Jump to content


Photo
- - - - -

IELTS testovi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#16 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 27 November 2008 - 19:22

Evo nadjoh, ovo je forum koji sam ja iscitavala. Napominjem da ljudi ovde uglavnom pricaju o academic level test, koi sam i ja polagala i koji je tezi nego ovaj koji se polaze za imigraciju, ali moze da ti da ideju kako da se izboris sa vremenom na testu

http://www.aippg.net...ic.php?t=145157


Jja sam nasla ovaj topic najkorisniji, a ti pogledaj i ostale naravno.

#17 hexy love oz

hexy love oz
  • Members
  • 18 posts

Posted 27 November 2008 - 20:35

Evo nadjoh, ovo je forum koji sam ja iscitavala. Napominjem da ljudi ovde uglavnom pricaju o academic level test, koi sam i ja polagala i koji je tezi nego ovaj koji se polaze za imigraciju, ali moze da ti da ideju kako da se izboris sa vremenom na testu

http://www.aippg.net...ic.php?t=145157


Jja sam nasla ovaj topic najkorisniji, a ti pogledaj i ostale naravno.

:ph34r: Fantastičnoooo jeee Hvala ti do Neba,ne da si honey nego si :) !!!!! Veeeliki pOZdrav :D I ako nama treba General Level Test,ali sve je OK !!!! :D

Edited by hexy love oz, 27 November 2008 - 20:41.


#18 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 27 November 2008 - 21:09

Takodje bi svakome ko se priprema iskreno preporucila da pronadje forume o ovim testovima. Na tim forumima neke ljude koji su polozili, nije mrzelo da ispisu prosto FANTASTICNE tips za nas ostale koji smo se tek spremali. Ti saveti se mahom odnose na to kako se rasporediti sa vremenom na samom testu, jer vremena nema na pretek (dapace, vreme prosto leti i ako se ne organizujes dobro, nema veze koliko si dobro pripremljen, velika je sansa da se pogubis i da te uhvati panika).


Upravo se o tome radi u knjizi koju sam pomenuo. Akcenat nije na učenju samog jezika, nego kako što uspešnije položiti test.
Oduševio me taj koncept.

Da Klika treba nam za imigraciju :ph34r: ,polagali smo ih već, ali svim IELTS testovima važnost traje 2 godine od datuma polaganja :)


Dve godine, po pravilu, s tim što taj kome apliciraš zadržava pravo da se veže za neki drugi rok (kraći).
Kako ste se spremili i kako ste položili prvi put?

Ja sam ga dva puta polagao, i da vam kažem da je oba puta bilo ljudi u grupi koji su došli a da se ne informišu o tome iz kojih se delova sastoji test, a kamoli o finesama.

#19 hexy love oz

hexy love oz
  • Members
  • 18 posts

Posted 27 November 2008 - 21:31

Upravo se o tome radi u knjizi koju sam pomenuo. Akcenat nije na učenju samog jezika, nego kako što uspešnije položiti test.
Oduševio me taj koncept.



Dve godine, po pravilu, s tim što taj kome apliciraš zadržava pravo da se veže za neki drugi rok (kraći).
Kako ste se spremili i kako ste položili prvi put?

Ja sam ga dva puta polagao, i da vam kažem da je oba puta bilo ljudi u grupi koji su došli a da se ne informišu o tome iz kojih se delova sastoji test, a kamoli o finesama.


Mi smo (muž i ja ) položili iz prve :D :ph34r: , zbog Iseljenja mužu su tražili overall score band 5.5 (i zaista je na IELTS-u dobio 5.5), a meni kao
secondary applicant bilo je dovoljno overall score band 4.5 (ali ja dobih 5.0) :D . Uzimali smo privatne časove (muž oko 6 meseci,ja oko 4 meseca).Na časove smo išli po 2 x nedeljno,i tako...A što setiče likova u grupi svi smo radili General Test (puna sala ljudi).Sećam se kad sam išla da se prijavim za polaganje neki šljaker došao da se raspituje za polaganje,ono kao on bi odma ako može :D !? Onaj mladić što radi tamo kaže mu : Ali gospodine, ljudi se za ovaj test pripremaju intenzivno i po NEKOLIKO meseci ! A on: a-ha a kad mogu ja ? :) I eto tako, pOZdrav

#20 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 27 November 2008 - 21:40

Hehe. Pa to je ono - maj nem iz Mitar, ja znam engleski, nece mene neka glupa administracija da ometa u mojim planovima. How yes no...Plus neinformisanost o ispitu, nacunu prijavljivanja pa na dalje...

