Jump to content


Photo
- - - - -

braco srbi! :)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1 reply to this topic

#1 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 26 May 2008 - 10:14

nisam uspela, i pored sve volje , da odgledam finale evrovizije u komadu, zbog muzike koju pushtaju na tom festivalu. toliko dranja na jednom mestu... tako da sam povremeno prebacivala kanal i ubadala po koji detalj - one heavy metal fince, parche bosanaca i hrvata, neku poljakinju koja izgleda kao barbi sa ugradjenim tonom selin dion, ne zna se shta je grdje... ali sam uskochila sudbinski, da chujem kako slovenac viknu u jednom trenutku: braco srbi, 12 poena!
a beograd na to odgovori ekstazom - aaaaaa!
mnogo im drago, vidim, i slovencima i srbima.

da vam je ko 1998 rekao da ce ovako biti, da ce evropska slovenija da nas voli kao bracu, i da nas naziva, ne bi mu verovali, ich.
i do danas, kad sa nekim pricham holandski po ulicama bgd, popljuju me prolazeci-navijachi kao slovenku koja je kriva za sve. (onda im ja kazem, na chistom beogradskom - ej bre, otkad je srpski dovikivati za tetkama po ulici? u moje vreme to je bio najgori blam!)
sada vishe nece, slutim, 12 poena je 12 poena - ljubav je izjavljena - njima smo mi najbolji!!! a ko je lud da pokvari peticu?

evrovizija me obradovala, nadala sam se komentarima ovde. srbija, sa svojom proevropskom zvakom, poslala je sve raspolozive policajce u bgd i smestila ih na svaki coshak sa zadatkom koji im je, policajcima, dubiozan - da ne daju da iko bije sharene goste. nisam chula da je obraz uspeo ni nokat nekom da slomi.
dakle, umemo. mozemo. nije da je to jache od nas.

ko bi rekao da ce opskurni festival, koji odavno nije shto je morao biti, nego je godinama otaljavao kao neka leshina, dok mu na velika vrata nisu uleteli istochnoevropljani, a na mala vrata homoseksualci, i izrecikrirali ga maksimalno. upravo gledamo kako se polucrknuti festival pretvario u mainstream gay festival, i sad ce svi da vide, pogotovo novoevropska drushtva, kake oni zurke prave!
zan pol gotije je iz beograda prenosio atmkosferu za francusku tv, de cesh bre veci mainstram?
a ima slichnosti sa raznim poljacima, rumunima srbima i ostalima uvredjenima i ponizenima sa homoseksulacima, svi se oni loze na ime na shpici, tojest na javno priznanje... tako da to uopshte nije bzvz. konekcija.

da se to, da je festival preuzet, razdanilo svima upravo pred beograd, jer su se pojavile u evropskoj javnosti teshke brige za sigurnost navijacha u homofobichnom beogradu, posebno je veselo. dve muve u jednom potezu - uvala homofobichnoj srbiji na tanjiru koji ne moze da razbije, i objava svetu da je to - to sada. bravo homosi :rolleyes:
a da su svi veseli, i braca slovenci, i braca srbi, i da im topla braca u tome ich ne smetaju, na protiv, to smo videli i sami. ljubav spashava, odakle god da je :huh::)


da li mislite da posle ovakve evrovizije gay populacija u srbiji sme da napravi pravu gay paradu, da pozove svoje evropske kolege, (slovenci ce doci i bez zvanichnog poziva) i da ih niko ne bije?

strah od fashista je bitno smanjen, rezali su, pretili su, obecavali klanje, ali kad stize, njih nigde ne bi, ne izadjoshe iz pacoske rupe im. boje se policije.

korak po korak, pa cemo stici u drushtvo gde je kaznjivije tuci nekoga (iz bilo kog razloga) nego drzati ga za ruku (iz bilo kog razloga).

zamislite tako neshto, braco srbi!


#2 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 26 May 2008 - 19:30

Hello Zazie, Ziza calling. Pa dugo te nije bilo. :rolleyes:

Sto se tice tvog topica, tj. samog Eurosonga, o tome smo manje vise sve rekli na PDF-u "TV"gdje mu je i mjesto, pa ne bih ovdje komentirala tvoje kriticke osvrte na sam show, a i cini mi se da je irelevantno, posto je, ako sam uspjela proniknuti u srž tvog posta, zapravo bitan ovaj dio:

da li mislite da posle ovakve evrovizije gay populacija u srbiji sme da napravi pravu gay paradu, da pozove svoje evropske kolege, (slovenci ce doci i bez zvanichnog poziva) i da ih niko ne bije?


Ne mislim. Tj. mislim da ih nece nitko u Srbiji dirati ukoliko bas ne budu setali drzeci se za ruke, kao sto pretpostavljam i nisu boraveci ovih dana u Beogradu. A i sto kazes, bilo je puno policije.

korak po korak, pa cemo stici u drushtvo gde je kaznjivije tuci nekoga (iz bilo kog razloga) nego drzati ga za ruku (iz bilo kog razloga).


Nisam znala da je u Srbiji kaznjivo ako se dvoje ljudi istog spola drzi za ruke, al' javlja mi se da pokusavas reci da ce Srbija jednog dana postati tolerantnije drustvo. Hoce sigurno, prije ili kasnije. Ali to nema bas nikakve veze s Eurosongom.