Jump to content


Photo
* * * * * 4 votes

O svacemu po malo i mnogo o nicemu


  • Please log in to reply
39969 replies to this topic

#37081 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 12 July 2014 - 20:38

Ja zadovoljan, pao sam na Norveškoj šumi, bivšem egipatskom predsedniku, pregovorima sa eu, pački, prozodiji (znači nikad čuo za ovo, neverovatno) i jedino pitanje na kojem sam se izglupirao je logaritam, slepac. Kad sam izguglao odgovore, rekoh vidi ukradoše mi jedan poen barabe, tek posle skontam da sam logaritam pogrešno izračunao, jer sam ga iz nekog razloga računao kao e na 1.

 

U principu mi je odgovarao test jer nije bilo mnogo književnosti i antičke mitologije, kojih obično ima najviše na ovakvim testovima, a tu sam dosta tanak.


  • 0

#37082 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 13 July 2014 - 02:27

Bejah u Srbiji i gledah kroz svoje stvari od pre hiljadu godina, sve ko da je vreme stalo.

Ustvari taj efekat te na kraju pukne u glavu, sa mislju kolko vreme leti.

Ne znam da li ovde ima starijih ljubitelja stripa, ali nadjoh (jel poznato nekom ovo?).

Attached Files


Edited by Kido from Junkovac, 13 July 2014 - 02:28.

  • 1

#37083 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 13 July 2014 - 07:12

kako da ne...

 

ja i dan danas volim da uzmem da se opustim. Izlaze ponovo u Srbiji...Zagor, Tex, Dilan Dog, Mister No, i neki novi..Bred Beron ( potpuna glupost ) i Dampyr moj omiljeni ( izlazio nekih četrdesetak brojeva pa onda ukinut :(  ) 


  • 0

#37084 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 13 July 2014 - 15:12

Dampyra sam moram priznati potpuno propustio. Ostalo sam potpuno ispratio.

Ken parker, Mister no i Dylan....mada citao bih sad i ostalo. Long live Comic books.

Imam jos uvek i ovo i jos ponesto:

 

 

 

 

Attached Files


  • 0

#37085 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 13 July 2014 - 17:01

Ma gde je to sve od Prince Valiant-a  -_-


  • 0

#37086 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 13 July 2014 - 17:15

Dampyra sam moram priznati potpuno propustio. 

 

Dampyr je novi strip. Boneli ga je počeo izdavati negde 2000.-te. Kod nas je jedno vreme izlazilo u ediciji Veseli Četvrtak ( Oni trenutno izdaju Zagora, Texa, Mister Noa i Dylan Doga...kao i periodičnu rekapitulaciju starih najzanimljivijih epizoda Zlatne Serije i Lunovog Magnus Stripa od pre Ex Yu ratova ). Meni je lično odličan strip ali su ga ovi naši prestali izdavati nakon nekih tridesetak do četrdeset brojeva. Imali su izbor ili Dampyr ili Dylan ( kojeg ne podnosim jer je strahovito ekstravagantan i psihodeličan, kontam da ni sami fanovi ne znaju da odgovore na pitanje šta im se to sviđa kod matorog Dylana, ali koji ima kultni status ), pa su se odlučili da likvidiraju Dampyra.

 

Elem...http://sr.wikipedia.....org/sr/Дампир_


Edited by Oddball, 13 July 2014 - 17:18.

  • 1

#37087 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 13 July 2014 - 17:29

Ma gde je to sve od Prince Valiant-a  -_-

 

Imam svih 16, a 6 sam sad doneo u CA  "  -_-  "

 

(Pic or it didn't happen?)

 

Pogledacu Dampyra. Neki 'noviji' Bonelijevi stripovi a pocev verovatno od Ken Parkera

(Mister no, Dylan...) su uradjeni dosta drugacije i imaju dosta ozbiljniju montazu nego starija

izdanja tipa Tex. Verovatno je i Dampyr u tom stilu.

Italijani ostaju velesila u stripu, mislim.


Edited by Kido from Junkovac, 13 July 2014 - 17:43.

