Jump to content


Photo
* - - - - 1 votes

Opste diskusije


  • Please log in to reply
8723 replies to this topic

#7246 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 30 January 2017 - 22:21

I Šangaj

 

 

Da ne bude  off topic u Rogerovoj fan temi evo ovde

Osvojio je Nadal Madrid 2005 i to protiv sadasnjeg trenera RF, (ujedno jedina njegova titula na tvrdoj podlozi u dvorani) .Turnir je kasnije zamenio Shangai (tako da se racuna) jer Masters slot cini 9 turnira , Nadalu fali Paris i Miami


  • 1

#7247 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 30 January 2017 - 22:45

Onda ok, u 5 setova čini mi se. 

 

Kako god, uživamo u velikanima tenisa, previše dobrih igrača u prethodnih 10 godina... Po svemu sudeći najbolji tenis ikada... 


  • 0

#7248 bojant

bojant
  • Members
  • 4,523 posts

Posted 31 January 2017 - 14:00

https://interactive..../graphic_EN.png

 

mislim da ovaj grafik pokazuje da je realno tesko ocekivati od Nadala i Novaka u ovom trenutku vise od jednog ili dva slema do kraja karijere


  • 0

#7249 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 31 January 2017 - 16:33

https://interactive..../graphic_EN.png

 

mislim da ovaj grafik pokazuje da je realno tesko ocekivati od Nadala i Novaka u ovom trenutku vise od jednog ili dva slema do kraja karijere

ako ja dobro razumem ovaj grafik ti sigurno zezas sa zakljuckom a i grafik je smesan - grafik pokazuje jednu horizontalnu crticu recimo kod Novaka jer vec nepunih godinu dana nije osvojio GS jel, i po tome treba zakljuciti da on stagnira, a kod Fekija nije horizontalna nego ide navise, a da je grafik crtan pre nedelju dana Feki bi imao ogroooomnu horizontalnu crtu jer 4 godine prethodne nije osvojio GS a sad kao nema stagnaciju uopste niti je ikad imao, mislim ....

Ako pogresno razumem grafik izvinjavam se unapred ali koliko razumem besmislica je totalna. Ako Novak bude osvojio kroz deset godina imace konstantan uspon u broju slemova :ajme: 

Uostalom to su svajcarci pravili.

Inace, dobro je sto su bar francuzi bukvalno sutradan potpuno prestali da pisu o Fekiju plasila sam se da ce da masiraju narednih ne znam koliko dana i meseci, toliko su naglo prstali da cu poceti ozbiljno da se pitam da li za to prestajanje postoji neki razlog


  • 1

#7250 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 31 January 2017 - 17:08

ako ja dobro razumem ovaj grafik ti sigurno zezas sa zakljuckom a i grafik je smesan - grafik pokazuje jednu horizontalnu crticu recimo kod Novaka jer vec nepunih godinu dana nije osvojio GS jel, i po tome treba zakljuciti da on stagnira, a kod Fekija nije horizontalna nego ide navise, a da je grafik crtan pre nedelju dana Feki bi imao ogroooomnu horizontalnu crtu jer 4 godine prethodne nije osvojio GS a sad kao nema stagnaciju uopste niti je ikad imao, mislim ....

Ako pogresno razumem grafik izvinjavam se unapred ali koliko razumem besmislica je totalna. Ako Novak bude osvojio kroz deset godina imace konstantan uspon u broju slemova :ajme:

Uostalom to su svajcarci pravili.

Inace, dobro je sto su bar francuzi bukvalno sutradan potpuno prestali da pisu o Fekiju plasila sam se da ce da masiraju narednih ne znam koliko dana i meseci, toliko su naglo prstali da cu poceti ozbiljno da se pitam da li za to prestajanje postoji neki razlog

Pusti decije fore, RF fanova... neka se hvale 

Prosta ekstrapolacija brojki  je samo to- prosta. 

