Jump to content


Photo
- - - - -

Vrcin


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
144 replies to this topic

#121 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 04 May 2009 - 11:47

na zalost, Vrcinci su odustali od ancina zivota kakvim su ziveli ranije.Previsevozekola. Taj problem stvara zahtev zapostojanjem trotoara.

\dobar je i primer za to kuda vodi ekonomska konjuktura. Kada bi vise ljudi zivelo samodovoljno ne bi bilo potrebe za kamionima automobilima.

#122 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 04 May 2009 - 11:53

na zalost, Vrcinci su odustali od ancina zivota kakvim su ziveli ranije.


posebni ljudi postali obicni smrtnici.

#123 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 04 May 2009 - 11:54

sto je tuzno. znate lida u Vrcinu ima i tzv nakupacke mafije.

#124 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 08 May 2009 - 09:48

Shta ima lepshe nego shetati pored uskog puta u Vrchinu, ali zato neobelezenog, losheg i punog rupa, chekajuci da te neki Vrchinac, koji se sa 5 promila alkohola vraca sa slave, izuje iz borosana i provoza na haubi.


Kakve to veze ima kad će da te odma zakrpe i vrate ko novog... u Domu zdravlja u Vrčinu.. :ph34r:

Elem, ljudi, preskočite. Bio sam tamo i nije tako strašno. Centar je isti kao i sva druga "naselja" van Beograda - Grocka, Kaluđerica, Jajinci, Barič i slično - odvratan. Ali vikend naselje do Avale i mesta zvanog Zuce (a čiju deklinaciju još uvek nisam savladao) je prilično najs.

#125 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 11 May 2009 - 14:31

Primetio sam da se u pomenutom kraju na stanovnike Zuca gleda sa neobicnom rezervom, skoro sa nipodastavanjem.
Zasto?

#126 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 11 May 2009 - 15:38

Primetio sam da se u pomenutom kraju na stanovnike Zuca gleda sa neobicnom rezervom, skoro sa nipodastavanjem.
Zasto?

Možda im zavide što imaju par trotoara više nego Vrčinci.A verovatno je i manje automobila.A još misle da su u Zucama svi seljaci,za razliku od Vrčinaca koji su prigradski.A i Lasta je redovnija u Zucama.Čista zavist.

#127 Ljuban

Ljuban
  • Members
  • 654 posts

Posted 11 May 2009 - 17:59

Žako mi je jao što ovu nadnaravnu diskusiju sa konceptualnim Skubijusom moram nakratko da uozbiljim, ali...

Ufur na hitnu sa druge strane zgrade
Na papiriću je napisano:HITNA ZVONO

Pre cirka 1+1/2 godinu u Beogradskom programu (ili kako se već ta sadržina sad zove) beše prilog o ovom neobičnom zdanju - naime, hitna pripomoć je dežurala svaku drugu noć, pa ako daleko bilo upadneš u neparnu...

Vrcinci

Svaki pravi Vrčinac zna da se kaže Vrča. :ph34r: Još jedan doprinos unikatnosti i simvol otpora nametnutoj jedinstvenoj lingvističkoj zoni.

#128 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 12 May 2009 - 09:04

Žako mi je jao što ovu nadnaravnu diskusiju sa konceptualnim Skubijusom moram nakratko da uozbiljim, ali...

Pre cirka 1+1/2 godinu u Beogradskom programu (ili kako se već ta sadržina sad zove) beše prilog o ovom neobičnom zdanju - naime, hitna pripomoć je dežurala svaku drugu noć, pa ako daleko bilo upadneš u neparnu...


Svaki pravi Vrčinac zna da se kaže Vrča. :ph34r: Još jedan doprinos unikatnosti i simvol otpora nametnutoj jedinstvenoj lingvističkoj zoni.



hvala na interesantnom postu. Ja i dalje ne mogu da se neviknem na komplekse koje srpska provincija ima spram tako odvratnog grada kao sto je Beograd.U Holandiji svaki kraj neguje ipostuje svoj dijalekt. Eindhoven i Helmond su dva grada udaljena medjusobno oko 25 Km, pa ipak svaki je imao svoj govor.

Ljude iz zuca svi smatraju "seljacima", cak i Belopotovani, o Vrcincima da i ne govorimo.

Mislim da je potrebno vise diskusiej na ovu temu. Shvatanje da postoji nesto izvan Beograda porazava beogradsku elitu. Vrcinci suzanimljivi jer pomenuti kompleks nize vrednosti kod njih ne postoji.

