Jump to content


Photo

sta je email "UPUTSTVO ZA UPOTREBU INTERNETA"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 sonja

sonja
  • Members
  • 683 posts

Posted 06 October 2002 - 22:48

Da li neko zna kakav je ovo (vidi dole) virus ili "worm" ili sta je vec? Vec nedeljama se provlaci kroz moj email account iako email poruku odmah obrisem (bez otvaranja), iste ili slicne dobijam bar par puta nedeljno. Thanks.

----- Original Message -----
From: nortoncopycat
To: sk117@cornell.edu
Sent: Sunday, October 06, 2002 3:41 PM
Subject: UPUTSTVO ZA UPOTREBU INTERNETA


UPUTSTVO ZA UPOTREBU INTERNETA STARTUJ PROGRAM INTERNET MAIL DA BI PROVJERILA DA LI IMA` NOVIH PISAMA KLIKNI JEDNOM NA SEND AND RECEIVE PA KAD SE POJAVI PROZORI KLIKNI NA OK I KADA SE KONEKTUJE AUTOMATSKI E PRIMITI PO`TU ONDA NA FOLDERS KLIKNE` NA INBOX I VIDI` DA LI IMA NOVIH PORUKA NOVE PORUKE
.
.
Check the attachment

#2 teknokrat

teknokrat
  • Members
  • 234 posts

Posted 07 October 2002 - 02:03

Neko ko te ima u address-booku ima zarazen kompjuter koji "rafalno" ispaljuje te e-mailove na sve adrese. Sigurno je virus/worm jer trazi da otvoris attachment. Ako nikad nisi otvorila/kliknula na attachment tvoj komp ne moze biti zarazen. Samo ga brisi ili najbolje stavi (ako koristis Outlook) "rule" da se poruka sa recima "uputstvo za koriscenje" (ili tako nesto) automatski seli u Deleted Items. Mozda nije lose da prosledis kopiju emaila tvojim IT-ovcima na Cornellu.

#3 sonja

sonja
  • Members
  • 683 posts

Posted 08 October 2002 - 03:21

Pa to sam i mislila. Hvala na odgovoru i savetima. Inace ovo je moj prvi virus/worm na srpskom. Posted Image hahaha

#4 Sister

Sister
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 08 October 2002 - 12:58

Iskreno Sonja, tekst me podseća na onaj čuveni "Bosanski virus" :

"Ovo je virus. Molim vas da obrišite sve svoje fajlove, a potom da formatirate hard disk" :wink:

Eh, šta bi smo bez crvića i spammera. Meni je dan načisto propao ako me mailbox ne pozdravi sa "Obavezno prosledite ovu poruku na 100.000 adresa" ili onim romantičnijim "Enlarge your penis" :wink:

#5 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 08 October 2002 - 13:18

Gde ?! Kako ?! Kol'ko koshta ?! :grin:

#6 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 08 October 2002 - 20:20

ma nije to virus

evo ja sam ga dobio i uvek otvorim i dobijem nege nagrade, i mp3 download za dzabe