Jump to content


Photo
* - - - - 1 votes

Opste diskusije


  • Please log in to reply
8723 replies to this topic

#8281 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 02 June 2018 - 16:38

Nadal ima 469-54 na sljaci tokom cele svoje karijere, znaci podjednako dere i jednorucni i dvorucni bh, ali tebi je smesno samo protiv jednorucnog  :wacko:


  • 0

#8282 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 02 June 2018 - 16:41

A nasla sam i podatak za ono sto nam treba:

 

vs dvorucnog bh: 279-26

vs jednorucnog bh: 140-17

 

kad se pogleda koliko tenisera koristi jendorucni a koliko dvorucni bh, ovi sa jednorucnim su uspesniji :D


  • 1

#8283 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 02 June 2018 - 16:43

Uspesnost dvorucnog bekhenda 8,52%.

 

Uspesnost jednorucnog bekhenda 10,82%.

 

:lol+:


  • 1

#8284 grof96

grof96
  • Members
  • 1,126 posts

Posted 02 June 2018 - 16:47

Ovi podaci nisu nesto uskladjeni, sem ako ne postoji i trorucni, dole vam je ukupan skor 439-43.
  • 0

#8285 Malkolm Brogdon

Malkolm Brogdon
  • Members
  • 7,747 posts

Posted 02 June 2018 - 16:48

Ja sam nasao malo drugaciji podatak, 410-36 u karijeri na sljaci.

 

Porazi:

 

7 Djokovic
3 Gaudio, Thiem
2 Murray, Federer, Fognini, Ferrer
1 Wawrinka, Soderling, Cuevas, Moya, Gonzalez, Verdasco, Coria, Zeballos, Andreev, Ferrero, Almagro, Rochus, Mutis, Lapentti, Corretja

 

Od 36 poraza na sljaci, 15 od OHBH.


  • 0

#8286 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 02 June 2018 - 16:52

Moguce da su gore ukljuceni i mecevi na "non set" podlozi, tu su obicno Dejvis Kup i turniri koji su menjali podlogu.

 

Ali svejedno, samo malo manje poraza ima od jednorucnog bekhenda na sljaci, a protiv dvorucnog je odigrao tri puta vise meceva.


  • 0

#8287 Malkolm Brogdon

Malkolm Brogdon
  • Members
  • 7,747 posts

Posted 02 June 2018 - 16:53

Koji god podatak da je tacan, zakljucili smo da je OHBH protiv Nadala na sljaci uspesniji od dvorucnog.


  • 1

#8288 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 04 June 2018 - 17:56

Zanimljivo je da cak i ako uzmemo period od 2011. na ovamo od kako je Djokovic takodje postao zver, rezultat je 7-7 na sljaci. 

 

Po godinama to izgleda ovako:

 

2011: 0-2

2012: 3-0

2013: 1-1

2014: 1-1

2015: 0-2

2016: 0-1

2017: 1-0

2018: 1-0

 

Po turnirima:

 

MC: 1-2

Madrid: 1-1

Rim: 2-3

RG: 3-1

 

Po fazi turnira:

 

1/4 finale: 0-2

1/2 finale: 3-1

Finale: 4-4


  • 0

#8289 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 05 June 2018 - 21:37

Ja sam procitala nekoliko twitova britanskih/americkih novinara koji su kritikovali kako je Novak bio kratak u odgovorima (jedan, koji ga je pre neki dan prilicno zajedljivo kritikovao kad je razbio reket, je rekao da je to bilo dno sto se tice Novaka). To su bas oni koji su ranije pisali lose stvari o njemu. Izgleda da i on zna tacno ko su oni. Kad se pogleda na koja pitanja je odgovorio kratko: to su ona koja su "zabijala noz dublje u ranu". Tako da im je po kratkom postupku odbrusio, sto je totalno netipicno za njega, ali je recimo nesto sto Serena i Venus (kad se i pojavi na KZS posle poraza) redovno rade. Ili pitanje 5min posle poraza kad ce igrati na travi?!?!? :twak:


  • 0

#8290 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 05 June 2018 - 21:40

Pa ovo je sa njegovog bloga i pise : na moju konstataciju...dakle Ozmu je kratko odgovorio.

