Jump to content


Photo
- - - - -

John Adams


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 14 April 2008 - 04:25

Jel prati neko Johna Adamsa, novu mini seriju iz HBO-a? Kakvi su utisci?
Ima ukupno 7 nastavaka po sat i po, do sad je prikazano 6.
Tek sam poceo da skidam, ali dosta ocekujem.Do sad sam cuo samo najbolje kritike.
Radjeno je po istoimenoj knjizi Davida McCullougha, za koju je dobio Pulicerovu nagradu.
U glavnim ulogama su Paul Gimatti i Laura Linney, producent je Tom Hanks.
Link.
Trejler:
Youtube Video ->Original Video

Edited by mr@ki, 14 April 2008 - 04:32.


#2 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 16 April 2008 - 14:39

John Adams, drugi predsednik USA - serija pocinje 1770. Kolonisti sa sve britanskim naglascima (hvala bogu!), crveni mundiri & the works. Stvarno obecava, sudeci i po kritikama.

#3 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 16 April 2008 - 21:00

John Adams, drugi predsednik USA - serija pocinje 1770. Kolonisti sa sve britanskim naglascima (hvala bogu!), crveni mundiri & the works. Stvarno obecava, sudeci i po kritikama.

Skinute prve 4 epizode, javicu se sutra sa utiscima o prvoj. Obecava, jako iinteresantan period americke i svetske istorije, produckija jaka, da vidimo hoce li se upasti u klasicnu zamku glorifikacije glavnog lika naspram ostale djubradi.

#4 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 16 April 2008 - 22:03

Pogledao drugu epizodu. Serija je sve bolja i bolja.

Neverovatno je kako glumci lice na istorijske licnosti, David Morse-a su namestili da izgleda isto kao George Washington a Tom Wilkinson je isti Benjamin Franklin.

edit: e da, glumi i Zeljko Ivanek, taj covek je mirodjija u svakoj corbi :rolleyes:

Edited by Jaruzelski, 16 April 2008 - 22:07.


#5 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 16 April 2008 - 22:25

Pogledao drugu epizodu. Serija je sve bolja i bolja.

Neverovatno je kako glumci lice na istorijske licnosti, David Morse-a su namestili da izgleda isto kao George Washington a Tom Wilkinson je isti Benjamin Franklin.

edit: e da, glumi i Zeljko Ivanek, taj covek je mirodjija u svakoj corbi :rolleyes:

Evo, završio sa prvom epizodom. Odlično je. Produkcija, kostimi, scenografija i gluma očekivano dobri. Ne bave se preterano ubjašnjavanjem uzroka i sl. pošto je pretpostavka da je gledalac upoznat sa gradivom. Otud i stičem ponekada utisak da se oslanjaju na nacionalno-romantičarsko tumačenje istorije, ali moj je problem što volim levičarski revizionizam :huh: Inače, priča je solidna: razvojni put istaknutog člana bostonskog društva do jednog od vođa revolucije, koji se nalazi između krune i domaćih ekstremista, tražeći pravdu, poštovanje zakona i srednji put, grozeći se nasilja i sa jedne i sa druge strane (inače, serija na početku prikazuje više nasilja sa američke, nego sa britanske strane, videćemo kako ide dalje, ipak se tu odstupa od klasičnog pristupa što je samo plus).Nije preterano originalno, ali sasvim prijatno za gledanje i poučno za mlade generacije. Sad jedva čekam da počne fajt :)

#6 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 17 April 2008 - 02:06

Ja tek sad odoh da gledam prvi deo Johna Adamsa.
Ako neko ima titlove i za ostale delove, nek ostavi link ovde ili na pm, ja sam nasao samo za prvi...

#7 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 17 April 2008 - 21:49

Ben Franklin je tako jak lik, fenomenalno! Lepo dotaknuta problematika ropstva, ali porođajne muke deklaracije o nezavisnost... Vrhunski. Biće zanimljivo gledati transformaciju Toma Džefersona iz ćutljivog backbenchera u jednog od opasnijih maderfakera.

#8 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 18 April 2008 - 18:28

Doslo mi da isamaram te odvratne francuske plemice u trecoj epizodi, toliko su bili odbojni :rolleyes:

Nije ni cudo sto su svima kasnije otfikarili glave.

#9 lisica

lisica
  • Members
  • 59 posts

Posted 21 April 2008 - 11:20

Odlicna serija!

Bilo mi je odlicno kako su predstavili Adamsov zivot u beloj kuci, a koja je sve, ali ne i bela :rolleyes:

Jedva cekam zadnju epizodu!