Jump to content


Photo
- - - - -

Jeftin smeštaj u Briselu, Parizu i Štutgartu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
14 replies to this topic

#1 Cecily

Cecily
  • Members
  • 175 posts

Posted 07 July 2008 - 17:03

Imate li preporuke za jeftin smeštaj u Briselu, Parizu i Štutgartu?
Nemam mnogo vremena za guglanje, pa bi mi sugestije dobro došle.
Važnije mi je da je hotel (ili šta već) u centralnoj zoni, nego da li je malo ofucan.
Samo da je pristojno čisto i da soba ima kupatilo.

Hvala!

#2 SC80

SC80
  • Members
  • 200 posts

Posted 10 September 2008 - 22:44

Nefavno sam morala da prenocim u Stuttgartu zbog hvatanja aviona sledeci,dan , tako da mo je trebao hotel blizu aerodroma,Holiday inn express mi je bio odlican,manje od 100 eura.

#3 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 10 September 2008 - 23:12

Pogledaj sajt hotela IBIS i FORMULE 1 sto se Pariza tice. To su lanci jeftinih hotela po Evropi. Zimus sam uzeo sobu u Ibisu u delu grada Gentilly , mislim da je ime hotela bilo Porte d' Italie. Nalazi se svega 5-6 km od Notre dame , metroom si tamo za 2 minuta. U Decembru prosle godine noc za dve osobe je bila 50 eura. To su relativno novi hoteli , ali ne ocekuj nikakav preterani luksuz. Veoma je bilo cisto i sredjeno. Soba je imala lepo kupatilo , plazma tv i WiFi internet (koji se doplati ako hoces da ga koristis.
Spavao sam jednom prilikom i FORMULI 1 , cena je slicna ,ali Ibis mi se mnogo vise svideo.
Kad si vec na njihovom sajtu vidi i za ostale gradove koj te interesuju.

Evo ti i linkovi http://www.ibishotel...ome/index.shtml

http://www.hotelform...ule1/index.html

Srecan put :ph34r:

Edited by Amsterdamer, 10 September 2008 - 23:14.


#4 Cecily

Cecily
  • Members
  • 175 posts

Posted 11 September 2008 - 11:00

Hvala Amsterdamer, ali ja sam se sa puta već vratila :ph34r:

Za lance jeftinih hotela kao što je IBIS znam (ETAP je još skromniji). Bila sam bar jednom u nekom IBIS-u (možda baš u blizini Amsterdama, kod aerodroma?), ali su oni obično locirani blizu autoputeva, aerodroma i sl a sada sam želela da uveče mogu i da se pešice vratim do hotela. Izgleda da je ovaj pariski IBIS bolje pozicioniran, imaću ga na umu sledeći put - hvala!
Inače, u Parizu sam se smestila u hotelu Palym u mirnoj uličici kod Gare de Lyon - odlična lokacija, renoviran (izgleda da lepo kupatilo i plazma tv postaju standard i u skromnijim hotelima:)) - cena za jednokrevetnu sobu je bila 61 eura (bez doručka). Da li je u pariskom IBIS-u doručak bio francuski tanak i sladak, ili je bogat buffet - ako se sećam dobro od pre neku godinu iz nekog IBIS-a? Mogla sam sigurno jeftinije i bliže centru, ali meni se nešto ta lokacija kod Bastilje dopala. IBIS i slični veliki hoteli su mi nekako bezlični, a za Pariz mi je bio gušt da budem u Haussmann-ki, pa sam se častila :)

U svakom slučaju, još jednom hvala na informaciji - poslužiće!

#5 Borris_

Borris_
  • Members
  • 3,423 posts

Posted 12 September 2008 - 09:10

IBIS i FORMULE1 se nikako ne mogu usporediti. Ovaj prvi mozes naci blizu centra i dok se ovaj drugi uvjek nalazi na periferiji grada. U formuli 1 soba nema banju ni WC nego je sve u hodniku za sve sobe. A cijena nikako nije priblizna. Formule 1 kosta max 50€ (i to u predgradju pariza a u drugim djelovima j jeftinije) dok IBIS kosta od 70€ (ako imas srece do 100 i vise €).
Umjesto Formule 1 predlazem ti hotele Premiere classe ali njih nema u Parizu. Najblizi je u Suresnes-u (odma do bulonjske sume). Odatle imas autobuse koji te voze do pariza.