Do skora, postoja je grupa prigradske omladine skoncentrisana oko casopisa Neradnik.
http://en.wikipedia.org/wiki/Neradnik

To su bili ljudi koji su afirmisali predgradja. Njihov moto je bio "U Beogradu nema nista osim kafica,a sedeti pokaficima je tako pasivno".Oni su sedeli ispred samoposluga i pili pivo. To se zvalo Rokanje.

Mislim da je to ipak nesto razlicito od Vrcinaca koji od davnina imaju svoj idetitet.

#129 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 12 May 2009 - 09:12

Vrčin treba da bude glavni grad srbije. Ili bar glavno selo.

#130 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 12 May 2009 - 09:16

Samo da dodam. Vrcinci nisu neradnici. Ali omladian Resnika koji je vec postao deo grada to jeste. Oni su na pola puta izmedju vocnjaka i kioska (kafane i kafica).

#131 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 28 May 2009 - 16:38

hvala na interesantnom postu. Ja i dalje ne mogu da se neviknem na komplekse koje srpska provincija ima spram tako odvratnog grada kao sto je Beograd.U Holandiji svaki kraj neguje ipostuje svoj dijalekt. Eindhoven i Helmond su dva grada udaljena medjusobno oko 25 Km, pa ipak svaki je imao svoj govor.

Ljude iz zuca svi smatraju "seljacima", cak i Belopotovani, o Vrcincima da i ne govorimo.

Mislim da je potrebno vise diskusiej na ovu temu. Shvatanje da postoji nesto izvan Beograda porazava beogradsku elitu. Vrcinci suzanimljivi jer pomenuti kompleks nize vrednosti kod njih ne postoji.


To su bili ljudi koji su afirmisali predgradja. Njihov moto je bio "U Beogradu nema nista osim kafica,a sedeti pokaficima je tako pasivno".Oni su sedeli ispred samoposluga i pili pivo. To se zvalo Rokanje.

Mislim da je to ipak nesto razlicito od Vrcinaca koji od davnina imaju svoj idetitet.

Ako ne znaš, beogradska elita je davno na kolenima,kada je shvatila kakva materija se skriva u Vrčinu.Zučani i Belopotočani seku vene od zavisti na
Vrčince.To su posebni ljudi.
Samo što Rokanje se nije nikad primenjivalo u Vrčinu.

Samo da dodam. Vrcinci nisu neradnici. Ali omladian Resnika koji je vec postao deo grada to jeste. Oni su na pola puta izmedju vocnjaka i kioska (kafane i kafica).

Ali nisi objasnio da li se u Resniku rokaju ili ne?S obzirom da su već deo ružnog velegrada,onda sigurno dangube po kafićima,ili se rokaju ispred kioska?

#132 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 29 May 2009 - 09:55

Ako ne znaš, beogradska elita je davno na kolenima,kada je shvatila kakva materija se skriva u Vrčinu.Zučani i Belopotočani seku vene od zavisti na
Vrčince.To su posebni ljudi.
Samo što Rokanje se nije nikad primenjivalo u Vrčinu.


Ali nisi objasnio da li se u Resniku rokaju ili ne?S obzirom da su već deo ružnog velegrada,onda sigurno dangube po kafićima,ili se rokaju ispred kioska?


ispred kioska na zalost. ipak i taj vid zabave aktivniji je od sedenja u Strah. Bana ulici

#133 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 01 June 2009 - 15:53

ispred kioska na zalost. ipak i taj vid zabave aktivniji je od sedenja u Strah. Bana ulici

Ispred kioska je uvek zdravije-čist vazduh.
A oni u S.Bana trule i nisu svesni koliko (trule),a u isto vreme udišu smog i izduvne gasove automobila.

Edited by Prag 011, 02 June 2009 - 00:14.


#134 Perfect_Stranger

Perfect_Stranger
  • Members
  • 202 posts

Posted 01 June 2009 - 20:33

Da li u Vrcinu ima pijaca i da l radi svakodnevno?

Postoji. Radi petkom i nedeljom, ako se nije nešto menjalo u skorije vreme.



Za komunalne službe je jedino sa sigurnošću utvrđeno da rade pred izbore. Horejšio Kejn će pokušati da otkrije ostatak priče.

#135 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 23 June 2009 - 20:16

u VCrcinu, ponovo jabuke