Jump to content


Photo
- - - - -

Inflacija genocida, Hrvatska tuzi Srbiju


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1191 replies to this topic

#1 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 14 November 2008 - 11:51

Verovala sam da smo ipak stavili neku crtu na ove genocide a narocito posle odluke suda o slucaju Srebrenica.

Kad ono,vidi. Hrvatska pokusava da Srbiju okrivi za genocid i da sveCki sudovi odluce da je Srbija pocinila
genocid u Hrvatskoj. Proslo je skoro pa dvadeset godina od krvavih ratnih okrshaja u Hrvatskoj.

Proslo je 60 godina od zavrshetka WWII. Genocid ne zastareva. Mozda ima ( a ima ) prezivelih zrtva genocida
iz WWII i ja se sve vreme cudim zasto ti ljudi nisu tuzili Hrvatsku.Cula sam objasnjenja da ona NDH nema veze
sa Titovom republikom Hrvatskom, a josh manje sa danashnjom modernom i demokratskom Hrvatskom,
ali opet ni posleratna Nemacka (Zapadna) nije imala veze sa Hitlerovom, ali padale gadne tuzbe.
Ne mislim na Nürnbreg.

Treba ocekivati da ce i Kosovo jednog dana, kada udje u salon Ujedinjenih Nacija takodje tuziti
Srbiju za genocid.


Srbija spremna za tužbu Hrvatske
14. novembar 2008. | 01:45 -> 07:32 | Izvor: B92
Beograd -- Srbija je spremna za tužbu Hrvatske pred Međunarodnim sudom pravde, a mogla bi da se odluči i za kontratužbu, kaže zastupnik Srbije pred sudom Saša Obradović.


Zastupnik Srbije pred Međunarodnim sudom pravde Saša Obradović kaže da je jedan od mogućih poteza Srbije, ukoliko se sud proglasi nadležnim, i kontratužba, ali da je to politička odluka koju donosi Vlada. “Ukoliko sud odluči da jeste nadležan, i ukoliko odbije naše procesne prigovore, mi ćemo dobiti rok za odgovor na tužbu”, objašnjava Obradović.

“Taj odgovor na tužbu, pored toga što sadrži, prosto rečeno, odbranu, može da sadrži i protivtužbeni zahtev, u narodu poznatije kao protivtužba, ali taj protivtužbeni zahtev mora da bude u okviru onoga što je predmet tužbe, a to je genocid", kaže on.

"Dakle, jedino za šta mi možemo da uzvratimo je isto ono za šta je Hrvatska tužila nas, a to je genocid”, rekao je Obradović, gostujući u emisiji "Uvećanje" na TV B92 Info.

U utorak 18. novembra Srbija se vraća pred Međunarodni sud pravde, koji treba da odluči da li je nadležan za vođenje spora po tužbi Hrvatske protiv Srbije za genocid.

On je rekao da Srbija ne može da odgovara za zločine koji su učinjeni u vreme kada Savezna Republika Jugoslavija nije postojala i nije bila članica Ujedinjenih nacija u vreme kada je Hrvatska podnela tužbu.

Direktor Dokumentacionog centra Veritas Savo Štrbac misli da bi bio dobar potez ukoliko bi se Srbija odlučila za kontratužbu.

“Nama, Srbima iz Hrvatske, ukoliko se Sud proglasi nadležnim, pruža se mogućnost da preko protivtužbe koju bi, nadam se, Srbija podnela, a to bi bila zapravo tužba u korist nas Srba iz Hrvatske, iznesemo sve ono što se ružno desilo Srbima iz Hrvatske”, rekao je Štrbac.


Dragoljub Mićunović (FoNet, arhiva)
Da tužbe i kontratužbe nisu pravi način regionalnog pomirenja, smatra predsednik skupštinskog Odbora za inostrane poslove Dragoljub Mićunović. On kaže da bi najbolje rešenje bilo kada bi se napravio dogovor između Beograda i Zagreba.

“Mislim da sa tim tužbama i protivtužbma mi na neki način nanosimo štete i jedni drugima, ali i sebi. Jer, opet kažem, mi stojimo pred vratima Evrope, i jedni i drugi”, rekao je Mićunović.

“Ceo region može da računa na evropsku perspektivu ako bude skladan. U ovom slučaju, ako postoje tužbe sa toliko političkog i emotivnog naboja, onda očigledno da sve druge stvari, drugi odnosi, od ekonomskih na dalje, ne mogu biti u najboljem redu”, zaključuje on.

