Jump to content


Photo
- - - - -

Slumdog Millionaire (2008)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
81 replies to this topic

#61 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 23 February 2009 - 18:48

svakako nije ishao na realan, tj. dramski prikaz ko u Requiem for a dream.


Uh da, Requiem je baš ono realno i analitički prišao problemu... frižider-ljudožder, amputacija gangrenozne ruke, i double-headed dildo sex. :ph34r:

i shto bi svaki film morao da ima ne znam kakav impakt na super ego, i tamo neka preispitivanja. i otud ti da mora da ima poruku.


Džaba ti pos'o, sad slede tri strane sablažnjavanja nad Padom Bojla, i zamerke na neuverljivom "socijalnom momentu" Slumdoga... povremeno će da uleti neko kome se dopao taj fantomski "socijalni momenat", čisto da udari kontrapunkt.

#62 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 13 March 2009 - 20:26

Prva greska je sto nisam odoljela, pa sam procitala sve moguce kritike, kao i ovaj topic, pa sam kao sto netko rece, i prije samog gledanja, stekla odredjene utiske, pa mi se vise i ne da da ga uopce gledam. A konacno sam ga dobila, samo sto nikako da ukapiram kako da ukljucim i prijevod na DVD-u, a koji postoji, samo sto je odvojen od filma. Nema sanse da ga odgledam na compu na kojem, sto poslom, a sto na forumu ionako provodim suvise vremena, pa sam se 2 sata mrcvarila da "ukomponiram" prijevod i film koji inace ima i dodatan iritirajuci english prijevod koji bukvalno plese po citavom ekranu, pa nema sanse da bez prijevoda uopce ulovim radnju. A kako inace zbog spore konekcije ne skidam filmove, nemam po tom pitanju znanja ni iskustva, pa se osjecam k'o pokisli idiot. E, bem li ga. Sad ga za inat necu gledati do daljnjeg.

#63 Leonina

Leonina
  • Members
  • 4,471 posts

Posted 13 March 2009 - 21:27

Sad ga za inat necu gledati do daljnjeg.

Iskreno? Nemoj.
Ja ga odgledala silom prilika. Da je bilo do mene zaustavila bih se na 12. minutu i obrisala. Ali pošto se gledalo u društvu stoički sam pretrpela.
Čuh da je trebalo da ide directly to DVD. Šteta što nije. Ne zaslužuje ni ceo DVD.
Unapred se ograđujem da nisam neki filmski znalac, ali ovo je takvo sr@nje od filma da ja nemam reči. Čak i ako nekim ne hemijskim već alhemijskim procesom izvučemo sav šećer i glazure iz filma ostaje čisti shit.
Ljubav nada trt mrt. Tragična priča? Nije nego. Ako pogledamo život bilo kog romskog deteta iz karton naselja ispod Gazele dobićemo više materijala. On je lucky bastard. Važi. :ph34r: Da stavimo na stranu verovatnoću, zdravu logiku i sve ostalo, priča je izašla direktno ispod Diznijeve prese. Bljuc.
Ako ovaj film zaslužuje Oskara plašim se da pomislim šta onda ne zaslužuje. Patetično, pretenciozno, bolivudsko sranje koje pokušava da igra na kartu optimizma bez ikakve osnove.
O detaljima bolje ni da ne počinjem. Nisam skoro pogledala gori film, a sam bog zna da sam ja pasionirani pratilac kojekavog đubreta. Bolje pogledajte neku romantičnu komediju. Kvalitetnija je. By far :)

edit: poneo me žar pljuvačine pa sam mašila slovca

Edited by Leonina, 13 March 2009 - 21:28.


#64 odmor

odmor
  • Members
  • 543 posts

Posted 13 March 2009 - 21:38

el jos nekog Slumdog M potsetijo na Kusturicin fazon il se meni cini; bar triput sam se setila Doma za Vesanje


Mene podsetio isto najmanje tri puta. A pogotovo kada onom klincu sipaju ljute papricice u gace i on krene da skace. Samo sam cekao kace da udari u stativu od gola, a ono nista od toga.

#65 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 13 March 2009 - 23:42

Mene podsetio itekako na Kusturicu. I to je čak Kusta mnogo bolje radio od Boyle-a. Sve je ovo viđeno u svakom bogovetnom filmu o siromaštvu, nadi, pobedi, ljubavi kod nas. Sem "Milionera"
E sad ono što me je za vreme gledanja filma najviše brinulo, je da li je ovo film o ljubavi, ili materijalnom bogatstvu?

