Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#10666 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 18 April 2014 - 23:01

Nije ni održao konferenciju za štampu posle meča zbog tretmana zgloba. Da nije toga, rekla bih da je dobro da pre Feda ima teži meč da se malo izdriluje. Ovako...


  • 0

#10667 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 19 April 2014 - 16:23

Neka igra povređen ili preda, neka statira ili neka se bori, neka igra sve turnire ili neka ih preskače, nek ih osvaja ili ispada u prvom kolu, ali samo neka osvoji taj RG, kako će to da uradi i šta će pre toga da uradi savršeno me ne zanima. Management by objectives u svojoj najčistijoj formi....


  • 1

#10668 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 19 April 2014 - 16:30

Tačno, ali nije mu ovo trebalo baš sad kad je Rafa kilav na šljaci :ajme: samo da RG osvoje on ili Rafa, ne bi mi ništa gore bilo nego da obojica ispadnu i neko treći se opet okoristi posle ovoliko godina pokušavanja :angry:


  • 0

#10669 bojant

bojant
  • Members
  • 4,523 posts

Posted 19 April 2014 - 16:34

Tačno, ali nije mu ovo trebalo baš sad kad je Rafa kilav na šljaci :ajme: samo da RG osvoje on ili Rafa, ne bi mi ništa gore bilo nego da obojica ispadnu i neko treći se opet okoristi posle ovoliko godina pokušavanja :angry:

Federer :D

 

pa ne mozes reci da se ovde bilo ko nesto nefer okoristio.

Federer je igrao finala sa Rafom u MCu, zasluzio je da osvoji koji :)

A i Wawa je u odlicnoj formi, ne moze se reci daj e imao srece da Ferer izbaci Rafu, ovakvom igrom bi ga i on dobio.


  • 0

#10670 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 19 April 2014 - 16:39

Ma ne govorim za MC, da ga nije osvojio prošle godine bilo bi mi krivo, ovako mi je manje bitno, mada naravno šteta za bodove. I nije reč o tome da li je fer ili nije (kakve veze uopšte to ima?).

Svetla strana je što se o prvom mestu ipak neće odlučivati na RG posle svega, pa smo bar taj balast skinuli. Samo da ne bude trajnijih posledica posle ovoga danas. Nije trebalo da igra, ali mogu da ga razumem... tja, lako je sad pametovati.


  • 0

#10671 Elias

Elias
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 19 April 2014 - 19:32

Treba debelo smanjiti ocekivanja ove godine. Ocigledno  postoje nekoliko igraca na turu koji su snazniji jaci, brzi od njega i nikad se ne umaraju. I da nije bilo povrede prosao bi isto. Pregazio ga je ovaj danas kao brzi voz...


  • 0

#10672 Anisija

Anisija
  • Members
  • 765 posts

Posted 19 April 2014 - 21:18

Ne bi gosn Rodja mogao nista da Nole nije trokirao zbog bolova. Ako to ne vide pojedini... a komentar za brzi voz....hilarious... denial totalni!  :lol+:


  • 2

#10673 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 19 April 2014 - 21:42

@Elias - pretpostavljam da si iznerviran zbog poraza, ne deluje mi da ti tako olako otpisujes Novaka. Sam Federer rece da nije bilo dovoljno spina, a to je bar protiv njega vrlo bitno. Samo da nije neka teza povreda, ako je obicno istegnuce bice sve OK uskoro, nadam se.


  • 4

#10674 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 19 April 2014 - 22:31

mnogo sam razocaran. ne zbog poraza, vec zbog ovoga sa rukom. taman kad je pronasao igru i sledi pauza. nisam ovo ozbiljno shvatao, ali stvarno ispade ozbiljna povreda.
  • 1

#10675 Anisija

Anisija
  • Members
  • 765 posts

Posted 19 April 2014 - 23:48

Kad je Novak bilo koju povredu umanjivao ili preuvelicavao? Uvek oprezan...setitie se izvrnutog zgloba i suza...  A igrao je danas samo zbog zloca koje su ga prozivale ranije...a svi znamo ko su ti "fini" igraci! Ma muka mi je od tih i njima slicnih...


Edited by Anisija, 19 April 2014 - 23:48.

  • 0

#10676 bojant

bojant
  • Members
  • 4,523 posts

Posted 20 April 2014 - 00:13

Kad je Novak bilo koju povredu umanjivao ili preuvelicavao? Uvek oprezan...setitie se izvrnutog zgloba i suza...  A igrao je danas samo zbog zloca koje su ga prozivale ranije...a svi znamo ko su ti "fini" igraci! Ma muka mi je od tih i njima slicnih...

