Jump to content


Photo
* * * * * 8 votes

Novak Djokovic


  • Please log in to reply
21231 replies to this topic

#17221 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 24 May 2017 - 16:54

Vec tokom prve posete Francuskoj, video sam da bas i nece da govore engleski. Jedno od objasnjenja koje sam dobio od inace susretljivog lokalca (Parizanina) je da je to nasledje 100-godisnjeg rata i visevekovnog rivalstva sa Engleskom.

Francuski mi je bio 2. strani jezik u gimnaziji, ali ga pre tih poseta nisam nigde koristio. E, a onda sam ga progovorio k'o veliki. :D  I imao sam osecaj da su ljudi ljubazniji kad im se obratim na (ocito losem) francuskom nego na savrsenom engleskom.

 

A sad, ovde u forumskoj prepisci, setio sam se prilike kad je Sampras pre 20-ak godina dogurao do polufinala RG. Posle meca, neko mu je gurn'o mikrofon pod nos i postavio pitanje na engleskom. A gentleman Sampras odgovori - na francuskom! Doslo je do erupcije odusevljenja, citav stadion se izlomio od ovacije.

Verujem da je jedan od razloga Djokoviceve popularnosti u FR to sto govori francuski. Koliko dobro, nisam kompetentan da kazem - mozda ce reci neko od nasih forumskih Francuza.

To za visegodisnje ratove kao razlog zbog kog francuzi ne vole da govore engleski mi se ne cini da stoji, to jeste razlog zbog cega oni ne vole engleze, to da, ali jezik ih po meni vise frustrira jer nisu u stanju da ga dobro govore tj izgovaraju (o cemu sam pisala u prethodnom postu)

Sasvim sigurno da vole to sto je Novak naucio francuski. Ono sto me vise nego jedanput iznerviralo (priznajem) je kad mi neki fedfan odavde onako zaljubljeno kaze vezano za fekija : sem toga sto je on tako dobar teniser, on je tako lepo naucio da prica francuski; kad ja na to kazem - pa on je iz Bazela gde svi i pricaju francuski kao i nemacki jer je to granicni dvojezicni grad jako su zaprepasceni (nisam uspela da shvatim da li su zaprepasceni jer nisu znali da je Feki iz Bazela ili ne znaju da u Bazelu svi pricaju francuski ;) , verovatno ono prvo :) )

 

edit : sto se tice koliko dobro Novak govori francuski, on govori francuski tecno, gresi tu i tamo ali uspeva da vrlo bez problema kaze sve sto hoce da kaze, po meni impresivno dobro naucen jezik za relativno kratko vreme obzirom da se bavi drugim stvarima vecinom vremena. Naravno nikad ga nece govoriti tako dobro kao Feki 0:) :lol:


Edited by ciao, 24 May 2017 - 16:58.

  • 0

#17222 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 24 May 2017 - 19:33

José Morais‏ @ZezeAM 11h11 hours ago

Djokovic refused sponsorship offers from Nike (I can confirm) and Adidas (this one from @Merca20) due to marketing choices. Smart ones imo.

What the intelligence to deny Nike? Or Adidas?
 

It's about being "major player" of a brand and not "another player". Federer, Nadal, Sharapova, Serena, everything there ...

 
I understand that, but at the same time Nike > Lacoste in my opinion.
 

Depends on. Nike could offer more € but did not offer a number of conditions that Djokovic seeks, for him and the Foundation.


Then Nike was not going to help Novak's foundation. Adidas why not?

 

For the same reasons as Nike likely. Adidas covers many, many players, Djokovic wanted something different

Edited by wwww, 25 May 2017 - 00:51.

  • 0

#17223 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 24 May 2017 - 20:32

To za visegodisnje ratove kao razlog zbog kog francuzi ne vole da govore engleski mi se ne cini da stoji, to jeste razlog zbog cega oni ne vole engleze, to da, ali jezik ih po meni vise frustrira jer nisu u stanju da ga dobro govore tj izgovaraju (o cemu sam pisala u prethodnom postu)

Sasvim sigurno da vole to sto je Novak naucio francuski. Ono sto me vise nego jedanput iznerviralo (priznajem) je kad mi neki fedfan odavde onako zaljubljeno kaze vezano za fekija : sem toga sto je on tako dobar teniser, on je tako lepo naucio da prica francuski; kad ja na to kazem - pa on je iz Bazela gde svi i pricaju francuski kao i nemacki jer je to granicni dvojezicni grad jako su zaprepasceni (nisam uspela da shvatim da li su zaprepasceni jer nisu znali da je Feki iz Bazela ili ne znaju da u Bazelu svi pricaju francuski ;) , verovatno ono prvo :) )

 

edit : sto se tice koliko dobro Novak govori francuski, on govori francuski tecno, gresi tu i tamo ali uspeva da vrlo bez problema kaze sve sto hoce da kaze, po meni impresivno dobro naucen jezik za relativno kratko vreme obzirom da se bavi drugim stvarima vecinom vremena. Naravno nikad ga nece govoriti tako dobro kao Feki 0:) :lol:

Sto bi rekla jedna moja stara profesorka francuskog "Je voudrais, al' ne sme ........"   :lol+:


Edited by jevrem69, 24 May 2017 - 20:32.