7/10

Edited by sarište, 13 March 2009 - 23:44.


#66 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 14 March 2009 - 16:53

E sad ono što me je za vreme gledanja filma najviše brinulo, je da li je ovo film o ljubavi, ili materijalnom bogatstvu?


Kad je to išlo jedno bez drugog? Samo u ljubavnim vikend-romanima...

#67 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 14 March 2009 - 18:30

Kad je to išlo jedno bez drugog? Samo u ljubavnim vikend-romanima...

Vala i to što kažeš... :ph34r:

#68 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 14 March 2009 - 22:18

ja odgledah film i posle ovolike pljuvacine pomislila sam bice propast, kad ono nije. Niti sam ga videla kao ljubavnu melodramu, niti kao limunadicu. Zanimljivo mi sto je film u isto vreme i feel good, a istovremeno ostavlja gorak ukus ustima. bar meni.
Sustina je, cini mi se, da bez tog srecnog obrta koji je klinca zadesio, sve ostalo je verno onome sto deca tamo zive svakodnevno. Sarmantan i zabav nacin na koji je beda predstavljena samo malo olaksava gutanje knedle. Mozda Bojl nije zeleo da se ozbiljno uhvati u kostac sa siromastvom i svim ostalim socijalnim problemima koje Indija uzgaja, ali nam je dao mali "lep" isecak, i itekako opopljivo docarao to blatiste. Film nije aktivisticki, ali jeste o zivotu malih ljudi, ono sto ga izdvaja i zbog cega prija je bajkovit kraj u koji naravno ne verujemo, ali da gledam jos jedan film u kome svi pate od pocetka do kraja samo da bih videla realnost. neka hvala.

#69 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 16 March 2009 - 08:19

Nekako mi je ceo u nizu muzickih video spotova.


I ne samo muzickih, nego reklamnih spotova koji su spojeni u film, sto mi se i inace ne dopada. Svidjaju mi se pojedine sekvence, ali film kao cjelina me uopce nije odusevio. Nije mi ni posebno patetican, ni potresan, ni upecatljiv; osim neuroticne kamere koja mi je uzasno isla na zivce i totalno bljedunjavih, nerazradjenih likova, kao i samih scena.
Ukupan dojam je kao da sam odgledala 10-tak Coca -Colinih reklama.

Edited by Ziza, 16 March 2009 - 08:21.


#70 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 17 March 2009 - 14:04

Poslije Milion Dolar Baby mislila sam da Akademija nije u stanju da se prevazidje, kad vidi vraga, Slumdog Millionaire dobi hrpu Oskara.
Film je kao trebao da bude socijalno kritican, to mu je ocito bila ambiciija, a ustvari je jedan projecan bolivud hit, i ljubavi i para i igara na kraju. Gluma je katarstrofalna, a karakteri nisu uopste razradjeni- kad uporedim sve to sa Hrvacem i Mikijevom ulogom, jasno je da Oskar antireklama za dobre filmove.

SDM je dobio oskara za najbolji film, a film, bez obzira na to kako Weenie i neki ovde misle da je potrebno napraviti film o bedi u Indiji (film uopšte to i nema kao temu, al nema veze), jeste bolji od Wrestlera i Batona i ostalih u nominaciji. O tome se radi. Klasična ljubavna priča koju je Bojl odradio kako je mislio da treba. Nije hteo da ubije svetao ton filma time što će se fokusirati na to kakva je realna beda u Indiji, već je to predstavio kao da je posmatrano kroz oči dva brata kad su bila mala. I sami vidite koliko oni ozbiljnije međusobno razgovaraju nego što bi mogli da očekujete od dece tog uzrasta. Nije poenta ni o Indiji ni o Milioneru. I film je dosta bolji od pobednika iz prehtodnih godina (možda bih tu izdvojio Mystic River, ali i on nije toliko poseban, koliko ga skoro svi akteri svojom glumom uzdižu).

#71 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 17 March 2009 - 19:21

Weenie i neki ovde misle da je potrebno napraviti film o bedi u Indiji (film uopšte to i nema kao temu, al nema veze)


Kasniš tri strane u diskusiji. Upravo sam to i rekao, da "predstavljanje siromašne Indije" nema veze sa filmom, tj. da ga nema ni u pokušaju, samo kao eye candy (koji mu je doduše možda clinched zlatnog idola). I da su sve konstantacije da se Slumdog dobro/loše "pozabavio pitanjem siromaštva" površne/tendenciozne.

