Jump to content


Photo
- - - - -

The Daily Show / The Colbert Report


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
40 replies to this topic

Poll: TDS vs. TCR (32 member(s) have cast votes)

Koga više volite?

  1. Jon Stewart (17 votes [58.62%])

    Percentage of vote: 58.62%

  2. Stephen Colbert (12 votes [41.38%])

    Percentage of vote: 41.38%

Vote Guests cannot vote

#1 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 20 December 2008 - 15:47

znam da je Stjuartov Daily Show dugovechniji i da je Colbert Report zapravo dete Daily Show-a, ali ipak vishe preferiram dete :D
Colbert ima daleko bolju mimiku i bolje fake news prezentovanje :D
pre neki dan sam gledala Kolberov osvrt na Barbaru Strejsend, josh sam neshto jela u tom trenutku i zagrcnuh se ko Bush o perecu kad mu se 'sloshilo' na scenu njenog ljubljenja sa soon-to-be-ex predsednikom :ph34r:

na Warezu ima A Daily Show & Colbert Report Thread gde se redovno apdejtuju oba, al me nervira shto na Jutrjubu nema isechaka iz konsekventnih epizoda, onako, kao Jutjub update-daily thread. samo citiranje je daleko od efektivnog. je l zna mozda neko ima l gde da se skidaju pojedinachni gegovi? (chisto da prikazemo ljudima)

btw, ovo me nasmejalo: pas koji zavija svaki put kad pochne shpica :)
Youtube Video ->Original Video


#2 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 20 December 2008 - 15:59

u epizodi od 2. decembra:

now, personally, I blame the geniuses of the National Bureau of Economic Research who thought it would be a good idea to announce yesterday that we are now in recession. terrible move! everyone knows you keep bad news to yourself, holding it deep inside... until eventually it kills you. okay? let them find out about your secret family in the video will.

:ph34r:

#3 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 22 December 2008 - 14:52

ko nije video
Speech at the White House Correspondent's Association Dinner (2006)

toliko je jebao Busha da mi je bilo neprijatno :ph34r:
Youtube Video ->Original Video

Youtube Video ->Original Video

Youtube Video ->Original Video

Edited by Dunadan, 22 December 2008 - 16:23.


#4 kerpo

kerpo
  • Members
  • 2,281 posts

Posted 22 December 2008 - 18:35

Colbert ima jebitačan intro :ph34r:
Dobra su obojica , meni se ipak više svidja Colbertov show.

#5 Raidenko

Raidenko
  • Members
  • 396 posts

Posted 23 December 2008 - 03:11

Ahh definitivno od dvojice Colbert :) , sa jedne strane bi voleo da imamo jednog ekvivalenta njemu ovde. Mada takvog jednog bi obesili na sred Terazije posle mesec dana emitovanja ovde :ph34r: . Lik ima maltene svoj personal army u vidu Colbertnation-a.

#6 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 23 December 2008 - 15:13

Ahh definitivno od dvojice Colbert :) , sa jedne strane bi voleo da imamo jednog ekvivalenta njemu ovde. Mada takvog jednog bi obesili na sred Terazije posle mesec dana emitovanja ovde :ph34r: . Lik ima maltene svoj personal army u vidu Colbertnation-a.

ah, izjednachila se anketa :D
ma ne bi to ovde proshlo jer se gotovo svi dogadjaji tichu politike, a u poslednje dve decenije je ovaj nash "srpski" humor dosta izgubio na sharmu, te bismo dobili neki jadni pokushaj komedije gde podjebavanje Colbert/Stewart stepena ne bi ni bilo dopushteno niti bi se iko od politichara pojavio znajuci da ce ga domacin prevozati, izvozati i josh ismejati... no fuckin' way.
kako smo jadni...

#7 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 23 December 2008 - 15:27

Ocekivati tako nesto kod nas je iluzorno prvenstveno zato sto nam se domen politicke satire uglavnom svodi na indeksovce i varijetete... Da se pojavi Colbert na srpskom gledali bi to samo zesce zaludni a kriticara bi bilo k'o pleve - cenim prva kritika nastanka takvog show-a u nas bi bila: zar vam nije dosta politike?!?

Nego heb'o ih zimski odmor da ih hebo :ph34r:

#8 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 23 December 2008 - 15:47

Ocekivati tako nesto kod nas je iluzorno prvenstveno zato sto nam se domen politicke satire uglavnom svodi na indeksovce i varijetete... Da se pojavi Colbert na srpskom gledali bi to samo zesce zaludni a kriticara bi bilo k'o pleve - cenim prva kritika nastanka takvog show-a u nas bi bila: zar vam nije dosta politike?!?

Nego heb'o ih zimski odmor da ih hebo :ph34r:

da, al barem je zato Colbert Christmas - The Greatest Gift of All u Operation: Humble Kanye uspeo da zavrshi na 2. mestu:

a chak i to za politiku, I dare say, mi ovde imamo daleko egzotichnije politichke morone, spram kojih Bush deluje kao kvantni fizichar. pomisli samo kakve su sve shale mogle da se naprave na Palminu prichu o Betovenu i Shopenu.

Edited by Dunadan, 23 December 2008 - 15:54.


