Jump to content


Photo

Aleksej II preminuo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
52 replies to this topic

#16 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 06 December 2008 - 20:20

To da je Jevrejska religija i Hriscanstvo u temelju i ateisticke kulture jeste poen i za jevrejstvo i za hriscanstvo.

Ali to ni u kom slucaju ne podrazumeva nikakvu obavezu ni za Judaizam ni za Pravoslavno hriscanstvo da se ekumenizuju i meltingpotuju sa budizmom, ateizmom, islamom i drugim religijama

Ne znam za neki ekumenizam vrhovnog izraelskog rabina ni za ksenofilicnost jevrejske drzave.

Prema tome zamerke tog tipa patrijarhu Alekseju ostaju BBC propaganda.

Ako nisi imao nista pametnije da napises, ovim se budalastinama nisi bas morao isticati.

#17 nightmare

nightmare
  • Members
  • 550 posts

Posted 06 December 2008 - 21:25

Ako nisi imao nista pametnije da napises, ovim se budalastinama nisi bas morao isticati.

Prosli put sam mislio da je slucajno, ali kod tebe je izgleda pravilo da kad neznas sta da kazes to nadomescujes uvredama i diskvalifikacija teksta i/ili autora :ph34r: :)

#18 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 06 December 2008 - 21:40

Prosli put sam mislio da je slucajno, ali kod tebe je izgleda pravilo da kad neznas sta da kazes to nadomescujes uvredama i diskvalifikacija teksta i/ili autora :) :D

Varas se; jedino me mrzi da se objasnjavam sa budalastinama. :ph34r:

#19 nightmare

nightmare
  • Members
  • 550 posts

Posted 06 December 2008 - 22:18

Varas se; jedino me mrzi da se objasnjavam sa budalastinama. :ph34r:

I sta sad: nesposobnost da se odgovori na post o patrijarhu Alekseju (a jaka zelja da se nekako eksponira) se pretvara u beskrajno oftopikarenje o budalastini drugih. :) :D :D

#20 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 06 December 2008 - 23:29

Ne vidim da bilo sta treba odgovarati; ja sam samo izneo svoj stav i misljenje.
Sto, uzgred, tvoje budalastine ne cini manjima.

#21 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 07 December 2008 - 00:00

Neka mu je vecna slava i hvala i pokoj dusi i neka mu je laka crna zemlja!



Zuki, ovo se izgovara za svetovna lica, npr. nekog generala ili predsednika. Za duhovna lica ide neka druga rečenica.


http://www.spc.rs/sr...ranjen_u_utorak

>> ... U blaženom usnuću, Gospode, podari večni pomen sluzi Tvome Aleksiju ... <<

Ovo "sluzi" je bas sjajno.
Gramaticki.

...

#22 BUBI VW

BUBI VW
  • Members
  • 108 posts

Posted 07 December 2008 - 13:06

Saucesce svima koji su ozalosceni.

#23 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 08 December 2008 - 17:34

Zapanjen sam vescu da ce Tadic prisustvovati sahrani ruskog patrijarha. Srbija je sekularna drzava. Da je otisao na sahranu papi, bilo bi razumljivo, jer je ovaj sef drzave; ruski patrijarh je bio na celu RSP.
Kostunice, vrati se, sve ti je oprosteno.

#24 oolli

oolli
  • Members
  • 202 posts

Posted 08 December 2008 - 17:38

Zapanjen sam vescu da ce Tadic prisustvovati sahrani ruskog patrijarha. Srbija je sekularna drzava. Da je otisao na sahranu papi, bilo bi razumljivo, jer je ovaj sef drzave; ruski patrijarh je bio na celu RSP.
Kostunice, vrati se, sve ti je oprosteno.

Možda je tebe trebao pitati? :ph34r:

#25 pojedinac

pojedinac
  • Members
  • 2,127 posts

Posted 09 December 2008 - 03:03

Ne znam koliko je ovaj BT-ov potez (kontra)produktivan ali mi se čini da je to još jedan u nizu istih gdje se šef države na neki način ulizuje naci mentOOLLIma. A ovi ga, zauzvrat, smatraju većim Srbom i prihvatljivom opcijom.

Upravo kao i troprstašenje na Olimpijadi, glupiranje sa Kosovom i povremeni izlivi nacionalizma ispod šminkeraja demokrate.

Valjda je to sve dio marketinga koji ga ostavlja u sedlu vlasti. Sto puta smo pričali/razmišljali o praktičnoj a ne samo teoretskoj soluciji njegovoj vladajućoj klici i zaključili (valjda) da će on nesmetano da vlada na ovaj način dok se društvo ne oporavi. A to je dugotrajan i mukotrpan proces u kome on mora puno više učestvovati. A ne samo biti na vlasti da prođe vrijeme. I ono dete kreten od ministra odraste.

#26 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 09 December 2008 - 03:39

Zapanjen sam vescu da ce Tadic prisustvovati sahrani ruskog patrijarha.

Pa sta fali, malo da se vidi sa Lukasenkom.

Cija god da je to bila ideja, nije bas najbolje promisljena. Cak i ukrajinski prezident salje 'delegaciju'. Samo Srbija, Moldavija i Belorusija ce biti predstavljene na najvisem nivou.

#27 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 09 December 2008 - 03:56

... A ovi ga, zauzvrat, smatraju većim Srbom i prihvatljivom opcijom.
...

Ne, ne, ne! Na srBski se kaže oBcija.

... njegovoj vladajućoj klici...

Ovo je već bolje. :ph34r:

#28 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 09 December 2008 - 05:01

Ruska crkva za vreme ovog patrijarha pokazala se kao izrazito ksenofobicna, antiekumenska i u tim je tendencijama podrzavala i SPC. Bilo bi dobro da se s dolaskom novog patrijarha to promeni.


Posto je Engleska znatno naprednije od Rusije ocekujemo da kada skonca nadbiskup Kanterberija Rouen Vilijams bude objasnjeno zasto se nije Church of England vratila korenima prepodobnog Pape i Kraljice Marije I Tjudor.

#29 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 09 December 2008 - 05:08

Uh, bas si odabrao dobar primer. Rowan Williams je toliko 'ekumenisticki' nastrojen, da je trazio da se sharia (delom) uvede u UK. To mu dodje k'o neki drugi ekstrem u odnosu na ove srpske etnofiletiste. Marks mu tu dodje jos najnormalniji.

#30 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 09 December 2008 - 05:21

Pa sta fali, malo da se vidi sa Lukasenkom.

Cija god da je to bila ideja, nije bas najbolje promisljena. Cak i ukrajinski prezident salje 'delegaciju'. Samo Srbija, Moldavija i Belorusija ce biti predstavljene na najvisem nivou.


Mozda zato sto odnosi izmedju danasnjeg predsednika Ukrajine i predstavnika Rusije nisu dobri a mozda zato sto u Ukrajini postoji problem pravoslavne dominacije jer postoje tri struje nastala zbog delovanja komunista pa imamo Ukrajinsku Pravoslavnu Crkvu(odanu Moskovskom Patrijarhu), Ukrajinsku Pravoslavnu Crkvu(pa odanu vlastima u Kijevu) i Ukrajinsku Autokefalnu Pravoslavnu Crkvu(stvorenu od strane komunista 20-tih godina XX veka da bi se onemogucio uticaj Ruske Pravoslavne Crkve nesto slicno kao sto je bio izabran patrijarh German u SPC pa dogadjaji oko Makedonije). A sve je to povezano sa istorjiom Ukrajine jos od Kijevske Rusije.