Jump to content


Photo
- - - - -

Mobilni Internet Priključak


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
137 replies to this topic

#61 MilanceG

MilanceG
  • Members
  • 16 posts

Posted 15 December 2008 - 16:14

U cemu je problem?
Ja sam zadovoljan sa modemom. Razmisljao sam da uzmem pcmca karticu u pocetku ali to je za lap top samo, ameni je trebalo i za desk top. ....


Cesto se brzina iz cista mira spusti ispod 300 Kbps. Testirao sam sa modemom E170 (kupljen preko MTS-ovog paketa, ali nije lokovan na mrezu) u drugom racunaru naravno sa Telenorovom karticom. Istovremeno radim download sa oba modema i na E220 stalno varira protok (100-800Kbps), a na E170 imam stabilno 700-900Kbps).

Izgleda da su noviji modemi malo bolje sredjeni i bolje saradjuju sa mrezom.

#62 luk2000

luk2000
  • Members
  • 29 posts

Posted 31 December 2008 - 16:19

Kraj godine dočekasmo sa liberalizacijom interneta. Da li će to značiti bolje cene/kvalitet sledeće godine?
Željno ocekujem rasplet. Možda se i mobilni internet oslobodi današnjih limita (GB/mesec) i krene putem flat rate-a. Moja prognoza je da će se to sledeće godine desiti i kod nas.

Dragi forumaši želim vam srećnu Novu godinu.

Edited by luk2000, 31 December 2008 - 16:20.


#63 MilanceG

MilanceG
  • Members
  • 16 posts

Posted 08 January 2009 - 19:01

Kraj godine dočekasmo sa liberalizacijom interneta. Da li će to značiti bolje cene/kvalitet sledeće godine?
Željno ocekujem rasplet. Možda se i mobilni internet oslobodi današnjih limita (GB/mesec) i krene putem flat rate-a. Moja prognoza je da će se to sledeće godine desiti i kod nas.

Dragi forumaši želim vam srećnu Novu godinu.



Pa izgleda se pripremaju iznenadjenja. Prijatelj mi rece da ce Telenor, da bi se odbranio od ADSL kampanje, u svojim internet paketima duplirati kolicine podataka. Znaci moj standard paket ode na 4 GB. Nije lose. Za mene bi to bio flat-rate.

#64 luk2000

luk2000
  • Members
  • 29 posts

Posted 28 January 2009 - 16:56

Ma kakav flat-rate.

Potpuno sam poludeo. MTS-ov 3G internet je od 15. januara postao neupotrebljiv. 50% sajtova ima neki problem sa pristupom. Ili je potpuno blokirano ili se vrlo tesko probijam do njih.
Ima li neko opravdanje za ovo? Ako su radovi trebali bi da znamo do kada ce trajati.
Nadaleko poznati MTS-ov korisnicki servis kaze da ne znam dobro da konfigurisem modem i sl. bla. bla. bla.

Bio bih srecniji da su mi rakli - radimo na otklanjanju smetnji. Ovako korisnike tretiraju kao magarce, idiote, debile.

Edited by luk2000, 28 January 2009 - 17:03.


#65 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 29 January 2009 - 20:35

Ja korisnik MTS neta već mesec i po dana... OK, dole u zavičaju se nisam usrećio sa protokom, no dobro, tamo nema 3G signala... Ovde kako kad, UMTS/HSDPA nisu baš prejaki - u sred NBG - ali tek ponekad puknu, mada je pre NG brzina bila veća, umelo je da istera preko 700kbs kad je vuklo sa youtube. Sad je slabije. Sve to mi i nije problem, ali to što ne može da se pristupi, npr. MSN-u... E to me smara. Nek mi obezbede pristup sajtovima, a za protok ćemo lako.

Inače sam na 2GB paketu, ali posle mesec i po nisam uspeo da spucam toliko...

#66 neobavestena

neobavestena
  • Members
  • 5 posts

Posted 30 January 2009 - 11:26

Ne znam za Mts,ali Telenor ovde u BG radi sasvim lepo.Protok bude i preko 800Kbps,veza nikad ne puca.Mada,drugarica mi se zalila da Mts nece nista da joj otvori ili je prespor,ali s obzirom da tamo gde je nema 3G signala :ph34r: ...Jedino sto ja placam 1500 din,a ona 700 za isti paket od 2GB.Tako da ako se SLUCAJNO prevare i uvedu flat ratu ili bar povecaju na 4GB(o cemu mislim da mozemo samo da sanjamo),ja ga za adsl nebih menjala.

#67 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 05 February 2009 - 20:54

Eto, konačno imam pristuop MSN-u pa mogu opet da ganjam sojke, makar ove što me nisu blokirale :ph34r: Žalio se korisničkom servisu, posle deset minuta čekanj ("uskoro će se javiti operater") i par dana čekanja, dobih na mail registry key koji mi je rešio problem.

Pucanje veze i jako varijabilni protok još uvek predstavlja problem...

