Jump to content


Photo
- - - - -

Mirjana Bobić Mojsilović


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
115 replies to this topic

#31 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 27 September 2008 - 06:21

pokusala sam da odgovorim jednom, no ne vidim odgovor pa da ponovim.

meni uospte ne lezhi mirjana bobic mojsilovi, to sto je napsiala je djubre, iskazala sam slaganje sa autorkom posta, dakle NE LAZHI I NE PODMECi.

sto se tice roditelja, oni nikome nista ne duguju a pogotovo ne da da men jaju stan kako bi dete dobilo stan. ako detetu smeta da zivi sa roditeljima mozda bi moglo da se iseli.

nije krv srpski rodtilej nego srpsko dete, ako cemo vec tom tvojom logikom.

#32 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 27 September 2008 - 09:16

...
sto se tice roditelja, oni nikome nista ne duguju a pogotovo ne da da menjaju stan kako bi dete dobilo stan. ako detetu smeta da zivi sa roditeljima mozda bi moglo da se iseli.

nije krv srpski rodtilej nego srpsko dete, ako cemo vec tom tvojom logikom.

Ne slažem se sa ovim, ponovo. A mislim da baš o tom fenomenu govori i Rambo.
Nema tu nevinih, ostareli roditelji sebično čuvaju te stanove kao da su ih dobili nekim svojim zaslugama, a činjenica je da su ih dobijali na ime te dece, njihov broj i pol. A kad decu oteraju u podstanare baškare se po njihovim kvadratima. Onda se čude kakva je to sebična generacija koja jedva čeka da starci odapnu, što najčešće i jeste slučaj. Pamtim dugo, znam mnogo onih koji su svoju decu jako dobro unovčili.
Ili ucenjuju svoju decu kako bi se osigurali da ih ne bi šutnuli istog momenta kad "dobiju svoj deo". Što je druga strana jedne iste, opšte prakse u Srbiji.
Ponajgori su oni koji su otišli i koji bi da su dobili svoj deo otišli još brže, a roditelje ostavili da crknu jer "prethodna generacija mora da se žrtvuje za svoju decu, a ova mora malo i na sebe da misli". Vašar licemerja i trijumf sebičluka, mehanizam kojim patrijarhalno zlo nadživi sve generacije i prenosi se sa kolena na koleno.

Edited by Hill Bill, 27 September 2008 - 09:18.


#33 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 27 September 2008 - 09:40

Ne mogu da vjerujem - Sister, iz najslavnijih dana ovog foruma. :ph34r: E kad je to bilo...
Welcome back. :)

#34 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 27 September 2008 - 10:23

Ne slažem se sa ovim, ponovo. A mislim da baš o tom fenomenu govori i Rambo.
Nema tu nevinih, ostareli roditelji sebično čuvaju te stanove kao da su ih dobili nekim svojim zaslugama, a činjenica je da su ih dobijali na ime te dece, njihov broj i pol. A kad decu oteraju u podstanare baškare se po njihovim kvadratima. Onda se čude kakva je to sebična generacija koja jedva čeka da starci odapnu, što najčešće i jeste slučaj. Pamtim dugo, znam mnogo onih koji su svoju decu jako dobro unovčili.
Ili ucenjuju svoju decu kako bi se osigurali da ih ne bi šutnuli istog momenta kad "dobiju svoj deo". Što je druga strana jedne iste, opšte prakse u Srbiji.
Ponajgori su oni koji su otišli i koji bi da su dobili svoj deo otišli još brže, a roditelje ostavili da crknu jer "prethodna generacija mora da se žrtvuje za svoju decu, a ova mora malo i na sebe da misli". Vašar licemerja i trijumf sebičluka, mehanizam kojim patrijarhalno zlo nadživi sve generacije i prenosi se sa kolena na koleno.



To znash nesto sto ja ne znam ( a vec sam bila zacudjena kada si to pisao i ranije).