Podsetimo, Hrvatska je Srbiju za genocid tužila Međunarodnom sudu pravde 1999. godine. U prvobitnoj tužbi, vlasti u Beogradu su optužene da su izvršile genocid i nad Hrvatima i nad Srbima.



#2 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 14 November 2008 - 12:03

Verovala sam da smo ipak stavili neku crtu na ove genocide a narocito posle odluke suda o slucaju Srebrenica.
...

Tejo, vidi tamo sa gospodinom her husbandom, ali mislim da je krajnje vreme i da Nemacka udari Srbijci jednu lepu tuzbu za genocid. Za pocetak... Kad je bal, nek je sos vampirot.

#3 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 14 November 2008 - 12:09

Tejo, vidi tamo sa gospodinom her husbandom, ali mislim da je krajnje vreme i da Nemacka udari Srbijci jednu lepu tuzbu za genocid. Za pocetak... Kad je bal, nek je sos vampirot.


Mator si ,al si josh vispren i lucidan :ph34r:
I da znash da nisi u krivu. Bre ono proterivanje i genocid nad Shvabama i nije bila decja igra.

Ovaj moj her hazband misljenja je da je za Nemce savrsheno i idealno
obestecenje da se zene srBskim devojcicama :)

#4 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 14 November 2008 - 12:13

Mator si ,al si josh vispren i lucidan :ph34r:

Ko bre mator, nemo' da te tuzim za genocid :)

Ova nasa sovinisticko-genocidna farsa bas nece da ode sa scene... mozda neki asteroid ispaljen iz dubine kozmosa pripomogne.

#5 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 14 November 2008 - 12:25

Ko bre mator, nemo' da te tuzim za genocid :ph34r:

Ova nasa sovinisticko-genocidna farsa bas nece da ode sa scene... mozda neki asteroid ispaljen iz dubine kozmosa pripomogne.


Znash da nisam mogla da poverujuem da je to i danas aktuelno.Zato i postavih topik.

A stvarno bih zarko zelela da taj casni sud prihvati tu tuzbu Hrvatske i da se malo o tome i pravno divani.
Ocistili svoju liejpu od srBskih gejaka, imaju modernu drzavu kakvu samo skandinavci pozeleti mogu,
mada, opet njihova je cista kao suza, idu krupnim koracima u buducnost ( ako sad smetnemo s uma ona
ubistva u Agramu) a opet bi da se tuze sa Srbima. Nego gde je No.7 :)

#6 tomo777

tomo777
  • Members
  • 154 posts

Posted 14 November 2008 - 12:28

Nije točna tvrdnja da u Srebrenici nije bilo genoscida, nije ga bilo u BiH i za njega nije odgovorna Srbija. Lako se dade isčitati tko je onda odgovoran za genocid u Srebrenici...
A rat u Hrvatskoj je počeo kada su se Srbi iz Hrvatske pokušali odcijepiti od iste uz pomoć Srbije i JNA (koju je kontrolirala Srbija), u tome, srećom, nisu uspjeli i sad trpe posljedece svoga čina... tako je, kroz povijest, uvijek bilo, oni koji zgube grdno nahebu ...
A sama tužba ... to dijelom spada u formalno-pravno-odvjetnička prepucavanja i natezanja ... Tea je u pravu kada spominje milijune Nijemaca koji su gadno nagrebusili po okončanju WWII (npr. Sudetska oblast u Češkoj) i danas nikome ne pada na pamet da ih obešteti ... (ili je to bilo simbolično kao što je Tito Talijane iz Istre i Dalmacije, u stvari, to se kompenziralo s ratnom odštetom)

#7 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 14 November 2008 - 12:45

Nije točna tvrdnja da u Srebrenici nije bilo genoscida, nije ga bilo u BiH i za njega nije odgovorna Srbija. Lako se dade isčitati tko je onda odgovoran za genocid u Srebrenici...
A rat u Hrvatskoj je počeo kada su se Srbi iz Hrvatske pokušali odcijepiti od iste uz pomoć Srbije i JNA (koju je kontrolirala Srbija), u tome, srećom, nisu uspjeli i sad trpe posljedece svoga čina... tako je, kroz povijest, uvijek bilo, oni koji zgube grdno nahebu ...A sama tužba ... to dijelom spada u formalno-pravno-odvjetnička prepucavanja i natezanja ... Tea je u pravu kada spominje milijune Nijemaca koji su gadno nagrebusili po okončanju WWII (npr. Sudetska oblast u Češkoj) i danas nikome ne pada na pamet da ih obešteti ... (ili je to bilo simbolično kao što je Tito Talijane iz Istre i Dalmacije, u stvari, to se kompenziralo s ratnom odštetom)


Pa nije ovde o Srebrenici rijech Odluka i presuda je pala. Srbija je oslobodjena te optuzbe.

