Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#14731 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 29 September 2016 - 17:05

"Ala si smršao, ne vidiš se", kazali su uglas dečaci koji su se spremili da gađaju Novaka.

 

http://sport.blic.rs...om-foto/g19z23z


  • 1

#14732 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 29 September 2016 - 21:45

I još mu je zaključak da treba još da smrša :ajme:  :D


  • 0

#14733 Pička

Pička
  • Members
  • 165 posts

Posted 30 September 2016 - 13:17

Ja ne znam sta se sa njim desava, vise ne lici na sebe, kakve su mu ovo izjave da mu vise prva pozicija i osvojeni turniri nisu prioritet. Sad kad je dosao blizu svih rekorda poceo je filozofirati. Na kraju ispada da bolje da i nije osvojio Roland Garos.
  • 0

#14734 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 30 September 2016 - 14:39

Za sada mi to izgleda kao skidanje pritiska sa sebe, videcemo tamo negde do Vimbldona, da li odlazi na Svetu goru i ostavlja tenis sa navrsenih 30 godina ili se osvajanje GS nastavlja ................  ;)


Edited by jevrem69, 30 September 2016 - 14:39.

  • 1

#14735 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 30 September 2016 - 14:45

od 45min je press


Edited by wwww, 30 September 2016 - 14:46.

  • 1

#14736 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 30 September 2016 - 15:34

Slazem se sa Jeveremom, tek tokom sledece sezone cemo moci da vidimo kako stoje stvari. Ovo je poruka da se ne ocekuje vise ulazak u bas svako finale i da se drami zbog svakog poraza.


  • 0

#14737 NMX

NMX
  • Members
  • 11,160 posts

Posted 01 October 2016 - 11:02

Jucerasnji trening i istezanje u BG. Polomice ga Amanovic ovako stakastog :D




Attached File  uploadfromtaptalk1475316125143.jpg   971.47KB   6 downloads

Edited by NMX, 01 October 2016 - 11:38.

  • 0

#14738 Anisija

Anisija
  • Members
  • 765 posts

Posted 01 October 2016 - 11:20

Slazem se, paz' sad i sa Jevremom i sa tatom! Ima tu svega pomalo. Mnogi na twiteru vidim pljuju, ljute se. Ne kapiram zasto. Covek ima neku ideju zasto je to rekao. Ako njemu to znaci sta sad mi odmah udri u "ma ne valja mu to", "bolje da nauci da cuti", "samo se blamira" Kuku sta sve cuh juce od njegovih navijaca, sta li tek hejteri pricaju,ne zelim ni da znam. http://www.tennisnow...earch-Mode.aspx Evo jednog divnog teksta, Cris Odo ga je napisao. Hvala Bogu na ponekom odlicnom novinaru. 💪👏👌
  • 0

#14739 sloba66

sloba66
  • Members
  • 1,404 posts

Posted 01 October 2016 - 11:26

Njemu se vise ne igra tenis pa onda zavrsi karijeru niko ti nece za zlo uzeti igro si dok si igro vise neces i tacka.

Nole od kad se ozenio je neprepoznatljiv sta ti zena moze uraditi od zivota to ne moze niko.

Svi zajebavaju Federera da svugde gde izlazi ide sa zenom a oni tri puta veci papucari.

Noletovo ponasanje posle osvojenog RG ni pomalo pocinje ici na kurac ovde mislim na terenu privatno pojma nemam jer nisam pucen niti me interesuje.


Edited by sloba66, 01 October 2016 - 11:29.

  • 0

#14740 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 01 October 2016 - 20:20

:lol+:


  • 0

#14741 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 02 October 2016 - 11:45

Vala stvarno, svašta se može pročitati :D

Bilo je isto svašta i onomad kad je rekao posle ženidbe da mu tenis neće više biti prioritet. Vidimo da otada ništa značajno nije uradio :P

Nema razloga za brigu, osvojio je sve bitne titule i naravno da mora da se prestroji malo. Samo ne znam što mu treba da to deli sa celim svetom na konferencijama za štampu, ali dobro, ionako bi ga pitali tako nešto na prvom narednom turniru. Što se pristupa tiče, dobar pokazatelj za narednu sezonu biće da se vidi hoće li Beker i dalje ostati u timu. A što se tiče igre, svakako da neće odmah početi da gubi na svim turnirima u prvim kolima. Samo treba uzeti u obzir da ništa ne traje večno. Ja bih jedino volela da ostane zdrav i da igra što je duže moguće.


  • 1

#14742 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 02 October 2016 - 13:04

Ja mislim da je jednostavno doslo do "zamora materijala", psihickog i fizickog. Ono sto je Novak uradio od 2011 na ovamo je zaista fenomenalno: igrao je sve vreme (dok su glavni konkurenti imali nekakve pauze) i to konstantno na vrlo visokom nivou i u visokom intenzitetu, protiv najboljih igraca sve vreme. Sve statistike to pokazuju (i to je ono sto nezasluzeno prolazi nezapazeno).

 

Nadam se da ce koliko-toliko zaleciti povrede i povredice i u nekakvom smanjenom intenzitetu privesti godinu kraju, pa onda napraviti jedan dobar rez, resetovanje s dobrim odmorom i oporavkom i dobrim bazicnim pripremama za novu sezonu (bez bilo kakvih egzibicija i ostalih poslovnih obaveza).


  • 7

#14743 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 02 October 2016 - 23:06

Vala stvarno, svašta se može pročitati :D

Bilo je isto svašta i onomad kad je rekao posle ženidbe da mu tenis neće više biti prioritet. Vidimo da otada ništa značajno nije uradio :P

Nema razloga za brigu, osvojio je sve bitne titule i naravno da mora da se prestroji malo. Samo ne znam što mu treba da to deli sa celim svetom na konferencijama za štampu, ali dobro, ionako bi ga pitali tako nešto na prvom narednom turniru. Što se pristupa tiče, dobar pokazatelj za narednu sezonu biće da se vidi hoće li Beker i dalje ostati u timu. A što se tiče igre, svakako da neće odmah početi da gubi na svim turnirima u prvim kolima. Samo treba uzeti u obzir da ništa ne traje večno. Ja bih jedino volela da ostane zdrav i da igra što je duže moguće.

Odakle ti sad to da je Boris pod znakom pitanja za nastavak? Novak je to vec najavio

mnogo mi nesto mracis alcesta u poslednje vreme sto se Novaka tice ;) :lol+:

tja nista ne traje vecno, pa on ima tek tri banke, spada u mladji kadar trenutno :lol+: ima on jos dve tri godine da drzi prvo mesto ladno po meni, jedini kog ja vidim da ima sanse da mu ga oduzne u narednih par godine je Rafica ako se vrati u top formu, a nadam se da nece nekim sticajem okolnosti smor koji u normalnim okolnostima nikad nije mogao mec da uzme sa big 3 da se popne na br 1 makar i na nedelju dana i usreci ove raspomamljene engleze koji ne znaju sta bi vise napisali i uradili ne bi li ga nekako dovukli do broja 1 makar na pola sata :wicked: :ajme: :frust: :P :D


Edited by ciao, 02 October 2016 - 23:07.

  • 0

#14744 Anisija

Anisija
  • Members
  • 765 posts

Posted 02 October 2016 - 23:18

Ja mislim da je jednostavno doslo do "zamora materijala", psihickog i fizickog. Ono sto je Novak uradio od 2011 na ovamo je zaista fenomenalno: igrao je sve vreme (dok su glavni konkurenti imali nekakve pauze) i to konstantno na vrlo visokom nivou i u visokom intenzitetu, protiv najboljih igraca sve vreme. Sve statistike to pokazuju (i to je ono sto nezasluzeno prolazi nezapazeno).

Nadam se da ce koliko-toliko zaleciti povrede i povredice i u nekakvom smanjenom intenzitetu privesti godinu kraju, pa onda napraviti jedan dobar rez, resetovanje s dobrim odmorom i oporavkom i dobrim bazicnim pripremama za novu sezonu (bez bilo kakvih egzibicija i ostalih poslovnih obaveza).


+1000 👌👌 bas tako!

Edited by Anisija, 02 October 2016 - 23:18.

  • 0

#14745 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 03 October 2016 - 12:42

Odakle ti sad to da je Boris pod znakom pitanja za nastavak? Novak je to vec najavio

mnogo mi nesto mracis alcesta u poslednje vreme sto se Novaka tice ;) :lol+:

Pominjao je nešto da treba da sednu da se dogovore oko nastavka saradnje za iduću godinu, a u kom kontekstu naravno nemam pojma.

Nisam imala nameru da mračim, samo pokušavam da podsetim ljude da nije normalno ulaziti svake godine u svako finale na svakom velikom turniru, i osvajati tri GS-a godišnje. Bez obzira na konkurenciju, pa sve i da igraju klikere a ne vrhunski profesionalni sport. Zato i nema smisla praviti projekcije za budućnost kao da će svaka godina biti takva. Čini mi se da smo se previše razmazili, pa odma' u paniku čim se izgubi nekoliko mečeva u godini :P

Jedino što me stvarno brine je njegovo fizičko stanje, a što se ostalog tiče sve je na njemu. Glavno je pitanje koliko dugo će još izdržati toliku posvećenost svakodnevno. Meni deluje da je malo olabavio posle Pariza, a možda su sve te povrede makar delimično pospešene i nedovoljno pažljivim pripremama, što mu se ranije ne bi moglo desiti. Koliko će biti prvi nije mi toliko bitno, nadam se da neće pustiti Endija da se već ove godine domogne tog mesta (teško ali u slučaju novih povreda moguće, pu pu pu daleko bilo) a posle kako god hoće.

Sasvim mi je razumljivo da mu je posle godina i godina odricanja najzad preko glave takvog režima, ne znam da li iko od njegovih kolega ima toliko organizovan život u smislu podređenosti tenisu već godinama. Programirano jede, programirano pije, programirano spava, programirano se odmara i puni baterije sve u cilju narednih turnira. Plus svakodnevni dril na terenu i van njega, teniski treninzi, neteniski treninzi, zagrevanja, istezanja, pripreme za mečeve, oporavci od mečeva, a da se ne pominju obaveze prema medijima. Ima li šta normalnije nego da mu se sve smuči s vremena na vreme, posebno sad kada je ostvario sve direktne ciljeve i motivacija neizbežno pada? Meni je samo čudno da je ovakva reakcija toliko dugo izostajala. Ako sad hoće malo više da uživa a malo manje da se maltretira samo da bi udovoljio očekivanjima drugih, meni je to sasvim OK.

Plus, izgubio je ove godine i veliku motivaciju u vidu Feda i Rafe, Feda nema na turnirima a Rafe ima samo formalno :( nadam se da će se sva trojica iduće godine vratiti u boljem izdanju. Endi ne znam kome može da bude inspirativan :P

 

Edit: 

http://www.rts.rs/pa...ugarijadu-.html


Edited by alcesta, 03 October 2016 - 12:56.

  • 2