Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#18031 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 14 July 2017 - 11:31

Pitam se nesto : citajuci google na temu zvana sok tema od pre dva dana, vidim da se za ljude koji su zaradili taj teniski lakat (jer to moze da se zaradi i na drugi nacin ali se zove tako jer je tipicno za tenisere) preporucuje da : promene drsku reketa (dimenzije), tezinu reketa i pokret pri servisu i kao najvaznije da naprave pauzu kad se pojavi zapalenje koje u principu prodje (na duze ili na krace posle dva do sest meseci mirovanja).

Mene ti saveti jako podsecaju na nesto sto Feki naprimer radi poslednjih godina,  a i Rafa, oni jesu menjali reket, servis (kao i Novak) menjaju, i prave pauze. Ideja (utesna ) mi je da to vrlo moguce i oni imaju  uz ono sto su prijavili kao problem, kolena za rafu, ledja za fekija, da ne pricam o drugim teniserima. Novak koliko ja znam dugo nije menjao reket, a nije ni pravio pauze do pre sest meseci nikad. Hocu da kazem da mi lici da je nesto sto verovatno dosta tenisera ima ali zive tj igraju i bore se sa tim.

 

ciao, Fed nije menjao pokret kod servisa, a reket je promenio da ne bi vise ubijao ptice oko teniskih terena iz bh, a ne zbog teniskog lakta.

Federer oduvek ima problema sa ledjima, cak je i prvi W je osvojio sa problematicnim ledjima. Problem sa kolenom je nov, ali je ocigledno iza njega i tu je uradio pravu stvar sto je napravio pauzu od 6 meseci.

 

shvatam ja tebe da ti pokusavas sad da se utesis, ali malo je glupo da pises, sigurno i Fed i Nadal imaju isti taj problem, ali kriju...


  • 0

#18032 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 14 July 2017 - 11:44

Zasto glupo? Pitam da li se misli da je isto, pravo da ti kazem ocekivala sam da ti odgovoris jer naravno da sve znas o Fekiju (koliko se moze znati jer nije niko od njih lud da daje zvanicne lekarske izvestaje o svim detaljima svog zdravstvenog stanja), mada je pitanje bilo upuceno vise onima koji te stvari gledaju da kazem objektivnije i strucnije.

Inace, dovoljno je bilo da kazes da mislis da to nije slucaj (ja cu i dalje da mislim daverovatno jeste) a sta cu ja kao Novakov fan da pisem da Novakovoj temi je moja stvar, da ne pocinjemo glupi rat fanova

Naravno da oni svi kriju dosta stvari kao sto je i Novak krio godinu dana i ko zna sta jos krije i on i svi oni.

sad ja da dodam u tvom stilu : izvinjavam se sto sam pomislila da bozansko bice moze da ima isti problem kao Novak ili da krije bilo sta. Evo napisala sam nadam se da je sada ok, stvarno nemam zelju da se prepucavam, spusti loptu pliz bar na ovom topiku.


  • 0

#18033 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 14 July 2017 - 12:00

Stvarno nema potrebe za tim tonom, nije mi namera da se svadjam niti sam ja podigla loptu u startu...

 

Za Federera mogu objektivno da kazem da nema nikakvih problema sa ramenom ili laktom jer ima isti pokret kod servisa od kad ga pratim pa do sad, a pratim ga od 2004. godine. Druga je stvar da li je on napredovao, ubacio varijacije itd., ali njegov fluidni pokret kod servisa je isti, nije se menjao.

Promenio je reket jer sa onim malim reketom od 90" nije imao vise sta da trazi na touru, a ne zbog nekog fizickog problema.

 

A Djokovic je to mozda pokusavao da krije godinu dana, ali je evidentno bilo da ima problema sa laktom, a postoje mesta na netu gde se o tome i diskutovalo.


  • 0

#18034 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 14 July 2017 - 12:14

Djokovic ima i hronican problem sa ramenom, zbog cega je menjao servis nekoliko puta.

 

Iskreno svaka mu cast sto je uspeo da osvoji koliko je osvojio sa tim problemima koji se vracaju.