  • 0

#17224 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 25 May 2017 - 12:25

Pocinjem da sumnjam u mene : koliko slemova ima Novak?

 

Ko je ovaj Nemanja Djordjevic koji pise na B92? Ladno covek pise da ima 11.

Juce ne znam koji novinar opet na B92 napisao nesto u smislu : prosle godine Novak je na W rano ispao i nije uspeo da osvoji svoji dvanaesti slem :ajme:

 

Mozda da im se javi nesto?

 

Pre neki dan procitam takodje na B92 kako na RG u ni jedan teren nema krov i da nema nikakvih planova da se dodje do nekog krova na stadionu :ajme:


Edited by ciao, 25 May 2017 - 12:30.

  • 0

#17225 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 25 May 2017 - 12:30

Evo ja bi rekao bez googlanja - 12

 

 

Edit: Pogodio sam, nije tesko, ali nije ni za zanemariti kad sam ja u pitanju.


Edited by Markov, 25 May 2017 - 12:32.

  • 0

#17226 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 25 May 2017 - 12:32

pa da ima 12 samo sto novinari na B92 koji prate tenis ne znaju , neoprostivo


  • 0

#17227 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 25 May 2017 - 12:33

Pa tamo su svi sportski novinari koji iole vrede prebegli u druge kuće. Ostao samo Šaranović. Zato sam ja i napisao da će nam Kesić prenositi RG, s obzirom da su objavili da će RG moći da se gleda na B92.


  • 1

#17228 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 25 May 2017 - 12:34

Inace poceli po parizu da se pojavljuju ogromni posteri svuda , malo po malo pa naidjem : Novak u Lakost lepa fotka, nekako mi milo oko srca kad prodjem pored :+1:

 

ovo je fotka koju sam videlaNovak_Lacoste1243123.jpg  na raznim mestima


Edited by ciao, 25 May 2017 - 12:37.

  • 5

#17229 pukovnikov_sin

pukovnikov_sin
  • Members
  • 475 posts

Posted 25 May 2017 - 12:36

Sad zaista verujem da će ovo biti nešto više od razgovora o tenisu. Novak i Agasi prvi put na treningu u Parizu.

 

Attached File  Agasi i Novak.jpg   267.6KB   11 downloads

 

A i prvi radni dan u Lacoste opremi za trening.

 

Attached File  Novak i Agasi_RG.jpg   277.79KB   10 downloads

 

 


Edited by pukovnikov_sin, 25 May 2017 - 13:05.

  • 4

#17230 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 25 May 2017 - 13:14

samo da se Agasi zadrzi makar do polufinala u Parizu .....................


  • 1

#17231 pukovnikov_sin

pukovnikov_sin
  • Members
  • 475 posts

Posted 25 May 2017 - 13:41

samo da se Agasi zadrzi makar do polufinala u Parizu .....................

 

Da, mada bi ulazak u polufinale možda bio tačka preokreta, mislim da bi tad ostao i do kraja, tj. do pehara!  :)

Pravi signal da je zaista dogovorena ozbiljna saradnja bio bi vidljivi sistem zajedničkog rada, ma kako on možda bio atipičan. Mislim da bi u takvoj situaciji zaista mogli da govorimo o igračko-trenerskom paru Novak/Agasi, ovo je još uvek međusobno "osluškivanje."

Za sad je verovatno najvažnije to što vidimo da Novak zaista želi da igra ozbiljan tenis. Ako si na terenu sa Agasijem, priče o prioritetima i drugim temama postaju blede i nebitne.

Uzgred, u istoriji tenisa, ako ne grešim, nikad jači duo nije izašao na teren sa istim zadatkom.  :)


  • 2

#17232 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 25 May 2017 - 13:57

DAq4jX3XgAApJNc.jpg


  • 1

#17233 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 25 May 2017 - 13:58

Sta je ovo?
Gde je Pepe le Tvor? Ne priznajem nista bez amor&paz gurua  :-1:  :lol+: 

Srecno Novace i Andre  :+1: 
I nek bude bericetno.


  • 1

#17234 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 25 May 2017 - 14:00

DAq4jX3XgAApJNc.jpg

 

"Slušaj Novače, ja sam prestar da bih se osobno bavio ovim, ali poslušaj ovaj savjet. Kaniš li pobijediti ne smiješ nipošto izgubiti."

 


  • 4

#17235 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 25 May 2017 - 14:06

Sad zaista verujem da će ovo biti nešto više od razgovora o tenisu. Novak i Agasi prvi put na treningu u Parizu.

 

attachicon.gifAgasi i Novak.jpg

 

A i prvi radni dan u Lacoste opremi za trening.

 

attachicon.gifNovak i Agasi_RG.jpg

Odlična je ova maja za trening -Novakov potpis u krupnom planu , na BH milsim ;)


  • 1