Jump to content


Photo
- - - - -

Opet Albanija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#16 borrse

borrse
  • Banned
  • 59 posts

Posted 18 September 2008 - 09:25

Posted Image Pogled sa vidikovca negde na putu Valona - Saranda
Posted Image Mi iznad oblaka
Posted Image Krivudavi put kome nema kraja
Posted Image Jos uvek Jadransko more
Posted Image Pus pauza u mestu Himare na pola puta Valona - Saranda

Nadam se da nisam mnogo smanjio slike.... Pozdrav! Ubacicu i dva ekstra klipa na You tube

#17 borrse

borrse
  • Banned
  • 59 posts

Posted 18 September 2008 - 09:26

Posted Image Rusevine u gradu Butrint na Grckoj granici
Posted Image Pogled na Sarandu
Posted Image Mala paza na Jonskom moru
Posted Image Krf u pozadini
Posted Image Ja na plazi

#18 RE*NATA

RE*NATA
  • Members
  • 260 posts

Posted 18 September 2008 - 17:54

Divne su slike :ph34r: , zaista, iznenađena sam. Borrse, koliko si dana bio tamo..? Kakav je noćni život?

:) Pozzzdrav!

Edited by RE*NATA, 18 September 2008 - 17:57.


#19 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 19 September 2008 - 19:28

O, da, upravo one slike kuda sam i ja prolazio. Imali smo izgleda istu marsrutu.
Ove prve slike su sa puta iznad Dhermija. Izgleda odlicno, onda se krivudavim putem spustis do mora, tu se nalazi mjesto Dhermi i - prestaje asfalt. Dalje do Sarande - put je uzasan. U isto vrijeme, krajolik je jako lijep. Plaza u Himari je super.
Ukupno, juzno, jonsko primorje je mnogo interesantinije od sjevernog, jadranskog. Problem je u tome sto je i nerazvijenije, pa je nepristupacno.
Plaze u gradovima su neupotrebljive, to vazi i za Sarandu. Ocekivao sam da cu se tamo okupati, ali kada sam vidio gradsku plazu, odmah sam odustao. Mozda oko Sarande ima lijpih plaza, sa cistom vodom, to nisam vidio? Evo, vidim da je borrse stavio sliku jedne plazice u okolini Sarande.

#20 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 19 September 2008 - 19:33

Preporucio bih jos i Gjirokaster, ovdje je receno da je i Berat odlican za posjetiti.
No, sve u svemu, meni se cini da je tamo sve prilicno interesantno, cak i ona mjesta koja nisu lijepa. Jedna drugacija zemlja, tako blizu (ne samo geografski), a u nekim stvarima i tako daleko.

borrse: Kako si stigao do Valone?

Edited by Marko, 19 September 2008 - 19:34.


#21 borrse

borrse
  • Banned
  • 59 posts

Posted 19 September 2008 - 20:33

Bio sam 5 dana, nocni zivot je katastrofa, jer nema turista, plaza ima lepih oko Sarande, kad si kolima nije problem, das 30eur oni ti napune gorivo za 40eur :ph34r: i nema frke, vracao sam se na Dzirokastro tamo ima asfalta, Berat je slican Ohridu, nisam bio mrzelo me da vozim, ima i bede ja sam stavio najlepse, do Valone iz Ohrida, tamo imam neke nekretnine pa ako hocete smestaj pishite :) :D :D, preko Elbasana, Lushnja i Rrgozine evo jos slika koje sam postavio da ne lepim ponovo

http://www.putovanja...a/galerija/1958

i evo i ostalih ranijih tura one su linkovane medjusobno sa svim starijim mojim turama sa leve strane u zelenom pravougaoniku.

http://www.putovanja...ra/galerija/902

Pozdrav svima!

#22 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 19 September 2008 - 22:25

lepe slike, nema sta. posebno ona s oblacima.. to je nesto cudno. ja sam u albaniji bio samo jednom, i to samo 9 dana u tirani. prolazili smo kroz elbasan - drac pa tirana... i bio sam se odusevio koliko sam bio pun predrasuda i koliko je situacija bila drugacija. ocekivao sam afriku... a nasao albaniju, jednu balkansku zemlju.

#23 RE*NATA

RE*NATA
  • Members
  • 260 posts

Posted 20 September 2008 - 10:22

lepe slike, nema sta. posebno ona s oblacima.. to je nesto cudno. ja sam u albaniji bio samo jednom, i to samo 9 dana u tirani. prolazili smo kroz elbasan - drac pa tirana... i bio sam se odusevio koliko sam bio pun predrasuda i koliko je situacija bila drugacija. ocekivao sam afriku... a nasao albaniju, jednu balkansku zemlju.