#6 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 12 September 2008 - 22:13

To sto se tice WC-a i kupatila u Formuli 1 je tacno. Zbog toga sam ja i izabrao Ibis. Ali sto se tice cena u Ibisu nisi u pravu. Licno sam uzeo dvokrevetnu sobu 25.12.2007. na dve noci i platio 90 Eura ukupno !!! Soba je inace bila 55 Eura za noc , ali je zbog Katolickog bozica bio popust od 10 Eura. Hotel se nalazio skoro u centru grada (s obzirom na to koliki je Pariz). Bio je udaljen svega 2 metro stanice od katedrale Notre Dame.
Dorucak je bio po principu svedskog stola veoma bogat i lep.

#7 who_farted

who_farted
  • Members
  • 412 posts

Posted 27 September 2008 - 02:23

ja svima preporuchujem www.couchsurfing.com
nije jeftino, nego besplatno!
samo treba malo vremena i organizacije pre puta

#8 nemac88

nemac88
  • Members
  • 39 posts

Posted 29 April 2010 - 00:27

Cao svima!

Trebao bih da putujem 6. maja u Pariz na Final four pa trazeci jeftine hotele nabasao sam ovde. Nasao sam nesto sto mi odgovara, Ibis hotel evo linka pa mi treba par informacija posto potpuno nemam iskustva sa tim.

http://www.ibishotel...let/index.shtml

Da li mogu da rezervisem sobu preko sajta i koliko je to sigurno da me nece ispaliti?
Da li je ona cena sto pise prava cena?
I da li hotel ima WC?

P.S. NAPOMINJEM DA UOPSTE NEMAM ISKUSTVA U OVOME!!! :ph34r:

#9 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 29 April 2010 - 00:34

Cao svima!

Trebao bih da putujem 6. maja u Pariz na Final four pa trazeci jeftine hotele nabasao sam ovde. Nasao sam nesto sto mi odgovara, Ibis hotel evo linka pa mi treba par informacija posto potpuno nemam iskustva sa tim.

http://www.ibishotel...let/index.shtml

Da li mogu da rezervisem sobu preko sajta i koliko je to sigurno da me nece ispaliti?
Da li je ona cena sto pise prava cena?
I da li hotel ima WC?

P.S. NAPOMINJEM DA UOPSTE NEMAM ISKUSTVA U OVOME!!! :ph34r:


nece te hotel ispaliti ako rezervises kod njih na sajtu,,, imas na ovom sajtu mnogo informacija o jeftinom smestaju svuda po svetu.

ibis je ok hotel, odsela sam jednom u parizu u jednom od njih i imaju wc :)

Edited by golosina, 29 April 2010 - 00:35.


#10 nemac88

nemac88
  • Members
  • 39 posts

Posted 29 April 2010 - 12:20

^
Hvala! :ph34r:

#11 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 April 2010 - 12:36

Ibis je podnosljiv lanac hotela - nisu vrhunski, ali zadovoljavaju sve bazicne norme, ukljucujuci, naravno, kupatilo i WC uz sobu.

#12 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 29 April 2010 - 12:41

Naravno da te Ibis nece ispaliti. Ne postoje oni od juce , niti bi mogli da postoje u svim vecim i manjim gradovima u Evropi i svetu da tek tako ispaljuju ljude. Ibis je samo jedan deo lanca "Accor hotels" gde spadaju jos i Formula 1 , Etap , Mercuer , Sofitel , Pullman...itd.
Napravi rezervaciju preko njihovog sajta , sacekaj da ti stigne mejl da je rezervacija potvrdjena i mozes da putujes opusteno. To sto si platio je sve , nema dodatnih troskova. Cesto imaju nekakve akcije i popuste sto moze da bude odlicno ako imas srece da nude nesto bas kad ti mislis da odsednes u hotelu.

Najjeftiniji, a samim tim i najskromniji u celom Accor lancu je Formula1. Nisu oni prljavi i raspadnuti , daleko od toga , ali sobe nemaju wc i kupatilo vec su oni zajednicki svim sobama na jednom spratu. Imas nekoliko prostranih tus kabina i wc-a na svakom spratu. Par puta sam prespavao po jednu noc u Formuli u nekoliko gradova u Francuskoj i bio zadovoljan time sto sam dobio za 30 Evra koliko je kostala soba. Formula je ok za dan-dva maksimum , ali za vise dana je Ibis mnogo bolji.

