Jump to content


Photo
- - - - -

Tasos


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
11 replies to this topic

#1 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 22 April 2008 - 07:43

Planirala sam ove godine na Tasos. Tacnije jos se razmisljamo izmedju Tasosa, Stavrosa i Male Vrasne gde sam bila i sve mi je poznato, a samim tim sam i sigurna da razne agencije ne mogu da mi prodaju maglu :rolleyes: Zanima me da li ste letovali na Tasosu, gde, kakve su plaze, apartmani duplex, da li ih ima uopste? Takodje, posto imam malo dete ne bi mi bilo zgodno da pesacim do neke bolje plaze pola sata. Citala sam i na drugim forumima da im nisu u Limenasu plaze peskovite, sto mi se ne dopada. Mozda je i sljunkovita najbolja opcija. Idemo kolima pa opet ne bi bilo dobro ni da putujem 20 sati, zbog deteta. Sta mislite o Stavrosu? Bilo kakve informacije bi mi dobro dosle. Hvala :huh:

#2 rafiki

rafiki
  • Members
  • 172 posts

Posted 22 April 2008 - 08:20

Preporucujem: www.lysistrata.gr

Pristojan smestaj, dvoriste, izlazi na plazu, prodavnice i restorani u neposrednoj blizini a opet povuceno i sa izvesnom dozom intime. Sto se tice plaze, sasvim pristojna sa lezaljkama i suncobranima za goste.

Posalji im mail i raspitaj se za cenu i slobodne termine.

Sto se tice vremena putovanja, prosle godine smo od BG-a to Potosa stigli za manje od 11 sati, ukljucujuci i vise od sat vremena na makedonskoj granici. Moze da se stigne i za krace vreme, ja sam vozio postujuci ogranicenja brzine (+10%) :rolleyes:

Pozdrav

#3 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 22 April 2008 - 08:35

Preporucujem: www.lysistrata.gr

Pristojan smestaj, dvoriste, izlazi na plazu, prodavnice i restorani u neposrednoj blizini a opet povuceno i sa izvesnom dozom intime. Sto se tice plaze, sasvim pristojna sa lezaljkama i suncobranima za goste.

Posalji im mail i raspitaj se za cenu i slobodne termine.

Sto se tice vremena putovanja, prosle godine smo od BG-a to Potosa stigli za manje od 11 sati, ukljucujuci i vise od sat vremena na makedonskoj granici. Moze da se stigne i za krace vreme, ja sam vozio postujuci ogranicenja brzine (+10%) :rolleyes:

Pozdrav

E hvala :huh: Isla sam na sajt, pa napisacu mejl i videti. 11 sati je ok. Treba mi cetvorokrevetni apartman. Ne znam da l to imaju.

#4 rafiki

rafiki
  • Members
  • 172 posts

Posted 22 April 2008 - 14:22

E hvala :rolleyes: Isla sam na sajt, pa napisacu mejl i videti. 11 sati je ok. Treba mi cetvorokrevetni apartman. Ne znam da l to imaju.

Samo takve i imaju :huh:

Ako se ne varam, svi bungalovi su bili sa 3 ili 4 kreveta. Jedan bracni, jedan obican i jedna "fioka" sa normalnim dusekom koja se izvlaci ispod kreveta.

#5 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 22 April 2008 - 14:30

Mi smo bili u Stavrosu negde u junu 2000, bilo nam je mnogo lepo, ali svi kažu da je u julu i avgustu ludnica i da ljudi spavaju u autima. Verovatno preterano. Inače Stavros je dosta u zelenilu osim dela gde su nove zgrade sa apartmanima, plaža je uglavnom peščana, jako lepa, malo sitnog šljunka. U principu, više od 10min peške ti ne treba da stigneš na plažu. Ima milion kafanica i poslastičarnica gde se dobro i jeftino jede. Išao bih tamo ponovo.

#6 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 22 April 2008 - 15:02

Mi smo bili u Stavrosu negde u junu 2000, bilo nam je mnogo lepo, ali svi kažu da je u julu i avgustu ludnica i da ljudi spavaju u autima. Verovatno preterano. Inače Stavros je dosta u zelenilu osim dela gde su nove zgrade sa apartmanima, plaža je uglavnom peščana, jako lepa, malo sitnog šljunka. U principu, više od 10min peške ti ne treba da stigneš na plažu. Ima milion kafanica i poslastičarnica gde se dobro i jeftino jede. Išao bih tamo ponovo.

Letovala sam u Vrasni tako da Stavros znam napamet, posto je to bilo vishe godina zaredom. Imali smo tamo neke ljude koji su nam svake godine cuvali kucu u tom terminu. Mozda ipak bude Stavros. Ipak mi ostrvo za nekog ko nema tako malo dete. Ne znam, skroz smo neodlucni. A i meni treba duplex apartman, ne cetvorokrevetna soba. Ide jos jedna porodica.

#7 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 22 April 2008 - 15:03

Samo takve i imaju :huh:

Ako se ne varam, svi bungalovi su bili sa 3 ili 4 kreveta. Jedan bracni, jedan obican i jedna "fioka" sa normalnim dusekom koja se izvlaci ispod kreveta.

Pogresno sam se izrazila. Idu 2 porodice pa mi je potreban duplex a ne apartman sa 4 kreveta. :rolleyes:

#8 svetanix

svetanix
  • Members
  • 3 posts

Posted 21 January 2011 - 15:36

Razmisljamo da ove godine u julu odemo na Tasos u vilu Versa u Limenasu.

Bilo bi mi dragoceno iskustvo nekog ko je vec bio u ovom smestaju - mi cemo najverovatnije uzeti 3+1 u visokom prizemlju.
Procitao sam neke postove o ovoj vili vec, pominje se nedostatak posudja u kuhinji - da li neko slucajno zna sta nedostaje? - da ne ponesem pola ormana za svaki slucaj Posted Image!
U Sabri takodje nisu znali da mi kazu kog tipa su pomocni lezajevi - sofa, fotelja na rasklapanje ili sta vec :blink:...
Na nekim postovima takodje pominju parking iza vile dok u opisusmestaja pise da vila nema parking - da li je neko koristio taj fantomski parking iza vile :huh:, da li se to nesto dodatno placa, da li ima neki zgodan parking prostor u blizini uopste?

Prosli put (pre dve godine) smo bili u "Captains beach" vili isto u Limenasu i tamo nije bilo problema sa parkiranjem iako vila nije imala svoj parking...

Pozdrav svima i veliko Hvala unapred na odgovorima :)

#9 svetanix

svetanix
  • Members
  • 3 posts

Posted 21 January 2011 - 16:27

Planirala sam ove godine na Tasos. Tacnije jos se razmisljamo izmedju Tasosa, Stavrosa i Male Vrasne gde sam bila i sve mi je poznato, a samim tim sam i sigurna da razne agencije ne mogu da mi prodaju maglu :ph34r: Zanima me da li ste letovali na Tasosu, gde, kakve su plaze, apartmani duplex, da li ih ima uopste? Takodje, posto imam malo dete ne bi mi bilo zgodno da pesacim do neke bolje plaze pola sata. Citala sam i na drugim forumima da im nisu u Limenasu plaze peskovite, sto mi se ne dopada. Mozda je i sljunkovita najbolja opcija. Idemo kolima pa opet ne bi bilo dobro ni da putujem 20 sati, zbog deteta. Sta mislite o Stavrosu? Bilo kakve informacije bi mi dobro dosle. Hvala :)


Gradska plaza u Limenasu (pored stare luke) je odlicna za malu decu, ima prirodni hlad, peskovita je, cista i uredjena, sa dovoljno dugim plicakom za klince a opet sa druge strane razumno kratkim za nekog ko pozeli da pliva, bez guzve cak i u spicu sezone. Na plazi postoji pristojan javni wc kao i tus, lezaljke i suncobrani se ne rentiraju, dovoljno je da kupis pice u nekom od restorancica na samoj plazi. Kada smo prvi put dosli na Tasos iznenadili smo se prijatno plazom jer su nam dugogodisnji ovisnici o Tasosu rekli da ta plaza "i nije neka". Kasnije smo obilazeci plaze po ostrvu shvatili odakle takav komentar za tako dobru plazu. Neka te ne zavara ta vrsta komentara - jednostavno na Tasosu kriterijum kojim se ocenjuju plaze prestane da bude referentan za ostatak Grcke i sveta. Putovanje do Tasosa traje oko 15h (mada to mnogo zavisi od zadrzavanja na granicama), najlepsi deo puta dolazi na kraju - pola sata druzenja sa galebovima na trajektu je dovoljno da se zaboravi prethodna noc i podigne raspolozenje pred iskrcavanje na ostrvu sirena :)

#10 k_natasa

k_natasa
  • Members
  • 1 posts

Posted 09 February 2011 - 03:25

Nameravam ove godine da idem sa porodicom u Villa Toutoula Studios http://grckainfo.com...outoula-Studios . Izgleda pristojno, jedino sto ne znam kakvo je mesto Skala Maries, plaze i da li za porodice sa decom ? Bila bih zahvalna ako je neko bio da da malo vise informacija o mestu i okolini.

#11 worldw

worldw
  • Members
  • 2 posts

Posted 07 June 2011 - 10:00

Kakve su temperature u junu?

#12 Maki71

Maki71
  • Members
  • 1 posts

Posted 15 June 2011 - 14:51

Odlucili smo ove godine da idemo na Tasos u sopstvenoj reziji ( naš prevoz bez agencije). Našao sam sledeći sajt : http://www.go-thasso...ions/apartments
Predpostavljam da je to neka vrsta njihove turisticke organizacije i imaju predstavljen veliki broj vila sa pansionima i svi imaju mogucnost online rezervacija. Ono što me interesuje je sledece :

1. Ima li neko iskustva sa ovakvim online rezervacijama?
2. S obzirom da svi oni traže 30% depozita putem Western Uniona, koliko je to pouzdano slati pare unapred?
3. Posto me interesuje Skala Potamia ( u blizini Zlatne plaže), ima li neko iskustva? Kakvo je to mesto? Voda?Prodavnice, restorani?