Unbeliever, te predrasude što se tiče Albanije imam i ja, nažalost.
Spoiler! --Click here to view--

Drago mi je što sam videla ove slikice, jer nisam ni znala kako Albanija izgleda, da nije ovog foruma, ne bih znala da ima albanaca pravoslavaca.
Spoiler! --Click here to view--

Borrse, pozdrav i tebi, hvala ti što ( na ovaj način) doprinosiš rušenju predrsasuda. (bar mojih) :)

Edited by RE*NATA, 20 September 2008 - 10:24.


#24 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 20 September 2008 - 10:33

Meni nerazvijenost i nesredjenost u "turistickom smislu" mnogo ne smeta, sve dok je Mediteran u pitanju. Pa ja se i u Hrvatskoj kupam na divljim plazama, daleko od guzvi i popularnih mjesta. Ili, ako odem na neku poznatu plazu poput Bola na Bracu, ucinim to u 7 ujutro kad nema nikoga.
Pretpostavljao sam da Albanija ne moze imati manje lijepu obalu nego druge mediteranske zemlje, samo nisam bio upoznat sa pojedinostima. Thanks. Kad mi se ukaze prilika, eto me tamo.

#25 borrse

borrse
  • Banned
  • 59 posts

Posted 20 September 2008 - 13:55

Evo kako je sve bilo, posto vidim da Vam je zanimljvo

Pa ovako, u Albaniju sam otisao neplanirano, setao Grcku ovog leta, pa Ohrid (imam smestaje ako treba :ph34r: ) i pomislim da bi lepo bilo treci put otici na more ove god, i tako mi maltene iz kafane u ranim jutarnjim casovima, dogovorimo novo letovanje. Zaputimo se se preko Struge na granicni prelaz Caffesane, na ulasku platimo 2 eur po coveku, pokazemo dokumenta, medjunarodnu, obicnu dozvolu, pasos, zeleni karton i krenemo prema Elbasanu, put do tamo sa 300 krivina, most nema sve delove, ali mora da se prodje, jedan po jedan. Posle kraceg vremena stajemo na pumpu da popijemo kafu i iskoristimo za pus pauzu



Elbasan ruiniran grad beda ziva, osim ogromne pravoslavne crkve koja je prelepa, dalje idemo do Lushnja auto putem skoro do Valone, prolazimo 30 km od Tirane, putarina naravno nema i za 3h smo u Valoni koja je trebala biti glavno odrediste, ulazimo u prelep grad koji podseca na mondenska letovalista, ali mu more nista ne valja (Jadransko - glibavo) i mi odlucimo da idemo na nam jug do Sarande. Posto smo mnogo pametni i ne zelimo niciju pomoc mi pratimo kartu neznajuci da je put u izgradnji i 133km vozimo neverovatnih 8h. Pravimo pauzu u mestu Himare. Nastavljamo i posle 3 sata muchenja po prasini na vrhu planine dolazimo na kraj puta koji je preprecio bager. Moramo da cekamo dok ne zavrsi radove.



Stizemo u Sarandu prevece, i u centru grada nalazimo smestaj u hotelu sa klimom i satelitskom za 7,5eur po coveku. Prvoga dana upoznajemo ljude po prodavnicama, prodavac mekika specijalno za nas pravi po narudzbini i donosi tople svakog jutra. Poslasticara nam je preko puta za baklave i tulumbe a tu su i dva omiljena restorana, jedan u kome sluze gyros za 1eur i drugi gde sluze picu porodicnu za 3 eur. Lezaljke na plazi su 1,5eur, gorivo je 1,20eur mada su nam natocili 40eur a platili 30eur, niko nezna engleski, sporazumevamo se rukama, ali su svi ljubazni i niko nema nista protiv nas i kola sa dvoglavim belim orlom. Sami obilazimo grad uz pomoc mape. Posto nas mesto ne drzi idemo do grada Butrinta, koji je stari Rimski grad. Ulaz 7eur. Provlacimo se sa grupom nemackih turista u stedimo 7x4=28 eur. Ostatak vremena provodimo po malim zabacemi plazicama van grada. Jedemo domacu srpsku hranu, zato sto su rafovi puni nje, pijemo i domace sokove. Naravno ne propustamo ni skender konjak. Posle par dana odlucujemo da se vratimo za Ohrid asfaltiranim putem preko Gyirocastra, rodnog grada Enver Odze, koji je sagradio silne bunkere po zemlji. Uz put svracamo u jedan restoran, gde nam pustaju Draganu Mirkovic i stavljaju na najlepsi sto, drago nam je. Nastavljamo. Put je malo duzi ali brzo stizemo na granicu, gde nas Albanski carinik moli da mu damo 5eur jer je gladan, nismo mu dali. Zatim nas ceka neprijatno iznenadjenje na makedonskoj granici. Makedonci nam traze pored 1000 dokumenata i medjunarodno zdravstveno koje nemamo. Traze da se vratimo za Albaniju. Meni puca film i okrecem na nacionalnom osnovu, kao "Albancu su za vas gospoda, ovo ono..." Carinik zove sefa, kaze mu sta sam rekao, on prilazi , na uniformi vidim Albansko ime, smeje se, pruza mi ruku, dok me pokisli makedonci gledaju, i kaze "Brate Srbine, slobodan si , srecan put" Eto toliko vracamo se u Ohrid.