 

Svako ko se i rekreativno bavio sportom zna koliko je tesko igrati sa tim "niggling pain" bilo gde u telu - ma koliko da je bol mali, ako je tu i vraca se to pravi prvo ogroman psiholoski pritisak, a svakako utice i na performanse sto je na tom nivou na kom igraju oni znacajno.


  • 0

#18035 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 14 July 2017 - 12:16

Postoji li neka pouzdana informacija koliko planira da pauzira? USO definitivno preskače ili...

Odlučio se za infiltraciju i mirovanje, ili samo holističku meditaciju?

Hvala unapred!
  • 0

#18036 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 14 July 2017 - 12:32

Ok, hvala na takvom odgovoru.

I ovde se dosta diskutovalo i komnetarisalo o Novakovom tresenju ruka povremenim i slabim servisima itd, najt je bila analiticar glavni, i on je bio pomenuo da je imao povredu, dijagnoza teniski lakat se nije pominjala i uopste vise se pominjao problem sa ramenom nego sa laktom (koliko se secam to je i Novak pominjao). Pretpostavljam da je imao razlog da krije da je lakat mozda jer to onda olaksava protivniku da zna gde mu je slaba tacka.

Imam jos pitanja za strucnjake : nije se pominjalo da je Novak menjao reket, jel mislite da je moguce da je zamenio reket (za isti takav ali laksi naprimer) a da se to ne primeti? ili drsku da bude manjeg precnika naprimer ?

Ovo je ono trazenje informacija, ko kad se razidjes sa covekom (ili zenom) ne tvojom zeljom, pa pokusavas da saznas detalje kao da ce to nesto da olaksa ;) a ustvari svaki slucaj je individualan isto kao i stanje Novakovog lakta i  lecenje istog


  • 0

#18037 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 14 July 2017 - 12:35

Postoji li neka pouzdana informacija koliko planira da pauzira? USO definitivno preskače ili...

Odlučio se za infiltraciju i mirovanje, ili samo holističku meditaciju?

Hvala unapred!

Infiltraciju je ocigledno vec upraznjavao (Mario je rekao) kao i pijenje lekova za bolove tako da to nema veze sa holistickim pristupom, operacija je pod znakom pitanja, to bi on voleo da izbegne ako je moguce.

Nista nije rekao koliko dugo samo je rekao da ce sada da se posveti problemu jer vise infiltracije i pilule za bolova nisu dovoljne.


Edited by ciao, 14 July 2017 - 12:36.

  • 0

#18038 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 14 July 2017 - 12:38

Moguce je, ali ne verujem. Realno ne mozemo da primetimo u prenosu da li je reket laksi/tezi.

 

Primeti se promena u tipu reketa - i pre i posle Federera svi su batalili one uske rekete, samo Zil Miler je ostao sa takvim, mada mislim da je i on siri od nekadasnjih standarda za te rekete.

 

Jednostavno kad reketi omogucuju sve jace i jace spinove, jednostavno imas ogroman hendikep sa takvim reketom, pogotovo na bekhendu. Moras da bijes sve u tacku, a to je verovatno nemoguce na duze staze, mislim kad Federer nije mogao mozemo da pretpostavimo da niko ne moze.

 

Djokovic je vise puta menjao mehaniku servisa. Pre Toda Martina, za vreme Toda Martina je cak menjao i petlju, bacao lopticu iza da bi dobio vise snage, rotacija je bila drugacija, a ne samo pokret kod servisa, pa je posle u vracanju na staro dosao do neke hibridne mehanike koja je dobro radila 2015. ali je posle toga poceo da seta i da menja maltene od turnira do turnira/meca do meca, i tada se videlo da ima problem.

 

Pocele su tada price o ramenu, sada je tu i lakat, ja i dalje mislim da on ima problem sa ramenom, pa i protiv Manarina mu je masirano rame, a ne lakat.


