Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Rafael Nadal


  • Please log in to reply
5439 replies to this topic

#4981 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 18 October 2015 - 22:07

I Nadal pominje Verdaska, nije nando lagao kad je rekao da je Rafa sad sa njim

u borbi za OI.

Samo mi nije jasno kako ce Dasko da se dokopa OI kad savez moze da ima najvise 4 igraca

u singlu, a dublovi se prave od singl igraca. Misterija.

Ili ja ne znam pravila ili ima nekih amandmana i WC, ko zna sta ne bi li Verda zaigrao sas Rafa.


  • 0

#4982 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 19 October 2015 - 19:29

Možda nisu svi ovi što su plasirani bolje od Verdaska igrali DC kad je trebalo. A mislim da igrač koji ulazi u izbor za dubl može da "povuče" partnera koji je "ispod crte" na listi, ali sad ne mogu da proveravam.


  • 0

#4983 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 21 October 2015 - 23:33

Glupo je sto u dublu ne mogu da igraju igraci iz razlicitih drzava.

Naravno, ovako je dosta logicnije i jednostavnije,

ali bi onako Rafa mogao da zaigra sa svojim partnerom Pikom,

verovatno im je to zivotni san da zaigraju zajedno na OI.

 

Ovako im se ovaj smor Dasko nakacio na vezu...


  • 0

#4984 gaby

gaby
  • Members
  • 4,488 posts

Posted 22 October 2015 - 15:30

Kristina u sevdahu  :lol+:

https://www.facebook...153358591216026

 

Eto ko je Rafi BFF  -_- )

 

10953958_10153191786961966_6383972044316


  • 0

#4985 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 23 October 2015 - 21:44

Samo mi nije jasno kako ce Dasko da se dokopa OI kad savez moze da ima najvise 4 igraca

u singlu, a dublovi se prave od singl igraca. Misterija

 

Mogu da igraju "dodatni" igraci dubl, mislim da je maksimalni broj igraca iz jedne zemlje 6 za sva 3 takmicenja (4 singl + 2 za dublove)


  • 0

#4986 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 02 November 2015 - 23:49

Greg Sharko ‏@SharkoTennis Oct 31
 
@RafaelNadal wins 762nd career singles match on @ATPWorldTour, tying Pete Sampras for 9th place in Open Era. #swissindoors15
Slike s treninga u Parizu:

Edited by alcesta, 03 November 2015 - 00:09.

  • 0

#4987 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 29 November 2015 - 13:06

Nadal, who recently bared nearly all for the new Tommy Hilfiger underwear ad, is just one among the sport celebrities featured in the 30th annual People's Sexiest List of 2015.

1-660.jpg

 

I još slika, neke su više u skladu s pomenutom listom :D


  • 0

#4988 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 06 December 2015 - 22:50

Novi reket :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=bkDe17fhT9w

Ako se dobro sećam ovo bi trebalo da je onaj reket kojim je probao da igra negde tokom godine pa odustao i ostavio ga za iduću sezonu. Onaj koji daje još više spina. S druge strane, možda je i neki treći, ne vidim tu detalje.


  • 0

#4989 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 14 December 2015 - 20:02

 

Genny SS@genny_ss 3h3 hours ago

Rafa says on Dec 30 he'll leave for Abu Dhabi, where he'll play 2 matches. Then Doha & then 1.5 weeks in Melbourne preparing for AO. After the AO, he'll play in Rio. He won't return to Mallorca after Rio, even if there are 2 free weeks before IW because it's the time of the year w/ colder weather in Mallorca & cold weather isn't good for his practice, as it can favor injuries. He'll stay somewhere over there to train

 


  • 0

#4990 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 15 December 2015 - 20:05

joão sousa / rafa / manacor 

 

CWSZJyEWEAA5t7f.jpg


  • 0

#4991 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 29 December 2015 - 17:37

http://espn.go.com/t...tage-rafa-nadal


  • 0

#4992 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 19 January 2016 - 19:04

 

Carl Bialik@CarlBialik 1h1 hour ago

Nadal has been passive in his last 6 Slam losses, deciding outcome of just 40% of points (by winner, unforced error, or forcing opp. error)

It's been consistent -- each time he has determined outcome of less than 45% of points -- and getting worse: 37% at US Open and 35% today

Then again, he almost won vs Fognini and Verdasco by leaving it to them to dictate -- each time he won a higher % of return points than opp.