Nije mi poznato( a i ja pamtim, a narocito stvari koje me bole licno) da su kriterijumi za dobijanje
stanova bili neka humanost ili broj i pol dece.Da je tako kako ti mislish,tvrdish,secas se, onda bi Romi
bili svi "stambeno obezbedjeni". Stanovi su se dobijali po sasvim drugim "kljucevima". I ne samo u
bivshoj nam drzavi nego je to tako bilo u celom bivshem soc.realizmu.

Ja ne znam ni jedan primer gde se roditelji bashkare na racun dece. Samo znam dijametralno suprotne primere.
Pricham ovde o Srbiji.

Ta Mosjilovicka jedan je obican trash ,oduvek i bila, mnogo povrshnija i od onog Mome Kapora,
kako je vetra duvao tako je pisala, uglavnom je bila atraktivna i josh uvek je (unatoch menopauzi)
pa je zato neko uopste i registruje.

#35 Sister

Sister
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 27 September 2008 - 10:37

Ne mogu da vjerujem - Sister, iz najslavnijih dana ovog foruma. :ph34r: E kad je to bilo...
Welcome back. :D

Vidi, ima još preživelih :)

Nego, da razjasnim par stvari:
Ono što je raspalilo MBM da isprosipa onu količinu gluposti i homofobije (a potom i mene da odreagujem na istu) je kampanja protiv zlostavljanja dece u školama u kojoj učestvuje Sir Ian McCallan. Ono što je MBM u svom tekstu učinila je ekvivalent tome da je proglasila projekat MSF za prevenciju širenja AIDSa u Keniji "perverznom svetskom zaverom za promociju vanbračnog seksa", ili recimo seksualno obrazovanje u Švedskoj (zemlji sa najmanjim procentom tinejdž trudnoća) "sistematskim oduzimanjem nevinosti dece".

Glede hormona:
Hej, činjenica je da je naš ženski sustav koncipiran tako da reaguje na promene nivoa hormona. Zbog toga psihički reagujemop na PMS, trudnoću, postnatalni period, menopauzu, kao i razne poremećaje nivoa hormoa uzrokovane drugim činiocima. Besmisleno je nespominjati medicinsku činjenicu da se neko ne bi uvredio - to više nije ni omraženi PC, već cenzura. Sebe se sećam u svakoj trudnoći kao monstruma koji kida iznutrice svima oko sebe, šta sam sada - automizoginogravidofobična? Može li neko od zainteresovanih da pokrene novu temu, slutim zanimljivu diskusiju o tome da li hormoni zaista utiču na našu psihu ili su u pitanju predrasude?

#36 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 27 September 2008 - 10:49

Vidi, ima još preživelih :ph34r:


Može li neko od zainteresovanih da pokrene novu temu, slutim zanimljivu diskusiju o tome da li hormoni zaista utiču na našu psihu ili su u pitanju predrasude?


Jebi ga sister, onda mora kazemo i da li smo u menopauzi, a ja to krijem ko zmija noge :)

#37 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 27 September 2008 - 10:59

Ne mogu da vjerujem - Sister, iz najslavnijih dana ovog foruma. :) E kad je to bilo...
Welcome back. :D

Iz najslavnijih dana foruma? :ph34r: Ako je tebi išta tamo bilo slavno onda super. Narocito doticna. A tekst o MBM je upravo u stilu tih najslavnijih tradicija ovogo foruma - izkonstruisan i tndenciozan sa punonom dozom ličnog animoziteta autorke prema okrpljenoj.

Bobićka svakako nije čista ali način na koji je njeno pisanje iskrivljeno interpretirala slavna autorka (na čiji su pak tekst sve Heline devojčice povikale URA!) daleko je od razmnog osvrta i više podseća na ogorčenu parodoju Mojsilovićkinih stavova što mogu da podvedem samo pod literarni postupak uslovljen ili uticajem stila tabosa ili pak pauzom koja se samoj Mojsilovićki spočitava u inicijalnom tekstu ove teme.

Konačno, i samo bavljenje Mojsilovićkom je grozan gubitak vremena. Ako je već nekom stalo da stane u odbranu prava homoseksualca, neće ih odbraniti tako što pljuje sve one koji zinu protiv njih. Branilac bi bio svakako uspešniji u tom poslu da je otišao na kabare ili izašao na crtu nacošima koji bacaju kamenice...

Edited by Bebler, 27 September 2008 - 20:03.


#38 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 27 September 2008 - 11:13

Iz najslavnijih dana foruma? :ph34r: Ako je tebi išta tamo bilo slavno onda super. Narocito doticna. A tekst o MBM je upravo u stilu tih najslavnijih tradicija ovogo foruma - izkonstruisan i tndenciozan sa punonom dozom ličnog animoziteta autorke prema okrpljenoj.

Bobićka svakako nije čista ali način na koji je njeno pisanje isrivljeno interpretirala slavna autorka (na čiji su pak tekst sve Heline devojčice povikale URA!) daleko je od razmnog osvrta i više podseća na ogorčenu parodoju Mojsilovićkinih stavova što mogu da podvedem samo pod literarni postupak uslovljen ili uticajem stila tabosa ili pak pauzom koja se samoj Mojsilovićki spočitava u inicijalnom tekstu ove teme.
Konačno, i samo bavljenje Mojsilovićkom je grozan gubitak vremena. Ako je već nekom stalo da stane u odbranu prava homoseksualca, neće ih odbraniti tako što pljuje sve one koji zinu protiv njih. Branilac bi bio svakako uspešniji u tom poslu da je otišao na kabare ili izašao na crtu nacošima koji bacaju kamenice...


Ja se Sister samo nekako "kroz maglu " secam, jeste bila legenda ovog foruma,pri cemu eto, priznajem,
da sam ovde dosle zbog Vladana i Henrija, ali njeno javljanje sada nema dibiduz nikakve veze sa
nekakvim Helinim devojcicama. Ja nisam devojcica ( ima tome ihihihhi), ovu atraktivnu zenu koja
bi za sebe da se slovi novinarkom, znam iz vlaznih slova mojih kolega sa posla koji su se odusevljavali
njenim genijalnim kolumnama u kojima je recimo bila tema da je inflacija pa ne moze svom detetu da
priushti neki milkshake sa jagodama. I sada taj mediokritet treba da ispire mozak skolama, roditeljima,
deci? Moguce je da tebe Sister nervira i ne volish njena pisanija, ali to sa ovom budaletinom koja
kreira javno mnjenje i misljenje u Srbiji stvarno nema nikakve veze.

#39 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 27 September 2008 - 11:53

Pisala sam da imam navrshenih 57 godina mada se to ne vidi na prvi pogled ali se sigurnih 47 vidi svakako.
Cela ova prica sa menopauzama i hormonima mi je podmukla - ili imate dobar argument ili ga nemate, batalite biologiju ili budite spremni da vas njome gadjaju kad - tad.
Ako cemo o hormonima, daleko vishe su joj podloznoje mladje zene kojima hormoni "rade". Kad predjete 50, mirni ste k'o bubica. Nema migrena, nema razdrazljivosti, nema one tipicne zenske hirovitosti, prosto, zivite u miru sa svojim telom koje je nekako - odahnulo od svih hormonskih turbulencija. Taj mir je pravicna nadoknada za gubitak gipkosti, za opustenu kozu na vratu, izgubljeni sjaj u ocima, nekad meku i svilenkastu kosu.
Stavovi svakog od nas pa i MBM imaju veze sa karakterom, sa onim sto smo napravili od sebe ili sta smo dozvolili da zivot napravi od nas. Potezanje hormona kao argument u diskusiji nije dostojno ni onog koji to radi a ni teme.

#40 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 27 September 2008 - 12:03

Zanimljivo da je Bobicka dala intervju Queeriji 10.12.2006, ne da je Bebler nesto pogodio u svojim konstrukcijama, tj. jeste za toliko da je Mirjana dovoljno kompleksna licnost koja se ne plasi muskih tangi licno, ili da izbegne intervju.

