Jump to content


Photo
- - - - -

Vicky i Cristina (2008)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#1 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 21 December 2008 - 10:38

Posted Image
Penelope, Skarlet i Rebeka su prelepe, mogao bih da ih gledam i kako čitaju telefonski imenik. Bardem je ipak bolji s puškom za ubijanje goveda. Priča je bezveze, osim ako neko ne misli da je ljubavni petougao tipična životna situacija. Odlična gluma, živopisni španski pejzaži i diskretna muzika spasavaju ovaj film koji bi se inače udavio u Alenovom beskrajnom filozofiranju.

6/10.

Edited by MaRkOMaN, 01 January 2009 - 18:04.


#2 blejach

blejach
  • Banned
  • 475 posts

Posted 21 December 2008 - 17:37

Posted Image
Penelope, Skarlet i Rebeka su prelepe, mogao bih da ih gledam i kako čitaju telefonski imenik. Bardem je ipak bolji s puškom za ubijanje goveda. Priča je bezveze, osim ako neko ne misli da je ljubavni petougao tipična životna situacija. Odlična gluma, živopisni španski pejzaži i diskretna muzika spasavaju ovaj film koji bi se inače udavio u Alenovom beskrajnom filozofiranju.

6/10.


Pricha je odlichna samo je treba skapirati na pravi nachin. Gluma je uzasna. Skarlet je lichila na glupu plavushicu, koja treba da bude veoma strastvena, ali dok se ljubila sa Bardemom, mislio sam da se sa slamom zvalavi. Ni najmanje me nije uverila u tu svoju seksipilnost i strastvenost. Rebeka Hol, nije lichila na sebe niti na Viki vec na Vudija. Odnosno gledash Rebeku chijesh Vudija, i gledash njega kroz nju. Toliko je to jadno bilo.
Inache Bardem i Penelopa, oodlichni . Tipichni Shpanci. Puni energije, strasti, ljubavi. Ljubav kao njihov osnovni pokretach. Sve pohvale. Filozofije uopshe nije bilo. Chovek bio narator i prichao shta ce se sledece deshavati, shto je standardno u svakom Vudijevom filmu.
Muzika jeste spasila film, ali za mene iz nekog sasvim drugog ugla. A Pejzazi, scenografija, nemam rechi koliko je sve to prelepo, a tek kada vidite sve to uzivo!

#3 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 01 January 2009 - 17:32

Srećom nije mjuzikl. Solidan Vudi Alen. Ima nekih delova gde radnja teče malo nategnuto ali prilično je zanimljiv. Neki su se žalili na Skarletinu glumu ali mislim da je to do scenarija/režije. Npr. trenutak kad poslednji put (u filmu) promeni raspoloženje nije mi baš uverljiv kao i poslednji incident između Penelope i Bardema. Saglasan da fotografija u kombinaciji sa muzikom stvara odličnu atmosferu što je sem klasičnih za Alena duhovitih apsurdnih scena i odličnih dijaloga najveća prednost filma.

Edited by MaRkOMaN, 01 January 2009 - 18:02.


#4 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 07 January 2009 - 12:58

Pricha je odlichna samo je treba skapirati na pravi nachin. Gluma je uzasna. Skarlet je lichila na glupu plavushicu, koja treba da bude veoma strastvena, ali dok se ljubila sa Bardemom, mislio sam da se sa slamom zvalavi. Ni najmanje me nije uverila u tu svoju seksipilnost i strastvenost. Rebeka Hol, nije lichila na sebe niti na Viki vec na Vudija. Odnosno gledash Rebeku chijesh Vudija, i gledash njega kroz nju. Toliko je to jadno bilo.
Inache Bardem i Penelopa, oodlichni . Tipichni Shpanci. Puni energije, strasti, ljubavi. Ljubav kao njihov osnovni pokretach. Sve pohvale. Filozofije uopshe nije bilo. Chovek bio narator i prichao shta ce se sledece deshavati, shto je standardno u svakom Vudijevom filmu.
Muzika jeste spasila film, ali za mene iz nekog sasvim drugog ugla. A Pejzazi, scenografija, nemam rechi koliko je sve to prelepo, a tek kada vidite sve to uzivo!

Konfuzije, gluma je uzasna a Bardem i Penelopa oodlicni?¿ Prica je odlicna a muzika spasila film?¿

btw, Vudi je bio na ivici da izbaci Bardema iz filma, jer je lascivne scene sa Skarlet morao da ponovi iks puta.