Ja ga ne krivim, popizdeo i nije imao zivaca, ali glupo je reci da je pravio razliku u odnosu na novinare, posebno sto se vidi da je njih par i prekinuo u pola recenice.

Jedini opsirni odgovori su gde je pohvalio Cecinata i to je to

Da, ali sta je sad trebalo da mu dalje kaze? Da se sad vraca na poraze od Rafe na OI ili na RG, od Melcera ili sta? NIje imao zivaca,

A vidis na kakva pitanja je odgovrio po kratkom postupku, presekao novinare koji su postavljali glupa pitanja (da im sad filozofira o ovom ili onom).

Nego nisu navikli da im on odbrusi (a neki su to zasluzili jos odavno) pa je sad ovo bila sok terapija.


  • 0

#8291 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 05 June 2018 - 21:51

To ponasanje ja pozdravljam i to mi se cini da je deo tog nekog novog Novaka sto i on pominje, tu spada naprimer i ono sudiji na prethodnom mecu vezano za polivanje sljake na terenu  _ i neka je, dosta je bio fin a pljuvanje na njega sve samo vece

 

 

Ovde ga u tekstovima inace sve vise pominju kao igraca koji je nevidjeno fer tokom meca verovatniji naj fer ikad otprilike


Edited by ciao, 05 June 2018 - 21:53.

  • 0

#8292 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 05 June 2018 - 21:55

Ja sam procitala nekoliko twitova britanskih/americkih novinara koji su kritikovali kako je Novak bio kratak u odgovorima (jedan, koji ga je pre neki dan prilicno zajedljivo kritikovao kad je razbio reket, je rekao da je to bilo dno sto se tice Novaka). To su bas oni koji su ranije pisali lose stvari o njemu. Izgleda da i on zna tacno ko su oni. Kad se pogleda na koja pitanja je odgovorio kratko: to su ona koja su "zabijala noz dublje u ranu". Tako da im je po kratkom postupku odbrusio, sto je totalno netipicno za njega, ali je recimo nesto sto Serena i Venus (kad se i pojavi na KZS posle poraza) redovno rade. Ili pitanje 5min posle poraza kad ce igrati na travi?!?!? :twak:

 

a ona je skroz ok novinarka i nije sa omrzenog zapada

 

Never seen Novak so pissed after a loss. Barely willing to answer questions. Cut me off mid-sentence. This one clearly stings for him. Says he doesn't know if he will play on grass, at all


  • 0

#8293 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 05 June 2018 - 21:59

." They (novinari) complain when he (Novak) talks too much; they complain when he talks to little; they complain when he's angry; they complain when he shows peace and love. "

 

 

Mozda su ocekivali da deli cokoladice kao sto ima obicaj


Edited by ciao, 05 June 2018 - 22:02.

  • 0

#8294 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 05 June 2018 - 22:09

Ne znam sto branite Djokovica kad ga ja nisam napala niti u jednom postu  :huh:


  • 0

#8295 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 05 June 2018 - 22:16

Da, ovaj tip koji se danas zalio da je Novak bio kratak ovo je u januaru izjavio kad je Novak bio opsiran:

 

Nothing robotic about Djokovic today in the press conference. Robots don't have enough memory to give answers this long

taj je pre neki dan nekoliko puta twitovao kako je Novak polomio reket (s "domisljatom" opaskom).

 

Znaci Reem je postavila ovo pitanje:

In the last month, they have said Novak is not fightin. He has lost his spirit. I know today was a question of a few points, but you are there back. In your eyes you could see during the match...

 

Pa vala i ja bih je prekinula. Kakvo je sad to pitanje? Po mojoj definiciji to je "okretanje noza zabijenog u ledja" (bese tako u Kafkinom Procesu?).

 

Ima i drugo prekinuto pitanje: Do you feel like this is the kind of match that in a couple months` time, matches under your belt...

Pitanje trazi filozofiranje i predvidjanje buducnosti, a ocigledno nije bas bio u raspolozenju za filozofiranje.

 

Stjuart Frejzer je pitao kada ce igrati na travi.

Onaj jorksirski novinar je valjda pitao ono o grace in defeet. Carole je pitala: So many efforts to get back to practice...


Ma samo diskutujemo. Ja pisem ono sto sam do sada zakljucila na osnovu nekih twitova. Pa nek svako sudi sam.


  • 0