And he has always erred on side of playing defensively. But opponents have adjusted, and template for beating him in best-of-5 has been set.

 


  • 0

#4993 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 19 January 2016 - 19:57

Čini mi se da je izgubio 4 od poslednjih 5 mečeva u pet setova, ili tako nešto, ne sećam se tačno.

Mnogo mi ga je žao. :( Naravno apsurd je žaliti čoveka sa 14 slemova i njegovom karijerom pa sve da ništa više ne osvoji, ali nikad ga nisam videla tako utučenog kao danas kad je davao izjavu, činilo mi se da samo što se ne rasplače :(

Tonijev recept za sve je ne menjati ništa, samo trenirati još jače. Valjda će im više svanuti da nešto treba da se menja. Tačno je da nije imao sreće sa žrebom, ali sve je više protivnika koji mu mogu biti nezgodan žreb, to se neće promeniti sigurno.

 

Lep Ozmov tekst:

 

Rafael Nadal – čovek na kojeg se treba ugledati
 
“Toliko sam radio i zato je ovaj poraz bolan“. Naizgled sasvim obična rečenica, čak i fraza sportiste posle izgubljenog meča.
 
Da ste je videli na listu papira ili na ekranu, to biste i zaključili i nastavili sa čitanjem ne bi li došli do nečeg smislenijeg. Ali trebalo je videti način na koji je Rafael Nadal izgovorio tu rečenicu posle poraza od Fernanda Verdaska u prvom kolu Australijan opena.
 
“I worked SO much“, naglasio je i otegao ono “toliko“, a u pomoć je prizvao i osmeh kako bi, verovatno nesvesno, prikrio koliko mu je teško. Bio je to Nadalov tek drugi poraz u prvom kolu nekog od Gren slem turnira u čitavoj karijeri. 
 
Ali ta rečenica, taj osmeh i Nadalov izraz lica tokom cele te skrušene konferencije za medije govorio je još nešto – Rafa neće odustati. Naprotiv, treniraće još jače. I to je ono što će ga, osim ogromnih uspeha koje je napravio, učiniti besmrtnim u svetu tenisa. 
 
Sada će početi priče da li je ovo definitivni Nadalov kraj kao vrhunskog tenisera i o tome se može raspravljati, ali baš u času njegovog bolnog poraza ne smemo da zaboravimo da od Rafe svako od nas može mnogo da nauči.
 
To je čovek koji govori da su sumnja i strah pravi podstrek i da nas oni teraju na veću posvećenost i požrtvovaniji rad, što je suprotnost onome “lako ćemo“ sa kojim se prečesto susrećemo. To je čovek koji kaže da “zna da uživa u patnji jer je onda i uspeh slađi“, to je čovek koji se nikada nije poneo nekorektno i koji se time diči možda i više nego svojom karijerom. 
 
Sve to publika na tribinama Rod Lejver Arene nije umela da prepozna – Bik sa Manakora ovoga puta je delovao kao jedan od onih iz Pamplone, a toreador Verdasko neumoljivo je udarao reketom kao mačem, neke od loptica čule su se maltene kao petarde, a Rafa je bespomoćno gledao ka svojoj loži. Ali pomoć publike nije dobio. 
 
“Ne, publika je bila sjajna“, ostao je Rafa dosledan sebi. 
 
A šta bi Nadal poručio mladim teniserima koji se ugledaju na njega? “Zabavljajte se, neka vam tenis ne bude posao, ali uvek dajte celog sebe. Uvek“.

  • 2

#4994 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,897 posts

Posted 23 January 2016 - 18:22

1914.jpg?w=700&q=85&auto=format&sharp=10


  • 0

#4995 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 28 January 2016 - 16:14

1914.jpg?w=700&q=85&auto=format&sharp=10

Ovako mu je bilo dobro i na onoj čuvenoj konferenciji za štampu, kad je šćeo da padne u nesvest...  :)


  • 0