Jump to content


Photo
- - - - -

Nervira me Kasperski!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#1 liberalac55

liberalac55
  • Members
  • 881 posts

Posted 30 November 2008 - 22:41

Molim da mi neko pomogne,ako zna rešanje. :ph34r:
Otvorim brows.M.firefox/tools/add-ons/ i Kasperski mi kaže:
"Encrypted connection ssl/tls terminated" :)
Šta i gde treba da uradim?
Please!

#2 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 30 November 2008 - 23:07

verovatno imas cekiran "encrypted connection scan" u kasperskom. Idi na: settings - network - scan encrypted connection (odcekiraj).

Evo i linka na kaspersky forum gde lik ima slican problem: Kaspersky forum.

#3 liberalac55

liberalac55
  • Members
  • 881 posts

Posted 01 December 2008 - 09:04

verovatno imas cekiran "encrypted connection scan" u kasperskom. Idi na: settings - network - scan encrypted connection (odcekiraj).

Evo i linka na kaspersky forum gde lik ima slican problem: Kaspersky forum.

Ma velika ti hvala BlackDog.
Sto puta sam bio tu i sto puta prešao preko toga.
Još jednom HVALA! :ph34r:

#4 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 14 December 2008 - 13:44

Osnovni problem je sto je "Evo sam." nepravilno, treba "Evo me."
I ja sam iz Beograda i nervira me "Evo sam."

kakav je smor taj Kasperski. em ti se razbashkari na minimum 130mb virtuelnog RAM-a i josh te drka kako mu je i to malo pa ti ostatak mashine radi ko astmatichni sprinter, em te non-stop neshto smara sa firewall-om, em ti za svaki jebeni exe fajl javlja da je trojan invader il neki slichni kurac pri chemu tvrdoglavo odbija da zapamti 'allow' i 'add to trusted applications' te svaki put za isti fajl pita isto pitanje. da ne spominjem kako, kad instalirash nov program, ko Pol Pot, stalno shalje paranoidnog pop-up izaslanika da te isproverava, em uhvati da radi scan bash kad gledash neki film pa ti se mashina uspori ko medved u januaru i onda kad ti i nadje virus, kuka kako nije uspeo da ga izbrishe i predlaze da ga dezinfikuje, pa kad nije ni to uspeo onda plachno predlaze karantin.

javili iz Neobee-ja kako vishe necemo dobijati mesechni license key.
teshko sam se potresla.

Edited by Dunadan, 14 December 2008 - 13:46.


#5 liberalac55

liberalac55
  • Members
  • 881 posts

Posted 14 December 2008 - 14:13

kakav je smor taj Kasperski. em ti se razbashkari na minimum 130mb virtuelnog RAM-a i josh te drka kako mu je i to malo pa ti ostatak mashine radi ko astmatichni sprinter, em te non-stop neshto smara sa firewall-om, em ti za svaki jebeni exe fajl javlja da je trojan invader il neki slichni kurac pri chemu tvrdoglavo odbija da zapamti 'allow' i 'add to trusted applications' te svaki put za isti fajl pita isto pitanje. da ne spominjem kako, kad instalirash nov program, ko Pol Pot, stalno shalje paranoidnog pop-up izaslanika da te isproverava, em uhvati da radi scan bash kad gledash neki film pa ti se mashina uspori ko medved u januaru i onda kad ti i nadje virus, kuka kako nije uspeo da ga izbrishe i predlaze da ga dezinfikuje, pa kad nije ni to uspeo onda plachno predlaze karantin.

javili iz Neobee-ja kako vishe necemo dobijati mesechni license key.
teshko sam se potresla.

Sve se slažem ali molim te reci mi koji je to bolji trenutno AV-ako izuzmemo NOD 32?
Biću ti zahvalan na informaciji.
Samo nemoj molim te AVAST i ostale slabije programe.
Hvala unapred!
Pozdrav

#6 kerpo

kerpo
  • Members
  • 2,281 posts

Posted 14 December 2008 - 15:20

Mene je kaspersky toliko iznervirao da sam ga batalio za sva vremena.
Prešao sam na Norton Internet Security 2009 , odradili su novu verziju nevidjeno, vrlo lagan za sistem i radi kao sat, za preporuku...

#7 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 14 December 2008 - 15:23

Sve se slažem ali molim te reci mi koji je to bolji trenutno AV-ako izuzmemo NOD 32?
Biću ti zahvalan na informaciji.
Samo nemoj molim te AVAST i ostale slabije programe.
Hvala unapred!
Pozdrav

hm. ja uopshte ne koristim antivirus niti se u iste razumem. taj NOD32 sam jednom instalirala al mi se klao sa nekim programima pa sam rekla 'ne fala'.
evo, mozda cu instalirati ovaj Norton, ako je zaista lagan :ph34r:

#8 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 14 December 2008 - 15:34

Avira free Antivir, za dz radi solidno i ne smara masinu ni vlasnika a jedino sto mi nedostaje je opcija da posle skeniranja izbaci spisak sumnjivih fajlova da odlucim sta cu sa kojim.

