Jump to content


Photo
- - - - -

Inflacija genocida, Hrvatska tuzi Srbiju


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1191 replies to this topic

#31 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 17 November 2008 - 00:10

Takodjer imam osecaj da ce se Sud proglasiti nadleznim u tuzbi Hrvateske protivu Srbije kao naslednika SRJ tj SFRJ, te smatram da Srbije ne treba odgovoriti samo kontratuzbom protivu Hrvatske za genocid pocinjen u WWII nego i za genocid pocinjen nad Srpskom manjinom u oblasti Kninske Krajine tokom Hrvatima toliko drage i slavljene "Oluje".

Takodjer u slucaju nadlzenosti Suda i Hrvatskog stava da je Srbija naslednik SRJ odnosno SFRJ bilo bi dobro pokrenuti zahtev pred vec nadlzenim medjunarodim sudom za povracaj sve imovine SFRJ, kao i nadoknade za koriscenje iste u poslednjih 18 godina, a koja se nalazi na teritoriji Hrvatske odnosno sve one koju Hrvatska rabi poslednjih 18 godina. U tom slucaju bi se moglo postaviti i pitanje ponistenja mnogih medjunarodnih tendera za prodaju preduzeca izgradjenih za vreme SFRJ a koja su prodata od strane Hrvatske bez odobrenja Srbije kao naslednika SFRJ.

I na kraju da se dotaknem i izjave Ministarstva Ino Poslova Hrvatske (preneo Blic) koja doslovno kaze "nema Hrvatska zasta da se izvne Srbiji"... mozda Hrvatska i nema za sta da se izvine Srbiji ali itekako ima za sta da se izvini Srpskom narodu, ali i Romskom kao i mnogim drugima koji nisu katolicke veroispovesti... mozda smo svi mi u zabludi... mozda bi porodice onih 700.000 ubijenih u Jasenovcu, tricavih par stotina hiljada izbeglica iz '90-tih i na hiljade onih koji su izgubili nekog od strane "branitelja" trebali da se izvine Hrvatskoj, Hrvatskom narodu i Hrvatskoj Katolickoj Crkvi sto su se uopste ikada usudili da se dosele i pokusaju ziveti na teritoriji Hrvatske.

#32 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 17 November 2008 - 04:18

pa mozda si dobro razumela a mozda i nisi posto je to vrlo rastegljiv pojam za cije ce tumacenje biti potreban ekspertiza sa pravnog...
Znas ono ovde je drzava nepostojeca a oko Kosova je nekakav naslednik....
E sad Milo je ponudio volove ali je Srbija vratila konje mada mi se cini da je Hrvatima ipak promaklo koje kljuse to jest mogao bih da se zakunem da je jos koji konj ostao u Srbiji


to je ta ista grupa koja aplaudira srbija "koja veruje u medjunarodni sud", ali lije krokodilske suze kad se ta ista srbija tuzi tom istom medjunarodnom sudu.

#33 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 17 November 2008 - 05:07

pa mozda si dobro razumela a mozda i nisi posto je to vrlo rastegljiv pojam za cije ce tumacenje biti potreban ekspertiza sa pravnog...
Znas ono ovde je drzava nepostojeca a oko Kosova je nekakav naslednik....
E sad Milo je ponudio volove ali je Srbija vratila konje mada mi se cini da je Hrvatima ipak promaklo koje kljuse to jest mogao bih da se zakunem da je jos koji konj ostao u Srbiji


Cemu diskriminacija prema plemenitoj zivotinji zvanoj magarac

#34 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 17 November 2008 - 12:32

To je neka simbolika koju samo vi razumete.

ocigledno. bice nisu u pitanju patnje tvog deke u 1. svj. ratu pa ti simbolika sutrasnjeg datuma i nije nesto vrijedna - razumevanja. barem toliko da malkic smanjis broj smajlica. al na stranu to, ne razumes ti ni zasto u tuzbi na Medjunarodnom sudu pravde stoji rijec genocid, a ne ratna odsteta, isto kao sto ne razumes i zasto danasnja Hrvatska nije sljednica Paveliceve, a danasnja Srbija jeste Miloseviceve drzave. i da ne idem dalje u analizu ovdje ispisanih budalastina i neukusnih smajlica, jer previse toga pokretacica ovog topica ne razume, odnosno "ne razume", da bi se o icemu konstruktivno diskutiralo.

stvar je vrlo jednostavna. el Srbija izvrsila agresiju na Hrvatsku? sto kaze ondasnja, a sto kaze danasnja, u ono vrijeme oporbena, Srbija? pa kaze isto. kaze da - nije. pa ako nije, onda nema ni ratne odstete za spaljeno i opljackano, za pobijeno i protjerano u ondasnjoj/sadasnjoj Hrvatskoj.

dakle, zatvaraj ovaj zaludni topic.

