Jump to content


Photo
- - - - -

Andrej Nikolaidis


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
171 replies to this topic

#61 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 15 April 2008 - 18:37

Bregović?


ne, nego Kosturica. Kvotovani deo je od mog istomishljenika bosanca sa yuotube stranice.

#62 teroreticar

teroreticar
  • Members
  • 1,374 posts

Posted 15 April 2008 - 18:38

So what!? To je isto radio i Goran Bregović (ako ne i više) pa mu se to iz Sarajeva toliko (ako i uopšte više) ne zamera. Samo je Kusta jeretik kojega treba spaliti na lomači a Bregoviću se šlihtate i lepo ga primate koliko ja vidim. Ma da, glupi katolik, ko ga jebe, ali zato ne dao Bog da musliman prepegne Srbima pa još i veru promeni...Po tragovima se poznajete...



uopste nije istina da je bregovic to radio..pogotovo nije pravio suptilno-propagandne filmove tipa "zivot je cudo", koji prikazuju kako humano se srpski vojnici ponasaju prema zarobljenoj bosnjakinji i to u regionu gornje podrinje gdje su samo u foci srpski vojnici drzali 108 bosnjackih zena samo za zabavu srpskih junacina sa fronta. ali je emir bar na veoma leeep i kulturan nacin pokazao vojnike ARBiH iz opkoljene enklave gorazde kako pucaju na bosnjakinju ne znajuci doduse da se ne radi o srpkinji, ali je dovoljno to sto su znali da je zena. a jedan od glavnih sponzora mu je bila tada ocigledno zlocinacka, takozvana VJ..

to bi ti isto bilo kada bi spilberg napravio film u kojem jevreji iz varsavskog geta ubijaju jadne svabe.

ne sjecam se da je bregovic ikada radio tako nesto. tip je jednostavno ostao nepoliticki nastrojen, otisao u inostranstvo i to je to..jes da mu neki u sarajevu zbog toga zamjeraju ali on se zbog tih zamjerki nije okrenuo cetnistvu kao labilni emir aka nemanja..jebeni egocentrik i gad. ali neka, dobio turcin od srbije spahiluk samo dok laje po holivudu i zapadu.

#63 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 15 April 2008 - 19:40

Bregović?



Pa i on ako cemo pravo. Samo je on malo namazaniji od Kuste. Samo ja ne vidim kakve veze ima vjera sa tim, bilo stara ili nova Kustina ili katolicka (ukoliko je katolik) Bregina.

#64 Tutankamon

Tutankamon
  • Members
  • 1,746 posts

Posted 15 April 2008 - 20:33

uopste nije istina da je bregovic to radio..pogotovo nije pravio suptilno-propagandne filmove tipa "zivot je cudo", koji prikazuju kako humano se srpski vojnici ponasaju prema zarobljenoj bosnjakinji i to u regionu gornje podrinje gdje su samo u foci srpski vojnici drzali 108 bosnjackih zena samo za zabavu srpskih junacina sa fronta. ali je emir bar na veoma leeep i kulturan nacin pokazao vojnike ARBiH iz opkoljene enklave gorazde kako pucaju na bosnjakinju ne znajuci doduse da se ne radi o srpkinji, ali je dovoljno to sto su znali da je zena. a jedan od glavnih sponzora mu je bila tada ocigledno zlocinacka, takozvana VJ..

to bi ti isto bilo kada bi spilberg napravio film u kojem jevreji iz varsavskog geta ubijaju jadne svabe.

ne sjecam se da je bregovic ikada radio tako nesto. tip je jednostavno ostao nepoliticki nastrojen, otisao u inostranstvo i to je to..jes da mu neki u sarajevu zbog toga zamjeraju ali on se zbog tih zamjerki nije okrenuo cetnistvu kao labilni emir aka nemanja..jebeni egocentrik i gad. ali neka, dobio turcin od srbije spahiluk samo dok laje po holivudu i zapadu.