Kada bi mogli oteli bi bi im i ove sto su osvojili narocito preko Federera :lol+:


  • 0

#7251 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 31 January 2017 - 22:43

Fedovi fanovi su stvarno fenomen za sebe :lol+:


  • 0

#7252 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 01 February 2017 - 09:03

The salt is real :rotflmao:

 

Inace, ne, niste dobro razumele grafik. Evo necega sto se lakse razume, lista osvajaca slemova starijih od 30 godina zakljucno sa 2013.

 

All Winners 1968-2013 per Age

1 Ken Rosewall 1972 Australian 37y 2m 1d

2 Ken Rosewall 1971 Australian 36y 2m 12d

3 Ken Rosewall 1970 US Open 35y 10m 11d

4 Andres Gimeno 1972 Roland Garros 34y 10m 1d

5 Ken Rosewall 1968 Roland Garros 33y 7m 7d

6 Andre Agassi 2003 Australian 32y 8m 28d

7 Arthur Ashe 1975 Wimbledon 31y 11m 25d

8 Rod Laver 1969 US Open 31y 1m 0d

9 Pete Sampras 2002 US Open 31y 0m 27d

10 Jimmy Connors 1983 US Open 31y 0m 9d

11 Roger Federer 2012 Wimbledon 30y 11m 0d

12 Rod Laver 1969 Wimbledon 30y 10m 26d

13 Rod Laver 1969 Roland Garros 30y 9m 30d

14 Andre Agassi 2001 Australian 30y 8m 30d

15 John Newcombe 1975 Australian 30y 7m 9d

16 Rod Laver 1969 Australian 30y 5m 18d

17 Andres Gomez 1990 Roland Garros 30y 3m 14d

18 Jimmy Connors 1982 US Open 30y 0m 10d

19 Petr Korda 1998 Australian 30y 0m 9d

 

Na ovo treba dodati RG 2015. Vavrinka - 30 godina i nesto vise od 2 meseca, Vavrinka USO 2016. sa 31 i po i Federera AO 2018. sa 35 i po.

 

Od kad je pocela Open Era 22 puta se desilo da ljudi stariji od 30 osvoje slem. Tenis je postao zaista ozbiljan sport krajem 70-ih, kad je Borg stasao, pre toga imamo cak 11 osvajaca na ovoj listi. U modernom tenisu tu magicnu granicu su probili Gomez, Korda, Agasi, Sampras, Konors i Federer. S tim sto su Gomez i Korda tek napunili 30 i ti turniri su po svemu bili anomalije, mogao je da ih osvoji ko god.

 

Od pocetka Open Ere je odigrano 193 slema. Od toga je svega 22 coveka preko 30 godina osvojilo titulu. To je svega 11% od ukupnog broja slemova.

 

Nadam se da je sada jasnije, poz.


Edited by McLeod, 01 February 2017 - 09:05.

  • 0

#7253 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 01 February 2017 - 09:23

Ti si nam objasnio :lol+:  isto kao prethodnik

Shvatam inače ozbiljno likove koji se više puta patetično odjavljuju sa foruma da bi se posle vratili da pametuju ;)


  • 0

#7254 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 01 February 2017 - 09:33

Ti si nam objasnio :lol+:  isto kao prethodnik

Shvatam inače ozbiljno likove koji se više puta patetično odjavljuju sa foruma da bi se posle vratili da pametuju ;)

 

Jebi ga, prostije ne moze stvarno :lol:

 

Pomesala si me sa nekim. Ja se na ovom forumu nisam odjavljivao, niti sam se na njega vratio. Niti sada pametujem, napisao sam manje od 10 postova za godinu dana.

 

Ne zelis da pametujem.

 

A ne zelim to ni ja. Dokazali ste da niste vredni mog vremena.

 

P.S. Fedovi fanovi koji su fenomen za sebe su ovde proslavili titulu u nekoliko postova i opet otisli. Kao sto vidimo, provokacije nikada nisu prestale.

 

Dok se vecina Djokovicevih fanova bavi pisanjem britanske i francuske stampe koja neopravdano zapostavlja No1eta.

 

Federer lazni gospodin, Federer dominator weak ere (jeste, slazem se, evo izdominirao pre neki dan :lol: ), Federera iz usta ne vadite.

 

Kao sto rekoh, the salt is real.

 

A Novakovi fanovi koji su napravili forum ovakvim kakav jeste nemaju nikakvo pravo da fanove drugih tenisera koji su pisali i jos uvek sporadicno pisu ovde okarakterisu kao "fenomen za sebe". Verovatno nemate ogledalo u sobi.


Edited by McLeod, 01 February 2017 - 09:34.

  • 0

#7255 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 01 February 2017 - 09:38

McL, ovo nema veze ni sa Djokovicem, ni sa Federerom, ni sa Nadalom, samo ti kazem da se u ovakvoj eri tenisa gde su svi igraci rodjeni nakon 1988. godine smejurija i nesposobni da bilo sta osvoje iznad turnira 500, a ne izgleda kao da ce se to promeniti barem u sledece dve godine, ova lista osvajaca Gren Slemova nakon 30-te godine u ovom trenutku nema preveliki znacaj.


  • 2

#7256 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 01 February 2017 - 09:47

McL, ovo nema veze ni sa Djokovicem, ni sa Federerom, ni sa Nadalom, samo ti kazem da se u ovakvoj eri tenisa gde su svi igraci rodjeni nakon 1988. godine smejurija i nesposobni da bilo sta osvoje iznad turnira 500, a ne izgleda kao da ce se to promeniti barem u sledece dve godine, ova lista osvajaca Gren Slemova nakon 30-te godine u ovom trenutku nema preveliki znacaj.

 

To je potpuno druga prica i o njoj moze da se diskutuje.

 

Osvrnuo sam se na "grafik je glup" tezu i "Federovi fanovi su prica za sebe" glupost.

 

Ipak, ne slazem se potpuno sa tobom. U eri pre Federerove, imali smo proboj klinaca koji nije dugo trajao, recimo Safinov US Open kad je postrojio sve bivse sampione, Hjuit je odradio nesto slicno, cak je i Rodik uspeo da dosta mlad osvoji svoj jedini slem. Sampras i Agasi narocito su uzvratili udarac.

 

Ocekujem da se nesto slicno desi i sada. Ono sto je sasvim sigurno - era je gotova, pocinje nova. To ne znaci da niko od ovih iz "velike petice" nece osvojiti vise nijedan slem - mozda osvoje sve slemove i ove godine.

 

Ali ce se u situacijama kada neki OSW iskoci i odigra dobro na tom i iskljucivo tom turniru desavati iznenadjenje. Imali smo Dimitrova sada, koji je iskocio niotkuda, prezaljen kao the lost boy. Ne tako davno imali smo wtf momenat sa Cilicem koji ocekivano nije vise bio ni blizu osvajanja.

 

A dok prodje ta prelazna faza, Zverev i co. ce porasti, a treba pratiti i ove klince poput Elijasima koji sa 16 godina dominiraju nad iskusnim prasinarima.

 

To je poenta onoga sto je Bojan okacio. Dok su svi bili u prajmu, Soderling i Del Potro su uspeli da poremete idilu, igrajuci nestvaran tenis. Svi oni koji su bili jako dobri, ali ipak nedovoljno dobri, poput Gonzaleza, Ferera, Berdiha, Tsonge, Bagdatisa, nisu uspeli. Vavrinka 2.0 je poceo da koristi njihov pad, a ubrzo ce tu biti i drugi. Krstenica je neumoljiva.


Edited by McLeod, 01 February 2017 - 09:50.

  • 0

#7257 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 01 February 2017 - 10:21

Jebi ga, prostije ne moze stvarno :lol:

 

Pomesala si me sa nekim. Ja se na ovom forumu nisam odjavljivao, niti sam se na njega vratio. Niti sada pametujem, napisao sam manje od 10 postova za godinu dana.

 

Ne zelis da pametujem.

 

A ne zelim to ni ja. Dokazali ste da niste vredni mog vremena.

 

P.S. Fedovi fanovi koji su fenomen za sebe su ovde proslavili titulu u nekoliko postova i opet otisli. Kao sto vidimo, provokacije nikada nisu prestale.

 

Dok se vecina Djokovicevih fanova bavi pisanjem britanske i francuske stampe koja neopravdano zapostavlja No1eta.

 

Federer lazni gospodin, Federer dominator weak ere (jeste, slazem se, evo izdominirao pre neki dan :lol: ), Federera iz usta ne vadite.

 

Kao sto rekoh, the salt is real.

 

A Novakovi fanovi koji su napravili forum ovakvim kakav jeste nemaju nikakvo pravo da fanove drugih tenisera koji su pisali i jos uvek sporadicno pisu ovde okarakterisu kao "fenomen za sebe". Verovatno nemate ogledalo u sobi.

To što je većina nestala sa foruma ili postovala manje kao što kažeš  kada rezultati nisu bili  kao ovaj sada ne znači da vas je neko terao, bar se ja ne sećam. Da ne idemo dalje,
 

Grafikon je prost  i u upotrebljen u svrhu hvalisanja rezultatom koji se postignut na AO. Prosto upoređenje godina i uspeha u istim ne uzima u obzir čitav niz faktora poznatih i nepoznatih  koji će imati uticatj na budućnost.. Ako vam je lakše da konstatujete kako oni imaju max 1 ili 2 u redu, moj pak  racio kaže treba sačekati i videti šta će se zapravo desiti u narednom periodu.Da o izuzetcima od pravila kao statstičkoj kategoriji ne govorimo.

Šta kaže ogledalo na postove i predviđanje karijere Andy Murray-a, da si se debelo preračunao ili će se ispostaviti da si se šalio.


  • 0

#7258 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 01 February 2017 - 10:40

@Mc

Ako je verovati statistici onda Novak sasvim sigurno nije mogao osvoji 4 GS a za redom jer odkad niko nije na ATPu?

Statistika je statistika, nemoj da zahebavas.

 

PS fenomeni mogu da budu i simpaticni i pozitivni to nije nista negativno apriori  0:)  :lol+:


  • 0

#7259 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 01 February 2017 - 10:46

Ocekujem da se nesto slicno desi i sada. Ono sto je sasvim sigurno - era je gotova, pocinje nova. To ne znaci da niko od ovih iz "velike petice" nece osvojiti vise nijedan slem - mozda osvoje sve slemove i ove godine.

Velika petica od RG ce biti komplet 30+ :)
  • 0

#7260 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 01 February 2017 - 10:49

Inace danas se pojavio jako veliki broj vrlo pozitivanih clanaka o Novaku na francuskim portalima u smislu kako je vrlo fer play rekao kako je uzivao gledajuci finale Federera i Rafe, Novak je u svom itw na temu ishvalio obojicu kao najveci svih vremena pa jos vise.

 

Ima i clanaka koji su malo drugaciji daju analize kojima su bacili poentu kako su svi finalisti AO (i finalistkinje) pravile pauzu u igranju tokom 2016 tokom bar 3 meseca a neki i duze i zakljucak kako vrhunski igraci koji igraju cele godine se ipak mozda suvise zamaraju i da je mozda to uzrok sto Novak i Andy nisu stigli do finala

 

primer linka ali stvarno su danas osvanuli brojni

 

http://www.20minutes...omme-tout-monde


Edited by ciao, 01 February 2017 - 10:56.

  • 0