Jump to content


Photo
- - - - -

Facebook manija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
289 replies to this topic

#16 Marcus Lupus

Marcus Lupus
  • Members
  • 479 posts

Posted 14 January 2009 - 02:20

Као и све остало, треба знати како користити и имати мере. Никаква филозофија.

#17 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 14 January 2009 - 02:31

svako cudo za tri dana.... pre jedno godinu i po je ovde gde zivim (uk) nastala panika oko tog fejsbuka. ljudi hvalili, kudili, visili, kacili slike, komunicirali, psovali... pa proslo. na kraju, na fejsbuku ostale stalno aktivne samo taze majke (dosadno im) i tinejdzeri. onda se sve primirilo do pre jedno pola godine kad mi je krenuo isti takav talas iz domovine koji vec sad pokazuje tendencije smirenja. jos par meseci pa ce i ovde ostati redovni tinejdzeri i pokoja mlada majka.




... true. FB je euforija sa kratkim rokom trajanja. Zabava za tinejdzere i one starije koji nemaju svoj zivot (a jos nisu otkrili forum :ph34r: :) )



Sa druge strane, moze da bude i koristan - zavisi kako ga koristis. Lakse je uspostaviti kontakt sa nekim koga ne znas licno - opustenije je nekako, nije nategnuto. Ja poslao zahtev jednoj devojci fotografu iz Rusije ciji rad pratim vec neko vreme, jako mi se dopada kako radi ... i od skoro smo "prijatelji".

Edited by CowBoy, 14 January 2009 - 12:48.


#18 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 14 January 2009 - 09:42

a fejsbuk je strava jer mozes da igrash shah sa drugarima a ne morash da peshachish pola sata do njih

Pa po meni bas to i ne valja. A sto ne bi prepesacio? :D Ljudi se druze preko kompa jer zive pola sata jedni od drugih :ph34r:

FB mi deluje sasvim ok, jer postoji mogućnost da ponovo uspostaviš kontakt sa ljudima koje je život odveo negde daleko. Nisi prinuđen prihvatiti "piramidarno širenje", ali ti je i to omogućeno, pa ko voli, nek' izvoli.

Ovo mi je jedina pozitivna stvar. Lazem, mozda moze i neko muvanje dobro da se napravi........

meni jedino nikad nece biti jasni oni ljudi koji mrtvi ladni ostavljaju pravo ime i prezime pri registraciji tamo... :)

Pa kako bi te nasli oni koji zele da te nadju a ne znaju tvoj mob, ne znaju gde zivis, nisu te videli godinama. Drugari iz osnovne, srednje, starog mesta gde si ziveo/la.......

Sve u svemu, ja ne bih na taj FB. Oni koje zelim da vidim i cujem imaju moj mob, ostale izbegavam. :D

#19 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 14 January 2009 - 14:32

Alat za ljude, kako ce da ga koriste, njihova stvar, dok ne prave sranja drugima.
@Nemanja85 :ph34r:

Disclaimer: Nikad ne otvorih doticnu stranicu.

#20 who_farted

who_farted
  • Members
  • 412 posts

Posted 14 January 2009 - 15:19

Pa kako bi te nasli oni koji zele da te nadju a ne znaju tvoj mob, ne znaju gde zivis, nisu te videli godinama. Drugari iz osnovne, srednje, starog mesta gde si ziveo/la.......


ako s nekim hocu da odrzim kontakt, to mogu i bez fejsbuka, ne moraju oni da me traze po internetu
a sto se tice ljudi sa kojima sam izgubila kontakt, to je verovatno bilo s razlogom :ph34r:

pre nego sto napustim "staro mesto u kojem sam zivela" uzecu kontakte ljudi sa kojim vredi nastavljati odnos, a ovi ostali ne moraju da se foliraju da smo nesto sad super ortaci al samo na netu...


a na -10 sigurno mi se ne peshachi pola sata zbog partije shaha... eto cemu sluzi, kad smo fizichki spreceni da se druzimo, sto se ne bi druzili makar preko interneta...

#21 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 14 January 2009 - 15:37

ako s nekim hocu da odrzim kontakt, to mogu i bez fejsbuka, ne moraju oni da me traze po internetu
a sto se tice ljudi sa kojima sam izgubila kontakt, to je verovatno bilo s razlogom :D

pre nego sto napustim "staro mesto u kojem sam zivela" uzecu kontakte ljudi sa kojim vredi nastavljati odnos, a ovi ostali ne moraju da se foliraju da smo nesto sad super ortaci al samo na netu...


a na -10 sigurno mi se ne peshachi pola sata zbog partije shaha... eto cemu sluzi, kad smo fizichki spreceni da se druzimo, sto se ne bi druzili makar preko interneta...

