Jump to content


Photo
- - - - -

Nova spanska vlada


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3 replies to this topic

#1 SC80

SC80
  • Members
  • 200 posts

Posted 12 April 2008 - 20:42

http://news.bbc.co.u...ope/7344383.stm

Danas ( a i inace,uglavnom) sam jako zadovoljna sto zivim ovde. Ne samo da ima vise ministarki nego ministara,po prvi put u Spaniji ce jedna zena da bude ministarka odbrane. Inace je trudna,poradja se u avgustu. I katalanka.

Takodje ima i novo ministarstvo jednakosti (izmedju polova) na cijem celu ce da bude 31 godisnja andaluzanka.

U zadnjih cetiri godine Zapaterove vlade su sprovedeni zakoni za finansijsku pomoc ljudima koji se brinu u kuci o svojim starima i bolesnima, zakon protiv nasilja nad zenama, zakon homoseksualnog braka.

Naravno da nije sve idilicno,zakoni su odobreni ali nema uvek sredstava da se sprovedu,ni ja ne znam je li cela Spanija bila spremna da uniju dvoje ljudi istog pola zove brak,ne znam da li ta mlada ministarka odbrane ima dovoljno iskustva za svoje mesto...

Ali nekompetentnih muskaraca na vaznim mestima je oduvek bilo,homoseksualci sad imaju ista prava kao i ostali svet,najzad se prijavljuju slucaji domaceg nasilja...I jedva cekam da vidim vojnike kako marsiraju ispred devetomesecne tibe !

Nismo Kanada ni skandinavske zemlje,ali Spanija je daleko stigla.

#2 SC80

SC80
  • Members
  • 200 posts

Posted 16 April 2008 - 18:48

http://www.elpais.co...pepunac_12/Ies/


evo nova ministarka marsira pred trupom sa stomakom od sedam meseci. I love it !

#3 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 16 April 2008 - 19:09

.....
Nismo Kanada ni skandinavske zemlje,ali Spanija je daleko stigla.


naravno da ne moze da se poredi sa severom evrope (u finskoj je zena predsednik, vise od pola parlamenta su zene, u mnogim kompanijama na glavnim pozicijama su zene itd itd), ali za jednu zemlju koja je dugo vazila kao extremno katolicka, spanija je zaista daleko otisla. i mene su sva dogadjanja u poslednjih par godina vezana za spaniju pozitivno iznenadila.
na kraju ce samo italija ostati na repu eu, po svemu.
ne mogu ni da zamislim da ovde uvedu izjednacenje bracnih i vanbracnih parova. to je hteo siroti prodi da progura, ali je vatikan odmah bio skocio "a kako cemo onda sa homoseksulanim parovima, ju, pa gde to u italiji :rolleyes:, skandal".
hteo je on jos mnogo toga da progura, ali nije bilo sanse.
pa eto, od ponedeljka se vratio young silvio, hteli su ga, nema dileme.
samo mi nije jasno sta je u glavama vecine italijana koji ga glasaju.

#4 SC80

SC80
  • Members
  • 200 posts

Posted 16 April 2008 - 21:58

rece danas Cavaliere da ce Zapateru biti tesko da vlada sa toliko ministarki...no comment.

Ipak,Italija je velika zemlja koja je dosad uspesno prezivela vecinu svojih politicara.I
Sto se homoseksualnog braka tice,iako sam za,i ja sam mislila da je mozda rano za spance da prihvate tako nesto,kad eto sad samo gay brakovi prezivljavaju,ceo ostali svet se razvodi !

Ponekad ne znam jesu li Spanci stvarno tolerantni ili ih samo mrzi da se bune :rolleyes:

evo clanak iz danasnjeg Independent-a

http://www.independe...ain-809619.html