Jump to content


Photo
- - - - -

Janko Tipsarevic


  • Please log in to reply
2214 replies to this topic

#91 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 28 March 2009 - 14:05

Dobro je da si se javila, vec sam htela da alarmiram forumase da te trazimo.
Veliki si znalac od tenisa
a i prva medju jednakima
Izgubiti mi te ne bi smjeli

(ova forma zova se "haiku ep" :ph34r: )


Attached File  bravo.gif   37.51KB   14 downloads
  • 0

#92 blesica

blesica
  • Members
  • 621 posts

Posted 28 March 2009 - 17:24

Ju gde ode ova tema o našem Janku???!!! Njegov meč nećemo moći da gledamo jer nije pokriven kamerama. Bzvz
  • 0

#93 blesica

blesica
  • Members
  • 621 posts

Posted 28 March 2009 - 19:22

Janko napravio brejk odmah :) A i dobio meč! :D :ph34r:
Bravo Janko!

Edited by blesica, 28 March 2009 - 20:38.

  • 0

#94 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 28 March 2009 - 22:09

Bravo za Janka, izgleda da milica deluje :) !
Al' morace jos debelo da se potrudi pa da ms25 izbaci ono JoJ iz recnika :ph34r: !
  • 0

#95 *ja...

*ja...
  • Members
  • 846 posts

Posted 28 March 2009 - 22:11

...mislim da JoJ treba da zamenimo Milicom :ph34r:
  • 0

#96 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 29 March 2009 - 00:48

...mislim da JoJ treba da zamenimo Milicom :ph34r:


Одличан предлог :)
  • 0

#97 Slobodan

Slobodan
  • Members
  • 862 posts

Posted 30 March 2009 - 01:47

evo jedne sveze slike od juce za ljubitelje Janka:)

Posted Image
  • 0

#98 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 30 March 2009 - 01:58

evo jedne sveze slike od juce za ljubitelje Janka:)

Hvala ti :) , super je sto imamo izvestaca sa lica mesta.
A kad pojede milicu, JoJ, pardon Milica :ph34r: prosto leti.
  • 0

#99 blesica

blesica
  • Members
  • 621 posts

Posted 30 March 2009 - 10:37

Hvala puno Slobodane :ph34r:

Ma vid' našeg Janka... Vinuo se u velike visine. Neka i danas leti i sve će biti u redu :)
  • 0

#100 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 30 March 2009 - 22:52

Tipsarevic je fizicki ogranicen teniser. Fali mu i visina i brzina. U modernom sportu fizicke predispozicije su vaznije od tehnike. Kada se tu jos doda psihicka nestabilnost, on je u stvari dogurao maksimalno koliko je mogao. Mozda i vise od svojih mogucnosti. Sve u svemu ima solidnu karijeru, s obzirom da je u tenisu konkurencija ogromna.

Za visinu se ne slažem (Janko je jednako visok kao npr. Hjuit, a niži od njega su npr. Davidenko i Ferrer... - podaci ATP). Za brzinu se slažem, pa ipak nešto nisam ubeđen da je Janko naročito radio da svoje performanse u tom segmentu popravi.
Sve u svemu, konkurencija u tenisu jeste ogromna, ali, s obzirom na Jankov talenat (osvajač juniorskog GS), mogao je i morao (značajno) bolje...

Sto se tice juniorskih ostvarenja, tu sam uvijek skeptican. To obicno zavisi ko se prije razvije. Djeca koja imaju rani pubertet obicno su u nekom periodu superiorna u odnosu na one sa kasnim pubertetom.

Boldovao sam dva dela iz tvoja dva posta koji su malo protivrečni.
Nije valjda Janko kao junior (sa šesnaest godina) bio fizički superioran u odnosu na sve (ili skoro sve) svoje vršnjake, da bi sedam-osam godina kasnije postao inferioran?!?
Da si napisao za Donalda Janga ili Gaela Monfisa da su juniorske GS titule osvajali zahvaljujući fizičkoj superiornosti, pa da prihvatim. Ovako...

Inace naravno da je mogao bolje, mozda da se spusti 5-6 mjesta nize na rang listi, da odnese po koju pobjedu vise nad nekim iz top ten i to je sve.

Da je mogao bolje, slažem se, da je to samo 5-6 mesta više na rang listi (najbolji renking 33, od sledeće nedelje verovatno 56.) - ne.
Nije Janko baš toliko manje talentovan od Karlovića (najbolji renking - 14), Ljubičića (najbolji renking - 3), pa ni od Rodika (ex-no. 1, osvajač GS titule)... Samo mu nedostaje psiha (čitaj: volja) i radne navike. imho. :ph34r:

p.s. Odgovaram ovde, da ne trolujemo na Miami masters temi :)

Edited by LidAl, 30 March 2009 - 23:09.

  • 0

#101 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 30 March 2009 - 22:58

Nije valjda Janko kao junior (sa šesnaest godina) bio fizički superioran u odnosu na sve (ili skoro sve) svoje vršnjake, da bi sedam-osam godina kasnije postao inferioran?!?
Da si to napisao za Donalda Janga ili Gaela Monfisa, pa da prihvatim. Ovako...

Nema tu nista protivrecno, to je potpuno moguce. U mom osmom razredu osnovne skole, jedna devojka je bila najveca i najjaca od svih (racunajuci i devojcice i decake). Kad sam je srela posle dve godine, bila je ista, dok smo svi mi ostali porasli mnogo vise. Cesto se desi da oni koji se ranije razviju, na kraju ostanu i nizi i slabije ravijeni.
  • 0

#102 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 30 March 2009 - 23:04

Nema tu nista protivrecno, to je potpuno moguce. U mom osmom razredu osnovne skole, jedna devojka je bila najveca i najjaca od svih (racunajuci i devojcice i decake). Kad sam je srela posle dve godine, bila je ista, dok smo svi mi ostali porasli mnogo vise. Cesto se desi da oni koji se ranije razviju, na kraju ostanu i nizi i slabije ravijeni.

Ubeđen sam da to, kad je Janko u pitanju, nije bio slučaj...
  • 0

#103 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 31 March 2009 - 08:24

evo jedne sveze slike od juce za ljubitelje Janka:)
....

Posted Image

:ph34r:
  • 0

#104 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 31 March 2009 - 08:38

:ph34r:

Što je moj pokojni deda govorio, kad se kupe ili sašiju nove pantalone : "Imam gaće, poleteću !" :)
Nažalost. Jankov let bio je kratak :D .
  • 0

#105 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 31 March 2009 - 08:59

Posted Image

:)



jel to hoce da pocrni!? :ph34r:
  • 0