Jump to content


Photo
- - - - -

Zasto ljudi kupuju razlicite automobile ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#16 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 29 December 2008 - 12:55

U zemlji u kojoj ce muskarac lakse da proguta primedbu da je los u krevetu, nego da lose vozi pricati o racionalnim razlozima za kupovinu automobila - je smesno.
Uz glazuru takozvane kulture, to manje-vise vazi za sve zemlje, sve automobile i - sve muskarce.

U tranzicionoj Srbiji problematika kupovanja automobila je jos jedan od dodataka generalno sizofrenoj drustvenoj situaciji. Ne budi mi zamereno - svi znaju da je Shakira super riba, ali Dacia je najbolja... To se, inace, zove kiselo grozdje.

Naravno, pored fudbala i politike, automobili su materija u kojoj svi - znaju sve.

A jos je naravnije da cak i najzesci protivnici Zapada i evropskih kulturnih vrednosti bez ikakvih problema prednost daju zapadnim markama. Crkveni velikodostojnici, usta punih pravoslavlja, za koje su kompjuteri i Internet delo samog Satane itekako uzivaju vozeci se u Audijima, BMW-ima, Mercedesima. Politicare ne smem ni da pomenem. Takozvane dzipove jos manje.

Kupovina automobila? Svasta. :ph34r:

#17 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 29 December 2008 - 15:05

pricati o racionalnim razlozima za kupovinu automobila - je smesno.


Evo npr. moj muž poznaje lika koji živi u nekoj trošnoj kućici / jadnom stanu, loše se hrani, oblači, ali vozi novog BMV-a :D . Dakle njemu je važnije kakva kola vozi nego kakav je standard njega i njegove porodice ( ako je ima ).
Pri tome, ako već ima tako kola sigurno je non – stop u njima da bi se pokazao – benzin, parking, čukne se sa nekim i pravac kod majstora + redovno održavanje, registracija, nakupi se dosta novca godišnje.
Mi za sada namamo kola i najgore nam je bilo kad trebamo na neku svadbu, npr., taxijem dođeš do kuće mlade ili mladoženje, ali posle moraš da ganjaš automobila sa 2 prazna mesta, da te vozi od mladoženjine do mladine kuće, pa do opštine, crkve i restorana. Na kraju, ako je svadba u nekoj selendri ne možeš da uhvatiš taxi kasno ( ili uopšte), pa nastaju peripetije, kako se vratiti, jednom smo se vraćali busom sa sve ruzmarinom na odelu/ haljini :) .
Da posudiš kola od nekoga nije zgodno, vozi se u koloni, može neko da te čukne, a ljudi počinju da piju i nazdravljaju još od pre podneva.
Jednom smo mislili da uzmemo Rent-a-car, ali nismo mogli, jer se plaća pomoću kartice koju u tom trenutku nismo imali, a i glupo je da dođeš na svadbu a na kolima ti piše “Rent-a-car”.
Tada se i u meni javio taj iracionalni momenat - daj da kupimo kola, makar najgora, samo da imamo neka, da ne budemo najšugaviji :ph34r: .
I tako do sledeće svadbe.

#18 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 29 December 2008 - 15:12

.....

Pa onda nista lakse: pusti svoju goru polovinu da diskutuje sa sebi ravnima o manama i prednostima razlicitih automobila i zabavljaj se. Kada izbor (s)padne na dva, pa konacno na jedan i kada odu da ga kupe - nudim ti opkladu: pojavice se sa - trecim. Koga su u prethodnim raspravama kritikovali najstrasnije, ali ce ga sada jos strasnije braniti.
Jedini nacin da se iz gornjeg modela izadje je zenski zdrav razum. I to veoma ostro primenjen. Beskompromisno.
I - svim sredstvima :ph34r:

#19 sekvoja

sekvoja
  • Members
  • 1 posts

Posted 30 December 2008 - 20:40

My first post ever...

Zamislite koliko sam zaintrigiran da sam se odlučio i na ovaj korak, iako sam do sada samo čitao forume, suviše sam lenj da kuckam...