#35 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 17 November 2008 - 13:40

danasnja Hrvatska nije sljednica Paveliceve, a danasnja Srbija jeste Miloseviceve drzave.



mozda si upravu !?!? ali... budimo realni. danasnja Srbija ne slavi Milosevica, ne velica istog i ne velica ratne zlocince kroz medije.. to sve jos uvek nije na nivou na kojem bi moglo biti ali je daleko od onoga sto se desava u Hrvatskoj

sa druge strane Hrvatska itekako velica Tudmana, i njegove pajtase; koji nista manje nije zasluzan za rat od Milosevica... Hrvatska itkako velica "oluju" koja je proterala par stotina hiljada ljudi i tokom koje je izvrseno vise ratnih zlocina... a da ne govorim o Blajburgu, parodiji koju su kustosi napravili u Jasenovcu, Tomsonu...etc.

cini se da si u zabludi...

#36 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 17 November 2008 - 14:44

ocigledno. bice nisu u pitanju patnje tvog deke u 1. svj. ratu pa ti simbolika sutrasnjeg datuma i nije nesto vrijedna - razumevanja. barem toliko da malkic smanjis broj smajlica. al na stranu to, ne razumes ti ni zasto u tuzbi na Medjunarodnom sudu pravde stoji rijec genocid, a ne ratna odsteta, isto kao sto ne razumes i zasto danasnja Hrvatska nije sljednica Paveliceve, a danasnja Srbija jeste Miloseviceve drzave. i da ne idem dalje u analizu ovdje ispisanih budalastina i neukusnih smajlica, jer previse toga pokretacica ovog topica ne razume, odnosno "ne razume", da bi se o icemu konstruktivno diskutiralo.

stvar je vrlo jednostavna. el Srbija izvrsila agresiju na Hrvatsku? sto kaze ondasnja, a sto kaze danasnja, u ono vrijeme oporbena, Srbija? pa kaze isto. kaze da - nije. pa ako nije, onda nema ni ratne odstete za spaljeno i opljackano, za pobijeno i protjerano u ondasnjoj/sadasnjoj Hrvatskoj.

dakle, zatvaraj ovaj zaludni topic.


Ovajj topik nije nikako zaludan,a i da jeste, ja samo otvaram, zatvaraju nadlezni.

Inache si savrsheno u pravu. Bash ovo boldovano ne razumem.Od kud genocid?

Niko iz Srbije( ako me memorija pamcenja ne vara,cak ni rahmetli Milosevic) nije optuzen
u Hagu za genocid u Hrvatskoj.

Neki generali (hrvatski) optuzeni su za neke stravicne zlochine nad Srbima, etnicko ciscenje,incl.

Razumem ja sve a i ne fata me Alzheimer.

A ovo je zapravo i cela enigma oko koje se verovatno vec danas lome koplja u Casnom Sudu,
naime ko je izvrshio agresiju nad Hrvatskom. Da li je to danashnja drzava Srbija ili je to sve bilo
malo komplikovanije?

A iskreno, ako bih sada ishla po simbolikama kalendara trebalo bi da se zamonashim i da placem svaki
dan jer je na svaki dan u godini nekome ucinjena neka velika nepravda´, pocinjeni su mali i veliki genocidi.

Vazno je da je Casni Sud savrsheno dobro razumeo tu simboliku.

Edited by Teja, 17 November 2008 - 14:46.


#37 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 17 November 2008 - 15:11

[quote name='kaisersosa' date='17.11.2008, 13:40' post='2176800']
ali... budimo realni. danasnja Srbija ne slavi Milosevica, ne velica istog i ne velica ratne zlocince

Ajde ti budi realan i reci da je to tvoj stav i tvog društva...tako ja mogu napisat da u Hrvatskoj niko ne veliča NDH i ostat živ.
Zaključke donosiš čitajući medije a i Blic ti nije stran vidim...kad pogledaš srpsku mašineriju peglanja ljudskog intelekta, pogledaj hrvatsku propagandu i strane izvještaje pa donesi sud. Za neka događanja postoje jasni uzroci, ti te uzroke očito ne tražiš. Kao da pojam velike Srbije nije nikad postojao a rts vas je u to vrime izvještavao kako su astrolozi zaključili kako je tih dana pogodno vrijeme za širenje Srbije i sl. nebuloze

#38 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 17 November 2008 - 15:33

Generalizacija je najbolji drugar šovinizma.

#39 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 17 November 2008 - 15:39

Ajde ti budi realan i reci da je to tvoj stav i tvog društva...tako ja mogu napisat da u Hrvatskoj niko ne veliča NDH i ostat živ.
Zaključke donosiš čitajući medije a i Blic ti nije stran vidim...kad pogledaš srpsku mašineriju peglanja ljudskog intelekta, pogledaj hrvatsku propagandu i strane izvještaje pa donesi sud. Za neka događanja postoje jasni uzroci, ti te uzroke očito ne tražiš. Kao da pojam velike Srbije nije nikad postojao a rts vas je u to vrime izvještavao kako su astrolozi zaključili kako je tih dana pogodno vrijeme za širenje Srbije i sl. nebuloze


A kako to danas izgleda ta srpska mashinerija?
Meni ne peglaju intelekt. Nemaju ni chime. A niko se vishe i ne zamlacuje
time. Zar tebi nije nije cudno da predsednik vlade Hrvatske
pokusava da smiri strasti an stadionima? A nisu to oni klasicni neonacisti,
nego su mrznja i te parole upereni samo protiv Srba.
Zato se Sanader i javljao,usput pominjao i Jasenovac.

Postoje i to jako validni uzroci i za WWII. I sta sada?

Ja nisam razumela sta ti hocesh da kazesh. Oa tuzba Hrvatske protov Srbije za tebe OK?
Ili nije? Ne tuzi Hrvatska zbog Garashinana nego konkretno kaze da tuzi zbog genocida.

#40 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 17 November 2008 - 16:10

Glavni zastupnik srpskog pravnog tima Tibor Varadi ocenio je da se Međunarodni sud pravde (MSP) u sporu po tužbi Hrvatske protiv Srbije za genocid našao u teškoj situaciji i zato je nezahvalno prognozirati kako će se u utorak, 18. novembra, izjasniti o prigovoru kojim Srbija osporava njegovu nadležnost.

"Sledeći pravnu logiku i argumente, smatram da Međunarodni sud pravde nije nadležan da postupa u ovom sporu, ali ne želim da nagađam kakvu bi odluku mogao doneti", istakao je Varadi u izjavi Tanjugu.

Prema mišljenju Varadija, Sud je pred dosta teškim zadatkom, jer je doneo neke odluke o nadležnosti u vreme kada situacija u pogledu raspada bivše Jugoslavije pravno nije bila jasna".

Podsetivši da se MSP po tužbi BiH protiv SRJ (čiji je pravni naslednik Srbija) proglasio nadležnim, a po tužbi SRJ protiv NATO nenadležnim, Varadi je istakao da su ove dve odluke "teško spojive i zato mu sada nije lako da bude dosledan".

"Ukoliko Sud prihvati procesne prigovore Srbije i proglasi se nenadležnim, bio bi to kraj međudržavnih sporova koji su proizašli iz sukoba na prostoru bivše Jugoslavije", smatra on.

Varadi je ocenio da bi bilo "politički dobro i zdravo da se prestane sa konfrontacijom i nastavi s utvrđivanjem individualnih odgovornosti za zločine počinjene na svim stranama".

U slučaju da se Sud proglasi nadležnim, moguće su tri opcije: da Srbija podigne protivtužbu ili da samo nastavi odbranu, a "zamislivo je i vansudsko rešenje spora", rekao je Varadi.

On je podsetio da je Srbija, pre javne rasprave o nadležnosti, u više navrata, vrlo jasno stavila do znanja da je spremna za neki dogovor van suda, što je Hrvatska ignorisala.

Kada se sud proglasi nadležnim, a nema dogovora van suda, onda predstoji rasprava o suštini (meritumu) spora i tada bi Srbiji bio ostavljen razuman rok, ne manji od godinu dana, za pripremu odgovora i protivtužbe, objasnio je Varadi.

Protivtužbeni zahtev, kako je kazao, mora da se odnosi na genocid, što je i predmet hrvatske tužbe, pošto je MSP nadležan samo za najteži zločin, koji pravno ne zastareva.

Da li bi protivtužba Srbije polazila od kontinuiteta genocida koji je nad Srbima počinjen u vreme takozvane Nezvisne države Hrvatske (kvislinške tvorevine nacističke Nemačke u vreme Drugog svetskog rata), pitanje je pravne strategije koju ne treba otkrivati, naveo je on.

Glavni pravni zastupnik Srbije potvrdio je da će se povući iz tima posle izjašnjavanja suda u utorak, a ukoliko postupak bude nastavljen preuzeće ga, verovatno, "neko od mladih i talentovanih pravnika" koji su u timu stasavali proteklih godina otkako se Srbija spori pred MSP.

Hrvatska je 2. jula 1999. godine podigla tužbu protiv SRJ, odnosno Srbije zbog "povrede Konvencije o sprečavanju i kažnjavanju zločina genocida počinjenog protiv njenih građana u ratu od 1991/95".

U tužbi traži da "SRJ kazni sve počinitelje genocida koji se nalaze na njenoj teritoriji i učini sve da se dozna potpuna i prava istina o nestalim 'hrvatskim braniteljima i civilima'", zahteva "vraćanje kulturnih dobara" i "naknadu štete pojedincima i državi".

Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić nedavno je rekao da je Hrvatska počinila "etničko čišćenje" Srba u akciji "Oluja" početkom avgusta 1995. i pozvao je da povuče tužbu, ali je hrvatsko ministarstvo spoljnih poslova to odbilo, odbacujući optužbe.
U javnoj raspravi od 26. do 30 maja ove godine, Srbija je osporavala nadležnost MSP, jer u vreme kada je Hrvatska podnela tužbu nije bila članica UN, niti potpisnica Konvencije o genocidu, što znači ni Statuta suda, pa nije mogla ni biti tužena.
Pojedini domaći analitičari smatraju da Srbiji ide u prilog i to što međunarodni krivični sud za bivšu Jugoslaviju nije nikoga ni optužio , a kamoli osudio za genocid u Hrvatskoj.
(Tanjug)

#41 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 17 November 2008 - 16:54

Danas imamo koliko toliko neovisne medije...od propagande ostalo je samo žutilo.
Ti očito bolje znaš od mene stanje na tribinama...zadnja velika sranja su bila još za vrijeme Račana kad se pripremala optužnica za Gotovinu i to na dva uzastopna finala kupa između hajduka i dinama. Sadašnji premijer i njegova stranka tada su instrumentalizirali navijače (2003) za političke ciljeve. Moram priznat da ne znam kad se to Sanader osvrnuo na navijače a tiče se Srba...Kad Hrgović iz hajduka ode u dinamo on je Srbin i viču mu ubi Srbina jer ga ne vole ni jedni ni drugi...Za nekoga ko ti kaže "jebi mater" i to koristi kao poštapalicu najveća uvreda je da mu kažeš da je Srbin...takvo je stanje uma posli če stavit cecu i sve 5...to se baš direktno i ne odnosi na Srbe.

Kažu da u Srbiji ima najviše dnevnih novina po glavi i najrašireniju nepismenost, nije puno bolje ni u Hrvatskoj al na kome se vrši pranje mozga? navijačima,nepismenima ili nekom trećem.

Postoje i to jako validni uzroci i za WWII. I sta sada?
(još nisam naučio da citiram jednu rečenicu)
Da postoje. I sta sada? Ja nisam ni napisao nešto čime bi opravdao kvislingšku NDH

Dali ja opravdavam tužbu...genocid ili samo masakr na ovčari se ne može prešutjeti ti ljudi zaslužuju da se Srbija nađe pred sudom. Onda ne valja raditi razliku od ovčare i Srebrenice...kako si ono napisala mali i veliki genocid. Ako BIH tuži to je okej a ako tuži RH to više nije okej...šta onda kad več istjeruju pravdu,a Srbija prijeti protutužbom najbolje za sve je da je konačno istjeraJU.

#42 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 17 November 2008 - 16:58

Ajde ti budi realan i reci da je to tvoj stav i tvog društva...tako ja mogu napisat da u Hrvatskoj niko ne veliča NDH i ostat živ.
Zaključke donosiš čitajući medije a i Blic ti nije stran vidim...kad pogledaš srpsku mašineriju peglanja ljudskog intelekta, pogledaj hrvatsku propagandu i strane izvještaje pa donesi sud. Za neka događanja postoje jasni uzroci, ti te uzroke očito ne tražiš. Kao da pojam velike Srbije nije nikad postojao a rts vas je u to vrime izvještavao kako su astrolozi zaključili kako je tih dana pogodno vrijeme za širenje Srbije i sl. nebuloze



Nisam rekao da 90-tih to nije bilo uobicajno narocito za RTS, nego da danasnja Srbija ne slavi Milosevica, dok Hrvatska slavi Tudjmana. Ocigledan je stav Hrvatske da je Tudjman "branitelj" ali mislim da bi ste pre vi trebali da se pogledate u ogledalo i zapitate ko je u stvari bio Tudjamn nego sto bi smo to trebali da uradimo mi u Srbiji po pitanju Milosevica... Ovde je narod rekao svoje pre nekoliko godina i Milosevica i njegovu bagru oterao tamo gde im je bilo mesto... ne primecujem da Hrvatska isto radi sa svojhim zlocincima! onaj ko pomene nesto protivu Tudjmana verovatno je neporijatelj drzave Hrvatske.

Sto se tice ovoga, citiram "rts vas je u to vrime izvještavao kako su astrolozi zaključili kako je tih dana pogodno vrijeme za širenje Srbije i sl. nebuloze" podesticute na "vremenske prognoze' HRT-a iz perioda 90-tih pa "i pogodnog vremena za proterivanje ne -hrvatskog stanovnistva sa teritorije hrvatske odnosno likvidiranja onih koji su mislili da ipak mogu ostati"

shodno svemu daj ne bulazni... iz veceg dela koji si napisao mogu zakljuciti da si u toku desavanja 90-tih bio redovan clan jednog od vrtica, te svoje stavove mozes iznositi samo nakon upijanja idologije koju ti Tomson prenosi na prepunom maksimiru! Za kraj... u Srbiji neces pronaci, a koliko god trazio, takvu estradnu zvezdu kakva je Tomson u Hrvatskoj a koja bi mu mogla parirati bar 10% (tolerisanje tekstova tipa "ubij, kolji srbina" od strane hrvatske javnosti i nadleznih organa dovoljno govori).

Edited by kaisersosa, 17 November 2008 - 16:58.


#43 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 17 November 2008 - 17:35

Danas imamo koliko toliko neovisne medije...od propagande ostalo je samo žutilo.
Ti očito bolje znaš od mene stanje na tribinama...zadnja velika sranja su bila još za vrijeme Račana kad se pripremala optužnica za Gotovinu i to na dva uzastopna finala kupa između hajduka i dinama. Sadašnji premijer i njegova stranka tada su instrumentalizirali navijače (2003) za političke ciljeve. Moram priznat da ne znam kad se to Sanader osvrnuo na navijače a tiče se Srba...Kad Hrgović iz hajduka ode u dinamo on je Srbin i viču mu ubi Srbina jer ga ne vole ni jedni ni drugi...Za nekoga ko ti kaže "jebi mater" i to koristi kao poštapalicu najveća uvreda je da mu kažeš da je Srbin...takvo je stanje uma posli če stavit cecu i sve 5...to se baš direktno i ne odnosi na Srbe.

Kažu da u Srbiji ima najviše dnevnih novina po glavi i najrašireniju nepismenost, nije puno bolje ni u Hrvatskoj al na kome se vrši pranje mozga? navijačima,nepismenima ili nekom trećem.

Postoje i to jako validni uzroci i za WWII. I sta sada?
(još nisam naučio da citiram jednu rečenicu)
Da postoje. I sta sada? Ja nisam ni napisao nešto čime bi opravdao kvislingšku NDH

Dali ja opravdavam tužbu...genocid ili samo masakr na ovčari se ne može prešutjeti ti ljudi zaslužuju da se Srbija nađe pred sudom. Onda ne valja raditi razliku od ovčare i Srebrenice...kako si ono napisala mali i veliki genocid. Ako BIH tuži to je okej a ako tuži RH to više nije okej...šta onda kad več istjeruju pravdu,a Srbija prijeti protutužbom najbolje za sve je da je konačno istjeraJU.


BiH je tuzbu protiv SRJ podigla 1993, sto ce reci pre Srebrenice, osnovna namera glavesina u Muslimanskom delu BiH je bio da se spreci odvajanje dela BiH pod kontrolom Srba od BiH. Tada su se nudile razne varijante pa cak i konfederalni odnos SRJ i RS. Kasnije je tuzba sluzila za obracuna sa RS. Sud se po pitanju BiH proglasio nadleznim 1996 jer Sloba, koliko znam, nije ulozio prigovor na to. SRJ nije bila clanica UN 1993 tako da nije mogla biti tuzena ali Sloba nije ulozio prigovor i sud se proglasio nadleznim. Jasno se vidi da je tuzba Muslimanske strane podignuta u ratu ili se raspravljalo o njoj odmah posle rata.
SRJ je 1999 tuzila NATO zbog bombardovanja Srbije i izazivanja genocida. Sud se proglasio nenadleznim jer SRJ 1999 nije bila clanica UN to nije jedini razlog koji su naveli ali jedan od glavnih ako ne i najvazniji jeste.
Hrvatska 2.7.1999. podize tuzbu protiv SRJ. U pitanju se 4 godine posle rata, pod mogucom tuzbom Tudjmana za zlocine pred ICTY, tuzba je napsiana na 4 stranice u kojoj je pisalo da je SRJ kriva i za genocid na Srbima u Hrvatskoj, tj. da ono sto je Hvrtaska organizovala proterivanje i ubijanje da je SRJ kriva i za to.
Ako ima imalo pravde Sud ce se proglasiti nenadleznim medjutim kako Srbija se nalazi u sporu sa najjacim zemljama Zapada oko Kosova na istom tom Sudu mogla bi ova tuzba lepo da se koristi za pritiske itd. Jos nesto Hrvatska je nestalna clanica SB pa znajuci kako Hrvatska vodi politiku ne bi me zacudilo da je i u Sud uvukla prste sto je jos gore Srbija je bila jedan od odlucujuciih glasova za njeno clanstvo u SB zbog ocekivanja oko Kosova sto Hrvatska naravno nije ispunila.
Po cemu je ono sto se desavalo u istocnoj Slavoniji 91 manji zlocin od onoga sto se desavalo po zapadnoj Slavoniji 91 ili sto se desavalo po zapdnoj Slavoniji 95 ili u sektorima sever u jug UNPA zona 95? Evo ja znam da je na Kninskom groblju nadjeno preko 200, uglavnom staraca, ubijenih 95 takodje u Petrinji 160 od toga broja preko 30 su zene itd., to je sve jedna vojna akcija sebi dozvolila.
I jos nesto posle presude Vukovarskoj trojci je jos manja mogucnost povezivanja Beograda tj. JNA sa ubijanjem na Ovcari. Ne bih smeo reci da se to nece desiti i po pitanju Gotovine ali je sasvim moguce znajuci kako radi ICTY.
Takodje je zanimljivo da je sama Hrvatska rekla da se Srbima u Hrvatskoj desio genocid pa bi to bio veoma zanimljiv argument u mogucoj tuzbi SRJ protiv Hrvatske jer bi se vrlo brzo videlo da je to Hrvatska planirala sto potvrdjuju i Brionski stenogrami.
I jos jednom kazem Sud ako ima neke pravde bi morao da se proglasi nenadleznim jer je to isto uradio za spor SRJ-NATO u istom vremenu kao sto se vidi spot BiH-SRJ je drugaciji po dogadjanjima.

Edited by No7, 17 November 2008 - 17:55.