Ja polozio sa 8, oba puta, s tim sto mi je prvi test propao zbog probijanja tog roka. Na casove nisam isao jer su profesori koji bi samo culi IELTS rekli "Neka, hvala"...I stvarno, nisu mi ni trebali uz onu knjigu (i CD uz nju).

#21 hexy love oz

hexy love oz
  • Members
  • 18 posts

Posted 27 November 2008 - 22:03

Hehe. Pa to je ono - maj nem iz Mitar, ja znam engleski, nece mene neka glupa administracija da ometa u mojim planovima. How yes no...Plus neinformisanost o ispitu, nacunu prijavljivanja pa na dalje...

Ja polozio sa 8, oba puta, s tim sto mi je prvi test propao zbog probijanja tog roka. Na casove nisam isao jer su profesori koji bi samo culi IELTS rekli "Neka, hvala"...I stvarno, nisu mi ni trebali uz onu knjigu (i CD uz nju).


Ma pazi, nismo se ni mi nešto baš EXTRA spremali BAŠ za IELTS,nego našli neku Teacher-ku (tako je samu sebe prozvala )
:) Rekla nam Teacher-ka da imamo pasivno znanje English-a ili ti Broken English,kupili smo neke knjigice u English Book-u i počeli....Lekcija po lekcija,vežbanje po vežbanje. Još kad je čula rezultate iskritikovala nas je i rekla da smo ´ladno mogli da dobijemo po celu ocenu više, ali nas je ubila TREMA. Eto pOZdrav :ph34r:

#22 darko1987

darko1987
  • Members
  • 1 posts

Posted 25 January 2013 - 18:46


Upravo se o tome radi u knjizi koju sam pomenuo. Akcenat nije na učenju samog jezika, nego kako što uspešnije položiti test.
Oduševio me taj koncept.



Dve godine, po pravilu, s tim što taj kome apliciraš zadržava pravo da se veže za neki drugi rok (kraći).
Kako ste se spremili i kako ste položili prvi put?

Ja sam ga dva puta polagao, i da vam kažem da je oba puta bilo ljudi u grupi koji su došli a da se ne informišu o tome iz kojih se delova sastoji test, a kamoli o finesama.

Planiram da sa buducom zenom idem u australiju ili kanadu da radim i zivim.Inace zavrsavam medicinu.Jel moze neko da mi kazes nesto o uslovima rada tamo i tom testu.Svaka pomoc mi je veoma znacajna.Hvala unapred...



#23 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 25 January 2013 - 20:41

Planiram da sa buducom zenom idem u australiju ili kanadu da radim i zivim.Inace zavrsavam medicinu.Jel moze neko da mi kazes nesto o uslovima rada tamo i tom testu.Svaka pomoc mi je veoma znacajna.Hvala unapred...

 

 

Prelistaj topike na ovom podforumu, možda i u arhivu. O Kanadi i Australiji su napisane stotine postova, neku informaciju ćeš sigurno naći.



#24 blok 63

blok 63
  • Members
  • 77 posts

Posted 25 January 2013 - 21:06

Forum sa najviše detalja je na Krstarici-Australija i Okeanija.Mnogo konkretnih saveta, iskustava, linkova, adresa...I sama sam bila akter jer sam se pripremala za Australiju(položila IELTS, upisala Master u Sydney ali smo suprug i ja odustali u samoj Ambasadi iz nekih drugih razloga da ne širim temu)

 

(izvinjavam se ako nije dozvoljeno na ovom Forumu reklamirati drugi)