Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#11671 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 18 November 2014 - 14:58

Cinjenica je i to da Novak osvojio sve trofeje u ovoj godini dok je Vajda bio sa njim. Tako da se nadam da ce on biti sto duze moguce uz njega na turnirima, tokom naredne sezone, a nadam se sigurno na RG.

Sve osim jednog, a taj jedan je najvazniji - Vimbldon, tu je Beker bio sam.


  • 0

#11672 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 18 November 2014 - 17:58

Mislim da je Vajda došao tek za finale... ne mogu se setiti je li bio tamo za polufinale.

Nebitno, izgleda mi da najbolje igra kad su tu obojica. A čini mi se i da se Vajda mnogo bolje sada razume s Bekerom, deluju opuštenije zajedno.

 

In an era when Roger Federer and Rafael Nadal seem to hold a firm monopoly in the appreciation games, is the Serb the most underappreciated player in the game? He finished a season full of personal and professional highs -- and a smattering of not-so-highs -- by once again playing the best at end of the season. He went undefeated in group play at the ATP World Tour Finals, losing just five games to the two other reigning Slam champions in the field to clinch the year-end No. 1 ranking. Setting aside a second set lapse, he threw down a 6-1 and 6-0 pair of sets on No. 5 Kei Nishikori. 

 
Was it awkward for him to win his third straight ATP World Tour Finals via a rare walkover from Roger Federer? Absolutely. All of a sudden the story was about Federer, his back and its implications for Davis Cup. The withdrawal denied Djokovic his crowning moment as he finished the year on top of the pack. Following the U.S. Open, he completed his season with a 17-1 record, three of his seven titles on the year and his fourth ATP Finals crown. 
Djokovic finished the season with the year-end No. 1 trophy for the third time in his career by virtue of his consistency, his first major title in over a year at Wimbledon and his physical resiliency, which was unmatched by the rest of the ATP's Big Four. Rafael Nadal's body broke down once again, Andy Murray fought to recover from last-year's season-ending surgery and in the end, Federer's back flared up. The game has never been as physically demanding as it is right now and Djokovic was able to recover and withstand the season.

http://www.si.com/te...hers-atp-finals


  • 0

#11673 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 18 November 2014 - 18:04

Ne znam da li je ovo bilo: link


  • 0

#11674 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 18 November 2014 - 18:13

http://instagram.com...fz1/?modal=true

 

NIsam bio precizan do kraja, mislio sam na Vimbldon. A to je najvazniji trofej sezone, ustvari "spasitelj", posle je sve bilo nekako lakse, bar meni  :)


  • 0

#11675 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 18 November 2014 - 18:17

Ja bi pre uzo jos jedan W nego RG sledece godine.

Ali ja ovo mogu da kazem jer mi ne fali RG u rezimeu.


  • 3

#11676 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 18 November 2014 - 18:23

AO, time bi posatao rekorder na jednom GS u Open eri po broju titula.

RG, ne da bi upotpunio kolekciju, vec jer je zasluzio da uzme sljakasti GS.

USO, jer bi bila velika steta da takav igrac zavrsi karijeru sa samo 1 titulom u Nju Jorku.

Vimbldon - svaka nova titula bonus, jos jedna ga ubacuje medju legende tog turnira.

 

Dakle gde god da uzme (ako uzme) nece da "omane", bar sto se mene tice  :) .


  • 3

#11677 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 18 November 2014 - 18:38

Ali ja ovo mogu da kazem jer mi ne fali RG u rezimeu.

:rotflmao:

Stvarno, kad nas čovek čuje, ne bi znao ko zapravo tu igra za trofeje :lol+:


  • 0

#11678 unagi

unagi
  • Members
  • 1,773 posts

Posted 18 November 2014 - 18:53

Australiju mora da uzme i zbog istorije(ako osvoji imace sansu da postane najbolji u istoriji tog turnira) a i da bi rasterecenije isao na ostala 3 slema. Kad osvojis Australiju lakse je u nastavku sezone jer i ako ne uzmes nista do kraja sezona nije neuspesna.


  • 3

#11679 andrvor

andrvor
  • Members
  • 1,225 posts

Posted 18 November 2014 - 20:27

 

 

Šta će mu (im) ovo?

 

Nije zaradio dovoljno ove godine?

 

Kratka mu sezona?

 

Ajde Marej, on bi da se ogrebe za još koju kintu - nije se ovajdio ove sezone, a Federer bi da unovči ono što mu je ostalo - ali zašto on?

 

:frust:


Edited by andrvor, 18 November 2014 - 20:30.

  • 0

#11680 Petar 91

Petar 91
  • Members
  • 3,145 posts

Posted 18 November 2014 - 20:41

Pa zna se vec 8 meseci da ce igrati IPTL... A svejedno ove glavne zvezde tipa Fed , Djokovic  igraju samo dva dana i to se mecevi igraju u jedan dobijeni set .... 

Da ovo nije rezervisao da igra , igrao bi neke egzibicije pa je bolje da ovde otalja ta dva seta nego da se lomata po Juznoj Americi i uveseljava siroke narodne mase   ;)


  • 3

#11681 Stari Vujadin

Stari Vujadin
  • Members
  • 2,215 posts

Posted 18 November 2014 - 20:48

I prosle ili pretprosle godine se muvao po Juznoj Americi, pa mu to dodje na isto.

Edited by Stari Vujadin, 18 November 2014 - 20:48.

  • 0

#11682 andrvor

andrvor
  • Members
  • 1,225 posts

Posted 18 November 2014 - 20:48

Pa nadao sam se da je to samo reklamni trik...

 

Sa druge strane, lomataće se po jugoistočnoj Aziji i sumnjam nešto da su samo dva meča, to je nekakva liga ...

 

Kako Nadala to ne zanima? (povukao se pre operacije - Federer je uskočio mesto njega)

 

+ od ove godine ima i neke nove obaveze

 

++ Nisu mi jasne te egzibicije- troši vreme i energiju na manje važne stvari umesto da se odmara ili priprema za sledeću godinu.


Edited by andrvor, 18 November 2014 - 20:50.

  • 0

#11683 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 18 November 2014 - 20:49

Da ovo nije rezervisao da igra , igrao bi neke egzibicije pa je bolje da ovde otalja ta dva seta nego da se lomata po Juznoj Americi i uveseljava siroke narodne mase   ;)

E jedino me to miri s ovim izborom. A čisto sumnjam da će Fed igrati posle svega.


  • 0

#11684 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 18 November 2014 - 20:50

feda vec skinuli sa reklamnog klipa.


  • 0

#11685 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 18 November 2014 - 20:57

++ Nisu mi jasne te egzibicije- troši vreme i energiju na manje važne stvari umesto da se odmara ili priprema za sledeću godinu.

Pa tu je bar sve kristalno jasno. Ko zna koliko su para dobile najveće zvezde, kad je prvo pristao i Rafa, a posle Fed uskočio da ga zameni.

Inače, Viško je najavio da će SK prenositi to, pa eto prilike da se popuni nedostatak tenisa na neko vreme :)


  • 0