Jump to content


Photo
- - - - -

Kandidatura Biljane Srbljanovic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1217 replies to this topic

#1201 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 16 July 2008 - 10:04

...
edit: dalje nek ovoga preuzmu fensi i strah i objasne ya[to je ovo bolje nego da vladaju radikali. Ja odoh da drpam pare.

Hvala kolega, ja se ne bih bavio tim efemerijama, samo bih ublažio Vaš stav:

Ne, LDP kaže: manjinski gledamo ove kako kradu da ne bi gledali opoziciono radikale kako kradu. Za ostalo pitaj DS. Oni vode celu priču.
...

...nadom da će kombinacija LDP+DS+SPS pa ma kako god ovo treće štrčalo u tome biti ne nešto što je jebiga, bolje od dSS + SRS nego ono što će biti dobro za Beograd.

Možda sam budala što sam pozitivan i optimista, al mi je zaista već dosta mračenja.

#1202 Frankie Wilde

Frankie Wilde
  • Members
  • 650 posts

Posted 17 July 2008 - 11:00

Negde sam procitao (mozda bas na forumu) da LDP za podrsku gradskoj vlasti trazi raspisivanje konkursa za funkcije po javnim preduzecima koje su u nadleznosti grada...Sta se desava sa tim zahtevom? Hoce li toga biti ili cemo opet imati 'podobna' rukovodstva koja ce 'sredjivati' grad?
Nadam se da ce LDP raditi bas ono za sta ljudi glasaju za njih, tacnije da ce biti korektor i kontrolor vecinskim partnerima u vlasti, i da nece prokockati sansu svojim ucescem u vlasti...

#1203 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 17 July 2008 - 11:24

Negde sam procitao (mozda bas na forumu) da LDP za podrsku gradskoj vlasti trazi raspisivanje konkursa za funkcije po javnim preduzecima koje su u nadleznosti grada...Sta se desava sa tim zahtevom? Hoce li toga biti ili cemo opet imati 'podobna' rukovodstva koja ce 'sredjivati' grad?
Nadam se da ce LDP raditi bas ono za sta ljudi glasaju za njih, tacnije da ce biti korektor i kontrolor vecinskim partnerima u vlasti, i da nece prokockati sansu svojim ucescem u vlasti...

Još uvek se lomi rezultat. Jasno ti je da DS i SPS vode priču, a LDP nema bog zna kakav izbor sem da pristane na sve (inače je krivac za radikale na vlasti :ph34r: ) što ostali dogovore. Ne bih se nadao nekom posebno uticaju LDP na organizaciju gradske vlasti. DS se drži ko nezdrav za Beograd baš iz razloga punjenja partijske kase, a SPS gleda da nagrabi koliko može i gde može. Komendija o tome šta je SPS tražio po opštinama je posebna priča, ali ne bi bio red da drukam koalicione partnere. :)

#1204 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 17 July 2008 - 11:59

Još uvek se lomi rezultat. Jasno ti je da DS i SPS vode priču, a LDP nema bog zna kakav izbor sem da pristane na sve (inače je krivac za radikale na vlasti :ph34r: ) što ostali dogovore. Ne bih se nadao nekom posebno uticaju LDP na organizaciju gradske vlasti. DS se drži ko nezdrav za Beograd baš iz razloga punjenja partijske kase, a SPS gleda da nagrabi koliko može i gde može. Komendija o tome šta je SPS tražio po opštinama je posebna priča, ali ne bi bio red da drukam koalicione partnere. :D

LDP ima legitiman izbor da u skladu sa proklamovanim načelima "dosta više jahanja na strahu naroda od radikala" i odbije saradnju sa kombinacijom DS+LDP i pri tome da pred svojim glasačima ostane sasvim čist. To što će za nekog Kurtu ili Murtu da bude "krivac za radikale na vlasti :)" ne bi trebalo da se tiče LDP ako im je zaista do principijelnosti, nekohabitacije, bla, štagod :D

A sad ozbiljno - ja ne sumnjam da će LDP imati sasvim dovoljno kad prekostane (sic!) od lapanja DS i SPS aždaja tj. da će im za ulazak u saradnju na gradskom nivou DS prezentovati dovoljno jake razloge (principijelne prirode, pre svega) tj. ponudu koju ni u kom slučaju ne mogu odbiti :D

Ovaj stav naivni smo ko francuske sobarice podrazumeva da smo svi ostali veverice :D

A sad ajd neki trač o zahtevima po opštinama i sl. Najslađe je druknuti koalicione :D

#1205 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 17 July 2008 - 12:31

LDP ima legitiman izbor da u skladu sa proklamovanim načelima "dosta više jahanja na strahu naroda od radikala" i odbije saradnju sa kombinacijom DS+LDP i pri tome da pred svojim glasačima ostane sasvim čist. To što će za nekog Kurtu ili Murtu da bude "krivac za radikale na vlasti :ph34r: " ne bi trebalo da se tiče LDP ako im je zaista do principijelnosti, nekohabitacije, bla, štagod :D

Dakle, posle svega što je na ovom forumu izručeno na pristalice LDP kada bi stavljali primedbe na saradnju DS sa SPS itd. ovakve izlive mudrosti ne tolerišem ni kao zajebanciju. Pored toga, ovo pokazuje suštinsko nepoznavanje biračkog tela LDP (što se da oprostiti). Potezi LDP su itekako prilagođeni situaciji na terenu i raspoloženju birača LDP, sa čuvenim gledanjem "šire slike" i planiranjem uloge LDP za 4 godine. Toliko o tome.