Bregović je sredinom devedesetih živeo i radio u Beogradu, družeći se s' Vučelom (onim istim zbog čijeg druženja spočitavaju Kusturici) a poznato je i njegovo učešće u nekoliko jednosatnih (ili dužih) emisija na RTS-u gde je govorio o istorijatu Bijelog dugmeta (dok je Vučelić bio direktor istog) koje su emitovane u udarnim terminima. Mislim i da mu je Komuna izdala i kompletna dela Bijelog dugmeta tada. Film "Život je čudo" je Kusta napravio dobrano u 2000-im a mržnja prema njemu datira od mnogo ranije. Film nisam gledao ali tebi kao "provereno racionalnom, objektivnom i nadasve neostrašćenom orumašu" :rolleyes: verujem na reč i na validnost procene :huh: . I na kraju, što bi rek'o CNN a što je blisko vašoj legendarnoj sarajevskoj relativizaciji svega i svačega (znaš ono "the terorists" i "freedomfighters") ispade da je Kusta izdajnik, gnjida, ološ i fukara jer je za vreme rata otišao u Beograd a Bregović je zato "otišao u inostranstvo" a uradio je upravo isto. O saradnji sa čika Slobom obojice sam ti pisao...

#65 Tutankamon

Tutankamon
  • Members
  • 1,746 posts

Posted 15 April 2008 - 20:40

Pa i on ako cemo pravo. Samo je on malo namazaniji od Kuste. Samo ja ne vidim kakve veze ima vjera sa tim, bilo stara ili nova Kustina ili katolicka (ukoliko je katolik) Bregina.


Ne vidim što bi ovaj bio namazaniji od Kuste. Ni jedan ni drugi nisu davali neke katastrofalne političke izjave (tih 90-ih) a opet jedan je izdajnik, četnik, plaćenik i ko zna šta i od njega se traži-lo da kleči na kukuruzu, da objašnjava i da se pravda, pa opet pitanje je kakav bi mu život bio i da li bi uopšte bio ugrožen u Sarajevu i da se vratio a drugi se amo pojavio i bio prihvaćen, čak se i hvale njime a obojica su se isto ponela 90-ih. Budi razuman pa zaključi da je jedino što ih razlikuje njihova vera i nacija.

#66 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 16 April 2008 - 10:17

Ne vidim što bi ovaj bio namazaniji od Kuste. Ni jedan ni drugi nisu davali neke katastrofalne političke izjave (tih 90-ih) a opet jedan je izdajnik, četnik, plaćenik i ko zna šta i od njega se traži-lo da kleči na kukuruzu, da objašnjava i da se pravda, pa opet pitanje je kakav bi mu život bio i da li bi uopšte bio ugrožen u Sarajevu i da se vratio a drugi se amo pojavio i bio prihvaćen, čak se i hvale njime a obojica su se isto ponela 90-ih. Budi razuman pa zaključi da je jedino što ih razlikuje njihova vera i nacija.


Budi razuman? Pa to je i budali jasno. Kad sam rekao da je Brega namazaniji mislio sam na to da Brega ipak vise pazi sa izjavama, a u principu ga zaboli q.... za rat u Bosni. On vjesto kormilari izmedju Srbije i Bosne. To sto je Kusta presao na pravoslavlje je njegova stvar, zaboli me (i svakog normalnog) neka stvar. Samo sva ta ujdurma oko prelaska na pravoslavlje i silne pateticne izjave su smjesne, ordinarne gluposti. Problem je u njegovom svrstavanju na stranu agresora. E to mu se ne moze oprostiti.

