Jump to content


Photo
- - - - -

Varsava


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 SC80

SC80
  • Members
  • 200 posts

Posted 27 April 2008 - 21:32

Bicu poslom u Varsavi par dana krajem septembra i razmisljam o mogucnosti da ostanem jos par dana posle i eventualno posetim jos nesto u Poljskoj,ali ne predaleko jer bih letila natrag iz Varsave.

Velika zemlja ! Sta ima oko glavnog grada zanimljivo ? Jesu li Tatre predaleko ?

Zahvaljujem i na bilo kakvoj preporuci o samoj Varsavi.

#2 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 28 April 2008 - 08:56

http://forum.b92.net...showtopic=38146

#3 SC80

SC80
  • Members
  • 200 posts

Posted 29 April 2008 - 12:09

http://forum.b92.net...showtopic=38146



Dzenkuje ! (or whatever)

#4 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 29 April 2008 - 12:40

Dzenkuje ! (or whatever)


Prosze bardzo. (pise se dziekuje) :huh:

Sto se tice Visokih Tatri i Beskida, njih svakako vredi pogledati ako budes imala prilike, lepse planine i prirodu neces videti u Istocnoj Evropi (osim mozda Transilvanije). U ovo doba godine mozes za male pare naci solidan smestaj u Zakopane-u, samo sto je dosta udaljeno od Varsave (nekih 300 km). A Krakov ti je taman usput, obavezno ga poseti.

Isto vredi pogledati i Mazurska Jezera (Istocna Prusija :rolleyes: ), ona su blize Varsavi - nekih 150 km. Ostatak Poljske je uglavnom beskrajna ravnica sa puno suma. Lepa zemlja. Iskoristi priliku!

Edited by Jaruzelski, 29 April 2008 - 12:54.


#5 miroslavg

miroslavg
  • Members
  • 27 posts

Posted 29 April 2008 - 13:00

tri sata voznje vozom iz Varsave je potrebno do prelepog krakova na jug, i isto toliko do Gdanjska ali na sever.....
vredni posete su i Poznan i Wroclav....

#6 SC80

SC80
  • Members
  • 200 posts

Posted 30 April 2008 - 23:04

Hvala,bas ste slatki . Kad vam trebaju preporuke za Spaniju,javite se.

#7 SC80

SC80
  • Members
  • 200 posts

Posted 17 September 2008 - 23:05

Eto rezervisala hotel u Krakowu,idem sledece nedelje u Varsavu pa onda tamo !

Zadnje pitanje : sta da jedem ?

#8 Feba

Feba
  • Members
  • 158 posts

Posted 19 September 2008 - 18:16

Eto rezervisala hotel u Krakowu,idem sledece nedelje u Varsavu pa onda tamo !

Zadnje pitanje : sta da jedem ?


Varsava ima mnogo restorana, od kojih ces vecinu videti u vodicima koje besplatno daje svaki hotel. Sto se tice poljske kuhinje, preporucujem:
U Szwejka
Plac Konstytucji 1 tel: 022.339.1710
Preporucujem rezervaciju jer je veoma popularan. Njihov "zurek" (corba koju treba probati) je verovatno najbolja u gradu. Mozes da probas i cabbage-wrapped golabki - ne znam tacan poljski naziv jer imaju meni i na engleskom.
Plac Konstytucji je u samom centru grada, mozes do njega da prosetas Marszalkowskom ulicom.

#9 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 19 September 2008 - 20:34

Varsava ima mnogo restorana, od kojih ces vecinu videti u vodicima koje besplatno daje svaki hotel. Sto se tice poljske kuhinje, preporucujem:
U Szwejka
Plac Konstytucji 1 tel: 022.339.1710
Preporucujem rezervaciju jer je veoma popularan. Njihov "zurek" (corba koju treba probati) je verovatno najbolja u gradu. Mozes da probas i cabbage-wrapped golabki - ne znam tacan poljski naziv jer imaju meni i na engleskom.
Plac Konstytucji je u samom centru grada, mozes do njega da prosetas Marszalkowskom ulicom.


Szwejk (Švejk) je bio Čeh :ph34r:

a golabki (na Ukrajini golubce) su sarma.

edit - troll off, ne znam ništa o poljskoj kuhinji

Edited by alberto.ascari, 19 September 2008 - 20:36.