#9 Raidenko

Raidenko
  • Members
  • 396 posts

Posted 23 December 2008 - 20:48

da, al barem je zato Colbert Christmas - The Greatest Gift of All u Operation: Humble Kanye uspeo da zavrshi na 2. mestu:

a chak i to za politiku, I dare say, mi ovde imamo daleko egzotichnije politichke morone, spram kojih Bush deluje kao kvantni fizichar. pomisli samo kakve su sve shale mogle da se naprave na Palminu prichu o Betovenu i Shopenu.

Pa to je to, ima ovde dovoljno mase da se izmesi nesto, nego nema pekar neki sa onim bitnim organom u medjunozje. Jedine emisije koje se secam da se sprdacila sa sprskom svakodnevnicom je Total kontakt show od gospodina Pusica, mada i to je bilo kratkog veka.

#10 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 24 December 2008 - 02:39

džon je bolji,bar iz jednog razloga,što se bavi vestima,a colbert se bavi sobom...iako je najvećim delom colbert radi na ismevanju svega što je unutar njegovog lika,ipak ima problem sa time što on mora da koristi vesti i događaje da bi dodatno "nabudžio sebe" i to može da zasmeta...džon se isto tako iživljava,ali na osnovu vesti,a ne sebi,a i meni lično,njegov humor mnogo više prija...a i oliver u potpunosti rastura...
"Greatness Watch: Road to Rushmore" će sigurno biti fenomenalan segment jer će,kako vreme bude prolazilo,idealizam preći u pragmatizam (ili čak razočaranje) i to će biti savršen set up za džona (ako se ne desi da ode na neku od mreža,što bi bilo loše,i po džona,i po fanove)...colbert će morati mnogo da se iscima (izuzimajući "word" koji će biti i dalje dobar jer je esencija svega što radi) da njegovi šatro napadi na obamu ne postanu najobičnija karikatura karikature što su orajli i haniti...do sad je to funkcionisalo,ali je mnogo lakše i smešnije pretvarati se da voliš buša,iako sve što što izgovaraš govori da ga mrziš,nego šatro napadati obamu,a ustvari seći vene za njim...naravno,ako obama ispadne totalni promašaj,onda će prethodne 4 godine izgledati bedno u poređenju sa genijalnošću humora koji će njih dvojica izvaljivati...

#11 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 24 December 2008 - 14:07

džon je bolji,bar iz jednog razloga,što se bavi vestima,a colbert se bavi sobom...iako je najvećim delom colbert radi na ismevanju svega što je unutar njegovog lika,ipak ima problem sa time što on mora da koristi vesti i događaje da bi dodatno "nabudžio sebe" i to može da zasmeta...džon se isto tako iživljava,ali na osnovu vesti,a ne sebi,a i meni lično,njegov humor mnogo više prija...a i oliver u potpunosti rastura...

da, bash zato shto se Dzon vishe bavi vestima je jedan od razloga zashto manje volim taj show. pre svega, ne pratim aktivno US news, ima tu dosta stvari iz unutrashnje politike sa akterima koji su mi potpuno nepoznati pa samim tim ne mogu da ispratim geg. takodje, Kolbert ima daleko bolju mimiku ili se bar meni tako chini. a ni to bavljenje sobom mi ne smeta, chak naprotiv.

#12 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 24 December 2008 - 15:37

Posted Image

(Writers' strike is so last year, ali šta sad...)

#13 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 24 December 2008 - 17:37

Nego heb'o ih zimski odmor da ih hebo :ph34r:


yeah, bash sam chekao da vidim sve "senior shoe throwing analyst"-e da daju svoj uvid u dogadjaj, a ono reruns.

#14 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 24 December 2008 - 21:49

yeah, bash sam chekao da vidim sve "senior shoe throwing analyst"-e da daju svoj uvid u dogadjaj, a ono reruns.



ja verujem da će napraviti neku foru,koju će naravno pritom ismevati jer je jeftina,da bi mogli da se bave time...verovatno pred inaguraciju,napraviće only bush show,ili će cela nedelja biti posvećena tome...

primer

:ph34r:

Edited by zecov, 24 December 2008 - 22:18.


#15 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 25 December 2008 - 03:32

Meni zanimljivo kako su lako ispustili Pejlinovu pa cak i Mek Kejna - delovalo je da ce im trljati nos for years to come. Mada tu i tamo proveje Pejlinova, Mek Kejn je gotovo skroz nestao iz repertora i Stjuarta i Kolberta. Doduse kod Stjuarta je to mesto vec zauzela buduca postavka, ponajvise Obamin kabinet, ali od kako se zavrsise izbori kod Kolberta gotovo i da nema politickih tema - valda potonji jos ne moze da se presalta na kvalitetno ismevanje negdasnjeg mu fana pa se zato kachi sa nekakvim reperima na iTunes-u. Doduse ovo sa Blagojevichem je obojici palo k'o kec na jedanaes' za zatvaranje sezone, sad ce imati vremena da osmisle strategiju za kvalitetnu satiru nove americke administracije...

In a sense, Kolbert mi je much more entertaining, al' Stujart obicno ima sadrzajniji i kvalitetniji shou. Valda da se zna ko je tata :ph34r:

A sto se tice nase politicke scene, pa ona je sama po sebi karikatura - Palmu i Velju ne bi cak ni ovaj dvojac iz price zajebavao - dovoljno ih je pustiti da pricaju uz 'no comment' komentar...

Edited by incognito, 25 December 2008 - 03:35.