#72 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 17 March 2009 - 20:13

Iskreno? Nemoj.
Ja ga odgledala silom prilika. Da je bilo do mene zaustavila bih se na 12. minutu i obrisala. Ali pošto se gledalo u društvu stoički sam pretrpela.
Čuh da je trebalo da ide directly to DVD. Šteta što nije. Ne zaslužuje ni ceo DVD.
Unapred se ograđujem da nisam neki filmski znalac, ali ovo je takvo sr@nje od filma da ja nemam reči. Čak i ako nekim ne hemijskim već alhemijskim procesom izvučemo sav šećer i glazure iz filma ostaje čisti shit.
Ljubav nada trt mrt. Tragična priča? Nije nego. Ako pogledamo život bilo kog romskog deteta iz karton naselja ispod Gazele dobićemo više materijala. On je lucky bastard. Važi. :ph34r: Da stavimo na stranu verovatnoću, zdravu logiku i sve ostalo, priča je izašla direktno ispod Diznijeve prese. Bljuc.
Ako ovaj film zaslužuje Oskara plašim se da pomislim šta onda ne zaslužuje. Patetično, pretenciozno, bolivudsko sranje koje pokušava da igra na kartu optimizma bez ikakve osnove.
O detaljima bolje ni da ne počinjem. Nisam skoro pogledala gori film, a sam bog zna da sam ja pasionirani pratilac kojekavog đubreta. Bolje pogledajte neku romantičnu komediju. Kvalitetnija je. By far :)

edit: poneo me žar pljuvačine pa sam mašila slovca


Ovaj post me podseti na onaj vic:

Ide zli nadrkani divlji vepar kroz sumu, i naidje na Zeku, te mu kaže:
- Ajde mali gubi se odatle da te ne pregazim.
- Nemoj tako. - kaze zec.
- Jok ti ćeš. - kaze vepar.
- Ja sam čarobni zec!
- Šta to mene boli kurac?
- Pa ispunicu ti tri zelje.
- Crkni.

Nije ni čudo što ti se nije dopao film, i nije baš za namćore.

#73 Leonina

Leonina
  • Members
  • 4,471 posts

Posted 17 March 2009 - 20:39

Ovaj post me podseti na onaj vic:

Ide zli nadrkani divlji vepar kroz sumu, i naidje na Zeku, te mu kaže:
- Ajde mali gubi se odatle da te ne pregazim.
- Nemoj tako. - kaze zec.
- Jok ti ćeš. - kaze vepar.
- Ja sam čarobni zec!
- Šta to mene boli kurac?
- Pa ispunicu ti tri zelje.
- Crkni.

Nije ni čudo što ti se nije dopao film, i nije baš za namćore.

:ph34r: Vic je dobar ali ovde nije u pitanju moje namćorstvo, prosto smatram da je film očajan. Nagledala sam se kvalitetnijih romantičnih komedija (guilty as charged :) ) Ako ti se svideo znači da imaš drastično različit ukus glede filmova od mog. Da ne kažem nešto drastičnije.
I dalje tvrdim da ne zaslužuje ni ceo DVD kamoli Oskara.

#74 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 17 March 2009 - 20:52

:) Vic je dobar ali ovde nije u pitanju moje namćorstvo, prosto smatram da je film očajan. Nagledala sam se kvalitetnijih romantičnih komedija (guilty as charged :D ) Ako ti se svideo znači da imaš drastično različit ukus glede filmova od mog. Da ne kažem nešto drastičnije.
I dalje tvrdim da ne zaslužuje ni ceo DVD kamoli Oskara.


Povlačim reč - namćori ne prihvataju šalu na svoj račun. :ph34r:
Zbunila me količina ljutnje uperena prema filmu, samo to!

#75 Leonina

Leonina
  • Members
  • 4,471 posts

Posted 17 March 2009 - 22:58

Povlačim reč - namćori ne prihvataju šalu na svoj račun. :ph34r:
Zbunila me količina ljutnje uperena prema filmu, samo to!

Ni divlji veprovi izgleda :)
Ljutnja je na temu izgubljenog vremena. Šta god da ti se sviđa u filmu nek ti se sviđa, nemam ništa protiv. Meni se ne dopada. A ovo je forum, i svako ima pravo na svoje mišljenje. Pogotovo što nisam vređala druge korisnike.

Ontopic - kome nije jasno iz samog filma nek odgleda onu bolivudsku pesmicu na kraju, pa ako mu se inteligencija ne oseti uvređenom i bolivudizovanom onda ništa...