#9 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 14 December 2008 - 15:38

Molim da mi neko pomogne,ako zna rešanje. :ph34r:
Otvorim brows.M.firefox/tools/add-ons/ i Kasperski mi kaže:
"Encrypted connection ssl/tls terminated" :)
Šta i gde treba da uradim?
Please!


Uninstaliraj ga!
Ja sam imao prije godinu dana problema sa Kasperskim, otkrije virus, upozori me na njega i umjesto da ga izbriše onda se komp automatski restartuje i tako par puta dok nisam izbrisao Kasperski i instalirao AVG Antivirus i od tad nemam nikakvih problema, mnogo sam zadovoljniji sa AVGom.

Edited by EuroMan, 14 December 2008 - 15:41.


#10 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 14 December 2008 - 15:39

AVG - radi ko sat.

#11 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 14 December 2008 - 20:40

Bilo koji passive AV + malo mozga pri koriscenju racunara. Recimo BitDefender Free Edition je besplatan (passive varijanta) i koristan za imati kad naletite na neki poveci sumnjicavi fajl. Resurse jede samo kad ga pustite da skenira nesto i to je to. Za proveru omanjih fajlova u ciju malicioznost mozete osnovano sumnjati (raznorazni krekovi i ostale nelegalstine) postoji fenomenalan online scanner @ http://www.virustotal.com

Pro-active AV-ovi jednostavno nisu vredni resursa koje jedu - u 99% slucajeva nece otkriti potencijalno opasni fajl koji je upravo krenuo da se siri kao kuga zato sto jos definicije za istog ne postoje, tako da jedini rezultat koji od pro-active AV-a dobijate je trosenje resursa & struje. Da ti AV-ovi nesto vrede ne bi se toliko zaraza sirilo svakog dana obzirom da danas gotovo svako ima doticne programe. Dokle god se drzite obrasca da:

1) Ne startujete sumnjive programe, narocito ne ako vam direktno dolaze na mail ili preko nekog IM-a a da iste od druge osobe niste trazili
2) Ostale potencijalno maliciozne programe propustite kroz BitDefender/VirusTotal pre nego sto iste startujete

Bolje ste zasticeni nego sto moze ijedan pro-aktivni AV da vas zastiti - i tu nije problem u pro-aktivnim AV-ovima vec u ljudima koji misle da time sto su instalirali AV vise ne moraju brinuti o malicioznostima.

#12 liberalac55

liberalac55
  • Members
  • 881 posts

Posted 14 December 2008 - 22:47

Bilo koji passive AV + malo mozga pri koriscenju racunara. Recimo BitDefender Free Edition je besplatan (passive varijanta) i koristan za imati kad naletite na neki poveci sumnjicavi fajl. Resurse jede samo kad ga pustite da skenira nesto i to je to. Za proveru omanjih fajlova u ciju malicioznost mozete osnovano sumnjati (raznorazni krekovi i ostale nelegalstine) postoji fenomenalan online scanner @ http://www.virustotal.com

Pro-active AV-ovi jednostavno nisu vredni resursa koje jedu - u 99% slucajeva nece otkriti potencijalno opasni fajl koji je upravo krenuo da se siri kao kuga zato sto jos definicije za istog ne postoje, tako da jedini rezultat koji od pro-active AV-a dobijate je trosenje resursa & struje. Da ti AV-ovi nesto vrede ne bi se toliko zaraza sirilo svakog dana obzirom da danas gotovo svako ima doticne programe. Dokle god se drzite obrasca da:

1) Ne startujete sumnjive programe, narocito ne ako vam direktno dolaze na mail ili preko nekog IM-a a da iste od druge osobe niste trazili
2) Ostale potencijalno maliciozne programe propustite kroz BitDefender/VirusTotal pre nego sto iste startujete

Bolje ste zasticeni nego sto moze ijedan pro-aktivni AV da vas zastiti - i tu nije problem u pro-aktivnim AV-ovima vec u ljudima koji misle da time sto su instalirali AV vise ne moraju brinuti o malicioznostima.

Verovatno imaš veće iskustvo od mene,ali ja se sa tobom ovde ne slažem,naravno moja stvar.
Biti bez zaštite čini mi se jako hrabro.Meni se dešavalo svašta kad nisam primetio da mi je KAV u autu.
Ali hvala za iskustvo.Sigurno mnogima pomažemo.
Pozdrav

#13 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 14 December 2008 - 22:55

Zadnji trend za vecinu zapadnih kompanija je Trend Micro.

#14 liberalac55

liberalac55
  • Members
  • 881 posts

Posted 14 December 2008 - 23:23

Zadnji trend za vecinu zapadnih kompanija je Trend Micro.

Malo pojasni!

#15 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 15 December 2008 - 02:03

Malo pojasni!

Anti virus software.Pokazao se daleko bolji od mcfee-a ili norton-a.