Kako bilo, tema kao tema je čisto filosofska, i može se sa različitih stanovišta različito i posmatrati. Ne bih se upuštao suviše u te priče, bar ne sada , možda kasnije. Pravi razlog mog obraćanja je želja da stisnem ruku (bar ovako, elektronski) gospodinu incognito-u. Čoveče, sačekaj samo dok ovo tvoje "bogohuljenje" pročita neko od zakletih vw-ovaca! Imaš li ti predstavu, uopšte, koja je zvanična religija na ovim prostorima?

Šalu na stranu, racionalna opservacija za racionalnom opservacijom, milina je bilo čitati tvoje postove. I poenta pogođena: čemu toliko love za takvu prosečnost? Verovatno ni top menagement iz Wolfsburga nema pojma da odgovori na to pitanje, ali činjenicu da je tako obilato koriste.

Kako reče Rotterdamac, poodavno je golf bio bolji od ostalih. Istorijski gledano, krajem osamdesetih i početkom devedesetih, najnaprednija industrija sveta ih je stigla i glatko prestigla. Za gledaoce sa jeftinijim kartama objašnjenje: naravno pričam o japanskoj industriji. Čitam da sada i tamo neki Hyundai ima šestostepeni automatski menjač, koji već poseduju valjda samo GM I Ford. O čemu dalje pričamo?

Automobili se trenutno jesu uprosečili, bar većina ozbiljnijih proizvođača, tako da izbor modela koji se kupuje može da se banalizuje i na izbor boje koja čoveku odgovara bez neke preterane razlike u kvalitetu. Naravno da će racionalniji od nas uporediti nabavne cene, cene održavanaja, nivoe opreme, funkcionalnost enterijera i privlačnost eksterijera... A neki kao što sam ja će pored svih mogućih prednosti ili mana određenog modela, razmišljati i o poruci koju odaješ dok si za upravljačem svog automobila. Verujte mi, nikada nisam želeo da budem sa devojkom sa kojom su bili svi. A golf, golf je provozalo previše ljudi da bih ga vozio i ja!

P.S. Najiskrenije se nadam da će čika indy izabrati onaj Subaru, ako je već ona dilema stvarna...

#20 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 31 December 2008 - 16:52

Golf je auto za radničku klasu, pogotovo oni koji su proizvođeni tokom osamdesetih i tokom devedesetih.Ne znam za 5icu i novu 6icu.

To je auto koje je lako za održavanje, ne traži puno od vlasnika a zauzvrat daje mnogo više i zato je to jedna od najprodavanijih marki.
Između ostalog zar čitava jedna klasa nije dobila ime upravo po Golfu?!
Istina da nije atraktivan po izgledu, performansama i udobnosti ali za jedno radničko auto više ništa i ne treba.

Edited by EuroMan, 31 December 2008 - 16:56.


#21 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 02 January 2009 - 00:37

Lično ne preferiram VW ali imaju neverovatnu garažu u Wolfsburgu.Garaža-lift gde se parkiraju automobili neposredno pred isporuku kupcima(uključujući i golfove) :ph34r: :)
Attached File  VW_GARA__A.jpg   6.14KB   53 downloads

#22 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 02 January 2009 - 00:55

Lično ne preferiram VW ali imaju neverovatnu garažu u Wolfsburgu.Garaža-lift gde se parkiraju automobili neposredno pred isporuku kupcima(uključujući i golfove) :ph34r: :)
Attached File  VW_GARA__A.jpg   6.14KB   53 downloads

Što ste zapeli za golfove ? Jedino su mi Indy i Artur Dent dali odgovore kako biraju atomobile i šta im je prioritet pri izboru, a to je smisao teme.
Mada, kao što sam napisala na jednoj temi koju sam pokrenula, bolje da se piše, nego da stoji mrtva.

Edited by Uma, 02 January 2009 - 00:57.


#23 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 02 January 2009 - 01:26

Što ste zapeli za golfove ? Jedino su mi Indy i Artur Dent dali odgovore kako biraju atomobile i šta im je prioritet pri izboru, a to je smisao teme.
Mada, kao što sam napisala na jednoj temi koju sam pokrenula, bolje da se piše, nego da stoji mrtva.