A kako je i zasto rat u Hrvatskoj poceo , a i kako se zavrshio, i to znamo.

Nego jel ti mislish da treba tuziti danashnju drzavu Srbiju za genocid u Hrvatskoj?

A kako je to Hrvatska nahebala kada je bila medju gubitnicama u WWII?

To sto je usla u FNRJ? Kako to objasnjavaju povijesne citanke u Hrvatskoj?
Kako da Hrvatska nije nayebala? Okrenula curak naopako?

I nisu bili milijuni Shvaba. Slobodno mozesh te Nemce da nazivash Shvabama. Nista to
nije pogrdno.Tako se i ovde u Nemackoj oni nazivaju. Shvabe su Mercedes people :ph34r:
Stuttgart i okolina.

#8 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 14 November 2008 - 14:26

Kad "ogoliš" definiciju genocida nema naroda koji nije genocidan. Bilo je i govora kako če se povući ta optužnica nakon što je propala optužnica BiH. Bit če tu govora i o ratnoj odšteti i to je zapravo jedini valjan razlog zašto se tužakamo.
A ova pravna pitanja...su tragikomična službeno nikad nismo ni bili u ratu al nisu ni Hutu i Tutsi pa ih to nije spriječilo da se kolju. Ne može se podvući crta dok se otvorena pitanja ne rješe zato i imamo ovako dobre susjedske odnose gdje nas spoljni ministar podsjeća na izbjeglice iz '95 kao da tu riječ nisam čuo i ranije...šta opet ne znači da običan svit ne može podvući crtu.

#9 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 14 November 2008 - 14:42

Kad "ogoliš" definiciju genocida nema naroda koji nije genocidan. Bilo je i govora kako če se povući ta optužnica nakon što je propala optužnica BiH. Bit če tu govora i o ratnoj odšteti i to je zapravo jedini valjan razlog zašto se tužakamo.
A ova pravna pitanja...su tragikomična službeno nikad nismo ni bili u ratu al nisu ni Hutu i Tutsi pa ih to nije spriječilo da se kolju. Ne može se podvući crta dok se otvorena pitanja ne rješe zato i imamo ovako dobre susjedske odnose gdje nas spoljni ministar podsjeća na izbjeglice iz '95 kao da tu riječ nisam čuo i ranije...šta opet ne znači da običan svit ne može podvući crtu.


Bas zbog ovog boldovanog i napisah "inflacija". Danas se na Balkanu genocidom smatraju ratna dejstva.
(ne bih sada da se upustam zasto i kako je ratovano i ko je protiv koga ratovao).

Izraz "genocid" je relativno nov. Sredinom tridesetih godina proslog veka jedan poljski advokat
koristi taj izraz(prvi put u istoriji) i primenjuje ga na "istrebljivanje" Jermena od strane Ataturka.
Tu je i etnicko ciscenje i ubijanje na najstrashniji nacin oko milion ljudi.Posle toga nikome taj
izraz vishe ne pada na pamet. Dolazi WWI ,stravicno i industrijsko unistavanje Jevreja,rat se zavrshava,
Jevreji inistiraju na izrazu Holokoust koji opet sme da se primeni za njihova stradanja.

Onda dolazi raspad Jugoslavije, po meni jedan klasicni gradjanski rat,jedni bili jachi pa unistavali slabije
(opet nema nikakve veze sa Srbijom i Hrvatskom) ,rat se zavrshio i sada svako genocidira protiv svakog.

Josh krvaviji rat ( ako uopste i postoje komparacija zla) bio je u spanskom gradjanskom ratu.
Ali tamo nema tuzbi za i genocid.

A kao kruna svega Turska,danasnja,moderna ,Ataturkova, sekularna,uspeshna, popizdi
kada je UNO prozove i preporuchi da prizna taj genocid nad Jermenima.

Edited by Teja, 14 November 2008 - 14:44.


#10 milkyp3

milkyp3
  • Members
  • 128 posts

Posted 14 November 2008 - 14:56

Moja tetka Nevenka imala tek 16 godina,ubijena je u Jasenovcu kao kao komunista.Ujak je imao nešto više godina i on je obješen.Još tri člana moje porodice su nestale u Jasenovcu.Uvijek se pitam zašto Hrvati sa katoličkom crkvom slave Blajburg a zatiru Jasenovac? Da li se može tražiti pravda za žrtve?

#11 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 14 November 2008 - 15:03

Moja tetka Nevenka imala tek 16 godina,ubijena je u Jasenovcu kao kao komunista.Ujak je imao nešto više godina i on je obješen.Još tri člana moje porodice su nestale u Jasenovcu.Uvijek se pitam zašto Hrvati sa katoličkom crkvom slave Blajburg a zatiru Jasenovac? Da li se može tražiti pravda za žrtve?



To je i hrvatski premijer pre dve ,tri nedelje pitao.Pitanje je bilo upuceno na adresu hrvatskih biskupa i kardinala.
Zasto uvek Blajburg, a ne Jasenovac. Zato mu skidam kapu (Sanaderu).
Portparol crkve je odgovorio da se to ovoga (Sanadera) nista ne tiche.

Svaki narod,nacijon,ima potrebu da ima neke svoje muchenike.Pa tako i Hrvatska.

Pravdu za zrtve trebalo je da ti trazish. A nije ni sada kasno.

#12 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 14 November 2008 - 15:44

Onda dolazi raspad Jugoslavije, po meni jedan klasicni gradjanski rat,jedni bili jachi pa unistavali slabije
(opet nema nikakve veze sa Srbijom i Hrvatskom) ,rat se zavrshio i sada svako genocidira protiv svakog.

Pa nebi ga baš nazvao klasičnim da smo svi bili Jugoslaveni katolici,pravoslavci i muslimani bilo bi klasično ovako moraš to malo pojasnit. Po leksikografskom zavodu Jugoslavije, ova kvazi tvorenina jugoslavena je u ukupnom postotku stanovništa SRRJ malen broj i postupno opada o tome bi se moglo još dosta napisat.

Uvijek se pitam zašto Hrvati sa katoličkom crkvom slave Blajburg a zatiru Jasenovac?

Ima i tih šta slave Blajburg a ima i onih šta posjećuju stratišta ljudi koji su kao regularna vojska dakle domobrani pobjegli od osvete komunista. I htjeli se predat englezima...u cijelom potezu kroz Sloveniju imaš grobnice. Toliko o tome da Hrvatska nije platila danak II sv. rata. Poziv za vojsku se može izbjeć odlaskom u partizane tako imamo familije domobrana i partizana, četnika i partizana itd. Često se strana birala tako da te pokupe ustaše...uostalom po selima i gorama metode ne moram objašnjavat.

A Jasenovac je sramota tog vremena i ko to može danas zatirat. A odgovor ne znam ne slušam propovijedi crkve d.o.o

#13 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 14 November 2008 - 15:58

Onda dolazi raspad Jugoslavije, po meni jedan klasicni gradjanski rat,jedni bili jachi pa unistavali slabije
(opet nema nikakve veze sa Srbijom i Hrvatskom) ,rat se zavrshio i sada svako genocidira protiv svakog.

Pa nebi ga baš nazvao klasičnim da smo svi bili Jugoslaveni katolici,pravoslavci i muslimani bilo bi klasično ovako moraš to malo pojasnit. Po leksikografskom zavodu Jugoslavije, ova kvazi tvorenina jugoslavena je u ukupnom postotku stanovništa SRRJ malen broj i postupno opada o tome bi se moglo još dosta napisat.

Uvijek se pitam zašto Hrvati sa katoličkom crkvom slave Blajburg a zatiru Jasenovac?

Ima i tih šta slave Blajburg a ima i onih šta posjećuju stratišta ljudi koji su kao regularna vojska dakle domobrani pobjegli od osvete komunista. I htjeli se predat englezima...u cijelom potezu kroz Sloveniju imaš grobnice. Toliko o tome da Hrvatska nije platila danak II sv. rata. Poziv za vojsku se može izbjeć odlaskom u partizane tako imamo familije domobrana i partizana, četnika i partizana itd. Često se strana birala tako da te pokupe ustaše...uostalom po selima i gorama metode ne moram objašnjavat.