#68 MilanceG

MilanceG
  • Members
  • 16 posts

Posted 11 April 2009 - 14:13

Šta je sa ovom grupom. Niko se ne javlja. JA ost'o u Telenoru. Radi solidno. Nije kao ADSL, ali podnošjivo. Sve ređe imam neki problem. Sad imaju i pre-paid, ali ja potpiso ugovor i sad ne mogu da pređem, ali ko počinje može da razmisli.

Kako je kod konkurencije. Popraviše li se štagod?

#69 luk2000

luk2000
  • Members
  • 29 posts

Posted 13 April 2009 - 13:50

Kako je kod konkurencije. Popraviše li se štagod?


Evo vratih se! Prvo pokušah da pronađem drugo rešenje - ADSL, ali nema ga. Nema portova druže. Probah i Telenor 1 mesec bez obaveze, ali loš signal kod mene. Novobeogradski beton. Brzina bedna oko 400K i često hoće da ode na EDGE. A kad se zakačim na EDGE signal odličan, ali brzina tužna. Na EDGEu ne uspeh da dobijem više od 50 kbps, nikad (oko 30 pokušaja u različito vreme). Imam utisak da je ping test mnogo lošiji nego u Telekomu.

I zato se vratih odakle sam i pošao. Zasukao sam rukave i pronašao rešenje na internetu za moj problem. Modem koji koristim iz nekog razloga zahteva da se setuje neki "MTU size". Stavio sam ge na vrednost 1300 i sad sve fercera. Vratili mi se sajtovi kojima nisam mogao da pristupim. Jedina nerazjašnjena misterija je šta se to desilo u januaru pa je modem odjednom, nenajavljeno zahtevao promenu ovog MTUa. Pre radilo, a od 15.januara ne. Nešto su prčkali po mreži, promenili pa zaboravili šta, a korisnici ostali da vise. Da sam imao bolji izbor sigurno bih otišao.

Sada je sve dobro. Brzine su poboljšane pa često dobijam i 2 Mbps, a na uplinku ide skoro uvek oko 0.3 Mbps. Ping je oko 130 ms, dok mi u Telenoru nikad nije uspeo da padne ispod 170ms.

#70 luk2000

luk2000
  • Members
  • 29 posts

Posted 07 August 2009 - 15:52

E ovi ga majstori preterase sa cenom:
http://www.verat.net/sr/bizconnect
A cak nije ni mobilan. Treba da provere tehnicke uslove i verovatno "zakuju" antenu na fasadu/balkon/prozor.
7000 din za 2/0.256, mnogo je kume.

Da li je ovo ta jeftina WiMAX tehnologija? :ph34r:

#71 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 07 August 2009 - 16:36

Ne, nije to ta tehnologija :ph34r: Ovo je wireless 3.5ghz za poslovne korisnike sa fiksnom ip adresom i ostalim prednostima sto i na adsl-u kosta podosta. I 500gb download sto moze da se iscepka na puno ovih mobilnih paketa. Plus sto na bilo kojem veratovom paketu rade svi sajtovi.

#72 dazzle2

dazzle2
  • Members
  • 712 posts

Posted 07 August 2009 - 19:04

Ajd kad bi agregacija bili 1:4 ...ali 1:8 o.O vise se isplati adsl :ph34r:

#73 luk2000

luk2000
  • Members
  • 29 posts

Posted 10 August 2009 - 09:00

Ne, nije to ta tehnologija :) Ovo je wireless 3.5ghz za poslovne korisnike sa fiksnom ip adresom i ostalim prednostima sto i na adsl-u kosta podosta. I 500gb download sto moze da se iscepka na puno ovih mobilnih paketa. Plus sto na bilo kojem veratovom paketu rade svi sajtovi.


Na sajtu lepo pise: :ph34r: "Ova usluga je zasnovana na WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access) tehnologiji, u licenciranom opsegu frekvencija 3.5 GHz".

Inace sada sajtovi rade. Jos da se ovi kako kazes "mobilni paketi" ukinu, eto ti pune slobode. Svidjaju mi se ovi post-paid paketi. Jos jedna dimenzija slobode izbora. Imaju je oba operatera. Nema zice ni pretplate, a radi solidno u gradovima i turistickim centrima.

#74 MilanceG

MilanceG
  • Members
  • 16 posts

Posted 28 August 2009 - 09:51

E ovo već na nesto lici u Telenoru, 5GB za 1480 dindži. Modem imam, a limit mi povećali. Evo bližimo se flat u.
Kakva je konkurencija? Meni uskoro ističe 12 meseci pa mogu i da menjam.

#75 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 29 August 2009 - 11:27

E ovo već na nesto lici u Telenoru, 5GB za 1480 dindži. Modem imam, a limit mi povećali. Evo bližimo se flat u.
Kakva je konkurencija? Meni uskoro ističe 12 meseci pa mogu i da menjam.


A sta ovi sto su se bunili za obracun zbog zaokruzivanja kod Telenora? Kad se predje na flat, opcije zarade na tome su daleko manje.