  • 0

#18039 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 14 July 2017 - 12:40

Thanks


  • 0

#18040 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 14 July 2017 - 12:41

meni izgleda da on ima veci problem sa ramenom a sad + lakat

( samo sto  mi ovde na forumu postaviljamo konacnu dijagnozu a on nista konkretno i jasno nije rekao, to je ono kao kad pacijentu dr propise recept bez anamnestickih podataka :))


Edited by vanjabarsa, 14 July 2017 - 12:42.

  • 1

#18041 Malkolm Brogdon

Malkolm Brogdon
  • Members
  • 7,747 posts

Posted 14 July 2017 - 12:42

Reket nikako nije mogao da zameni za laksi, odnosno ne bi imalo smisla. Mogao je da doda neke trake da oteza reket ali ni to nema smisla bas, svako nadje sebi odgovarajucu tezinu reketa, to se bas retko menja.

 

Sto se gripa tice, to ima jos manje smisla. Grip se bira po velicini sake, tako da ne bi imalo nikakvog smisla da promeni grip size.


  • 0

#18042 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 14 July 2017 - 12:42

Postoji li neka pouzdana informacija koliko planira da pauzira? USO definitivno preskače ili...

Odlučio se za infiltraciju i mirovanje, ili samo holističku meditaciju?

Hvala unapred!

Pa tek je otisao iz Londona (valjda). MOra prvo da ode do nekog lekara. Moda dodje u Srbiju kod nekog lokalnog strucnjaka (pretpostavljam da su prethodne posete delimicno bile motivisane i ovim), ode do USA (kako je Mario nagovestio) ili u ITaliju (mislim da je svojevremeno konsultovao neke strucnjake tamo oko problema s vratom) ili cak u Spaniji. Ko zna (verovatno i necemo saznati). Ne verujem da ce uskoro davati neka saopstenja za javnost (nije ih davao ni poslednjih godinu dana), tako da pretpostavljam da cemo tek uoci samih turnira saznati da li ucestvuje ili ne.

 

Ostaje da nagadjamo.


  • 0

#18043 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 14 July 2017 - 12:54

Reket nikako nije mogao da zameni za laksi, odnosno ne bi imalo smisla. Mogao je da doda neke trake da oteza reket ali ni to nema smisla bas, svako nadje sebi odgovarajucu tezinu reketa, to se bas retko menja.

 

Sto se gripa tice, to ima jos manje smisla. Grip se bira po velicini sake, tako da ne bi imalo nikakvog smisla da promeni grip size.

Ima smisla jedino ako je to neki nacin da ublazi bolove uzrokovane teniskim laktom, nisam mislila u smislu da bi bolje igrao jer to je nesto sto sam videla da se preporucuje onima koji imaju problem sa teniskim laktom.

Naravno Vanja je u pravu sa nagadjanjima nasim

 

i dijagnoza koju smo prihvatili "teniski lakat" je ustvari nagadjanje


Edited by ciao, 14 July 2017 - 12:56.

  • 0

#18044 Malkolm Brogdon

Malkolm Brogdon
  • Members
  • 7,747 posts

Posted 14 July 2017 - 13:12

Laksi reket mu nikako ne bi pomogao oko teniskog lakta


  • 0

#18045 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 14 July 2017 - 13:25

Rekao je da prvo ide na snimanje pa će na osnovu toga da konsultuje specijaliste, ali ne znači da će sa svima da podeli informacije koje dobije. Meni deluje da se on i dalje nada da će prosto mirovanje i pauza da sredi stvar, što mi izgleda kao wishful thinking, ali videćemo.
Inače sećam se da se prošlog leta spekulisalo jedno vreme šta je problem, rame ili lakat, kad mu je na nekom od turnira fizio masirao lakat. Ali meni deluje da je oboje :( dobro je što veze nemam s medicinom pa samo mogu da nagađam kao i svi.
Gadna je ta politika skrivanja povreda i žao mi je što moraju to da rade. Često sam se nervirala dok je Ana igrala što nikad ništa ne kaže o tome a igrala je dosta turnira kljakava i izlagala se bespotrebnim kritikama. A i kad igrač kaže nešto ne može to da uradi dok ne izgubi, a kad izgubi to izgleda kao da pravda poraz i oduzima nešto pobedniku. Nema pravog rešenja.
  • 0