#24 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 02 January 2009 - 01:38

Ovo prethodno je greška.
Zavisi najviše za koje potrebe kupuješ auto.Subotom na vikendicu,ili svaki dan do posla,na lov do Karadjordjeva ili ?
Lov i ribolov=suv svaki dan do posla=manji auto tipa yaris,206,207,getz,punto,fabia....Deca = karavan. pokazivanje pred komšijama=FERARI,VEYRON,BENTLEY sve u svemu ima gi razni :ph34r: a ti nam napiši za koje potrebe,koliko max.para novi-polovni pa ćemo da pomognemo koliko može.Jel bolje ovako?

#25 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 02 January 2009 - 04:20

Ovo prethodno je greška.
Zavisi najviše za koje potrebe kupuješ auto.Subotom na vikendicu,ili svaki dan do posla,na lov do Karadjordjeva ili ?
Lov i ribolov=suv svaki dan do posla=manji auto tipa yaris,206,207,getz,punto,fabia....Deca = karavan. pokazivanje pred komšijama=FERARI,VEYRON,BENTLEY sve u svemu ima gi razni :) a ti nam napiši za koje potrebe,koliko max.para novi-polovni pa ćemo da pomognemo koliko može.Jel bolje ovako?

Odlican, 5 :D
A auto vec izabran, pisala sam o tome, post # 9 u spojleru, pa nisi video.
Motiv : ocinski popust :ph34r:

#26 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 05 January 2009 - 21:42

Kupujem Fordove, već 19 godina. Još kao klinac sam se ložio na Ford Capri koji je imao neki moj stric iz petog kolena, a prvi moj pravi automobil (ne računam Zastave i slična sranja, spačeka i dijanu) je bio Ford Taunus 1.6, dvoja vrata, crvena boja. Od tada, 3 x Taunus 1.6, 1 x Scorpio 2.9, 3 x Mondeo ( 1.8 Zetec, 2.0 TDCi, 2.0 TDCi - ovaj se vozi, model 2008) i poslednji koji je stigao, "youngtimer", Taunus 1.6 automat. Sa svim ovim automobilima sam ostao jednom - 1x na putu u kvaru, a daleko od toga da su bili kupovani kao novi.

Ja sam siguran da neću menjati firmu.

#27 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 January 2009 - 22:36

Kupujem Fordove, već 19 godina. Još kao klinac sam se ložio na Ford Capri koji je imao neki moj stric iz petog kolena, a prvi moj pravi automobil (ne računam Zastave i slična sranja, spačeka i dijanu) je bio Ford Taunus 1.6, dvoja vrata, crvena boja. Od tada, 3 x Taunus 1.6, 1 x Scorpio 2.9, 3 x Mondeo ( 1.8 Zetec, 2.0 TDCi, 2.0 TDCi - ovaj se vozi, model 2008) i poslednji koji je stigao, "youngtimer", Taunus 1.6 automat. Sa svim ovim automobilima sam ostao jednom - 1x na putu u kvaru, a daleko od toga da su bili kupovani kao novi.

Ja sam siguran da neću menjati firmu.

Ovo je takva uvreda i huljenje, zar spaceka brate, bubreg bi dao za jednog u dvoristu

#28 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 06 January 2009 - 22:46

Ovo je takva uvreda i huljenje, zar spaceka brate, bubreg bi dao za jednog u dvoristu



Nije, pazi na interpunkciju.

Zastave i slična sranja = fića, stokec, yugonetrajedugo, dačija, neki krš od pežoa koji nikad nisa ni upalio....

Spaček je iza zareza, bio je ok.

Ne moraš da daš bubreg, ima puno jeftinije.

#29 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 06 January 2009 - 23:14

(ne računam Zastave i slična sranja, spačeka i dijanu)

Nije, pazi na interpunkciju.
Spaček je iza zareza, bio je ok.

:ph34r:
Dobar pokušaj.
Nas su u školi učili da zapeta služi da se odvoje reči koje se nabrajaju, a zagrada da ih staviš u jednu celinu.

#30 tica2610

tica2610
  • Members
  • 832 posts

Posted 07 January 2009 - 01:20

I mene zbunio, majke mi... cekao samo i Ajkulu da metne iza sledece zapete.... :ph34r: