Jump to content


Photo
- - - - -

Jugosloveni


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1103 replies to this topic

#1081 procopivs

procopivs
  • Members
  • 377 posts

Posted 30 November 2012 - 15:45

Ja sasvim smiren, hvala na sugestijama, ali su izlisne. Nego, kako Mugabe? Posto bi samo rasista (otvoreni ili skriveni) tvrdio da je Robert Mugabe a priori inferioran u odnosu na nekog tamo Faragea...

 

slusajte decko, prestanite sa trabunjanjem i popite jos koju ljutu i prestanite se ponizavati...

 

ako nesto neuracunljivo i bijesno lupite i kasnije uvidite da ste pogrijesili mozda cutite za neko vrijeme jer ovo je ipak razbibriga a ne mjesto za izlive nekih fristracija...

 

 tih aluzija i  pominjanja 'rasizma' treba da se sramite i stidite...



#1082 procopivs

procopivs
  • Members
  • 377 posts

Posted 30 November 2012 - 16:00

>>da li su npr. svabe 'fasisti' jer su u 2004 ....

....da li su npr. svajcarci 'fasisti' jer su u nekom referendumu<<

 

 

da, neki jesu.

 

i to nije nikakvo "frfljanje" s fasizmom no tradicija, ono bas s koljena na koljeno

 

ok, prvi bold...

 

sigurno je da ne samo kako kazete 'neki jesu' nego ih ima dosta (da ne pokusavamo duljiti  i sada naci koliko je to  'dosta')...

 

znaci da je odluka svaba da zadrze restrikcije za radnike iz novih eu-clanica bila ispravna sa aspekta da bi broj tih 'fasista' sigurno porastao da su odjednom dnevnice manje, da neki njemci gube posao, jer bi sigurno takvih slucajeva bilo.....

 

(drastican i ocigledan je primjer ova 'zlatna zora' u grckoj, zar ne...)

 

zasto davati 'municiju' tim 'fasistima' onda... 

 

znaci vjerovatno ispravna odluka svaba ako se uzme sve u obzir...

 

 

drugi bold - na-zalost ta 'tradicija' sa kako kazete sa 'koljena na koljeno' je jos uvijek prisutna i to ne samo na balkanu kako izgleda...



#1083 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 30 November 2012 - 19:52

labla tructruc...

Vladimire Milisavljevicu, ovo je cak ispod standardnih budalastina. Nista ja nisam besno lupio, nego si ti (Milisavljevicu) poceo da izvaljujes da je svako ko napada kretena Faragea "neuracunljiv". E pa, budalasu, bas mi je zao sto se necemo sloziti - a i tvoje alkoholicarske predloge turi tamo gde im je mesto, posto, hvala na pitanju, rakiju ne konzumiram.



#1084 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 30 November 2012 - 22:51

>>Vladimire Milisavljevicu ..<<  ti mora da si grdno zgresio!  :lol+:



#1085 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 01 December 2012 - 00:13

>>Vladimire Milisavljevicu ..<<  ti mora da si grdno zgresio!  :lol+:

Nisam ja, to je zemunski klan, pardon zemVnski klan, rusofilsko-antievropska podruznica za forum :P



#1086 procopivs

procopivs
  • Members
  • 377 posts

Posted 01 December 2012 - 16:33

Vladimire Milisavljevicu, ovo je cak ispod standardnih budalastina. Nista ja nisam besno lupio, nego si ti (Milisavljevicu) poceo da izvaljujes da je svako ko napada kretena Faragea "neuracunljiv". E pa, budalasu, bas mi je zao sto se necemo sloziti - a i tvoje alkoholicarske predloge turi tamo gde im je mesto, posto, hvala na pitanju, rakiju ne konzumiram.

 

:twak: jos uvijek neuracunljivost i zapjenjenost sto se da vidjeti u citiranom postu - cak i pominjanje nekakvog 'milisavljevica'?????

isto tako muljanje - sada je umjesto balkanoidnog olakog dijeljenja epiteta i velikih rijeci kao npr. 'fasista' sada se doslo do 'napada' (mada je ostalo  'kreten') i naravno licnih uvreda kao 'budalas'...

 

dragi pubertetski decko, nije nerazumljivo sto ste zajapureni i zapjenusani - ipak su to pubertetski hormoni - ali to ipak nije opravdanje za olako dijeljenje epiteta kao 'fasista', 'kreten' 'budalas' i slicno....

 

ipak je dobro sto ne 'konzumirate rakiju' - moze se zamisliti sto bi kazali/pisali kada bi ste popili koju (mada bi to bilo sigurno zabavno)...

 

ako pak zelite kazati da ne 'konzumirate rakiju' ali mozda konzumirate neka druga pica jer je rakija 'domaca' moglo bi se kazati da po balkanu ima zaista izvrsnih pica koja su u ravni sa najboljim svjetskim...

 

samo ipak treba da vas neko drzi na oku...

 

umjesto 'frljanja' sa 'epiteti samo malo 'proguglati' za zadnje vijesti glede ukip http://uk.news.yahoo...-091602803.html

 

kako se kaze u donjim kokotima, selu ispod gornjih kokota trebalo bi da se 'pokrijete usima'...