#5 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 07 January 2009 - 14:10

gluma je uzasna a Bardem i Penelopa oodlicni?¿

Kako ovo da protumačim?
Vredi li ovaj film download-a ili ne? S obzirom da je za mene woody allen najveći smarač svih vremena. Ne znam dal' se i u ovom filmu ispoljavaju elementi njegove seksualne ugroženosti, ili je u pitanju nešto drugo? Taj čovek da nije glumac, režiser, verovatno bi bio seksualni manijak kome treba pomoć Sigmund-a.

#6 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 07 January 2009 - 14:19

Kako ovo da protumačim?

to pitaj Blejacha, to je njegovo vidjenje filma.

Vredi li ovaj film download-a ili ne? S obzirom da je za mene woody allen najveći smarač svih vremena. Ne znam dal' se i u ovom filmu ispoljavaju elementi njegove seksualne ugroženosti, ili je u pitanju nešto drugo? Taj čovek da nije glumac, režiser, verovatno bi bio seksualni manijak kome treba pomoć Sigmund-a.

eh, ko da te kosta nesto da ga skines s neta. s obzirom da si 'postovalac' lika i dela Vudija, ne znam sta da ti kazem. meni se film svideo a posle gledanja se ne osecam ni manje ni vise manijakom.

#7 blejach

blejach
  • Banned
  • 475 posts

Posted 07 January 2009 - 16:25

to pitaj Blejacha, to je njegovo vidjenje filma.


eh, ko da te kosta nesto da ga skines s neta. s obzirom da si 'postovalac' lika i dela Vudija, ne znam sta da ti kazem. meni se film svideo a posle gledanja se ne osecam ni manje ni vise manijakom.


Umem ja konfuzno nekada i sam sebi da zvuchim, mogu da zamislim kako ostalima. Da se pojasnim, jedino zglavna gluma je bila od strane Bardema i Penelope. Kada sam rekao da je prichao odlichna na to sam upravo i mislio, ali sada shto nije ispunila moja ochekivanja je neshto drugo. Jednostavno meni Vudi nije uspeo da dochara ljubav na onaj nachin na koji sam je ja zamishljao.
Da nije bilo te shpanske muzike u pozadini, bila bi to sasvim neka naratorska i suvoparna pricha o nekoj nazovi ljubavi.

Ako nisi neki veliki fan Alena, onda Massive bolje preskochi ovo ostvarenje. Inache film traje 90 minuta, i to je limunadica, sa curom ispod mishke i kokicama u ustima :ph34r:

#8 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 07 January 2009 - 16:57

Pošto vidim da se muzika svima svidela, original soundtrack download sam upravo uključio.
Film ću definitivno preskočiti.

#9 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 07 January 2009 - 18:01

Umem ja konfuzno nekada i sam sebi da zvuchim, mogu da zamislim kako ostalima. Da se pojasnim, jedino zglavna gluma je bila od strane Bardema i Penelope. Kada sam rekao da je prichao odlichna na to sam upravo i mislio, ali sada shto nije ispunila moja ochekivanja je neshto drugo. Jednostavno meni Vudi nije uspeo da dochara ljubav na onaj nachin na koji sam je ja zamishljao.
Da nije bilo te shpanske muzike u pozadini, bila bi to sasvim neka naratorska i suvoparna pricha o nekoj nazovi ljubavi.

Ako nisi neki veliki fan Alena, onda Massive bolje preskochi ovo ostvarenje. Inache film traje 90 minuta, i to je limunadica, sa curom ispod mishke i kokicama u ustima :ph34r:

Vudi nije uspeo da docara ljubav kako si je ti zamisljao?¿ Cekaj, sto se potpisa kao scenarista, kad te Vudi nije ispostovao?

Prica je odlicna (samo je treba skapirati) al' je od suvoparnosti i ciste naracije spasla spanska muzika(?) Otkad to muzika doprinosi sadrzaju price?

Limunadica, curice, miskice i kokice :) jel imas jos neki film da preporucis?

#10 blejach

blejach
  • Banned
  • 475 posts

Posted 07 January 2009 - 20:26

Vudi nije uspeo da docara ljubav kako si je ti zamisljao?¿ Cekaj, sto se potpisa kao scenarista, kad te Vudi nije ispostovao?