#10 SC80

SC80
  • Members
  • 200 posts

Posted 19 September 2008 - 23:28

Hvala Feba ! Nikad se necu nadiviti korisnosti i brzini Internet foruma. Prosle godine sam tako vecerala (odlicno) u Tokiju.

Zivim u Spaniji, pa je svaka sarma dobrodosla ! (Navodno ima i ovde kiselog kupusa,ali me mrzi da pravim).

#11 Feba

Feba
  • Members
  • 158 posts

Posted 20 September 2008 - 19:36

Alberto,
Pitala sam se kada ces reci da je Szwejk bio Ceh. :ph34r: To mesto je i otvoreno kao ceski restoran ali imaju odlicnu poljsku hranu.

SC80,
U Varsavi obavezno nadji ulicu Novy Swiat i njome idi sve do Krakowskie przedmiescie (to je deo grada koji se nastavlja na nju) a onda dalje do starog grada, prodji ga i udji u ulicu koja se zove Freta. Tu pocinje tzv novi grad mada su sve zgrade "starinske" (ovo kazem jer je sve izgradjeno naknadno da izgleda staro). Varsava je naizgled ruzan grad ali ovi delovi su zaista lepi. Oduzece ti svega par sati setnja. Mozes da se popnes na 40. sprat hotela Marriott gde je odlican bar sa pogledom na centar grada. Hotel je preko puta Centralne stanice tj u samom epicentru grada.

#12 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 September 2008 - 20:43

Alberto,
Pitala sam se kada ces reci da je Szwejk bio Ceh. :) To mesto je i otvoreno kao ceski restoran ali imaju odlicnu poljsku hranu.

:ph34r: malo lokalpatriotizma...

ozbiljno, ja stvarno ne znam šta je poljski specijalitet.

SC80 - nisam bio nikad u PL (lažem, u stvari jesam na planinama prešao, manje više ilegalno nekoliko puta CZ/PL granicu), ali PL je prepuna prekrasnih istorijskih gradoba, npr. Malbork, Toruń, Elblag itd, itd.... trebaju ti nedelje da sve to vidiš. Vredelo bi se zadržati. Srećan put i lep provod.

#13 Feba

Feba
  • Members
  • 158 posts

Posted 20 September 2008 - 21:08

:ph34r: malo lokalpatriotizma...

ozbiljno, ja stvarno ne znam šta je poljski specijalitet.


:) vidim vidim...

Priznajem i ja sam bila zbunjena kada su mi preporucili taj restoran. Sto se tice poljske hrane, ne bih da uvredim ali nije po mom ukusu. Pretpostavljam da je red probati i neke njihove specijalitete ali nisu za svaciji ukus. Bolje ne nadati se pa se prijatno iznenaditi. Zamerke su uglavnom sto stavljaju dzem na sve zivo, sto im je hrana iznad svega slatka ( pa i te "sarme" - lice izgledom ali kad probas sasvim drugaciji ukus). Moj muz se zali da je sve neslano ( a nema zacina na stolovima)i bljutavo.
Cuvena corba "zurek" je bila nesavladiva za mene. Toliko jaka, puna seckanih kobasica i ko zna cega...
Jednom je moj muz narucio neki (on mislio) rizoto a onda se ispostavilo da su u njemu seckane jabuke. Nije se bas najeo.
Pierogi su knedle punjene raznim stvarima ali kad god ih vidim nemam zelju da ih narucim. Izgledaju kao delovi tela izvuceni iz formaldehida.
Dobro, sad kad sam pripremila SC80, nadam se da se nece razocarati. :D

Setila sam se jos jedne korisne info: taksi je najbolje naruciti na br. tel. +48229191 jer na centrali govore engleski. Mada je neke ulice naprosto nemoguce izgovoriti tako da razumeju. Tada treba navesti obliznji hotel.

#14 SC80

SC80
  • Members
  • 200 posts

Posted 22 September 2008 - 16:20

Sve sam zapisala,bas vam hvala. Idem da se pakujem-kad zivis u Spaniji tesko je zamisliti da je negde drugde puno hladnije,mora covek da napravi bas effort da stavi dzempere i sl.u kofer.

#15 Feba

Feba
  • Members
  • 158 posts

Posted 22 September 2008 - 17:46

i jakne i salove i kisobran...