Jump to content


Photo
- - - - -

Auto do 5k EUR


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

#1 goodgerman

goodgerman
  • Members
  • 2 posts

Posted 07 February 2008 - 17:41

Nas dve- mama i cerka (nov vozac) bismo da kupimo nesto sto lici na novu fiestu, ili novi clio, ili novi swift, ili novu toyotu yaris, ali da bude polovno, ocuvano, i da ne kosta vise od 4.000 EUR. Molimo predloge/ideje/a bogami i ponude. Svaki savet dobrodosao, osim provokacija (njih nam je dosta :rolleyes: ).

Edited by alberto.ascari, 11 May 2008 - 21:59.


#2 Igor_Bg

Igor_Bg
  • Members
  • 24 posts

Posted 07 February 2008 - 23:50

Pfff, tesko za 4000 e, skupite jos malo para pa kupite pezo 206, ja mislim da bi to bio idealan auto za vas.

#3 AreOut

AreOut
  • Banned
  • 584 posts

Posted 08 February 2008 - 15:16

Ford Ka?!

#4 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 08 February 2008 - 15:24

Ford Ka?!

Nek su i plavuse ovo je previse. Ja ruzniji i bedniji auto nisam video. Ako je lepota subjektivna bedna konstrukcija nije, imao sam par komada u servisu.

#5 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 08 February 2008 - 17:22

Nek su i plavuse ovo je previse. Ja ruzniji i bedniji auto nisam video. Ako je lepota subjektivna bedna konstrukcija nije, imao sam par komada u servisu.

plus to cudo kosta nekih $14000 nov a imas utisak kao da je uvecana kosilica za travu

#6 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 08 February 2008 - 19:41

Nek su i plavuse ovo je previse. Ja ruzniji i bedniji auto nisam video. Ako je lepota subjektivna bedna konstrukcija nije, imao sam par komada u servisu.

Ne lupaj, vidi se da ga nisi vozio. Nije džabe u svojoj klasi najprodavaniji u UK već dugi niz godina. Usput, pokazatelj kvaliteta je da se proizvodi neizmenjen od 1996 (skoro 13 godina!!), a ove godine izlazi novi model koji je napravljen na zajedničkoj platformi sa Fiat 500. Usput, vozio sam ga 1999 u Italiji, i bio je ekstra komforan (napred, naravno) i činio se za klasu veći što nije mala stvar za mene sa svojih 196 cm... Auto je napravljen za gradsku vožnju gde se idealno ponaša.

Sve u svemu, za gradsku vožnju KA je sjajan izbor. Ako su mama i ćerka za auto koji će voziti i van grada na duže ture, preporučujem Fiestu, od 2002. godišta na ovamo.

plus to cudo kosta nekih $14000 nov a imas utisak kao da je uvecana kosilica za travu

Da si bio u njemu imao bi drugačiji utisak. Usput, to što si napisao (9580€) je cena sa svim dažbinama kod nas modela sa top opremom, dok je početna 8390€ ($12170).

#7 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 08 February 2008 - 21:20

Obratite paznju na Opelovu Corsu , ali model B koji moze da se nadje za te pare. proizvodila se do 2000-te godine kada je zamenjena modelom C koja je skuplja i ne uklapa vam se u cifru. Motor 1.2 benzinac se pokazao odlicno , auto je jeftin za odrzavanje i lepo izgleda. Izbegavajte motor 1.0

Onda...mozda mali reno twingo , zenski autic , lak za voznju. Nemam iskustva sa renoima , ali cuo sam da su ljudi zadovoljni.

#8 synn

synn
  • Members
  • 12 posts

Posted 09 February 2008 - 01:09

Mislim da je C3, neke tamnije boje, pravo resenje za Vas dve :rolleyes: .

#9 goodgerman

goodgerman
  • Members
  • 2 posts

Posted 10 February 2008 - 11:33

Ljudi, hvala vam svima, super ste! :rolleyes: Ford Ka se mnogo svidja mami, a nimalo cerki, tako da sumnjam da ce tu nesto da bude.... ali ce valjda biti za ovu korsicu sto pominje Amsterdamer, ili za nesto slicno - nemamo nista ni protiv renoa (clio?). A sto su pezoi toliko skupi? C3 je super, al' nam je mnooogo skup, a nesto mi se ne uvaljuje u dugove zarad kola...

#10 Tracker

Tracker
  • Members
  • 303 posts

Posted 12 February 2008 - 12:37

Obratite paznju na Opelovu Corsu , ali model B koji moze da se nadje za te pare. proizvodila se do 2000-te godine kada je zamenjena modelom C koja je skuplja i ne uklapa vam se u cifru. Motor 1.2 benzinac se pokazao odlicno , auto je jeftin za odrzavanje i lepo izgleda. Izbegavajte motor 1.0


Podrzavam ovaj predlog. Imao sam Corsu 3 godine i nijedna jedina stvar se nije pokvarila ili zakazala. Toplo preporucujem, a i u cifru se lepo uklapa, taman toliko da ostane i kusur. :rolleyes:

#11 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 12 February 2008 - 14:48

Ne lupaj, vidi se da ga nisi vozio. Nije džabe u svojoj klasi najprodavaniji u UK već dugi niz godina. Usput, pokazatelj kvaliteta je da se proizvodi neizmenjen od 1996 (skoro 13 godina!!), a ove godine izlazi novi model koji je napravljen na zajedničkoj platformi sa Fiat 500. Usput, vozio sam ga 1999 u Italiji, i bio je ekstra komforan (napred, naravno) i činio se za klasu veći što nije mala stvar za mene sa svojih 196 cm... Auto je napravljen za gradsku vožnju gde se idealno ponaša.

Sve u svemu, za gradsku vožnju KA je sjajan izbor. Ako su mama i ćerka za auto koji će voziti i van grada na duže ture, preporučujem Fiestu, od 2002. godišta na ovamo.

Pa u pravu si, provozao sam mozda tri kruga po gradu ali ja nisam ni govorio o osecaju u voznji vec o osecaju kad odes u servis. Svaki deo mi je presao preko ruke i ne svidja mi se kako je napravljen. To sto je dugo na trzistu jeste znak da se proizvodjacu isplati ali nije nikakva garancija da se isplati kupcima. Uopste ne preporucujem nikom da uzima najnizu klasu automobila jer nisu toliko jeftiniji koliko su losiji. Fiesta po meni bolja. Ovo o cemu pricam je bitno kod polovnih automobila.

#12 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 12 February 2008 - 19:20

Pezo pravi lepe automobile , ali ja ih licno nikada ne bih kupio....ni jedan model. Poznajem dosta ljudi koji su vozili ili danas voze neki pezo i svi su nezadovoljni visokom cenom odrzavanja. Recimo , model 307 se pokazao kao najskuplji u svojoj klasi sto se odrzavanja tice. Masa ljudi ne razmislja o onome sta dolazi posle kupovine kola,a to je servisiranje svog ljubimca.
Ja imam Corsu C 1.2 vec 2 godine i prezadovoljan sam. Ne kazem da je Opel najbolji auto na svetu , ali se cena odrzavanja uklapa u mogucnosti jednog naseg prosecnog coveka. Drugim recima...ne boli te glava kad odes u servis :rolleyes:

#13 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 12 February 2008 - 20:13

Glupo je ovako resavati, kod polovnih automobila cena i stanje su bitniji od drugih stvari. Morate pogledati sta se nudi pa onda traziti savet.

#14 lanciaman

lanciaman
  • Members
  • 49 posts

Posted 13 February 2008 - 10:47

Nas dve- mama i cerka (nov vozac) bismo da kupimo nesto sto lici na novu fiestu, ili novi clio, ili novi swift, ili novu toyotu yaris, ali da bude polovno, ocuvano, i da ne kosta vise od 4.000 EUR. Molimo predloge/ideje/a bogami i ponude. Svaki savet dobrodosao, osim provokacija (njih nam je dosta :rolleyes: ).

bez razmisljanja punto.moze se naci za te pare,a za jos hiljadarku i neki odlican primerak.veoma kvalitetan auto,osecaj u voznji,visoko postavljena sedista,idealan za zenske osobe.za odrzavanje jednostavan i lak,ne trosi puno,jos uvek svez izgled i najbitnije nece vas izneveriti.sa ukljucenom klimom 1.4 motor po mgradu ne trosi vise od 8l na laganu zensku nogu.prostran je,servis jedva da ce poremetiti Vas budzet,delovi takodje.I kada se odlucite na dalju prodaju nece biti problem.Fiesta je precenjena kod nas,kao i svaki nemac,clio odlican,ali ne i jeftin,swift mozda i ponajbolji,ali za taj novac tesko..U svakom slucaju posto ste dve devojke :huh: :) u pitanju prvo kod majstora ili najbolje u amsj na kontrolu,pa onda prica sa naravno postenim prodavcem.Pozdrav za Vas

Edited by lanciaman, 13 February 2008 - 10:48.


#15 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 24 February 2008 - 10:27

Pa u pravu si, provozao sam mozda tri kruga po gradu ali ja nisam ni govorio o osecaju u voznji vec o osecaju kad odes u servis. Svaki deo mi je presao preko ruke i ne svidja mi se kako je napravljen. To sto je dugo na trzistu jeste znak da se proizvodjacu isplati ali nije nikakva garancija da se isplati kupcima.
...

Sticajem okolnosti (qm ima servis :rolleyes:) sam zadnjih 6-7 često u prilici da se zezam po jednom Fordovom servisu i verovao ili ne KA je srazmerno retko videti tamo. Iz prve ruke, to je dosta kvalitetno urađen auto koji se retko kvari. Dodatno, da li si primetio da ga je teško naći po oglasima..? Oni koji ga imaju ga jednostavno ne prodaju, a i kad to čine skoro po pravilu je skuplji od Fieste svog godišta. To sigurno nešto govori.
E, da, glede komentara da se proizvođaču isplati da proizvodi (nekvalitetan) auto - to je argument na monopolističkim tržištima gde drugog izbora nema (nekadašnja Renault 12 Dacia :)) ali na tržištu UK takva psina sigurno ne bi prošla :huh:

Usput, kažu da je ovo:
Posted Image
najpribližnije onome kako će novi KA da izgleda.