Prica je odlicna (samo je treba skapirati) al' je od suvoparnosti i ciste naracije spasla spanska muzika(?) Otkad to muzika doprinosi sadrzaju price?

Limunadica, curice, miskice i kokice :ph34r: jel imas jos neki film da preporucis?



U mnogome muzika doprinosu celokupnom utisku filma. Pa tako i prichi kao sastavnom delu filma.
Da, nije docharao, jer kada sam gledao Skarlet koja je kao strastvena cura, vatrena, zrachi seksipilnoshcu, hteo sam da preskochim taj deo vishe mi je docharana ljubav u ovom filmu Nekromantik :)
Pa evo ti onda onaj za preporuku, ili mozda ovaj Re-Penetrator ...
Pa sad biraj koji ti se vishe svidja :D

Edited by blejach, 07 January 2009 - 20:27.


#11 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 07 January 2009 - 22:09

Jednostavno meni Vudi nije uspeo da dochara ljubav na onaj nachin na koji sam je ja zamishljao.


Činjenica da je Vudi malo skeptičan prema ljubavi na način na koji je ti zamišljaš pa ne bih rekao da nije uspeo već pre da nije hteo da je dočara na taj način. :ph34r:

#12 blejach

blejach
  • Banned
  • 475 posts

Posted 07 January 2009 - 22:49

Činjenica da je Vudi malo skeptičan prema ljubavi na način na koji je ti zamišljaš pa ne bih rekao da nije uspeo već pre da nije hteo da je dočara na taj način. :ph34r:


Upravo, mada Annie Hall mi je bash npr legao :)

#13 gimnazijalka

gimnazijalka
  • Members
  • 127 posts

Posted 08 January 2009 - 19:52

da, muzika je predivna..odusevila sam se kada sam je cula. ovog leta sam bila u Barseloni, i pogledavsi ovaj film pozelela sam da sam opet tamo..interesantna je prica, pomalo lucidna. Mislim da je Penelope svojim talentom spasila film, kao i naravno Rebeka Hol, koja mi je neopisivo simpaticna. I da, Skarlet mi se kao glumica nikada nije dopadala, a sada je to neko moje vidjenje samo potvrdila..

#14 EdWood

EdWood
  • Members
  • 22 posts

Posted 09 January 2009 - 23:12

Penelopa! Penelopa! Penelopa! Fenomenalna!



Apsolutno savršena uloga, apsolutno savršena gluma! Definitivno najbolja ženska karakterna uloga godine, a verovatno i dužeg perioda! Ona upravo donosi onu "Alenovsku"  neurotičnost u film (ulogu koju je u prethodnom "Match Point", po meni dosta lošijem ostvarenju, imala Scarlett Johansson) i dok je Scarlett fotografiše naslonjenu na zid, potpuno neobuzdanu i neukrotivu, dok jednom rukom prebacuje kosu a drugom drži cigaretu, lansira ovaj Allenov film u jedan od njegovih boljih u poslednje vreme!!

Posted Image

Edited by EdWood, 10 January 2009 - 00:22.


#15 Bakfark

Bakfark
  • Members
  • 30 posts

Posted 12 January 2009 - 14:02

Pojavljivanje uragana emocija uhvaćenog u liku Penelope daje filmu veliku težinu i Penelope je iz lik oca Haviera daleko najjača karika. Pretpostavljam da je uz tri glavna ženska lika Havierov za muški dio publike ipak ostao u sjenci. Woody Allen već polako liči na dijete koje nikako da ostari, i nakon milijon odgovora na hiljadu i jedno pitanje ne prihvata istinu zdravo za gotovo. Što će reći da je pitanje ljubavi zapravo potpuno živa stvar, bez forme i oblika i da je neuhvatljiva.

Uz temu ljubavi i traženju smisla iste primjetih suočavanje američkog materialnog stremljenja i španskog temperamenta. U pitanju je odnos planiranog, racionalnog naspram spotnanome, emotivnom, čiji suprotni polariteti rezultiraju u čistu idealističku privlačnost na samo određeno vrijeme. Protagonisti se na kraju vraćaju svako svojoj svakodnevici ne spoznavši da li je zacrtana linija "izabranog" zapravo ispravna ili iskrivljena (konfuzni pogledi na samom kraju filma kojim Vicky i Christina ipak gledaocu otkrivaju nesigurnost u izboru svog životnog puta).