Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Rafael Nadal


  • Please log in to reply
5439 replies to this topic

#4576 nssa

nssa
  • Members
  • 850 posts

Posted 01 August 2014 - 21:30

O onom tekstu kaze da Odesniku nisu uvazili kad je rekao da namerava da ih koristi za lecenje povrede. Dobio 2 godine kaznu iako nije testiran pozitivno, vec je samo posedovao supstancu.

 

Sam tekst ti kaze da nije trazio dozvolu za koristenje....zbog toga je suspendovan, da jeste trazio ( a verovatno podneo nalaze) odobrena je za lecenje povreda zglobova...negde sam procitao, mozda je i ovde na temi o dopingovanju bio link, tekst koji hronoloski daje kada je Rafa imao ovaj tretman


  • 0

#4577 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 01 August 2014 - 21:40

U svakom slucaju je cudno da u jednom slucaju moze, a u drugoim ne moze. U pitanju je ista supstanca.


  • 0

#4578 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 01 August 2014 - 21:42

U svakom slucaju je cudno da u jednom slucaju moze, a u drugoim ne moze. U pitanju je ista supstanca.

 

Jedan je Nadal, a drugi je samo Odesnik.


  • 0

#4579 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 01 August 2014 - 21:44

ni meni se to ne sviđa ali nije lepo da hejtujemo na fan temi  :)


  • 0

#4580 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 01 August 2014 - 21:45

slazem se, onda neka lavrnja ili zoe prebace postove, pa da nastavimo kao ljudi :D


  • 0

#4581 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 01 August 2014 - 21:45

pa ne hejtujemo, samo diskutujemo.


  • 0

#4582 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 01 August 2014 - 22:48

Imamo 1 slucaj gde je teniser prijavio koriscenje dozvoljene terapije i hormona unapred, gde ce se vrv tacno znati uneta kolicina i koliko ce se ocitati na doping testu i gde atp/itf mogu sve da prate jer su na vreme obavesteni.
Imamo drugi slucaj gde je teniser uhvacen sa torbom punom hormona rasta, a da naravno nista nije najavio.

Ne hejtujemo, nego diskutujemo. Samo sto je u diskusijama pozeljno koristiti mozak da se ne bismo prosipali tvrdnjama kako su ovo 2 iste stvari, a da je jedina razlika sto je jedan Nadal, a drugi Odesnik.

P.S. U biciklizmu (sportu najvise pogodjenom dopingom) je Froome-u ove godine dozvoljen valjda isti tretman (ili neki drugi, poenta je da mu je dozvoljeno koriscenje zabranjenog sredstva) u procesu lecenja od povrede. Naravno, sve je unapred najavljeno i isplanirano, niko ga nije uhvatio kako svercuje lekove i hormone
  • 0

#4583 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 01 August 2014 - 22:59

Jos ako mu je Dr.Fuentes dao recept, onda je tek sve cisto....
  • 0

#4584 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 01 August 2014 - 23:23

Pa i Kanjasu je lekar ATP-a prepisao lek koji je sadrzao nedozvoljenu supstancu, pa su ga suspendovali.

Koliko puta su razni teniseri pominjali da ne smeju da koriste neke lekove (kada su bolesni) jer sadrze supstance koje su zabranjene.

Tako da se ja pitam kod kojih terapija je dozvoljeno koristiti lekove s nedozvoljenim supstancama, a kod kojih ne.


  • 0

#4585 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 01 August 2014 - 23:39

Osnovni korak - razglasiti unapred da ti je dozvoljeno tako nesto :D Ovako, samo cekaju nesto da bi pokazali da antidoping program radi, a u stvari je krs nad krsevima. Jel se Kanjas zalio CAS-u tada?

 

Da se razumemo, ni ja ne bih dozvolio ovo lecenje. Mislim, Rafi sada moraju posto ocigledno ima u pravilima da je dozvoljeno, ali to je glupo pravilo, moglo bi da bude dozvoljeno za neke povrede koje mogu da okoncaju karijeru i slicne tezine, ali ne za ovako minorne, zato sto bi on hteo da se oporavi za 2 umesto za 3 nedelje. Zajebo si se, ispao si smotan, jbg sad istrpi ono sto si sam zakuvao, nista strasno (zli jezici bi dodali da smo i navikli da Novak osvaja userske GS titule ^_^).

 

Ali opet da napomenem, ovo nema prakticno nikakve slicnosti sa Odesnikovim slucajem, i totalni je nonsens porediti ih


  • 0

#4586 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 01 August 2014 - 23:54

Kanjas ih je valjda tuzio i dobio vansudsku nagodbu (pare) od koje je otvorio svoju akademiju. Ali je ipak bio suspendovan iako u sustini nije bio kriv.

Slucaj Troicki je pokrenuo neke price, pa citajuci razne priloge zaista vidim da je Novak bio u pravu kad ih je kritikovao da mnogo toga ne funkcionise kako treba i nedoreceno je.

Umesto da jure zaista one koji se dopinguju i pokusavaju da varaju oni hvataju one koji sticajem okolnosti podpadaju pod neki glupi paragraf samo da bi kao demonstrirali da sistem funkcionise.


  • 0

#4587 unagi

unagi
  • Members
  • 1,773 posts

Posted 02 August 2014 - 00:01

Da se razumemo, ni ja ne bih dozvolio ovo lecenje. Mislim, Rafi sada moraju posto ocigledno ima u pravilima da je dozvoljeno, ali to je glupo pravilo, moglo bi da bude dozvoljeno za neke povrede koje mogu da okoncaju karijeru i slicne tezine, ali ne za ovako minorne, zato sto bi on hteo da se oporavi za 2 umesto za 3 nedelje. Zajebo si se, ispao si smotan, jbg sad istrpi ono sto si sam zakuvao, nista strasno (zli jezici bi dodali da smo i navikli da Novak osvaja userske GS titule ^_^).


Nemoj da nas zasmejavaš za userske GS titule, posebno kad Nadal ne igra zbog povrede. Djoković jedino može da pokloni još neki GS Mareju. Ako Marej osvoji Njujork ove godine preko Djokovića bataljujem da gledam njegove mečeve.
  • 0

#4588 Elias

Elias
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 02 August 2014 - 12:54

HGH WOW. Pa to cudo je zabranjeno cak i u NFL-u i MLB-u. Stavise ako se dobro secam bas zbog HGH-a su pali Bonds, Mekgvajer i ekipa. WTF...
  • 0

#4589 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 04 August 2014 - 18:11

Rafa trenira bez bekhenda.

http://www.tennis.co...4/#.U9-9hOOSxA0

 

Ali kakva slika :D

2gsidtw.jpg


Edited by alcesta, 04 August 2014 - 18:12.

  • 0

#4590 Jatmi

Jatmi
  • Banned
  • 193 posts

Posted 04 August 2014 - 18:56

Sta ce Ćiska reci na ovo? :D


  • 0