Edited by st.maurice, 27 September 2008 - 12:09.


#41 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 27 September 2008 - 12:04

Iz najslavnijih dana foruma? :ph34r: Ako je tebi išta tamo bilo slavno onda super.


šta, kao nije, a? šta ti pamtiš iz tih dana, kad si registrovan krajem 2006-te. :)

#42 gilindu

gilindu
  • Members
  • 1,105 posts

Posted 27 September 2008 - 12:53

No, cemu ovoliko price o Mikici Bobic? Jos kao gimnazijalka, koliko prodorna, toliko povrsna, bilo je jasno da ce od nje ispasti zenski Momo Kapor. Eto licnosti koja se ostvarila.

#43 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 27 September 2008 - 13:00

No, cemu ovoliko price o Mikici Bobic? Jos kao gimnazijalka, koliko prodorna, toliko povrsna, bilo je jasno da ce od nje ispasti zenski Momo Kapor. Eto licnosti koja se ostvarila.


Ma Momo Kapor je za nju ipak na malo vishem stpupnju, a i dosledniji je.
Meni licno i simpaticniji( ako vec moram da biram).

Divanimo na forumu o kojekavim budalama pa i ona stigla na dnevni red. :ph34r:

#44 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 27 September 2008 - 14:57

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Cela pricha u Engleskoj je pochela oko skandaloznog predloga jednog projekta da se deci u shkolama uzrasta od pet (5) godina pa nadalje "objasne" zadovoljstva povezana sa gej seksom.
Da vidimo shta bi vrli projektanti da rade sa decom od pet godina starosti pa nadlje, u shkolskim uchionicama:

http://www.mailonsun...esearchers.html

Eto, dakle.

Da pitam vas roditelje: da li biste dozvolili da vashe dete od 5 godina pa navishe sedi na chasu u shkoli, i da mu dodje neko da mu (sve nadalje citiram) "objashnjava zadovoljstva homoseksualnog seksa?
Ja ne bih.
Da li biste dozvolili da se u uchionici u kojoj vashe dete sedi "homoseksualnost potvrdjuje i slavi"?
Ja ne bih.
Da li biste dozvolili da se na chasovima koje pohadja vashe dete od pet godina pa navishe uchi o "zadovoljstvu" i "zhudnji"?
Ja ne bih.
Da li biste dozvolili da nad vashim petogodisnjim ili neshto starijim detetom bude izvrshena "deseksualizacija dechijeg tela"?
Naravno da ne bih.
Da li niste dozvolili da vashem petogodisnjem detetu, ili starijem, objasnjavaju kako treba da "upravlja svojim zadovoljstvom i pozhudom"?
Ja ne bih.
Da li biste dozvolili da neko vashe petogodisnje ili nesto starije dete u shkoli uchi tome da "ne treba da se stidi priche o seksualnim aktivnostima"?
Ja ne bih.
I tako dalje.

Voleo bih da chujem vashe mishljenje.

Edited by Vesna, 27 September 2008 - 15:02.
komentar o moderaciji, van konteksta teme


#45 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 27 September 2008 - 15:49

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Cela pricha u Engleskoj je pochela oko skandaloznog predloga jednog projekta da se deci u shkolama uzrasta od pet (5) godina pa nadalje "objasne" zadovoljstva povezana sa gej seksom.
Da vidimo shta bi vrli projektanti da rade sa decom od pet godina starosti pa nadlje, u shkolskim uchionicama:



Koliko sam ja razumela , to je bio neki predlog,misljenje i tako to.

Ima na ovom belom svetu raznih ideja i misljenja koja se ticu seksualnosti
( na primer pre neznamkolkogodina Zeleni su predlagali da se ozakoni seks sa maloletnicima)
ali to nesto ne uzbudjuje atraktivnu Mojsilovicku. Ufatila se za gej populaciju,pedofile, al ne bash
mlogo cvrsto. To su zayebane teme , ako kazesh i napishes A, morash i B i XYZ.