A Jasenovac je sramota tog vremena i ko to može danas zatirat. A odgovor ne znam ne slušam propovijedi crkve d.o.o


Konfuzan ti je post jer nisi nauchio da kvotjesh. Ali nema veze,razumljiv je.

Pitanje je bilo zasto se slavi,odaje poshta i smatraju se zrtvama ljudi koji su ubijeni u Blajburgu , a i nekim drugim stratishtima.

Ne znam koji je to danak koji je Hrvatska platila, a Srbija kao nesto malo manji,ili nevazniji. A po hrvatskim izvorima,
verovatno i zasluzila sve sto je dobila.

Medjutim, nezavisno od toga sto je tebe briga, sta kardinali i biskupi danas misle , tvoj premijer ima neke brige u vezi njih
i Jasenovca.

#14 milkyp3

milkyp3
  • Members
  • 128 posts

Posted 14 November 2008 - 16:17

To je i hrvatski premijer pre dve ,tri nedelje pitao.Pitanje je bilo upuceno na adresu hrvatskih biskupa i kardinala.
Zasto uvek Blajburg, a ne Jasenovac. Zato mu skidam kapu (Sanaderu).
Portparol crkve je odgovorio da se to ovoga (Sanadera) nista ne tiche.

Svaki narod,nacijon,ima potrebu da ima neke svoje muchenike.Pa tako i Hrvatska.

Pravdu za zrtve trebalo je da ti trazish. A nije ni sada kasno.

Bez obzira na retoriku ja Sanaderu baš puno ne vjerujem.Iz buđeta se izdvojilo pet puta više para za obilježavanje godišnjice žrtvama Blajburga nego Jasenovca.Treba u EU pa se malo mažu oči demokracijom na CRO naćin.Zar nisi primjetila da nije bilo osude za koncerte MPT?Čitav stadion je skandirao "ubij Srbina." Taj se momak kao idol danas nalazi u čitankama za OŠ! Užas.Mnogo je tu celofana a kad odmotaš DREK. :ph34r:

#15 tornjak

tornjak
  • Members
  • 4,038 posts

Posted 14 November 2008 - 17:03

Bas zbog ovog boldovanog i napisah "inflacija". Danas se na Balkanu genocidom smatraju ratna dejstva.
(ne bih sada da se upustam zasto i kako je ratovano i ko je protiv koga ratovao).


Prvo, da nama kazem, odlicna tema.
A sad na srz!

Inflacija?
Prvo da neke stvari. Mozda se varam ali ovo sada je samo pretres da se vidi da li je ovaj sud nadlezan. I to je sve za sada.
Zasto bi stavio ovo inflacija pod znakom pitanja?
Redom.
Uglavnom svi znamo, da je komandno palicu imao Slobica.
To sto mi znamo to nema veze. Mora se dokazati da je vlada Srbije imala tu kontroli kao i plan o sistematskom ubijanju i progonu nesrpskoga zivlja sa dijela teritorija Hrvatske!
I toje citava filozofija. Ako Hrvatski advokatski tim bude iznjeo dokaze koji na to ocigledno ukazuju, zasto bi to onda bila inflacija? Nije bitna cifra, koliko je ubijenih, nego ono sto stoji iza toga.
Sto se tice protutuzbe Srbije, to stvarno ne vidim gdje bi bilo osnova.
1. Da li je Hrvatska pocinila genocid na teritoriju Srbije?
2. Da li je Hrvatska pravna naslijednica NDH?

Ako jeste onda sigurno stradano stanovnistvo treba da tuzi Hrvatsku!
Ako se ne varam nesto se i pominjalo da ce se pokrenuti neka taka tuzba.
Naravno to stvarno potjece dalja pitanja. Da li ce Srbija moze tuziti za zlocine u WWII?
Vidi Hrvati se makar javno odricu i ogradjuju od Pavelica, dok u Srbiji pocinji neke price o nakom pomirenju. Iskreno da kazem nisam bas najbolje upratio ali neko pominjao Nedica i rehabilitaciju u istoj recenici!

Ali sve u svemu ja jesam za tuzbe. Kad nismo sposobni da sredjujemo sami, neka nam onda tudjin presudjuje. Sta fali neka se na sudu rijesi pa mozda krenemo zajedno dalje u nove pobjede! (naravno nakon isteka zalbenoga roka od 16 godina) :ph34r: