Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#11506 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 24 October 2014 - 19:01

Mislim da su dosad skinuli bilbord. :D
A mama i tata će biti u Parizu s Novakom, što ne volim kad ih vidim na tribinama.. .

 

Ista priča, Srđan mi je tako odbojan. 


  • 0

#11507 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 24 October 2014 - 19:24

A ko ga voli? :lol:

Ali i bez toga, imam utisak da mu samo smetaju i odvlače pažnju kad dođu na turnire, bez obzira šta on kaže.


  • 0

#11508 Hogal

Hogal
  • Banned
  • 102 posts

Posted 26 October 2014 - 16:34

Đoković je ove godine odigrao samo 12 turnira, znači u proseku po jedan u mesec dana, šta je teška sramota za jednog vrhunskog sportistu. Meni nije jasno da je on tako nemotivisan sa 27 godina. Taj tenis je jedino čime se bavi i po čemu je poseban, za druge gluposti će biti vremena celi život. Šta se ne može još nekoliko godina žrtvovati da bi mu brojke bile bolje. Imao je broj 1 u džepu i to će propustiti Federeru koji nije ni osvojio grand slam ove godine.


  • 0

#11509 bojant

bojant
  • Members
  • 4,523 posts

Posted 26 October 2014 - 16:55

Đoković je ove godine odigrao samo 12 turnira, znači u proseku po jedan u mesec dana, šta je teška sramota za jednog vrhunskog sportistu. Meni nije jasno da je on tako nemotivisan sa 27 godina. Taj tenis je jedino čime se bavi i po čemu je poseban, za druge gluposti će biti vremena celi život. Šta se ne može još nekoliko godina žrtvovati da bi mu brojke bile bolje. Imao je broj 1 u džepu i to će propustiti Federeru koji nije ni osvojio grand slam ove godine.

jos nije proslo 10 meseci, a i on je odigrao 13 turnira, odigrace jos 2 do kraja sezone, znaci 15 komada za godinu dana. Federer je igrao 2 vise, ali nisam siguran koliko su Brizbejn i Hale, dva turnira kategorije 250 bitni, Nole ih ne igra vec godinama.

Njegov raspored vec neko vremej je GSovi, masters + dubai i china open. Ove godine je preskocio Madrid zbog povrede i to je to.

Mogucnost da ga Federer prestigne nema nikakve veze sa tim sto je Nole nesto razredio raspored, a i cisto sumnjam da nema motiva, pa momak je ove godine osvojio slem i 3 mastersa, to je taj nivo od prethodne 2 godine. Jedino sto je izgubio malo na konstantnosti i otuda Federer u prilici da ga prestigne (i dalje mislim da ce Nole biti prvi na kraju godine, ali s obzirom na desavanja nakon RGa ove godine vrlo lako bi se moglo desiti da Federer dodje do prvog mesta negde tokom sezone sljake)


  • 1

#11510 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 26 October 2014 - 16:57

Odigrao je 13 turnira, Madrid je preskočio jer je bio povređen, a ostaju mu još dva do kraja godine. To nije ništa manje nego što igra praktično svake godine, samo što sada nije igrao DC. Da je igrao bolje američku turneju sada ne bi uopšte bilo bitno ima li turnir manje ili više. 

Vrhunski sportista treba da se održava u top formi, a to znači da pazi na svoje telo, i nije nikakva sramota rasporediti napore na najbolji mogući način. Verovatno se posle MC i dodatno zabrinuo pa sad još više pazi u tom smislu, što je samo ispravno. To što je sad prvo mesto u opasnosti nema veze sa brojem odigranih turnira nego sa fokusom koji očigledno nije bio na tenisu nego na nekim drugim "glupostima". A za te druge gluposti on zna najbolje kad mu je vreme, baš će pitati fanove na forumu :P

 

Edit: preteče me bojan :)


Edited by alcesta, 26 October 2014 - 17:01.

  • 1

#11511 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 26 October 2014 - 18:55

Pa nije bas da nema taj jedan je Masters koji je propustio zbog povrede, a nije ga nadoknadio nijednim drugim turnirom.

Ipak je 13 odigranh malo do sada u sezoni , ali on nece da odstupa od svog standardnog rasporeda od 2011, nije ni prosle godine kada se lomio broj 1 hteo da igra neki manji turnir  za bodove, tako da sam je kriv sto mu sa 15 turnira  i DCa bez slama Federer dise za vratom .S druge strane ima mozda i dobrih strana, nije preigrao za narednu sezonu. AO je kljuc, iako sada izgleda daleko  jako vazno bi bilo da ga uzme ponovo , pa posle lagano..Nego jeste pitanje dalje njgove motivacije da se ne lazemo on ne izgleda kao Federer koji se fokusira samo na tenis iako je porodica tu.  Mozda me i razuveri ali..

No uzeo je slam cetvrtu godinu za redom,  ima preko 100 nedelja na no 1 , nije tako daleko od  Nadala u tom smislu a koji ima dvostuki broj GS,mozda i  ponajboljieg igraca u istoriji ovog sporta , tako da sezona  nije uopste losa kako se mozda cini i ako je zavrsi na no1.


Edited by nighthawk387, 26 October 2014 - 18:56.

  • 0

#11512 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 26 October 2014 - 19:47

Pa ne možemo reći da je propustio jedan masters eto tako što mu je dunulo :) a to što ga nije nadoknadio rekla bih da samo demantuje Bekerovu priču o tome šta je prioritet, bilo ove ili iduće godine.

A ne možemo sigurno od njega očekivati da bude kao Federer i Nadal po pitanju fokusa na tenis. Zato će ostati na mnogo manje titula, ali da je mogao, osvojio bi ih, a to što nije mogao znači da jednostavno nema taj poriv u sebi da grize bez prestanka, i ne očekujem tu nikakve spektakularne promene. Uostalom, kad vidim šta Rafa radi od sebe i svog zdravlja, bude mi i drago što je tako.


  • 0

#11513 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 26 October 2014 - 19:54

Pa nije , ali u odnosu na Federera koji je propusto Madrid zbog rodjenja dece, igra  MC koji zadnjih godina bas i ne igra cesto a nije ni obavezan,Novak ne igra ni jedan drugi turnir , ovo sve u kontekstu price koliko je ko turnira odigrao. I te kako ce to u postojecoj situacijii odigrati ulogu oko bodova na kraju.


Edited by nighthawk387, 26 October 2014 - 19:56.

  • 0

#11514 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 26 October 2014 - 20:04

Ali Federer je mogao da nadoknadi Madrid MC-om, koji mu ionako nije u redovnom rasporedu. Novak bi morao Madrid da nadoknađuje većim brojem manjih turnira, a jedino bi imao prostora za neki Vašington od 500-tica. Kakav bi tamo došao, sa ovim iskustvom iz Kanade, i bolje što nas je milostivo lišio mučenja :D

Na kraju će ispasti da će izgubiti 1. mesto zato što nije igrao 250 turnire :lol: a neko tu nipodaštava Karolinu i Jelenu :P

Meni će biti žalije da on ne osvoji nijednu titulu na ova dva turnira nego da izgubi prvo mesto. Doduše, to i ide jedno s drugim :D ali svakako godina u kojoj se osvoji slem ne može biti loša. :)


  • 0

#11515 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 26 October 2014 - 20:10

Pa postoji velika veroavtnoca da tako i bude plus poeni koje ce DC doneti Federeru. Opet se vracamo na isto 13 turnira je malo i nije cudo sto je nakon podbacivanja na NA hardu sada u ovoj situaciji, Sto se mene tice kada bi uspeo da uzme WTF  jos ove sezone i puna kapa.Federeru ionako rekordi pa makar i  bili presedani najvise znace.


  • 0

#11516 Stari Vujadin

Stari Vujadin
  • Members
  • 2,215 posts

Posted 26 October 2014 - 20:14

Rece Pilic da mu ovaj burazer Djole ima potencijala za top 50.
Da vidimo i to cudo.
  • 0

#11517 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 26 October 2014 - 20:18

Rece Pilic da mu ovaj burazer Djole ima potencijala za top 50.
Da vidimo i to cudo.

Ranije je bila priča da je talentovaniji od Novaka.


  • 0

#11518 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 26 October 2014 - 20:29

Ranije je bila priča da je talentovaniji od Novaka.

 

Ne samo za njega, nego i za Marka :D


  • 0

#11519 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 26 October 2014 - 21:07

Od suvog talenta nema 'leba pa sve da je veći od Borgovog i Federerovog zajedno, treba da se radi, a njih dvojica nemaju potrebe ni motiva da rade.

Mada kad pogledam s te strane, trebalo bi mnogo više onda ceniti i Gulbisa, Nalbija i njima slične koji nisu morali da postignu ni ovo što jesu pa im opet ništa ne bi falilo :)

 

Edit: Kurir danas objavio slike iz porodilišta, valjda s mobilnog nekog od osoblja :ajme:


Edited by alcesta, 26 October 2014 - 21:19.

  • 0

#11520 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 26 October 2014 - 22:39

Tačno, u svakom sportu da bi postali zvezda mora rad da se stavi na prvo mesto, a kako alcesta kaži, oni nikakvog motiva nemaju, život (Nole) im je pružio sve što im je potrebno.

 

Slažem se sa komentarima iznad, telo trpi velike napore u vrhunskom sportu, pa između ostaloga i u tenisu, treba pametno raspoređivati turnire i čuvati snagu, imamo Rafu kao primer, koliko su ga povrede sputavale tokom čitave karijere, ali verujem da on nije krivac, već kompletan njegov tim. 


  • 0