A sad ajd neki trač o zahtevima po opštinama i sl. Najslađe je druknuti koalicione :)

Ne može javno. Dok ne postaneš dobar čika ne može ni na PM. :D Drukanje koalicionih ostavljam koalicionima. Start im je odličan. Ali postaje zabavno, moram da kažem.


No, evo ga stiže update.

Andrija Mladenović negirao da je DSS zabranio saradnju sa DS i G17 na nižim nivoima vlasti.

#1206 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 17 July 2008 - 12:41

Andrija Mladenović negirao da je DSS zabranio saradnju sa DS i G17 na nižim nivoima vlasti.

Znachi mozhemo da ochekujemo koaliciju DS-DSS-SPS na nivou grada. Lepo, lepo, a taman htedosmo da zzatvorimo topik o tunjavom...

#1207 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 17 July 2008 - 12:46

Znachi mozhemo da ochekujemo koaliciju DS-DSS-SPS na nivou grada. Lepo, lepo, a taman htedosmo da zzatvorimo topik o tunjavom...

Čuo na radiju malopre. Taman završavao post, kad bup!
Što se mene tiče, opušteno. Malo će sad Uroš da davi kako će to da pocepa DSS, pa ćemo da slušamo o "normalnim DSSovcima" itd.

#1208 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 17 July 2008 - 12:50

DS-DSS

Djilasovi vlazni snovi se konacno ostvaruju? :ph34r:

#1209 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 17 July 2008 - 12:53

Djilasovi vlazni snovi se konacno ostvaruju? :)

Na muci se poznaju junaci. Sad ćemo da vidimo koliko je jaka DSova želja da uništi DSS. :ph34r:

#1210 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 17 July 2008 - 12:59

Dakle, posle svega što je na ovom forumu izručeno na pristalice LDP kada bi stavljali primedbe na saradnju DS sa SPS itd. ovakve izlive mudrosti ne tolerišem ni kao zajebanciju. Pored toga, ovo pokazuje suštinsko nepoznavanje biračkog tela LDP (što se da oprostiti). Potezi LDP su itekako prilagođeni situaciji na terenu i raspoloženju birača LDP, sa čuvenim gledanjem "šire slike" i planiranjem uloge LDP za 4 godine. Toliko o tome.
...

Tz, tz, tz... konačno da vidim i kod vas nit pragmatizma. Podržavam. :ph34r:
Inače, to "svega što je na ovom forumu izručeno na pristalice LDP kada bi stavljali primedbe na saradnju DS sa SPS" je mala maca na navijanje u odnosu na... znaš već šta, da ne počinjem ponovo.

Čuo na radiju malopre. Taman završavao post, kad bup!
Što se mene tiče, opušteno. Malo će sad Uroš da davi kako će to da pocepa DSS, pa ćemo da slušamo o "normalnim DSSovcima" itd.

Uroš je u osnovi filantrop.

#1211 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 17 July 2008 - 13:26

Tz, tz, tz... konačno da vidim i kod vas nit pragmatizma. Podržavam. :)

Ja onomad objašnjavao nekoj DS-G17 ekipici koja se zgražaval na naš "ekstremizam" (ugrizoh se za jezik da jednoj na njeno "nikada ne bih mogla da glasam za vas" ne odgovorim "i ne treba, teško da bismo ti obezbedili posao" - a prouzrokovao sam gnev kada sam prokomentarisao kako se u ministarstvima ništa ne radi :ph34r: ) kako je i taj proklamovani idealizam i principijelnost pragmatizam svoje vrste. Ali nema ko da sluša. Jbg.

#1212 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 17 July 2008 - 13:46

Ja onomad objašnjavao nekoj DS-G17 ekipici koja se zgražaval na naš "ekstremizam" (ugrizoh se za jezik da jednoj na njeno "nikada ne bih mogla da glasam za vas" ne odgovorim "i ne treba, teško da bismo ti obezbedili posao" - a prouzrokovao sam gnev kada sam prokomentarisao kako se u ministarstvima ništa ne radi :ph34r: ) kako je i taj proklamovani idealizam i principijelnost pragmatizam svoje vrste. Ali nema ko da sluša. Jbg.

Ako sam nešto naučio iz tvog pisanja je da je LDP u osnovi "bolja" stranka od gomile simpatizera iste (naročito raznih forumskih zapišača).
Evo, ne mogu a da ne pohvalim Ivana Andrića (a svi znaju koliko mi je to teško :D) i jučerašnju izjavu.