Pa to ti i kazem.Nismo se razumeli. Znaci, ljudi stavljaju svoje ime jer zele da ih neko nadje. Zato to i postoji, ovi koji ne zele, kao ja i ti nemaju sta da traze tamo, pod nekim laznim imenom. Mislim cemu....... :ph34r:

Za sah se i dalje ne slazem :D Cak i na -10 :)

#22 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 14 January 2009 - 16:02

a na -10 sigurno mi se ne peshachi pola sata zbog partije shaha... eto cemu sluzi, kad smo fizichki spreceni da se druzimo, sto se ne bi druzili makar preko interneta...


Čisto sumnjam da je FejsBljak smišljen zbog šahiranja... Poenta FB-a je da svako može da se predstavi kako hoće (lep, pametan...) i da muva curu za koju misli da je to isto (lepa, pametna). U stvarnosti, njemu fale dva prednja zuba a njoj si*e i sve ostalo.

#23 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 14 January 2009 - 16:14

Čisto sumnjam da je FejsBljak smišljen zbog šahiranja... Poenta FB-a je da svako može da se predstavi kako hoće (lep, pametan...) i da muva curu za koju misli da je to isto (lepa, pametna). U stvarnosti, njemu fale dva prednja zuba a njoj si*e i sve ostalo.

Pa dobro.......mogu se sloziti donekle. Mada recimo, dok sam se svojevremeno bavila chetovanjem :ph34r: u trenucima moje velike dosade, nailazila sam na lepe ljude. I uvek me je nerviralo sto mi niko nije verovao da izgledam tako kako izgledam. Kao da je chet rezervisan samo za ljude ruzne, debele i jadne koji ne mogu drugacije da nadju ribu ili frajera.

#24 who_farted

who_farted
  • Members
  • 412 posts

Posted 14 January 2009 - 16:21

Čisto sumnjam da je FejsBljak smišljen zbog šahiranja... Poenta FB-a je da svako može da se predstavi kako hoće (lep, pametan...) i da muva curu za koju misli da je to isto (lepa, pametna). U stvarnosti, njemu fale dva prednja zuba a njoj si*e i sve ostalo.

ma vazi
i onda napune po 16 godina i pocnu da ga koriste kao i svaki drugi social networking sajt, pritom shvativshi da ne treba da veruju svakom ko im se obrati

neki to ne shvate ni tad, i misle da niko drugi to ne shvata.. :ph34r:

#25 Zastava Fan BH

Zastava Fan BH
  • Members
  • 40 posts

Posted 14 January 2009 - 16:30

Jeli imali ko da nema profil na facebook-u???

#26 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 14 January 2009 - 16:34

Jeli imali ko da nema profil na facebook-u???

Zamisli.........ima :ph34r:

#27 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 15 January 2009 - 02:09

my two cents............fb je teska budalastina koja krade jos jedan elemet RLa i nagoni narcisoidne morone da se slikaju, menjaju slicicama, salju jedni drugima raznorane cvetice, limunice itd itd......i naravno da je u celom svetu poprilicno in,....i naravno da je u Srbistanu postao nesto kao prestiz....budalastine................

PS ima li ko da menja zivotinjsko carstvo jos mi malo ostalo da skupim album :ph34r: :) :D

#28 Kontras

Kontras
  • Banned
  • 833 posts

Posted 15 January 2009 - 04:33

Nemam nista protiv FB ukoliko se , kao sto je gore vec neko pomenuo, koristi razumno. Ja smatram da sam ga upravo tako iskoristio obzirom da mi je pomogao da stupim u kontakt sa nekim ljudima koje nisam vidio skoro dvije decenije a cija me sudbina zanimala. Ispostavilo se i moja njih. Razmjenili smo fotke i kratke informacije a onda se prebacili na Skype.
Medjutim ordiniranje na FB kao i generalno ordiniranje na internetu je bolest i protiv toga jesam. Pricati protiv FB i pri tom imati hiljade postova na samo jednom forumu je tezi oblik samozavaravanja.

#29 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 15 January 2009 - 11:25

A koncept pravljenja neprirodnog konglomerata odnosa je po meni horor-koncept.


Kako je ovo dobro receno. :ph34r: (A ja mislila da cu imati sto pisati na temu)

#30 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 15 January 2009 - 11:53

Facebook nije jedini alat za kontakt,
na internetu ih ima bezbroj, pa mi nije jasna zacaranost bas fejsom
...verovatno je u pitanju trenutno pomodarstvo koje ce biti zamenjeno nekim novim...i sve tako u nedogled...