Edited by borrse, 20 September 2008 - 13:55.


#26 borrse

borrse
  • Banned
  • 59 posts

Posted 20 September 2008 - 14:05

I jos nesto, posle ovakvog predstavljanja Albanije, da neko ne pomisli da sam pristrasan, ili da sam albanac, jedna moja slika iz Haga, znaci ja volim svuda da odem i sve da vidim, pa onda sam da sudim o stvarima. Hvala i pozdrav!

Posted Image

#27 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 20 September 2008 - 15:46

Borsse, jedno pitanje (nemoj neko da se smejao):
Kako stoje stvari tamo sa ajkulama, meduzama, jezhevima i ostalim uzhasima? Blizhe je otvorenom Mediteranu, pa pretpostavljam da toga ima vishe nego u Grchkoj, Hrvatskoj ili chak Crnoj Gori?

#28 borrse

borrse
  • Banned
  • 59 posts

Posted 20 September 2008 - 16:00

Pravo da ti kazem veze nemam nisam ih video, cak nisam nikadacideo meduze u Grchkoj :ph34r: A ajkule valjda ih nema :) Nisem video nemani nikakve

#29 RE*NATA

RE*NATA
  • Members
  • 260 posts

Posted 20 September 2008 - 16:02

Hahaha, e baš si me nasmejao ovim klipovima sa jutjuba! :ph34r: Ali ovo na granici sa makedoncem i šefom albancem ! 'brate srbine' , hahahaha! Ludilo! :D
Iskreno, ja ti zavidim na hrabrosti da se upustiš u takvu avanturu!
Baš lepo što si išao. :D


Uostalom, zašto bi neko mislio nešto loše o tvom putovanju u tu zemlju...
Srbija nije imala nikakvih problema sa Albancima iz Albanije, ne znam da li znaš, ali ne škodi da napišem i ovaj istorijski podatak, u centru Beograda nalazi se palata Albanije, tu je nekada bila kafana 'Albanija' kao simbol zahvalnosti srpskog naroda prema albanskom zbog podrške u Prvom svetskom ratu, kada je albanska vojska pomogla povlačenje naše vojske preko albanskih planina i time ih spasila od nemaca.



Da te pitam nešto, koga si ti to išao da posetiš u Hag, a? :) ( šala)

#30 borrse

borrse
  • Banned
  • 59 posts

Posted 20 September 2008 - 18:26

Ma sto da ne nikog ne provociram, a ono budala ima svuda, pa sad kakva ti sreca, meni bilo zbog kola da ih neko ne ulupa, a meni ne pise na celu odakle sam, ma ne da neko misli nesto, ali posto sam ishvalio, a istina je, da ne bude da dalje od toga nisam video, mozda je meni bilo lepo zato sto sam ocekivao najgore??? Ma ljude nigde ne mozes da generalizujes, ima ih raznih.

Nesmem da ti kazem odmah ce strane obavestajne sluzbe da me smaraju gde je Ratko Mladic :ph34r: Ma bila dobra tura
Hrvatska
Slovenija (Kranjska gora, Bled)
Austrija
Nemacka (Minhen, Ninberg)
Belgija (Brisel)
Holandija (Hag, Amsterdam, Rotterdam, Volendam)
Luksemburg

Sve to za 350eur, a jos mi agdencija izgubila pasos, pa ponudila za dzabaka da idem :)