim, u EX YU, a moj u Srbiji, zemlji koje nema.

Ne zameri.

#5 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 08 June 2001 - 12:11

Aah, u Srbijeeetini, zemlji sto jos nije postala. Meni je nekako skroz prozracan, ovako izdaleka. Al' ja sam Vam, gospodine dragi, gotovo sanjaa idealist. A mozda i zato sto se mom bratu juce rodila druga cerka, Ognjena, u Beograd-gradu. A mozda i zato sto je lutao, pa se vratio. A i cudo mi se desava. Ipak bih sacuvao svoje prozracno osecanje, pa nek je i nevaljano...

#6 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 11 June 2001 - 14:54

Cestitam Ujko

#7 Mario Kempes

Mario Kempes
  • Members
  • 542 posts

Posted 13 June 2001 - 19:12

Djisji cestitam na novom clanu family Ratkoff!
'Al ste zaredjali sa zenskadijom, cudo jedno! Srki da li ces ti prekinuti
seriju? Pozdrav

#8 zorana*

zorana*
  • Members
  • 680 posts

Posted 02 December 2001 - 20:34

ljubim te beograde, moj najlepsi grade

#9 Doc

Doc
  • Banned
  • 223 posts

Posted 10 December 2001 - 02:49

I remember still,I guess I always will
that winter day I took west bound flight,
as I look down from the plane
you were standing in the rain,
you waved goodbye,till I was out of sight.

PS. Seems like a dream now, it was so long ago,
the Moon burns so bright and the time went so slow whatever happened to Belgrade nights

#10 zorana*

zorana*
  • Members
  • 680 posts

Posted 15 December 2001 - 16:53

vazno je da beograd ima svoje beogradjane i 'beogradjane' koji ga vole i uvek ce ga voleti, bez obzira sto ima ljudi koji sve gledaju kroz politicku prizmu, ne videci siru i vazniju sliku

#11 zen

zen
  • Members
  • 260 posts

Posted 29 January 2002 - 12:00

dosta prazne price... nek mi neko nabavi lepu fotografiju Bg-a. recimo sa tramvajskog mosta ili negde sa save od strane novog Beograda da se lepo sve vidi.

Pa cu da ofarbam u fotoshopu sve zgrade pa i najmanju kucicu u Belo. ..da vi'im kako izgleda. :smile:
I ono. pokrene se akcija, nadju se sponzori, farbanje Beograda u belo doslovce.
nekih 5 000 tona bele farbe. neznam,lupam

Svaku zgradu, kucicu, kiosk.

Za blato koje je svugde nemam resenja. To se donosi na obuci odnekud. Cak i tamo gde je sve zabetonirano u krugu od 500 m, ono nasred neko blato.

#12 Malecka

Malecka
  • Members
  • 145 posts

Posted 31 January 2002 - 16:13

Znas sta, ako si dobar fotograf, uvek mozes da napravis dobru fotku, pa i fotku BG-a ovakav kakav je sada...

#13 zen

zen
  • Members
  • 260 posts

Posted 03 February 2002 - 18:21

sta da slikam majke ti?

http://www.b92.net/p...=2391&forum=7

#14 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 03 February 2002 - 19:02

Kakav god da je, uzasno mi nedostaje. Ako bih rekla drugacije, lagala bih da sam sama sebi dovoljna.

[ Izmena poruke: Jovana na dan 2002-02-03 20:17 ]

#15 Malecka

Malecka
  • Members
  • 145 posts

Posted 04 February 2002 - 12:26

To Zen:

Eeee, ako ja treba da ti govorim sta i kako da slikas...:smile: Nije uopste poenta u tome, da li je grad lep, ili ne, samo treba znati napraviti dobru fotku, to je sve.

Iskreno receno, grad kao grad - uopste mi ne nedostaje, odavno je prestao da "mirise" na Beograd, i odavno se ne "ponasa" kao Beograd, i taj ne-Beograd, me sutnuo u d*pe u trenutku kada sam pomislila "evo ga, again", i tako smo mi, eto, lepo - "raskinuli"...:smile: Lepo je svrnuti, videti neke drage face, eventualno patiti zbog nekoga, ali "beogradoljublje" nas koji smo preko, nema nikakvog smisla, budimo realni...