Usput, zanimljivo. :)

Što se tiče Gangrejine izjave - mislim da im je to opravdanje za Mladenovac, tj. daj šta daš pilićarenje kome moraju da daju neki formalni sugar coating.

#1213 odmor

odmor
  • Members
  • 543 posts

Posted 17 July 2008 - 13:47

Evo sa sajta pescanika dela teksta Ivana Milenkovica o kampanji LDP u Beogradu.. meni bio zanimljiv..

[...]

Kampanja LDP u Beogradu posebna je stvar. Od samog početka, kada je javnost bila zasuta različitim izjavama o tome da li će Biljana Srbljanović biti kandidatkinja LDP za gradonačelnika – što Jovanović najpre nedvosmisleno odbija uz argumentaciju da ona jeste uvažena pristalica LDP, ali da žena, naprosto, ne živi ovde, da bi dan, dva posle takve izjave Srbljanović zvanično postala kandidatkinja LDP – stvar se odvija vrlo loše. Ne samo da je u prvih desetak dana bila uočljiva nepromišljenost kampanje LDP, što je, na primer, nagnalo novinare da pitaju Srbljanović zašto ona, za razliku od ostalih kandidata, ne napušta Krug dvojke, već su se izjave kandidatkinje za mesto gradonačelnice, naprosto, sudarale od jutra do povečerja: njene su se izjave, u dijapazonu od socijalne politike do stvari ekonomskih, menjale i uzajamno protivrečile kako je dan odmicao. Uočljiva je bila i neusklađenost na različitim nivoima priče: ako, recimo, stranka orijentisana liberalno-tržišno odbija subvcencionisanje svake vrste, izjave Biljane Srbljanović o subvencionisanju koječega u Beogradu ne deluju ozbiljno. Ili ne deluje ozbiljno stav stranke. Problem je i ovde bio što je stranka kao svog mandatara istakla ličnost koja ne dolazi iz politike, već svoj ugled crpe iz nepolitičkih sfera. Da je tako potvrđuje i to što je Srbljanović jednostavno isparila u postizbornoj noći. Njen posao je, međutim, čak i kada pretrpi neuspeh kakav je ona pretrpela, da bude tu, pred očima javnosti i da o neuspehu javno, pred biračima, položi račun.

Loš momenat je što je kao tema napada bio izabran Tadić. Dakle, napadati svog “prirodnog” saveznika, ideološki blisku – ma koliko, inače, posrnulu – opciju, nije razborito (po strani ostavljamo objašnjenje “posrnulosti”; ako je suditi po rezultatima izbora teško da je Tadić “posrnuo”; ako je, pak, suditi po rezultatima LDP glagol “posnuti” – u političkom smislu, naravno, ne u moralnom – kudikamo je primenljiviji). Dakle, LDP se ustremljuje na Tadića, još je u ustima gorak ukus zbog odsustva podrške Tadiću između dva kruga predsedničkih izbora i LDP na izbore kreće sam, umesto u koaliciji sa Tadićem. Rezultat: Vojvodina katastrofa, centralna Srbija loše, Beograd, s obzirom na projekciju, veoma loše. Procena LDP da pažnju usmeri na Tadića pokazala se lošom koliko i izbor izbornog slogana. Odblesak loše procene su, recimo, i politički nesvrhoviti, a s gledišta dobrog ukusa loše komponovani napadi Biljane Srbljanović na Vuka Draškovića i Nenada Čanka (TV PINK). Najzad, u istom pokretu treba razumeti i gotovo neverovatnu postizbornu izjavu Biljane Srbljanović (“Politika”, 16, maj 2008, str. 6; nije demantovano) o tome da je, za sve što se događa u Beogradu, najodgovorniji Boris Tadić, te da oko buduće saradnje treba da se dogovore DS i LDP, budući da je to izborna volja građana. Ovu izjavu gotovo je nemoguće razumeti bilo s logičkog, bilo s političkog stanovišta. Reći da je Tadić, koji je osvojio gotovo 40 odsto glasova, odgovoran za to što LDP i DS ne mogu da obrazuju vlast u Beogradu – pri čemu Srbljanović kao da nije jasno da oni to ni ne mogu da urade – naprosto nije ozbiljno, naročito ako se uzme u obzir da je LDP bio daleko ispod projekcije od 11 odsto. Da LDP nije prošao kako je prošao, danas se ne bismo zamajavali glupostima u Beogradu.

Sve ovo i još po nešto najdirektnije je uticalo na, zapravo, loš rezultat LDP, u svakom slučaju rezultat koji LDP stavlja u nepovoljnu poziciju u narednom periodu.

Šta je činiti LDP-u?

[...]



#1214 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 17 July 2008 - 13:55

ugrizoh se za jezik da jednoj na njeno "nikada ne bih mogla da glasam za vas" ne odgovorim "i ne treba, teško da bismo ti obezbedili posao"

Jako :ph34r:

#1215 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 17 July 2008 - 13:58

Jako :ph34r:

Samo ako se javno iznese čime se bavi dotična :)