#1087 procopivs

procopivs
  • Members
  • 377 posts

Posted 01 December 2012 - 16:43

 

 

njemci su naravno otvorili granice radnoj snazi iz istocnih eu-zemalja...  http://www.spiegel.d...s-a-759325.html

 

izgleda da ste vi u njemackoj - da li jos ima restrikcija na zaposljavanje radne snage iz novih eu-clanova i kakvo je npr. 'raspolozenje' jakih i uticajnih sindikata na pridoslice, kao i obicne domace radnicke klase (koja ocigledno nije samo sastavljena od 'pravih' njemaca) 



#1088 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 01 December 2012 - 17:17

restrikcije kod zaposljavanja stranaca su uglavnom u doba kad je njemacka socijaldemokracija na vlasti 

jer SPD je borac za radnicka prava a kako je i njemacka partija  onda se zna - i cija radnicka prava stiti. 

za razliku od hrvatske socijaldemokracije al' to u ovoj prici nije ni bitno.

 

ovi drugi, demokrscani oni su zastitnici kapitala tako da je to doba poticaja privatnog poduzetnistva

gdje je jeftina, bilo koja radna snaga oslobodjena restrikcija. [jos ako si jeftin a skolovan, ojha]. 

 

tj. i jednim i drugima je vazno kolika je satnica neto

no nju [visinu satnice] pregovaraju poslodavci i sindikati, a ne politicari.  

 

 

 

ps

ima logike  :rolleyes:



#1089 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 01 December 2012 - 17:22

restrikcije kod zaposljavanja stranaca su uglavnom u doba kad je njemacka socijaldemokracija na vlasti 

jer SPD je borac za radnicka prava a kako je i njemacka partija  onda se zna - i cija radnicka prava stiti. 

za razliku od hrvatske socijaldemokracije al' to u ovoj prici nije ni bitno.

 

ovi drugi, demokrscani oni su zastitnici kapitala tako da je to doba poticaja privatnog poduzetnistva

gdje je jeftina, bilo koja radna snaga oslobodjena restrikcija. [jos ako si jeftin a skolovan, ojha]. 

 

tj. i jednim i drugima je vazno kolika je satnica neto

no nju [visinu satnice] pregovaraju poslodavci i sindikati, a ne politicari.  

 

 

 

ps

ima logike  :rolleyes:

 Neto satnice u Nemačkoj nema, sem ako ne radiš na crno.


Edited by Pristevac, 01 December 2012 - 17:22.


#1090 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 01 December 2012 - 17:25

 >>Neto satnice u Nemačkoj nema.<<

 

 

hehe, a iz cega izracunavas bruto? 

 

 

ima Pristevac al' to ti ne bih mogao ovako u'kratko pojasniti jer ti radis za bruto pa ti se cini da neto ne postoji. 



#1091 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 01 December 2012 - 17:58

 >>Neto satnice u Nemačkoj nema.<<

 

 

hehe, a iz cega izracunavas bruto? 

 

 

ima Pristevac al' to ti ne bih mogao ovako u'kratko pojasniti jer ti radis za bruto pa ti se cini da neto ne postoji. 

 Brutto se ne izračunava, već ti firma po dogovoru daje brutto satnicu

Mene je bruto satnica, i gazdu ne interesuje kako sam ja oporezovan. Ti već znaš kako se zarade u Nemačkoj oporezuju. Sa druge strane ako i recimo postoji neto satnica gde je onda udeo na porez? Koliko ja znam to firme ne rade(mislim na neto zaradu). Na platnoj listi ti stoji koliko radnih sati imaš, itd. itd,   da ne nabrajam znaš već.

 A za ovo iskreno nisam znao


Edited by Pristevac, 01 December 2012 - 17:59.


#1092 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 01 December 2012 - 18:10

...

 

Trolujete tred sa satnicama u Nemackoj.

 

U poslednjem 'Pescaniku' (30.XI.) istoricarka Branka Prpa je dala sjajan pregled jugoslovenstva / jugoslavenstva, Jugoslovena / Jugoslavena.

 

Vredi preslusati.

 

...



#1093 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 01 December 2012 - 18:15

>>Mene je bruto satnica, i gazdu ne interesuje kako sam ja oporezovan.<<

 

Pristevac, interesira gazdu itekako jesi li ili nisi ili koliko si oporezovan 

cak ga interesira i visina tvojih davanja za socijalni iz bruta jer jos toliko placa on kao poslodavac. 

 

 

ali neto satnicu pregovaraju, u Njemackoj iskljucivo poslodavci i sindikati.

politicari tu sluze samo kao izvrsitelji dogovora, kontrolori sprovedenog. 

to sam rekao.



#1094 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 01 December 2012 - 23:30

...

 

Trolujete tred sa satnicama u Nemackoj.

 

U poslednjem 'Pescaniku' (30.XI.) istoricarka Branka Prpa je dala sjajan pregled jugoslovenstva / jugoslavenstva, Jugoslovena / Jugoslavena.

 

Vredi preslusati.

 

...

Ne da vredi, nego bi dekretom trebalo uvesti pod obavezno, odnosno zameniti etno-tihovanje u 19:30 na HRT/RTS-u na jedno 30-tak dana... za pocetak!

A od pocetka Sretne/cne Nove u terminima svih Djokovicevih meceva pustati dijagnozu gospodina Srdje Popovica... pa onda tako resetovani i osvesceni, da ko ljudi konacno krenemo u buducnost!



#1095 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 02 December 2012 - 00:08

++da ko ljudi konacno krenemo u buducnost!++

 

 

pa di je ta emisija tj. tekst, koji Kinik reklamira? 

 

sto ga ne posta(vi)te ovdje?