#44 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 17 November 2008 - 17:39

Da super ti je argument samo bio sam već u 1 razredu OŠ :ph34r: Milošević i Tuđman su itekako imali utjecaja u mom životu kao uostalom i svima nama. Pa ne vidim razloga zašto nebi o tome diskutirao. Miloševićev najveći grijeh je to šta je izgubio rat da je bilo drugčije vjerovatno bi se radovao i oprostio bi mu brisanje guzice sa 50 000 000 dinara. Ne znam kako se to tebi čini...al u Hrvatskoj bar postoji Tuđmanov HDZ koji nije ni blizu Šešeljevim radikalima koji njeguju tekovine četništva... a oni su u Srbiji i dalje respektabilna stranka (ako se glasači ne podjele). Polarizacija biračkog tijela u Srbiji na ove umjerene i radikalne nikako ti ne ide u prilog da se Srbija rješila Miloševića i njemu sličnih.

Detuđmanitacija nažalost nije do kraja provedena bit če još prilike...znaj da je za razliku od Srbije,Hrvatska imala samo jednu smjenu vlasti. Ne znam šta bi ti na to rekli svi koji su prošli tajkunsku privatizaciju. Ili vikali gdje se jedino slušalo na tribini Vrati pare Ankice...

Čuj nakon šta je prepjevao Eru s onoga svijeta i pokrao AC/DC stvarno nevidim razloga zašto i dalje slušaš thopsona a da je fenomen stvarno je...ja to gledam ovako ti mene gledaš s visoka kao ja sam bio prvašić 1990...a šta je današnja najmnogobrojnija thopsonova publika?? Neko je prije bio punker,neko skins, neko dijete cvijeća. Danas je nekom ustaša furka...

#45 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 17 November 2008 - 17:49

Da super ti je argument samo bio sam već u 1 razredu OŠ :ph34r: Milošević i Tuđman su itekako imali utjecaja u mom životu kao uostalom i svima nama. Pa ne vidim razloga zašto nebi o tome diskutirao. Miloševićev najveći grijeh je to šta je izgubio rat da je bilo drugčije vjerovatno bi se radovao i oprostio bi mu brisanje guzice sa 50 000 000 dinara. Ne znam kako se to tebi čini...al u Hrvatskoj bar postoji Tuđmanov HDZ koji nije ni blizu Šešeljevim radikalima koji njeguju tekovine četništva... a oni su u Srbiji i dalje respektabilna stranka (ako se glasači ne podjele). Polarizacija biračkog tijela u Srbiji na ove umjerene i radikalne nikako ti ne ide u prilog da se Srbija rješila Miloševića i njemu sličnih.

Detuđmanitacija nažalost nije do kraja provedena bit če još prilike...znaj da je za razliku od Srbije,Hrvatska imala samo jednu smjenu vlasti. Ne znam šta bi ti na to rekli svi koji su prošli tajkunsku privatizaciju. Ili vikali gdje se jedino slušalo na tribini Vrati pare Ankice...

Čuj nakon šta je prepjevao Eru s onoga svijeta i pokrao AC/DC stvarno nevidim razloga zašto i dalje slušaš thopsona a da je fenomen stvarno je...ja to gledam ovako ti mene gledaš s visoka kao ja sam bio prvašić 1990...a šta je današnja najmnogobrojnija thopsonova publika?? Neko je prije bio punker,neko skins, neko dijete cvijeća. Danas je nekom ustaša furka...


A zasto HDZ nikada nije izgubio pojedinacno izbore od 1990 u Hrvatskoj? Cak i kad nije bio na vlasti smenila ga je siroka koalicija a HDZ je pojedinacno bio najjaci, koliko me secanj sluzi? I pored ogromne pljacke i 200 porodica i pored saradnje sa Milosevicem? Mislim da znamo odgovor. Zasto se 1990 vikalo da je gradjanska izdaja da onaj ko glasa za Racana? A ko je glasao masovno za Racana a ko za HDZ te 1990? Isto tako svi se secamo onog ludackom mitinga u Zagrebu 30.5.1990. na Trgu Jelacica kada je Tudjman drmusao kolevku na kojem su se pevale razne "pesmice" i viorile razne zastave. Kada je Tudjman pricao o organskom jedinstvu hrvatskog naroda i slicne baljezgarije po kojima je bio poznat.
A HDZ ne koketira sa usatstvom? To mozda ne Sanader jer je premijer ali nizi cinovnici u HDZ, nemoj me zasmejavati. Stranku su pomagali i osnovali uglavnom ustaski emigranti. A zna se dobro kako HDZ prolazi u Austriliji i takvim zemljama cije je delovanje poznato a narocito imena organizacija su zanimljiva.

Edited by No7, 17 November 2008 - 17:57.