Niko noleta nije prozivao za neizlazak na teren zbog povrede.
  • 0

#10677 Anisija

Anisija
  • Members
  • 765 posts

Posted 20 April 2014 - 01:22

Niko noleta nije prozivao za neizlazak na teren zbog povrede.

Ja to nisam ni rekla! Prozivali su ga za predaju meceva...i izmisljanje povreda......i on je zbog tih i takvih komentara danas odlucio da igra i pored povrede. Sam je rekao! A pomenucu samo jedan od komentara cuvenog gospodina  od pre nekoliko godina,koji Novaku jos uvek odzvanjaju u glavi sigurna sam...prevod na srpski : "ako vec ne mozes da podneses vrucinu,ne ulazi u kuhinju" ..i jos mnogo slicnih...mislim da oni koji su danas posle meca neko vreme proveli na tviteru su imali prilike da se podsete iz prve ruke sa sve linkovima podsecanja  na izjave doticnih...tako da ovo nisu moje izmisljotine. E od toga mi je muka...


  • 0

#10678 bojant

bojant
  • Members
  • 4,523 posts

Posted 20 April 2014 - 09:43

Svi komentari se svedu na isto, izadji na teren samo ukoliko si spreman. Nole je bio prozivan da predaje meceve i trazi mto kad pocne da gubi, tako da ne vidim kako se moze doci do zakljucka da je igrao danas samo zbog prozivki. Da je predao pre meca sta bi bilo, po koji ozlojedjeni navijac bi rekao da je predao da bi pobegao, i to je to. Kad je vec izasao na teren ipak je poslao znak da moze da igra, i u slucaju predaje bi se suocio sa vise kritika, ali ipak treba covek prvo da vodi racuna o svom zdravlju, ako moze sebi da pogorsa stanje, ko sisa kritike.
  • 0

#10679 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 20 April 2014 - 13:25

@DjokerNole: Happy Easter #NoleFam ! Hristos Vaskrese! Thank you for your love&support! Hvala puno na podrsci! Blqh6h-IgAA_lgC.jpg


  • 1

#10680 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 20 April 2014 - 13:42

Ne bi gosn Rodja mogao nista da Nole nije trokirao zbog bolova. Ako to ne vide pojedini... a komentar za brzi voz....hilarious... denial totalni!  :lol+:

OK, ajde da probamo malo objektivnosti, iako to jeste teško u ovoj situaciji :)

Nije nimalo sigurno da bi Novak dobio juče da je bio zdrav. Njihove mečeve odlučuju nijanse, ova povreda je bila malo više od nijanse, ali ne znači da je ona presudila. Znamo šta se dešava kad treba izjednačiti h2h sa Federerom. Ali da bi čitavi Novak bio favorit to je sigurno, a najsigurnije je da ne bi bilo nikakvog gaženja u 2. setu, bilo sa čije strane.

 

Kad je Novak bilo koju povredu umanjivao ili preuvelicavao? Uvek oprezan...setitie se izvrnutog zgloba i suza...  A igrao je danas samo zbog zloca koje su ga prozivale ranije...a svi znamo ko su ti "fini" igraci! Ma muka mi je od tih i njima slicnih...

Ume on da izdrami i da se prepadne više nego što treba, pa se nadam da je to i sada slučaj. Ne radi to namerno, ali to je daleko bolje nego Delpova nonšalancija, samo da mu ne zapadnu slični doktori za dijagnoze :ajme:

 

Nole je bio prozivan da predaje meceve i trazi mto kad pocne da gubi, tako da ne vidim kako se moze doci do zakljucka da je igrao danas samo zbog prozivki. 

Međutim...

Srpski teniser je dodao da nije želeo da preda meč zbog eventualnih loših komentara javnosti. 
"Nisam želeo da predam meč, jer bi ljudi onda počeli da pričaju razne stvari o meni... To je glavni razlog. Ovim sam pokazao moju snagu ili šta god da sam to imao. Jednostavno sam želeo da ostanem do kraja na terenu", zaključio je Đoković.

E ako upropasti sebi šanse za RG zato što se brinuo šta će ko da kaže, svaka čast, nešto gluplje odavno nije uradio :ajme:

 

U suštini, Fed mu je učinio uslugu što je dobio u dva seta. Da je Novak iskoristio neku od onih set lopti, zapeo bi iz petnih žila u drugom, verovatno bi morao da se muči tri seta, a u prilično neverovatnom slučaju da je dobio meč ne bi imao apsolutno nikakve šanse u finalu, samo još jedno mučenje ako je zapeo da ne predaje. Tako da je Fed sprečio dalje pogoršanje povrede, i hvala mu :D


  • 2