Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#7816 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 02 April 2012 - 13:44

Najbolji svetski teniser svestan je da rivali žele da mu skinu skalp, ali isto tako poručuje da je spreman. "Svaki turnir za mene je podjednako važan i na svakom želim trofej". Novak Đoković verovatno neće ponoviti prošlogodišnju senzacionalnu seriju od 41 uzastopne pobede, ali i dalje pokazuje da je trenutno najbolji teniser sveta i da će još dugo biti u vrhu.

Konkurencija je žestoka. Svako želi da pobedi svetskog broja 1 i to je normalna stvar u sportu. Iako ima samo 24 godine, Srbin je sa obe noge na zemlji, ne leti.

Mnogi su skloni da ocene da će teško moći da ponovi uspehe iz prošle godine, kada je bio nepobediv. Ipak, na turniru u Majamiju Đoković je pokazao da je i dalje neprikosnoven.

"Prošla sezona je bila neverovatna, pogotovo prvih pet, šest meseci. Svaka godina je drugačija. Ipak, i ove sezone sam osvojio grend slem i sada sam pobedio u Majamiju, igrao sam i nekoliko polufinala. Mislim da igram podjednako dobro kao pre godinu dana. Verujem da igram najbolji tenis u svojoj karijeri", rekao je Đoković novinarima nakon što je odbranio titulu u Majamiju pobedivši u finalu Endija Mareja.

Sportisti imaju običaj da kažu da je mnogo teže odbraniti titulu nego je osvojiti. Teško je braniti i poziciju broj 1, braniti poene na ATP listi...Đoković se time ne opterećuje, što je pozitivna stvar u njegovom razmišljanju.

"I dalje se borim za svaku titulu, kao i svaki drugi teniser. Pozitivno razmišljam. Ne kalkulišem i ne brojim koliko poena mogu da odbranim ili izgubim...Za mene je svaki turnir podjednako važan", rekao je Đoković.

Svako želi da svrgne kralja. Đoković to zna.

"Navikao sam na to, pred svaki turnir. Konkurencija je sve jača i svi se trude da budu što profesionalniji. Svi najbolji igrači iz TOP 10 igraju na svakom većem turniru. Tako, možda, nije bilo pre pet ili 10 godina. Zato je sve teže osvojiti neku titulu. Ali, ja sam spreman", kaže srpski teniser.

Počinje sezona turnira na šljaci. Đoković je već ranije rekao da su mu glavni ciljevi ove godine - olimpijska medalja i pobeda na Rolan Garosu, jedina grend slem titula koja mu nedostaje u karijeri.

"Prošle sezone sam imao odličnu sezonu na šljaci i to mi daje samopouzdanje pred ono što sledi", poručuje svetski broj 1.



http://www.mondo.rs/...jos_titula.html
  • 0

#7817 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 02 April 2012 - 14:27

Posted Image
  • 0

#7818 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 02 April 2012 - 14:28

Au, sto je Fedja blizu Rafi Posted Image
  • 0

#7819 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 02 April 2012 - 14:31

Nekako ne verujem da će propustiti MC i priliku da mu se približi još više. Ali to je za drugu temu. :)
  • 0

#7820 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 02 April 2012 - 14:32

pa skoro 1k poena, toliko je i endi od fekija..
  • 0

#7821 Petar 91

Petar 91
  • Members
  • 3,145 posts

Posted 02 April 2012 - 16:19

Nesto mi je mnogo mala razlika izmedju Noleta i Rafe ili sam se ja istripovao da je bilo vise poena izmedju njih.... :blink:
  • 0

#7822 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 02 April 2012 - 20:00

Nesto mi je mnogo mala razlika izmedju Noleta i Rafe ili sam se ja istripovao da je bilo vise poena izmedju njih.... :blink:

pa, pre IW je bilo oko 2500. Krenulo je opet uzlaznom putanjom. :D



edit : inače, onaj deo priče kako se zahvaljuje skupljačima loptica je pobedio. Ne mogu da tvrdim da to nikad niko nije radio, ali
sami komentari onih dečaka i njihov izraz zadovoljstva na licu su mi dovoljni. Popularnost u Americi je neverovatna. Đole
pobeđuje na svim frontovima.

Edited by the kid, 02 April 2012 - 20:03.

  • 0

#7823 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 02 April 2012 - 20:05

Gledam ovu sliku sa svim titulama a i tokom onog klipa što sam okačila sam se iznenadila koliko Nole starije izgleda, on je baš nekako naglo ostario :D još pre neki dan na ES-u videh snimak sa AO 2008. tamo beba. Jbg nije zdrav posao za kožu, ali tako je :)
  • 0

#7824 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 03 April 2012 - 00:54

Mnogaja ljeta, pesmica koja je često na repertoaru pravoslavnih sveštenika u različitim prilikama, ima značenje otprilike kao da smo živi i zdravi još godina sto. Posted Image


Posted ImagePosted Image

Tek ponovnim iscitavanjem sam ovo uocila... kako mi je samo promaklo danas Posted Image
  • 0

#7825 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 03 April 2012 - 15:31

Gledam ovu sliku sa svim titulama a i tokom onog klipa što sam okačila sam se iznenadila koliko Nole starije izgleda, on je baš nekako naglo ostario :D još pre neki dan na ES-u videh snimak sa AO 2008. tamo beba. Jbg nije zdrav posao za kožu, ali tako je :)

I Endiju su nešto upali obrazi u zadnje vreme, mora da je to zbog te dijete. :D
  • 0

#7826 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 03 April 2012 - 22:50

Bodo
  • 0

#7827 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 04 April 2012 - 06:47

:)

Hello everybody! First, I wanted to thank you all for all your words of support and encouragement throughout the past few weeks, and following my recent success in Miami. It was a great week for me and my team. I took off straight after finals on a short holiday so that's why i didn't write to you. I wanted to dedicate this title to my grandfather Vladimir, who is always sending me lots of positive energy. He is my hero and a fighter. He thought me since i was young to never give up. So Miami is all for you grandpa!



Sa fejsa....
  • 2

#7828 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 04 April 2012 - 21:34


  • 0

#7829 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 08 April 2012 - 16:09

Posted Image
  • 0

#7830 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 08 April 2012 - 16:18

Vidi se da su dugo u vezi, ne drze se za ruke :D .
  • 0