Sobe u Ibisu su ciste i prostrane sa kupatilom. U glavnom svaki hotel ima WiFi koji se dodatno placa u glavnom za 24h.
U Parizu sam bio u Ibisu u delu grada Gentilly , hotel je bio Ibis Porte d' Italie (nadam se da sam dobro napisao ) i sve je bilo odlicno. Stanica metroa je bila blizu i u centru grada si za 3 minuta bukvalno.
Dorucak je u fazonu Svedskog stola. Mozes da ga uplatis kad rezervises sobu , a mozes i bez toga s tim sto ces naravno platiti na kasi to sto si jeo kao da si u bilo kom restoranu.
Osoblje je u glavnom ljubazno, nisam jos nikada imao neprijatne situacije u Accor hotelima u kom god gradu sa sam bio.

Srecan put

#13 nemac88

nemac88
  • Members
  • 39 posts

Posted 29 April 2010 - 17:37

^
Hvala na informacijama. Ipak idem prvi put na takav neki nacin pa se valja informisati.
Jos jedno pitanje. Placam kad stignem tamo, ne moram da placam karticom preko neta? Posto nemam karticu, nisam zaposlen.

#14 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 29 April 2010 - 18:49

^
Hvala na informacijama. Ipak idem prvi put na takav neki nacin pa se valja informisati.
Jos jedno pitanje. Placam kad stignem tamo, ne moram da placam karticom preko neta? Posto nemam karticu, nisam zaposlen.


ako nemas karticu to moze da bude problem. vecina hotela trazi broj kartice kako bi u slucaju da se ti ne pojavis prve rezervisane noci mogla da skine taj iznos sa tvoje kartice, jer su uglavnom takva pravila.

tako da je kartica vazna za rezervaciju i eventualno placanje nekog procenta (u slucaju hostela npr) posle u hotelu placas karticom ili gotovinom ostatak ili celu sumu.

pogledaj na sajtu odabranog hotela kakva je procedura placanja pa se javi ako imas neki problem.
predlazem da vidis i sajt www.booking.com na kom su cesto dealovi jeftiniji nego na sajtu samog hotela a potpuno je od poverenja sajt.

#15 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 29 April 2010 - 21:15

^
Hvala na informacijama. Ipak idem prvi put na takav neki nacin pa se valja informisati.
Jos jedno pitanje. Placam kad stignem tamo, ne moram da placam karticom preko neta? Posto nemam karticu, nisam zaposlen.


Sto se Accor grupacije tice , koliko znam , nemas sanse da napravis rezervaciju bez kartice. Tako je i sa 90% drugih hotela. Niko ti nece rezervisati sobu ako ih pozoves telefonom ili napises e-mail.
Uvek mozes da upotrebis karticu nekog prijatelja za rezervaciju i da platis racun kad stignes tamo , ali ukoliko se ne pojavis oni ce skinuti pun iznos kao da si koristio sobu. Ako se dobro secam Accor hoteli ti daju mogucnost da otkazes rezervaciju do 18h na dan dolaska , sto je odlicno jer kod nekih pravo otkazivanja gubis citavih 24h pre pojavljivanja , a uvek moze da se desi nesto nepredvidjeno (otkazivanje avionskog leta , kvar na kolima ako putujes na taj nacin...itd).

Ukoliko ne poznajes nikoga ko bi ti dao da se posluzis karticom za rezervaciju , preostaje ti da odes i da se nadas da ce u tom momentu biti slobodnih soba , ali tad racunaj da cena moze da bude veca. Jednom prilikom sam uzeo sobu u Becu koju sam rezervisao karticom i platio je svega 40 Evra za noc , a ista soba kosta duplo vise ako se pojavis bez rezervacije.

edit:

Booking.com sto rece golosina , je odlican sajt za trazenje i rezervisanje hotela , pogledaj ga obavezno, ja ga koristim skoro uvek.
Pre 20-ak dana sam slucajno nabo neki Irski sajt www.ebookers.ie i rezervisao sobu u strava hotelu opet u blizini Beca. Cena sobe je inace 180 Evra za noc, imas super dorucak , koristis bazen , saunu... Te nedelje je bila neka akcija i ja je platim 42 Evra. To je bio posao :ph34r:

Edited by Amsterdamer, 29 April 2010 - 21:21.