  • 0

#37088 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 13 July 2014 - 17:41

Ja imam svega 9, i to nisam bas previse pazio na korice...

 

Sad pricam iz onovremenog pamcenja ali, kazi mi samo, da li su price, dinamika&tok avantura podjednako jake kao u ranijim tomovima ili je sve to dosta razvodnjenije i svedenije kad ima odraslu decu i kad je vec veteran?

Pitam to jer se secam koliko sam bio razocaran kad sam citao neki dvocifren tom, skroz mi je bio meh utisak. Bice da sam prvih nekoliko tomova onako gutao kao totalno novo iskustvo, ali mislim da nije samo do toga


  • 0

#37089 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 13 July 2014 - 18:12

Razumem sta hoces da kazes. mislim da ima vise toga, price o njegovoj ulozi oca.

Ipak cetvoro dece, treba to ispratiti , a i zenu usput.

Sto se tice crtanja doduse, tu je Foster kasnije (knjige 11-12) doveo sve do zesceg savrsenstva

ocistio crtez totalno.

Poslednje dve knjige nacrtao je John Cullen Murphy koji je dugo pekao zanat kod Fostera,

ali nazalost i pored najbolje volje citaoca, razlika je lako vidljiva u kvalitetu price i crteza.


  • 0

#37090 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 13 July 2014 - 18:25

Aha, kapiram. Padalo mi je na pamet da probam da kupim ostale koje mi fale, ali kulturni budzet mi to u skorasnje vreme ne bi dozvolio. 

Sto se tice crteza, bio sam odusevljen prvim tomovima toliko, da posle prosto nisam ni primetio kvalitet crteza, pa ni u mislim tim 11-12 tomovima, vec sam bio u fazonu gde su sve one avanture, kakva je ovo ispala od radnje  :D

Nisam znao za to da je Murphy dovrsio, imam da zagledam sad kad si pomenuo.

 

Nego, znam da ima i ekranizacija, valja li to sto god ili? 


  • 0

#37091 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 13 July 2014 - 18:58

Nisam gledao nikakvu ekranizaciju i ne znam da li bih smeo to da gledam.

Znam da su neki Nemci otkupili prava na strip, redizajnirali, ali to takodje nisam ispratio.

 

Inace ima toga sto pricas, Foster je od jednog neustrasivog mladog ratnika, koji hrli grlom u jagode,

napravio kasnije hard core papucara, takve vrste da je Komandant Mark za njega Kazanova.

Tu je kasniji problem Fostera mislim, da forsira taj deo price iz bezbedne perspektive.


Edited by Kido from Junkovac, 13 July 2014 - 19:02.

  • 0

#37092 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 13 July 2014 - 23:13

spielberg.jpg

 

 

I nekoliko komentara na ovu sliku sa fb:

 

“a worthless son of a b****!”

 

“Disgraceful photo of recreational hunter happily posing next to a Triceratops he just slaughtered. Please share so the world can name and shame this despicable man.”

 

“He’s a disgusting inhumane p***k, I’d love to see these hunters be stopped. I think zoos are the best way to keep these innocent animals safe… a******s like this piece of s**t are going into these beautiful animals’ homes… and killing them. It’s no different to someone coming into your home and murdering you… I’m not watching any of your movies again ANIMAL KILLER.”

 

 

:rotflmao:


  • 0

#37093 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 14 July 2014 - 10:07

 

Kim Jong Un told his people on a news broadcast that North Korea won the 2014 #WorldCupFinal 4 nill against Portugal. :/ lol #GERvsARG

 

:ajme:  :krsta:


  • 0

#37094 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 14 July 2014 - 10:24

Nije finale valjda, tek osmina finala :D


  • 0

#37095 Jatmi

Jatmi
  • Banned
  • 193 posts

Posted 14 July 2014 - 13:43

Nesto mislim da to nije istina..mislim na ovome svetu sto bih naglasio da je ovo bilo prikazana za vreme WC 2010...jer se spominje i Brazil i Portugal, a S. Koreja je bila u grupi sa njima i samo je neko malo dodao snimke i to je to. To je propaganda, Hvala :)


  • 0