#67 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 16 April 2008 - 13:13

Poredite neuporedivo. Bregović je kao muzičar producent sam sebi, uglavnom uspešan. Filmski režiser to najčešće nije u stanju da bude i zavisi od producenata koji imaju para. U Evropi, najveći producent je država ... u Srbiji, jedini ozbiljan producent je država. So far, to je formula kojom niko nije zadovoljan, ali nema bolje rešenje. Problem nastaje kada se privilegija pravljenja filma ne dobija konkursom i kvalitetnim scenarijem, već sedenjem na predsedničkom kanabetu i vezama sa kulturnom UDBOM. Kada UDBA finansira film, ne rukovodi se umetničkim već propagandnim kriterijumima. So far, ni to nije preveliki problem ... osim moralni.
Problem Kusturice je što je parazit. On nije napravio orkestar već se kao parazit uvukao u orkestar koji su napravili drugi, pa iznutra preuzima kontrolu. Isprva kao gost, a potom kao guru, gurajući svoje "heroje", Mladića i kompaniju. Isto tako nastupa i prema svom srpstvu, posrbica veći od Srbina, basirajući najgorima u Srbiji. Čime je to, osim svojim velelepnim srbovanjem, Kusturica obogatio srpsku kulturu otkad je Srbin? Drvogradom? Grobljima? Pa kvalifikovanije grobare Srbija već ima. I jeftinije.
Njegov umetnički angažman ne bi trebalo da bude predmet politike, ali on sam je to tako postavio. On je taj koji svoje političke stavove brani umetničkim autoritetom "najboljeg srpskog režisera". Na stranu što je argument autoriteta po pravilu nedostatak argumenta, nego je i vešta podvala: svi se zakače za atribut "srpski" i tako ispadne da se podrazumeva da je najbolji. Nit' je srpski, nit' je najbolji. Parazit i surogat; baš onaj i onakav, Vukotićev Surogat.

Edited by Hill Bill, 16 April 2008 - 13:14.


#68 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 16 April 2008 - 13:51

...
Nemanja i priglupi "Dr Nele" su ...
Zamisli samo - "umetnici"!
...


valjda sto vole umetanje? :rolleyes:


...Organizovali su skupljanje novca u Sarajevu, tako da Nikolaidis iz svog dzepa nece platiti ni evra.
...


jel moze da se uplacuje iz inostranstva u taj fond za isplatu smrada?

#69 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 16 April 2008 - 15:43

jel moze da se uplacuje iz inostranstva u taj fond za isplatu smrada?


isto pitanje.

#70 organizam

organizam
  • Members
  • 448 posts

Posted 16 April 2008 - 16:01

Isplatiti tog smrada . eto koliko vredi on . I zabraniti mu definitivno ulazak u BiH.

#71 Pedja307

Pedja307
  • Banned
  • 383 posts

Posted 16 April 2008 - 16:29

Isplatiti tog smrada . eto koliko vredi on . I zabraniti mu definitivno ulazak u BiH.


Nece moci. :rolleyes:

#72 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 16 April 2008 - 17:19

Nece moci. :rolleyes:


Ma sam sebi je on zabranio.
@ Hill Bill. U pravu si za poredjenje. Ja sam samo poredio njih dvojicu u kontekstu rata u BiH. Bregu slucajno znam iz nekoliko situacija kao ljigavca i prepredenjaka. Kusturica je uprkos tome sto je intelektualac (?) jedna nasmrkana sirovina, ali si ti to bolje objasno nego sto bih ja, tako da je dovoljno receno.

#73 Pedja307

Pedja307
  • Banned
  • 383 posts

Posted 16 April 2008 - 17:29

Mi vama uzeli Selimovica, Kusturicu, a vi nama Divjaka i Bogicevica...
Nama elita, vama sljam.
Naravno da cete se zaliti. I ja bih na vasem mjestu... :rolleyes:

#74 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 16 April 2008 - 17:36

Mi vama uzeli Selimovica, Kusturicu, a vi nama Divjaka i Bogicevica...
Nama elita, vama sljam.
Naravno da cete se zaliti. I ja bih na vasem mjestu... :rolleyes:


Usrecila se Srbija nema sta, ne zna se da li bi se veci smrad sirio kad bi iskopali ovog mrtvog (sto se verovatno okrece od takvih svojatanja) nego sto se siri od ovog prodatog gmaza.

#75 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 16 April 2008 - 17:43

Mi vama uzeli Selimovica...Naravno da cete se zaliti. I ja bih na vasem mjestu... :rolleyes:


Nisam siguran da je moguce ni jedno od ta dva